CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: timah77

Misteri Filem2 David Teo

la..ok pa tuan umah buka thread ni..dh nmanya pun board misteri kn..aduuuhai!

Originally posted by fuel_i at 17-4-2009 14:23
la..ok pa tuan umah buka thread ni..dh nmanya pun board misteri kn..aduuuhai!

Kan, banyak sangat komplennya.. tuan rumah nak kongsi misteri2 yang berlaku di belakang tabir di sebalik sesuatu filem seram diterbitkan.. semuanya filem david teoh yang seram.. filem cinta cintun x de plak ada kematian kan, erkk..

yer ker citer KPB tu ada krew yg mati? tak pernah dengor pun....yg mana ek? ...arwah mamat yg penerjun tu  ker??

itu semua secara kebetulan jer....tunggu lah citer dia yang seterusnya adakah mangsa lagi selepas ini...

Originally posted by melia_star at 17-4-2009 15:01
yer ker citer KPB tu ada krew yg mati? tak pernah dengor pun....yg mana ek? ...arwah mamat yg penerjun tu  ker??

Ada, siap keluar melodi lagi bini dia nak tuntut pampasan.. lepas tu si david cakap x de agrement pon maupun insurans untuk cover stunt2 diorang.. bahaya betul, babak melompat dari tingkap rumah ke apa.. last2 si pierra andre yang melompat dari tingkap rumah ke bawah sampai tempang2 lah.. kan ada babak last yang dia kene rasuk melompat ke bawah rumah dari tingkap, perasan x dia jalan mengengkot..

Originally posted by marlisa_syazana at 17-4-2009 15:05
itu semua secara kebetulan jer....tunggu lah citer dia yang seterusnya adakah mangsa lagi selepas ini...

Memang la kebetulan, tapi ianya misteri bagi tuan rumah..

Follow Us
itu semua mungkin adalah kebetulan sahaja, dan bukan niat entiti yg terlibat untuk memninta korban.

walaupun mungkin filem2 atau drama2 yg melibatkan para entiti ini secara langsung menjadikan barisan entiti sebagai fokus didalam jalan cerita serta lakon layar mempunyai babak2 penampakkan sang entiti, tetapi itu bukan alasan untuk menuduh para entiti meminta korban.

apa yang berlaku adalah takdir Tuhan, dan juga berpunca dari kecuaian.

jika jari dituding tetap memerlukan susuk tubuh untuk dituduh, maka tudinglah jari ke arah david teo, memandangkan dialah individu yang terpaling kenyang melahap hasil keuntungan, hingga mengabaikan aspek keselamatan krew serta mengarahkan staffnya memandu laju demi mengejar waktu (pelancaran filem).

Rate

1

Originally posted by p_4_n_9_3_r_4_n at 17-4-2009 15:12

Ada, siap keluar melodi lagi bini dia nak tuntut pampasan.. lepas tu si david cakap x de agrement pon maupun insurans untuk cover stunt2 diorang.. bahaya betul, babak melompat dari tingkap ...

laaaa..ye ker....org stunt tu mati? mmg pelik....tp maybe kebetulan kottt....

kita tgk filem antu dia yg akan dtg ni, kalu ada yg mati mmg anker la si david nih...

kebetulan je tu

Satu lagi misteri filem David teo...kenapa filem dia yang haprak aka arahan 'propesor' dapat jugak sambutan?

hmmm pelik jugak..kebetulan yg scary

bangla... memang pelik skit perangai....
dulu, masa aku keje kejap kat stesyen minyak (masa tu semester break)...
asyik kena buli je ngan mat bangla a.k.a supervisor aku...

aku jaga cashier.... dia ni cukup pantang ngan budak baru... ada je tak kena...
customer sengih kat aku pun.... aku lak yg kena marah pas tu.... itu belum masuk
yang tinggalkan no fon n ajak dating.... huhu... dia ingat aku ni low class sgt ke...
nak melayan org tak tentu pasal....
pastu, dia selalu suruh aku belikan lunch or dinner utk dia... tah nape la aku ni bendul sgt..
ikut je....

nasib la aku keje 2 bulan je... pastu, smbg study balik....
MAT BANGLA.... memang pelik....

Originally posted by jazzputih at 19-4-2009 03:43 PM
bangla... memang pelik skit perangai....
dulu, masa aku keje kejap kat stesyen minyak (masa tu semester break)...
asyik kena buli je ngan mat bangla a.k.a supervisor aku...

aku jaga cashier. ...

Dia dapat jadi orang atasan kepada orang melayu kiranya dia berkuasa dan bertuah la, tu yang tunjuk kuasa tu.. ko bayangkan ko keje kat amerika, dah tu ko leh suruh2 si budak orang putih tu ikut cakap ko, dah tu member2 or orang kampung ko tengok kelakuan ko tu, mau diorang respek ngan ko kan.. camtulah kot perasaan si bangla tu, kiranya dia hebat lah dan bakal disembah oleh geng2 bangla dia yang lain..

Originally posted by alphawolf at 19-4-2009 11:24 AM
Satu lagi misteri filem David teo...kenapa filem dia yang haprak aka arahan 'propesor' dapat jugak sambutan?

Sebab orang melayu ni nak tengok citer nak gelak2 dengan lawak bodoh je, malas nak layan citer2 serius nak pikirkan apa berlaku.. lagipun filem melayu ni hanya orang melayu je yang tengok, so kalau citer2 susah nak diterima akal nak kene berfikir ala2 yasmid ahmad tu melayu2 malas nak tengok, yang tengok beberapa kerat je dan ada sikit bangsa2 lain yang kononnya x racist dan meminggir citer melayu..

12
Return to list New