CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5878|Reply: 13

rumah teres tmn medan & tmn dato harun

salam & selamat sejahtera,

saya nak minta tolong kpd sesiapa yg menetap di tmn medan & taman dato harun. berapa rate harga rumah teres kat sana? yg dah direnovate atau yg belum direnovate. selalunya rumah kat sini bila renovate buat submittion ke tak ya? terima kasih.

Balas #1 dhafir\ catat

sepatutnyer kene submit kt mpbj.. so kene lah kamu jmpa orng mbpj... dan tnya sgala2 kos dan caranyer yerkk

Reply #2 anonymous's post

itu saya paham, tapi apa yg saya tahu kebanyakan penduduk kat sini tak buat submittion ke majlis.

Balas #3 dhafir\ catat

mcm nilah.. klo nk ikut mcm nie... hehhe....anon rasa kamu xyah buat pun xper.. cuma kamu mgkin just langgar undang2 pbt jer.. klo dorng nk robohkann.. mybe xkan kot... sebab... klo nk robohkan.. smua kt situ kene robohkan.. so nt jd x puas atilak kan antra penduduk.... hehhe.. dh ler kt situ mcm2 orng duduk..... hehhe....
ni kwn anon old timer duk sana.. dier la yg gtahu.. sofar.. pbt xderlah kaco kwsan ni sgt..... sbab dh pdat2.. n x terkawal... so rasanyer.. xyah wat pun ok.. cuma klo de pepe2..klo der kebakarann or pepe2 yg melibatkan insuran.. maybe akan maslah pd kamu kelakk... tu aja.....

klo nk ikut orng.. terpulang pd kamuu.. cuma just bg pdangann... mengikut cara2 agar xder perkara berbangkit kelakkk  pd kamu.. yg orng... xleh nk kata apa.... dier wat.. dier sndri tanggung... tu jer... tp xsalah klo kamu nk wat...

rumah tak renovate pung

org jual RM120K

apatah yang dah renovate

ni kat dato harun

Reply #5 Syd's post

betul. kalau lelong pon dlm 85k. saya takda rumah kat sana tapi kawan pakcik saya nak jual rumah kat Tmn Medan tu pada saya. harga yg dia letak kira oklah. masalahnya bank boleh bagi loan dlm 100k je. dgn alasan rumah tu tak buat submittion. saya tanya juga jiran2 kat situ yg mmg orang lama, mereka tak buat submittion. kalau rumah saya, saya akan buat submittion kerana mmg itu undang2nya & lebih selamatkan.

Follow Us

Reply #6 dhafir's post

dorang tu semua
kamikaze jer...heheheheh

belasah je renovate semua...

tapi ada gak kot yang ikut jalan yang lurus...hehhee

ikut law semua nih...

hmm..dah bertahun dgn ura2..
sunway nak amek tanah sejemput (yakni kaw rumah teres depan highway NPE tu)
dorang letak harga....ada dgr juta jugak..
tapi rumah tu..mmg rumah dorg
tapi tanah tpt umah dorang tu, bukan hak dorang

Balas #7 Syd\ catat

oobleh lak mcm tue?? dh ader rumah.. mesti lah dorng leh cliam serba sedkit.... lgpun.. tu umah teres tersusun gak.. mean ader yg buat dan ader milik geran atas nama dorngg..

Reply #8 anonymous's post

let say PKNS ke apa amek balik umah tu
dapat pampasan sama harga mcm umah tu jugak
harga asal time mula2  beli
mana2 yang renovate sndiri tu
katanya tak tmasuk skali

dan gosip pasal sunway nak beli area tu
katanya dorang willing nak bagi pampasan
unit kediaman tpt lain + 1 lagi umah lain

tak silap laaa

tapi kat situ ya ampun crowded gila ...mak ni kalau gi umak makcik brcinta nak
parking keta..
nasiblah umah dia dpn jalan besar...boleh gak parking kat tepi jalan...

Reply #7 Syd's post

ini rumah taman dato harun kan? yang ada teres 2 tingkat serta setingkat tu betul tak? syd tau tak rumah dekat dgn simpang tmn medan 3 ada apartmen x siap tu, ada rumah row no 2 end lot rumah dia warna kuning 3 tingkat? rasanya rumah dia paling cantiklah. tapi series rumah tu mmg dah makan jalan. siap ada kolam ikan dgn landscape lg tu.

Reply #10 ibu_haritz's post

sebuah rumah paling kurang ada sebuah kereta & ada yg melebihi 3buah 1 rumah. bayangkanlah kesesakannya.

Balas #9 Syd\ catat

erm yeker??xkan dier nk value ikut rege asal... ni ader penyelewengann.... dlu masa nk dirikan flat yg baru yg kaler2 tu pun anon dgr mcm ader penyelewengan skit.. tp entah ler.....
klo ikut rege asal.. mean yg oirng tgah ler utung.. dier markup n jual blik kt sunwayy.....
tp klo snway nk beli.. tp orng tu xmo jual pun susah gakk....

oo.. nk bg 2 biji rumah lah.. skranya jual umah kt situ..... so ni kire dble lah gak.. tp klo orng tahu.. slalu nyer kos umah.. hnya spruh or 3/4 dr nilai juall.... klo tafsir2.. tgok dpt brapa.. n nk untung.. markup. n tntut lebih dr nilaiii

Balas #11 dhafir\ catat

anon rasa.. umah2 kt situ.. semuanyer makan jalann..xder yg x makan sgt pun... hhehhee.. siang malam.. sama jer.. penuh jer orngg