CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shiri

Pengalaman aku tinggal di Flat Tapak kubur lama

citer antu ke citer kelakor nie

busy kot tunggu la sat2 gi.........

walaupun susah nak faham pada peringkat awal2nya...tapi memang bestlah pengalaman ko nie

sori , sibuk skit siang tadi ,a'a Flat TSK heheh , ok , sambungan cite k ...

Cite si PG tak habis kat situ je , berlarutan sampai seminggu gak la sebelum die dtransferkan . Aku dengar mase die kat rumah pun  berlaku  kerasukan sampai  siap terajang anak saudara die . Dan yg best nya time die kena tu adalah syif die bertugas malam selama sminggu. Walaupun supervisor dah nasihat supaya bercuti rehat tapi die refused so sepanjang minggu die bekerja tu memang acap kali kerasukan ... asal malam je after 10 tu memang dah start manje2 nak merasuk...     hehe

Malam kalau time die ok (waras) aku akan teman die meronda . Pernah sekali mase die nak g kencing kat kawasan lapang belakang surau die kata ada menda memanggil2 die . Aku kata ignore je la sbb tu memang situ tapak kubur . Siap leh lagi die tunjuk menda tu ade mane dok memanggil die . Aiyo . Dan seterusnya kerasukan pun berlakulah spt biasenya. Dan satu cermin  di post guard pecah jasa ditumbuk oleh PG kerana mengamuk nak keluar setelah dipagar(pagar ayat la) didalam post. Marah benar die sampai tumbuk cermin nak panjat keluar . Org ramai yg kebetulan kerumun post nak tengok live show pun bertempiaran lari . Aku pulak time tu cepat2 genggam tanah bacakan ayatul kursi dan lempar kearah cermin yg pecah kat mane PG  berusaha nak panjat keluar . Die berundur sambil merenung keluar . Aku jerkah die

sebenarnya kalau aku la , kalau teringat kat PG , bagi aku nie pengalaman melucukan ... hahaha

Setelah itu imam datang  , so kiteorang bukakkan pintu utk imam , PG terkam keluar nak cari aku rasanya sbb aku dgr die kata

Follow Us

Balas #44 shiri\ catat

oo flat tu ka?   tp aku tak penah pulak nmpk jirat cina kat area tu..klu kwsn tapak kubur lama maybe la pasai area2 tuh dkt sesgt dgn sek n bgnan wisma..aku pun penah lalu atas kubur org yg belakang bgnan wisma tu (kubur lama ni laa pasai dah takde batu nesan..batu nesan pun dah berterabur tan nmpk ropa kubur dah..)..memula aku tak tau tu kwsn kubur tp bila kwn aku bgtau jln yg kita lalu ni adalh kubur lama seriau la aku..patut la aku tgk batu2 nesan yg bulat cam batu sungai bersepah2 kat situ seram giler aku waktu tu siap melangkau lg bila berjln riso terpijak kubur org tp nak tanak terpaksa juga la lalu sbb masa tu kami guna jln shortcut nak ke Hentian Bas MPKT

ooo , aku rase mayraa dah tertukor la , sebetulnya flat yg belakang wisma 2 , Flat lama TSK , yg tu flat yang shiri cakap didirikan atas tapak istana lama. Klu blakang yg mayraa lalu 2 mmg kubur melayu lama , tapi kalau belah lagi satu baru mayraa akan jumpe jirat cina lama .

Flat yg shiri cite nie , flat yg terletak seberang jalang dari flat yg mayraa katakan tu , sebetulnya Flat TSK merujuk pada flat ni la ( flat yg shiri cite) ... Flat yg blok tengahnya berbentuk bulatan dan tinggi dari yang lain n blok nya dinamakan sempena nama bunga .

Balas #48 shiri\ catat

oo.ye ke..otak mayraa ni tgh scan balik tmpt2 tu sbb dah lama sgt dah tinggalkan bdr KT..paling last duk sana thn 2003..tp mayraa tau la klu jirat cina yg bnyk2 tu kiri kanan jln ada besar lak tu kwsn dia..ada rumah jugak la kat situ tp tak igt rumah teres ke rumah apa..

hahah ... lagi jauh dari lokasi 2 ... yg mule2 tu dah betul la juz across the street je flat  yg shiri cite dari flat yg mayraa mention 2  k .. xpela ...

Ok , shiri sambung citer habiskan pasal kesah guard ni k...
N then shiri kan post citer baru sok or may b lusa  k ...

Masa nak buang tu halangan dtg dari diri PG sendiri . Die bergolak ngan perasaan sendiri n pujukan menda itu.Masa 1st time kiteorng suruh buat apa yg bomoh tu( buat utk buang  menda tu) . Die kate die dah buat tp kiteorng spot cam menda tu still ada lg ngn PG.Time soal selidik PG ,  die cam serba salah . N baru kiteorang tau PG tak buang lg menda tu coz  menda tu pujuk PG jgn buang die ..

2nd time aku mintak member aku temankan die buang menda tu  kat Tanjung(alur sungai terengganu,tempat org bertanding moonsoon cup)  , aku x leh  nak temankan , sbb time tu aku  kerja .Lepas the 2nd time tu ,  nampak la PG berubah tp muke die sugul tak cam sebelum peristiwa rasukan ni , (ceria sentiasa ngn sengihan gigi rongak nye hahaha ),sugul cam orang kehilangan keluarga .Selang 2-3 hari pas tu PG di transfer  , jaga kat tempat lain atas pertimbangan dari pihak pengurusan syarikat kerna bimbang kalau pape terjadi if PG terus bekerja di kawasan flat(considerin that PG berterusan kerasukan). Wallahualam aku xtau dah apa cite die since die transfer. Tapi last hari tu, aku ada nampak die berbasikal waktu malam, balik kerja agaknya ..aku panggil tapi die buat dun no  je ,seolah2 tak dengar jeritan aku .Tp aku yakin die nampak aku , Mungkin kah die berdendam ngn aku?

N the sories bout PG ends there . Tapi dari pe yang aku dengar dari memember , sikap PG berubah sikit berbanding sikap die sebelum peristiwa rasuk tu .

[ Last edited by  shiri at 20-3-2009 22:20 ]

Rate

1

Balas #50 shiri\ catat

ok jgn tak update..nak tggu citer seram neh..

ok since cite pasal PG dah habis so after dis aku kan cite pasal
RUMAH KOSONG BERPENGHUNI
nantikan k...

sapa penghuninya???
tungguuuuu... hehehe

wah!!

PG sedey sbb x der kwn ke

buleh plak mcm tuh eh hu3

Reply #53 shiri's post

wahh sambung2.... x sabo nak tgu cite...

flat kolam ke ni?

shiri weh
kat Ghanu lg ke?
kalu ade mase jom la minum2

seramnya pengalaman encik nih..
tapi cambest pun ada gak..

tak sabar nak tunggu..

a'a aku de kat ganu lagi juz xlepak bandar la
balik berehat duk kampung jap ...
ok aku sambung cite k ...