CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: venez

ORBAT TUDM, adakah mencukupi berbanding negara jiran?

Pertama, posting kamu di thread2 lain membuktikan kamu cuba provokasi secara halus. Maaf ye, car ...
robotech Post at 4-11-2011 19:25

tak boleh kah saya komentar ne tred, maaf tak maksud tuk provokasi
yang saya tanyakan pada sodara bagian mana dari kata atau tred saya yang buat saudara merasa terprovokasi
seandainya ada saya minta maaf tak sedikitpun tuk provokasi

tak boleh kah saya komentar ne tred, maaf tak maksud tuk provokasi
yang saya tanyakan pada sodara bagian mana dari kata atau tred saya yang buat saudara merasa terprovokasi
seandainya ada saya minta maaf tak sedikitpun tuk provokasi

I can smell trolls in what guises they wear a mile a way.

Get this straight, we've innumerable provocateurs from your side. We've dealt with them, so we're being extra cautious. Though we will zeroed in on you, obviously. Welcome to the board,  & we'll be watching you ...

I can smell trolls in what guises they wear a mile a way.

Get this straight, we've innumerabl ...
robotech Post at 4-11-2011 19:36

terimakasih atas perhatiannya, bila member malaysia merasa tidak nyaman atas komentar yang saya berikan
dan akan membuat sesuatu yang tidak baik, saya tidak akan komentar lagi diseluruh tred yang dibuat oleh member dari malaysia
silakan pak cik semua awasi saya, no problem tp saya minta pak cik jangan gaduh juga di tred yang dibuat member indo

sabar pak, sabar bro, bincang secara nyaman...tidak ada gunanya kita bertengkar di sini. Marilah kita sama2 membangun industri pertahanan/militer masing2. Semoga kedua negara nusantara ini akan bergabung dalam mempertahankan daulah Islamiah suatu masa nanti.

maaf cakap bahawa kedatangan abu bakar bashir dr indonesia dulu dengan senyuman, kita terima mereka dengan simpati dan ukhwah juga dgn senyuman. tetapi di balas tuba apabila menjalankan propaganda JI yg sesat menyesatkan. d rekrutnya anak2 muda yg berpotensi besar menjadi pengganas. daulah islamiah apa lagi yg kamu hendak sedangkan kami malaysia insya allah termasuk dalam negara islam. ini dokrin JI.
tahniah mr robotech kerana menghidu awal anasir provokasi....

Dah bawa ke situ pula... takpa bro, semoga terbuka mata hati kamu suatu hari nanti. Belum kenal dah chop orang mcm2...tu tanda hati belum bersih...ada syak wasangka pada org.  Kamu boleh tuduh org sembarangan, tapi sekiranya tuduhan kamu tak kena langsung dgn niat dan sifat saya, kamu lah yg menanggung dosanya. Jgn berprasangka buruk pada org tanpa sebab yg kukuh. Dari prasangka timbul kotoran dlm jiwa.

Jgn fikir daulah Islamiah itu apa yg ada di depan kamu sekarang sahaja. Fikirkan masa depan, janji Allah, tanggungjawab kita sbg org Islam, utk mempertahankan ugama kita dari serangan dan fitnah musuh Islam. Bila aku berkata mengenai mempertahankan daulah Islamiah, bermakna mempertahankan agama kita di mana2 di dunia ini, bersatu bersama org2 Islam lain, bukan setakat di Malaysia sahaja. Come on, open your mind...jgn sempitkan fikiran anda...

Dan harapan aku agar suatu hari nanti Malaysia dan Indonesia akan bersatu utk mempertahankan Islam bukannya ajakan utk berperang. Maksud memepertahankan Islam itu pun luas maknanya, menyeluruh, bahkan kehidupan seharian kita pun sepatutnya sentiasa mempertahankan Islam. Apa itu Islam? Cara hidup yg diredai Allah. Aku yakin kamu semua tahu apa maksud cara hidup yg diredai Allah. Apakah dgn chop negara Islam yg dilaungkan cukup menandakan kita ni mengamalkan cara hidup yg diredai Allah? Terpulang pada diri anda masing2 utk menilai dan menjwab persoalan ini. Ingat, kita hanya berperang utk mempertahankan diri hanya apabila diserang terlebih dahulu. Kita tidak mengishtiharkan perang sewenang2nya. Cuma kita kena berusaha dan berikhtiar membuat persiapan perang agar tidak menjadi mainan musuh Islam sewenangnya. Jadi perlulah kita menggerakkan industri pertahanan kita agar seimbang atau lebih maju dari negara2 bukan Islam.

