CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: belle11

he leaves her no choice...

kalaulah  aku jadi makwe... hmnn tak aku appreciate pakwe yang jenis pakse2 nih.. mcm tak faham dan tak nak faham masalah aku... mana boleh main paksa2..... aku kalau belum kawin... tangungjawab aku ialah twds parents.. kalau parents susah tanggung 5 beradik... aku korban cinta yang tak de maknanya ni untuk parents,... belajar pandai2 keje bagus2... and along the way aku cari pakwe yang lebih faham masalah aku.... yang jenis pakse2 tu.. biarpun gaji ko sejuta rupiah...boleh.. belah...

Balas #1 belle11\ catat

umur 26 gaji 7K ? pembohongan yg sangat nyata wahai tuan rumah, walaupun lelaki itu kerja petronas.  Even kalau umur dia 37, gaji 7 K pun sukar nak percaya, walau possible.

Sialp masuk board ni, should be kat personal problem sana.

The girl should finish her study.

That guy kalu nak, boleh belah jer, nampak sangat otak cetek.

nuff said.

masa bercinta pun dah kena paksa-paksa.. dah kawen nanti mau dpt hukum mandatori..  semua nak ikut kata dia... camne tu?

Originally posted by nurshima at 19-4-2009 10:45
umur 26 gaji 7K ? pembohongan yg sangat nyata wahai tuan rumah, walaupun lelaki itu kerja petronas.  Even kalau umur dia 37, gaji 7 K pun sukar nak percaya, walau possible.

Sialp masuk board n ...

sebenarnye..ia bukan pembohongan kut...sbb ade kenal dlm alam realiti yg mmg gaji die almost 7k, age nk masuk 27 tahun ni...tapi tak pasti la kalau pakwe kawan pembuka thread ni penipu kan...

masalah ni sesuai kat bod masalah kekasih.

ko tanya la balik kwn ko tu. ape jaminan kalo dia kwin ngan pakwe dia tu..akan kekal smpai mati. soh dia

bukak mata skit, skrg nih segalanya berkemungkinan k? kalo tak persiapkan diri, tertonggeng la dia nti.

[quote]Originally posted by belle11 at 19-4-2009 10:18
Salam卆ku ade cite psl mmb aku ni卥esian aku tgk die ni dh x tentu arah卆ku nk bg nasihat pun aku ni bkn pandai sgt hal2 mcm ni..so,aku nk mtk pendapat forumer yg lbh berpengalaman

Follow Us
alaaaa....belum apa2 dah bagi kata keramat cenggitu..habis kan dulu study tu...kalau kita jadi kain buruk mak pak akan kutip..jantan aka laki aka bf belum tentu...so cakap kat kawan hang habiskan dulu study tuh...erkkkk umur 26 thn engineer petronas dah gaji 7k..hmmm i don buy it lah...ke dia campur segala over time allowance sume...awat kalau that girl kawin n jadi suriumah sepenuhtangga jantan tu nak kasi duit bulan2 n tnaggung adik2 ipar dia ke...sila jadi waras ok...neh kat kampung aku dulu ada sorang makcik neh ala meluah perasaan keciwa dia pada mak aku..anak pompuan dia kerja cikgu ada degree lah...kawin ngan engineer telekom suh benti jadi suriurmah sepenuh tangga..mak dia keciewa sebab masa anak dia belajar kat u dia bergolok gadai jual lembu segala...see...kesian aku tengok...

erkkk sila guna pegangan kakak2 ku termasuk aku kot..dunia hari neh lagi baik tak de jantan dari takde kerja ekekekekeke..peace yo..

Balas #27 Lipton\ catat

tula...aku pun xnk die jd camtu..kesian aku tgk..famiy die pun biase2 je..bkn org sng la..

bagi ahkak bf dia kureng perihatin keadaan kawn ko tuh...dia pikir sedap dia jer..ke sesaje nak suh kawn hang back off dari idup dia..biasalah jantan neh..kalau dia yang putuskan ala2 tak macho lah..tapi kalau pompuan yagn nak back off kira bersih lah reputasi dia iya tak...kalau nak jadi surirumah sekalipun baig yagn bekerja lah biarlah ada saving yang agak mantap..kena pikir jauh ke depan...hari ni dia sayang kita hari kemudian belum tentu lagi...ajal maut kita tak tahu..kot umur pendek..kalau kita oklah kalau dia...haaa benda2 cenggitu kena pikir tau...jgn pikir cinta shahdu nan ado itu aje...

apa punya pakwe la... terus jer blaja.. laki sekarang ni x leh dipercayai... bukan semua k. just berjaga2 la... mn tau dah kawin nnt dia buat  hal ada gak bckup... pendapat ku

sebelum kawen ni, kene pk fmly dlu. syurga bwh tapak kaki mak. igtla kesusahan mak bapak nk sekolahkn kte. aku rs mmber ko xnk tgglkn dia sbb syg bf kje besar. tp wlu cmne byk pn duit dia, xkn mampu ubati hati fmly yg trguris. rzki tuhan yg kasi. buat baikla ngn mak bapak slagi dorg masih ada, jgn sok2 menyesal..

Study dulu.... kahwin tu bila-bila masa pun boleh....

kawin je la, dah bf gaji 7k..bole la tanggung

belajar dulu woi... sedangkan laki pun boleh ceraikan bini, ini lak bf

Balas #1 belle11\ catat

alaaaaaaaaaaaaaaaaa
apa ada pd gaji yang banyakkkkkk
kalau suka ugut mengugut ..

tuh belom kawen dh suruh wat hard choice ..
spk dah kawen entah apa entah ugutan dia ...

'u better let me be married again or i divorce u'

tak ke haru ..

so better leave him la!!!
kumbang bukan seko ..
try ushar pakwe sekuliah ko tuh jer ..

alaaa umur baru 22.. blajor abih dulu leee...

nnt dah ade degree... boleh dapat lagi ensem

ni mesti pikir.. pakwe keje petronas gaji banyak.. mane nak dapat lagi kan.. kan kan kan..

alahaiiii perangai pakwe macam ni yg suh pilih pilih mende yg tak leh pilih... macam harammm je lahh perangai nyerrrr

mcm salah board je...
bukan patut masuk board lovers problem ke?

btw, psgn yg saling mencintai..akan menyokong satu sama lain...

p.s: lebih baik suruh engineer tu beli robot kt jepun, n program mcmne pun dia nak..
treat anak org mcm anak kucing...

[quote]Originally posted by belle11 at 19-4-2009 10:18
Salam卆ku ade cite psl mmb aku ni卥esian aku tgk die ni dh x tentu arah卆ku nk bg nasihat pun aku ni bkn pandai sgt hal2 mcm ni..so,aku nk mtk pendapat forumer yg lbh berpengalaman

Originally posted by nurshima at 19-4-2009 10:45

Sialp masuk board n ...

kalau kerja petronas, umur 37, engineer, memang dah exceed rm7k shima, ini me memang pasti lah. even kalau techinicians petronas umur macam tu pun dah 5 angka gaji termasuk OT.

kalau 26thn tu, hmmm tak sure lah. maybe termasuk technical allowances PLUS the guy is working kat sabah / sarawak kot (ada elaun lagi) PLUS the guy memang sejak mula jejak kaki dalam petronas perfomance evaluation dia sentiasa terhebat kat tempat kerja i.e. dia lah yang paling performing setiap tahun, ada kot kemungkinan, jika ditambah dengan segala elaun kat atas tu. mungkin la....

jarang pulak me jumpa orang yang terhebat kat tempat kerja umur macam tu nak kan isteri yang tak habis belajar.