CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wrxevo

Aku isteri jatuh cinta pada tunang orang

freemen ngan so simple bertemu jodoh ke?

jgn marah(just kidding)

Originally posted by sosimple at 9-1-2009 11:52 AM
cari masalah sendiri... br bg kiss n hug dalam text pun da cayaq ka... hang p layan tuh buat pa... sama2 menggediks mmg ler... pastuh nak salahkn somie plak x mau berubat la apa la... pndi eh... ...

tu le pasal.. setakat icon hug n kiss tu pun dah nak cair sampai menduakan somi.. apa punye bini la
aku pun selalu chat ngan kawan2 lelaki eventho ada yang castegory laki orang, pun kitorang pakai icon kiss + hug masa nak babai.. saja gurau2.. takde perasaan apa2 pun

Balas #1 wrxevo\ catat

Wooo, leh buat drama melayu nei... Mesti sensasi d kaca tv...

tau takper...... seksanya mengahdapi perkara sebegini...... sbb tu orang kata.. jangan bermain api...... sebelum api tu terbakar marak.. masa dia dah nyala lite-lite tu... cepat2 la padamkan.....

Reply #57 FreeMen's post

eceh! putera kayangan kene ciom katak duluk

Balas #65 sosimple\ catat

wooo, sosi ada scandalise ngan free man erk..

Follow Us
semoga abah menghadapi dugaan perasaan...

bg aku la...
tinggalkan la lelaki itu
pertahankan kuarga anda...
dan bersabar la

Reply #61 komicat's post

x la... kami mang slalu main2 sama

Reply #66 yaminz's post

minz da rijek sos secara nyata

Balas #69 sosimple\ catat

bukan nyer u rijek i k...

Reply #70 yaminz's post

adakah kucen bersayap tuh kenderaan yg di anta bebas

mungkin setan dah meresap kedalam jiwa
itu bukan cinta,itu nafsu...the lowest kind of love

sbb tu pomp byk masuk neraka

semoga tuhan menjauhkan saya drp pomp2 yg dah rosak ni...

byk pomp lawa,tp bodoh senang dipergunakan..

ni lah bahana msn...kalau disallahgunakan..
cara terbaik, cukup chatting ditengah mlm.....cukup sekadar di ofis jer...

at least tak adalah rasa sejuk2 masa chatting tu....

my advise...malam2 bertafakur & sembahyang sunat utk hilangkan malapetaka ini (kalau ko ni muslim ler)..
ulang sampai ko dah rasa ok.... Allah tu Maha Penyayang...

Originally posted by sosimple at 9-1-2009 11:52 AM
cari masalah sendiri... br bg kiss n hug dalam text pun da cayaq ka... hang p layan tuh buat pa... sama2 menggediks mmg ler... pastuh nak salahkn somie plak x mau berubat la apa la... pndi eh... ...

ni org yg mcm ni lah nanti kena plak dugaan mcm nie...
aku dah jumpa byk dah kes mcm ni..kalu terlalu eksen dan ekstrem nak ngata org
memg kena balik ke batang idung dia..
aku bkn nak doakan keburukan utk org
tp kita kena ingat...sejahat mana pun manusia ni..kalu dia najk berubah ,kenala nasihat
xyahla nak ngutuk plak...kalu malas nasihat diam jela

tp sekali lg aku tegaskan..kalu waktu skrg ni kita yakin sgt yg kita ni manusia baik...isteri setia dll
satu hari nanti Allah akan uji kita dgn berbagai cara ujian
sb sesuatu kesetiaan atau apa saja akan lebih bermakna jika telah diuji dan kita berjaya melepasinya
contoh mcm situasi kita ni sbg org islam..semakin banyak Allah menguji dan memberu dugaan dan kita dpt menghadapinya...semakin tinggila iman kita..tanpa ujian dan dugaan..kita xtau dimanakah tahap kita!

pernah dgr kisah2 org ...yg jenis selalu ngata anak2 jiran dorg kr..apa ke
tp x lama pastu...anak dia plak yg jd gitu..
memg perbuatan sesetengah org ni x baik dan jahat tp kita x berhak nak mengata lebih2!
yg penting kena beringat dan berdoa jgn jd mcm mereka..

sori kalu ada terkasar bahasa..

uhu..aku sempat bc posting ko jer...sowi...

tp ko mmg tak takut dosa kan...asyik pikir pasal jantan tuh nak bertunang je..ko tak pikir dosa ko kat laki ko...

euww...mcmane lah nanti ko nak berdepan kat padang masyar nanti...kalo ko tak suka laki ko..setel lah elok2..

benci tol aku pompuan curang nih..

Reply #74 kuntakpindek's post

hahahaha thanks sbb mendoakan... peace!! :victory: :victory:

tu sbb Tuhan kurniakn kita hati perasaan..kahwen la dgn org yg ko suke. tp oleh sbb ko ni istri org, xleh nk wat ape2 ler. kputusan tetap di phak suami..