Dan semua tahu, utk menggerakkan industri pertahanan memerlukan perbelanjaan yg besar. Sudah pasti kita tak mampu bergerak sendirian. Even Europe yg gah dgn berbagai industri persenjataan sejak beribu tahun pun tak termampu bergerak sendirian, lantas mereka bergabung, membuat senjata bersama. Apa salahnya kalau kita sendiri meniru cara mereka dgn membuat senjata secara bersama dgn negara2 lain di rantau ini. Kalau Euro boleh ada Eurofighter, mengapa kita tak boleh buat Aseanfighter. Begitu juga dgn currency, kita juga boleh memulakan keseimbangan dan kekuatan ekonomi serantau dgn memiliki currency seumpama Euro di Asean.

Jadi jangan cepat melatah bila anda melihat manusia spt saya di Malaysia. Kerana sebelum saya, telah ada ribuan manusia lain spt saya di Malaysia.

Follow Us
ko nak cakap pasal agama ke provokasi ? siapa yg bertopengkan agama bila masuk malaysia? si abu bakar bashir n group JI. dr mana indonesia beb. menggunakan agama utk menghasut anak2 muda malaysia.
ko tgk dia punya post dlm semua tread yg ada nama dia. bagus sgt ke bahasa dia? masuk 'umah' org kata2 busuk keluar, bila org marah dia lari katanya tuan rumah x sabar, salah angka.....  bersepah org mcm nih.
nak ckp persaudaraan muslimin , siapa yg serang malaysia satu masa dulu. juga peristiwa kalabakan.
tahniah tn robotech sekali lagi dpt hidu bau busuk yg bakal d bawa oleh pendokong pancasila.

kamu ni mmg seorang yg jumud. seorang manusia bernama abu bakar bashir punya pasal, habis satu indonesia kamu libatkan. kamu boleh control ke kejahatan manusia2 jahat di malaysia? kalau kamu boleh, kamu mmg seorang yg handal, dan boleh lah kamu di hantar pula ke indonesia utk control abu bakar bashir n the gang pula. kalau tak boleh, maka jgn la nak mengenepikan satu indonesia atas kesalahan seorang yg kamu tak suka di sana.

Even pemimpin2 negara yg kamu sanjungi pun mahukan perhubungan yg lebih erat dgn Indonesia. Menteri pertahanan kita pun siap berbicara mengenai kemungkinan pembuatan persenjataan bersama di antara kedua negara, bahkan sesama negara serantau lain kalau boleh, tetiba ada org spt kamu yg mahu berbicara mengenai kononnya Indonesia berniat jahat terhadap Malaysia??? Macamana negara ini dan juga negara2 lain di rantau ini mahu maju dan terus bergerak ke hadapan dgn adanya manusia bermentaliti spt kamu di sini?

Jgn duduk bawah tempurung, kembangkan minda anda. <asa dah berubah, yg lalu jadi sejarah, yg sekarang kita harungi bersama, yg di depan kita usahakan utk menjadi kebaikan sejagat. Berbuat baik sesama insan, jiran dan saudara. Pemimpin yg kamu sayangi juga menyatakan prosper thy neighburs. Baru semua org mendapat kebaikan bersama.

