CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3595|Reply: 9

bibik aku nak blk indon..kene renew passport tak?

Hai,

Aku dah call imigresen tapi hampeh..sume tak angkat :@

Aku tak sure la kat mane nak post, so aku bukak thread kat sini la..

bibik aku nak blk indon..dia nak blk sane bulan 5..then blk m'sia blk bulan 6..tapi passport dia habis bulan 9..

so soalan aku..ada masalah tak nanti waktu dia nak blk indon atau blk m'sia kembali? mcm penduduk tetap, kalo nak pegi keluar negara kene pastikan passport ada at least 6 month validity.

Sape2 yg ada pengalaman, bole la kongsi kat sini..thanks a lot..:handshake:

maid aku balik raya haji dulu kene ambil surat cuti maid dr kedutaan indonesia.... hmm tak sure pulak pasal passport tu.. sebabnye lepas dia balik cuti raya haji tu dia tak balik semula dah... husband dia kawin lain.. jiwa dah kacau.. maid i yg no 2 lari ... sbb nak kawin lari.. maid yg sekarang ni pulak... alhamdulillah... tak nak balik.. pulak nak sambung lagi dan lagi sbb ekonomi down... anak2 dia kat Indonesia ada yg kene buang keje...

Reply #1 md_aie's post

lorrr bapak aie, usah ribut ributin... kok kalau confuse, renewkan aja passport itu dong,

visanya gimana deh... masih validin ngakk???

kalau ngak silap gue, passport itu ongkosnya ditanggung sama itu bibik.. so bapak renewkan aja, usah ributin ya...

Originally posted by ev700 at 1-4-2009 11:21
lorrr bapak aie, usah ribut ributin... kok kalau confuse, renewkan aja passport itu dong,

visanya gimana deh... masih validin ngakk???

kalau ngak silap gue, passport itu ongkosnya ditanggu ...

kos passport rasanya majikan kene tanggung..berapa ye harga nak renew passport?

visa masih valid..sampai bulan 9 jugak..mcm passport..

aku dah cek dgn imigresen..boleh je nak blk sane & come back selagi passport & visa masih valid..tapi dia suggest pegi kedutaan indon utk tukar alamat ke alamat m'sia..so nanti nak dtg blk, dikecualikan dr airport tax..kalo kene airport tax tu dlm RM 800 jugak

lebih baik u renew aje passport tu utk ngelakkan
masalah tak diduga nanti....

Originally posted by md_aie at 1-4-2009 09:31
Hai,

Aku dah call imigresen tapi hampeh..sume tak angkat :@

Aku tak sure la kat mane nak post, so aku bukak thread kat sini la..

bibik aku nak blk indon..dia nak blk sane bulan 5..then b ...

Setahu GH..

Kalau tak silap... passport kena renew 6 bulan sblm tarikh luput...
kalau dia nak balik bulan 5.. sepatutnya dia kena renew passport bulan 11..
sbb kalau tak cukup 6 bulan.. nanti kalau balik sana bila dia nak keluar dr indon ke malaysia k'jaan sana tak bagi.
my PIL yang inform sbb diorg dah biasa dengan urusan2 keluar masuk camnie..

my maid pon nak balik bulan 8.. passport xpired bulan feb 2010.. tp sblm dia balik bulan 8 tu GH plan nak renewkan dulu di sini.. wallahualam..

Follow Us
Rasanya passport dia boleh dibuat di kedutaan Indonesia di sini. Memang keperluan passport hidup untuk tempoh sekurang-kurangnya 6 bulan jikalau hendak ke luar negara akan tetapi dia ada visa perkerja dan bukannya datang untuk melawat.

Surat dari kedutaan perlu untuk digunakan semasa dia hendak keluar semula dari Indonesia untuk sahkan dia berkerja di sini. Jikalau tidak, perlu buat bayaran fiskal anggaran Rp500,000/-

Reply #1 md_aie's post

setahu aku, asalkan visa valid sampai bulan 9, boleh jer masuk balik malaysia.

cuma nyer ko kena pi kedutaan indonesia untuk tukar alamat. sekarang tak pakai lagik surat kebenaran bercuti... kedutaan akan stampkan alamat majikan kat malaysia jer terus kat passport tuh. ko kena bawak photocopy passport maid and photocopy ic ko... pastuh ko beratur ler kat kedutaan...

yang pasal harga passport tuh, ko tanya ler kedutaan indonesia masa ko pegi tukar alamat tuh.

Balas #1 md_aie\ catat

satu lagi nak pesan.... hang jangan bagi semua duit gaji dia masa dia balik indon.. sbb takut nanti dia tak mau balik kerja sini dah..
(berdasarkan pengalaman )

Assalamualaikum, passport memang kena renew.  my maid dulu pun renew jugak before dia balik, coz nak renew work permit skali.  so passport kena valid untuk 1 year work permit tu.  My maid renew utk tempoh 2 tahun terus.