Islam tu adil.....

Kalau betul apa yg ko cakapkan tu...iaitu suami ko bermasalah (batin)...kalau tak salah dlm hukum syarak, jika segala bukti kukuh dan suami ko pulak taknak berubat, ko mmg ada hak utk mintak fasakh...ingat...ini hak ko, yg selebih2nya terpulang pulak pada pihak ko samada perkara tu yg jadi punca ko tak suka suami ko atau sebaliknya...ada pasangan yg tak bercerai walaupun salah sorang "bermasalah" due to masing2 dah sayang menyayangi dan sanggup melupakan kekurangan masing2, dan bahagia sampai ke akhir hayat, ada jugak yg amik anak angkat dan bahagia ke akhir hayat, anak angkat pulak "menjadi" kekadang tu lebih baik dari anak sendiri bg sesetengah orang...hanya Allah yg tau dan Dia jugak yg memberi rezeki....

Jgn ingat suami je blh kawin lain kalau isteri pertama "bermasalah", tp isteri jugak ada hak mcm tu, cuma end up dgn cerai...

apa2 pun kau kena ingat perceraian adalah satu proses yg halal di sisi Islam tp perkara yg Allah benci...harap2 kalau kerana "masalah" suami ko tu, ko cubalah ajak dia berubat/ ikhtiar betulkan keadaan...
tp kalau ko jadi benci pada suami ko hanya kerana ko jatuh cinta dgn lalaki lain...itu ko pikirlah sendiri...tak payah aku cakap rasanya.....

Originally posted by matamata at 10-1-2009 02:50 PM
tp kalau ko jadi benci pada suami ko hanya kerana ko jatuh cinta dgn lalaki lain...itu ko pikirlah sendiri...tak payah aku cakap rasanya.....

setuju

Andainya takdir dapt ku genggam

As u all knew, aku kahwin dah dekat 8 thn jun'09.  Andainya lah aku tidak memikirkan neraka, lebih baik ku teruskan hubungan terlarang itu.  Rasakan bila mertua menuduh aku waris tidak banyak anak?  Mertuakah yang menentukan semua suratan ?
Aku check doktor, 2 thn selepas aku berkahwin.  Keluarga sebelah suami pandang semacam kat aku.  2 thn selepas dalam treatment, baru lah result keluar, mengatakan suami bermasaalah.  Kalau aku mencurangi suami, pada ketika itu lah aku melakukan.  Apa tidaknya, doktor nasihat suami untuk operation, suami menolak kerana dengar cakap ibunya.  Ibunya tak mahu kami keluarkan duit beribu-ribu ringgit hanya sebab operation, entahkan sukses entahkan tidak.  Masih lagi ku teringat cakap ibunya, daripada operation, lebih baik belikan barang lain.
2009 ne dah 3 thn pun kes itu berlalu begitu saja.  Kalau setakat bestfriend lelaki, memang pun aku ada sebelum dia.  Apa yang membuatkan aku jatuh kasih, bila ku sakit dialah yang paling tersibuk sekali mencarikan aku ubat.  Dengan memberikan aku sepotong doa dalam Al-Quran.  Belum lagi bab lain-lain.  Dia umpama, dia lah kawan, dia lah dengan aku berkelahi, dia lah dengan aku bergurau dan segala-galanya.
Memang pun aku takut dia naik pelamin kerana apa?  Dia sendiri cakap, tidak bersedia dengan tunangnya itu.  Kalau lah dia berdusta, bagaimana adiknya yang kawan baik dengan classmate aku dulu, buleh bercerita tentang dia yang dia dgn tunangnya masa ne semakin hambar.  Bagaimana pula kawanku yang dengan tunangnya kerja pun memberitahu, seolah-olah mereka seperti tidak apa-apa hubungan.  Kerana rasa kasihan pada tunangnya lah aku memujuk dirinya untuk meneruskan perkahwinannya.  Aku bagi advise padanya, jangan memalukan indung.
Kalaulah ikut kan rasa hatiku ini, buat apa bagi nasihat, lebih baik aku teruskan hubungan terlarang ini.  Sebab aku masih lagi sayang padanya.  Melihat wajahnya berhari-hari, bagaikan hati terhimpit beribu-ribu tan batu.  Bagaimana untuk melupakan dia?  Aku juga seperti perempuan lain yang rapuh hatinya.  Hidup masih jauh lagi, suatu waktu, satu ketika, pasti kamu akan melaluinya.  Tidak hari ini, hari esok pasti akan.  Jangan mendabik dada, aku lah harimau Raja segala Rimba.  Suatu waktu pasti tersungkur jua.  Kerana apa, Allah Maha Adil.  Pasti ada hikamahnya Allah mentakdirkan kejadian yang menimpa.