Kalau mmg tak sukakan Indonesia, anda patut menulis pada ASTRO dan TV3 agar jgn menayangkan lagi sinetron2 dan filem2 Indonesia di tv Malaysia. Kerana ia akan mempengaruhi remaja2 negara ini ke arah pancasila mereka. Tapi kenapa org2 kita sibuk mengambil filem2 mereka? Adakah mereka tidak menaruh tanggapan busuk pada org2 di sana sptmana anda?  Nyata sekali tidak, ternyata mereka lebig bersifat terbuka, cuba membersihkan hati dari kekotoran syak wasangka dan fitnah sesama manusia. Syabas utk mereka. Semoga anda juga akan dibuka hati suatu hari nanti.

ko nak cakap pasal agama ke provokasi ? siapa yg bertopengkan agama bila masuk malaysia? si abu baka ...
ajeliklau Post at 5-11-2011 10:39

knp sodara menghina indonesia gara2 abu bakar, kami pun benci dan murka pada teroris.
sebab teroris negara kami tercabik-cabik, ekonomi kami runtuh, banyak negara tak percaya kami, banyak nak muda pun terpengaruh mereka

kamu ni mmg seorang yg jumud. seorang manusia bernama abu bakar bashir punya pasal, habis satu indon ...
zainmahmud Post at 5-11-2011 14:45

Terimakasih pada pak cik zainmahmud,terimakasih pula kan semua nasehatnya, mudahan Allah membalas kebaikan sodara
Tak pa lah pak cik seandainya sebahagian orang malaysia hina kami, sudah saya kata waktu lalu saling hina antara malaysia dan indonesia cuma segelintir saja, malaysia dan indonesia sudah banyak lah berbudi
dulu orang malaysia belajar ke indonesia dan banyak lah jadi orang cerdas
sekarang banyak orang indo ke malaysia cari nafkah, saya cuma ucapkan terimakasih pada sodaraku yang di malaysia telah beri kerja, saya pun malu pak cik sodara2 saya pergi dari negari ke negeri orang cari nafkah, mudahan pak cik terima kami apa adanya

Jgn merasa hina pak viewx, kita di sini sama2 mencari keredaan Allah. Hidup kita sementara, sama2 lah kita berusaha utk mengembalikan kegemilangan Islam di atas mukabumi Allah ini. Teruskan usaha kamu dan juga saudara2 mu di Indonesia utk meningkatkan martabat umat Islam di mata dunia. Saya pasti kerajaan Malaysia akan sentiasa bersama Indonesia utk memajukan industri pertahanan serantau sehingga kita boleh berdiri sama tinggi dgn bangsa2 lain dunia suatu hari nanti.

Saudara Zain,

Saudara masih baru lagi di bod MPSA. Kami lebih lama makan garam di bod ni. Sejak berlaku krisis MY-Indo pada awal 2007 hingga sekarang, ramai forumer Indo yang menggunakan modus operandi yang sama iaitu masuk bod MPSA, mula2 hulur 'olive branch', lepas tu mula tunjuk 'belang' bila berlaku pertelingkahan antara MY vs Indo.

Berapa ramai forumer Indon yang kena ban! Mereka ingat ini forum TOPIX di mana mereka boleh adu domba ala 'flame wars' forumer MY vs forumer INDO di sana?

Ini forum CARI, bod MPSA hanya khusus bagi peminat & pencinta dunia pertahanan & industri pertahanan tanahair. Untuk pengetahuan saudara, diwujudkan satu thread khusus bagi forumer Indonesia membincangkan soal2 pertahanan negara mereka di bod ini, & sudah masuk versi ke 4 / 5.

Jenuh kami nak handle beruk2 INDON trolls yang masuk hanya sekadar nak provokasi. Berdasar pengalaman, kami dah boleh cam mana satu forumer yang OK, mana satu yang troll.

Bila hari2 kena gasak, beberapa forumer MY pun ada yang lelebih jadi keyboard warrior murahan nak lawan troll versi cap jawa caprut Indon. Lepas tu bod ni jadi 'free for all' smear campaign.

Sampai satu tahap, ramai otai2 bod MPSA berhijrah & buka forum khusus di luar CARI sebab naik menyampah & meluat dengan kebanjiran troll jawa caprut Indon yang hadir hanya untuk buat provokasi. Ini yang malang sekali! Input para otai amat diperlukan oleh para forumer bod MPSA yang rata2 adalah orang awam yang dahagakan sebarang informasi pertahanan dari mereka.

Sebab itu saya bertindak to nip a threat at its bud.

Saudara Zain,

Saudara masih baru lagi di bod MPSA. Kami lebih lama makan garam di bod ni. Sejak b ...
robotech Post at 9-11-2011 18:14

saya mau tanya kepada sodara, kenapa juga forumer malaysia masuk di tread pertahanan & industri pertahanan indonesia dan juga buat gaduh dan menghina indonesia, silakan sodara lihat sendiri, kenapa sodara tak marah kepada mereka, kalau mau adil silakan, malaysia urus treadnya dan kami urus tread kami, kenapa setiap saya lihat dan baca post dari sodara terlihat sekali dalam kata sodara penuh kebencian kepada kami, tapi ya sudahlah itu urusan pribadi sodara, klo tak suka dengan saya silakan ban saja, no problem

Reply 312# robotech
Saudara Robotech,

Terima kasih atas prihatin saudara utk menjelaskan kpd saya. Saudara tak perlu bimbang, meskipun saya tampak baru di sini, saya bukanlah org baru, malahan saya lebih berusia dari saudara robotech. Sy telah mengikuti perkembangan pertahanan seawal 70an lagi, dan saya juga telah lama makan garam di sini dan di kebanyakan forum pertahanan tempatan dan serantau, sehingga saya naik jemu juga kekadang dgn sikap org2 kita yg sentiasa bersikap sombong bodoh bukan sahaja pada org luar, namun sesama sendiri. Saya tidak menyalahkan saudara robotech atas hal ini, saya tahu kebanyakan org kita terlalu patriotik dan nostalgia dlm bab2 sejarah yg melibatkan perhubungan serantau terutamanya antara kita dan jiran terdekat Indonesia dan Singapura. Namun ingin saya tegaskan, apa yg kita gembar-gemburkan dan saling berbalas cemuhan sesama kita tidak satu pun kena gayanya.

Yg sebenar berlaku antara kita dan jiran2 kita ialah, kita tetap menjalinkan hubungan erat, saling mengelak konfrantasi aptah lagi yg melibatkan persenjataan, walaupun tampak beriya2 segelintir rakyat dari negara2 terbabit yg cuba mencucuk jarum, namun tak pernah satu pun cucukan2 tersebut yg dituruti pemerintah masing2. Sekiranya kita menuruti perbuatan segelintir manusia2 tersebut, saya percaya kita hanya berada di pihak yg rugi dan kosong jiwanya.

Biarkanlah perangai manusia2 sedemikian, bukannya rosak sedikitpun negeri kita dgn umpatan dan caian mereka. Apa yg kita perlu buat ialah terus berkerjasama utk memajukan kekuatan dan taraf hidup setiap negara di rantau ini, secara kolektifnya, bersama2. Terima kasih.

Ttg para otai yg melarikan diri dari sini, saya bersimpati dgn mereka kerana mengambil jalan meninggalkan bod yg sangat indah ini pada pandangan saya. Kerana di sinilah kita dapat menilai dan sama2 berkongsi dgn org2 luar dan juga sesama sendiri ttg kemajuan negara masing2. Bukan utk bergaduh dan mencemuh sesama sendiri, tapi utk dijadikan iktibar, perbandingan dan pelajaran utk semua. Sekiranya mereka memilih utk meninggalkan forum ini, itu hak mereka yg lebih mahukan "keamanan" dan "kenyamanan" dlm berforum.  Namun saya lebih sesuai dgn forum ini yg kekadang tersangat menghiburkan dan mencerahkan pandangan saya terhadap isu2 keselamatan dan persenjataan serantau. Lebih baik dari sesetengah forum lain yg tampak begitu tidak bebas dlm info2 yg dikongsikan. Semoga saudara robotech juga akan sentiasa berkongsi ilmu dan pendapat di sini dgn ceria selalu.

Ttg para otai yg melarikan diri dari sini, saya bersimpati dgn mereka kerana mengambil jalan meningg ...
zainmahmud Post at 9-11-2011 20:48

Betul sekali pak cik, huhhhh,,,,,,, ya sudah lah, serantau ne cuma malaysia dan indonesia lah yang sedarah sedaging, dari bahasa dan budaya pun sama, siapalah diharap lagi,  pabila malaysia perang dengan negara lain apakah persatuan
FPDA akan bantu malaysia, apa inggris, singapore, aussie atau NZ kan bantu, saya tak yakin anggota FPDA yang lain kan bantu, ne cuma analisa saya, saya tak mau panjang lebar bicarakan kenapa bisa begitu,
begitu juga kalau indonesia perang, siapa jualah yang diharap di SEA ne selain daripada Malaysia, saudara serumpun dan seagama, pak cik zainmahmud pernah dengar perang di afghanistan, banyak sekali pejuang dari indonesia dan malaysia kesana ikut bertempur, ne cuma sebagai contoh saja

lemau... jangan tak bertempat, hehehehe kebanyakkan yg. datang sama akalnya macam yg. mendatang... biasa ler bro robo, nak tunjuk hebat kalau tak dengan sebangsa dengan siapa... kalau tak biasa dengan puak nie memang kantoi..

Terima kasih maxsteel. Kerana anda telah menunjukkan sifat yg anda nyatakan pada org lain itu ada juga pada diri anda. Apabila anda menyatakan org nak tunjuk hebat bermakna anda juga telah menunjukkan kehebatan anda menilai manusia lain daripada laman maya ini. Syabas maxsteel.

Reply 316# viewx

Ttg FPDA, semua negara yg terbabit kalau mengikut perjanjian antara mereka, sedikit sebanyak akan membantu antara satu sama lain sekiranya Malaysia atau Singapura diserang. Untuk menunaikan perjanjian itu sememangnya hak mereka masing2. Namun pak viewz tak perlu terlalu risaukan hal ini. Perjanjian ini terjadi atas faktor sejarah. Walaupun dirasakan masih relevan, tetapi ia bukannya ditujukan pada mana2 negara di dunia ini. Ia hanya persefahaman antara bekas2 sekutu yg pernah bertempur bersama2 suatu ketika dulu. Dgn perubahan dunia hari ini, ia juga telah berubah mengikut keadaan semasa. Malaysia, Indonesia dan negara2 lain di sekitar rantau ini juga memiliki persefahaman antara satu sama lain, samada 2 hala ataupun melalui ASEAN. Kita semua akan sentiasa mengikut persefahaman yg telah kita janjikan bersama utk memastikan negara2 serantau akan terus maju dan makmur. Manakala hubungan sesama insan apatah lagi saudara seagama, itulah yg paling penting di antara semua yg akan kita pertahankan dan kembangkan semula. Sudah terlalu lama saudara2 seIslam berpecah-belah atas faktor sempadan, kenegaraan dan assabiyah. Sedangkan Islam tidak mengajarkan begitu pada kita. Sampai masa utk kita kembali ke pangkal jalan. Perpecahan hanya membawa kehancuran, cth sudah banyak berlaku dari dahulu dan kini. Masa hadapan terpulang pada kita utk mengubah.

saya mau tanya kepada sodara, kenapa juga forumer malaysia masuk di tread pertahanan & industri pertahanan indonesia dan juga buat gaduh dan menghina indonesia, silakan sodara lihat sendiri, kenapa sodara tak marah kepada mereka, kalau mau adil silakan,

Jangan pura2 tak tahu. Kalian yang mula2 provokasi. Kami forumer di sini rata2 adalah rasional & levelheaded. Tapi acapkali diprovokasi akhirnya melahirkan ekstremis keyboard warriors seperti kalian. Inilah hasilnya!

You reap what you sow! Forum MPSA ini aman suatu tika dulu, berkongsi idea, pendapat, berdebat cara baik saksama. Kebanjiran trolls indon cap jawa caprut merosakkan tempat ini, membuat suasana jadi tak keruan macam cowboy western.

Sendiri mau ingat lah.