CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: bungachempaka

u all blh tolong tak???

Balas #15 kudajantan77\ catat

setuju ngan kuda.. confrontation berbukti nie sumer hanya akan mengeruhkan lagi suasana...

Minta abg tu try bg perhatian kat anak2.. try ajak wife tu utk take participation... anak kan ada. guna kan mereka... ibu mesti sayang anak dia lebih lagi rasanya dari bf dia... kalo dia nie betul2 ada perasaan keibuan lah kan...

kerap2 call... kalo takut gaduh beli bunga..beri perhatian.. ajak dia dengar ceramah Dr fadhillah kamsah ke... suruh abg tu beli CD... mana tau lama2 akan timbul rasa bersalah kat hati kakak ipar tu ... dia akan tglkan sendiri bf dia tanpa perlu disuruh... ini perlukan kepada kesabaran yg tinggi lah sbb dia sure takes time nak berubah...

Originally posted by mummyslove at 8-1-2009 05:25 PM
Minta abg tu try bg perhatian kat anak2.. try ajak wife tu utk take participation... anak kan ada. guna kan mereka... ibu mesti sayang anak dia lebih lagi rasanya dari bf dia... kalo dia nie betul2 ada perasaan keibuan lah kan...

wrong .. dah ramai ibu sanggup buang anak ..

contoh 1
mak aku tiga beradik kene tinggal sbb nenek aku lari ikut jantan lain yg ade kereta. tokwan aku keje menoreh getah jer. tokwan aku balik noreh tengok anak2 semua dah tergolek meraung lapar.

contoh 2
ade 2 budak kat babysitter yg sama dgn anak aku kene tinggal sbb mak dorang lari nak stay together dengan mat saleh .. bapak dorang nih mualaf cina .. dorang selalu main semayang mcm sembah tokong dgn anak2 aku sbb kadang2 bapak dorang terpaksa tinggalkan dengan atuk dan nenek yg masih beragama buddha .. mak dorang mmg cun la, kulit putih, rambut perang, body fuyyohhh...

contoh 3
aku dengar laki bini bergaduh kat luar mahkamah syariah kajang mase kes fasakh dorang... bini die suruh laki die ambik anak sbb die taknak bela dah .. drp butir2 pertengkaran tuh mmg jelas bini die tuntut cerai dan nk cepat kawin dgn bopren.

i bet org lain pun ade bnyk lagi contoh ... bnyk benda zaman skrg yg defy our conservative notions ...

Reply #22 kudajantan77's post

ya allah!!! sedihnyer kes2 mcm ni....
mcmn ibu sudah ilang kasih sayang pd anak? anak yg susah senang dikandungnyer? mungkin mcm ni lah penghujung zaman

ya allah...jgnlah engkau hilangkan rasa kasih ku pd anak2 ku

Originally posted by dilemma.girl at 6-1-2009 06:40 PM
tak yah riso. suruh abg awk berdoa pada Allah dan minta pertunjuk. selalu benda mcm nie sekejap jer Allah nak tunjuk klu memang betol wife abg awk tue curang.

aku setuju :victory:
Doa jer byk2 mintak Allah tunjukkan kalau betul kakak ipar kau tuh curang....

huhhh..buhsan tul aku dgr bini org curang main ngan jantan lain..:@

wat malu kaum tullll..kalau dah gatal merenyam sgt nak jantan lain..mintak cerai la...bahagia tul wat dosa...

Originally posted by kudajantan77 at 9-1-2009 09:36 AM

tul kate kuda... ipar aku skang duk ralit nak becerai, anak  masuk tadika, mak pak wat bodoh jer... kate sang somi bini dia ade afer ngan laki org lak tuh, yg si laki duk kenen lg bini, sdh anak2 hancus.... ikut nafsu mmg cam lembu ler... anak gak yg kene.. seriau aku... mmg anak2 dorang cam x de mak pak jer..... nauzubillah.... kene laknat aku kalo x jg amanah Allah nih...

bek 2 da tuan umah nye prob... sbg somi x yah nak intip sgl, kalo pd mate somi, bini dah laen seperti biasa, tya jer la jgn la duk nak tunggu ade bukti ker aper ker... tya jer ape hal smpi nak kelek hp smpi ke lubang jamban lak, unles kalo ade ape2 yg nak disorokkn @ mmg sejak kawen dia mmg suke kelek hp....tu dah ade point nak tya... kalo dah kantoi wat ape lak nak tya, juz tya nak bela anak ker x jer la lepas cerai.... kalo dah lame kawen tetiba dia berubah kontra (baek ker buruk) somi tya jer la, mane la tau kot2 leh setel....

Follow Us
Originally posted by kudajantan77 at 9-1-2009 09:36 AM

contoh 1
mak aku tiga beradik kene tinggal sbb nenek aku lari ikut jantan lain yg ade kereta. tokwan aku keje menoreh getah jer. tokwan aku balik noreh tengok anak2 semua dah tergolek meraung lapar. - itu yang ex I dan bini dia cuba katakan kat I.. minta dilepaskan kerana nak kawin dengan orang kaya... tapi rupanya tohmahan tu palsu belaka.. tak semua orang macam nenek awak.. kalau nak laripun.. janganlah ditinggalkan anak-anak..

contoh 2
ade 2 budak kat babysitter yg sama dgn anak aku kene tinggal sbb mak dorang lari nak stay together dengan mat saleh .. bapak dorang nih mualaf cina .. dorang selalu main semayang mcm sembah tokong dgn anak2 aku sbb kadang2 bapak dorang terpaksa tinggalkan dengan atuk dan nenek yg masih beragama buddha .. mak dorang mmg cun la, kulit putih, rambut perang, body fuyyohhh... - agaknya dah dibesarkan dengan suasana macam tu kot...

contoh 3
aku dengar laki bini bergaduh kat luar mahkamah syariah kajang mase kes fasakh dorang... bini die suruh laki die ambik anak sbb die taknak bela dah .. drp butir2 pertengkaran tuh mmg jelas bini die tuntut cerai dan nk cepat kawin dgn bopren.
- perempuan bodohlah ni... anak tu ada pertalian darah.. suami tu ikatan perkahwinan jer..

i bet org lain pun ade bnyk lagi contoh ... bnyk benda zaman skrg yg defy our conservative notions ...

Nasib baiklah I di didik dengan sifat yang amat menyayangi anak. Masih nak hidup single macam ni pun.. disebabkan anak-anak jugalah.. kalau boleh nak jadi apa-apa kat I (sakit ke.. mati ke..) biarlah sampai anak2 I boleh independant... bayangkanlah.. dah lah si ayah buat tak kisah... kalau ibu juga buat tak kisah.. kat manalah anak2 tu nak mengadu nasib.

Reply #1 bungachempaka's post

aku tak paham la masalah sesetengah masalah nie

macam kes tuan rumah ni la.

dia nak kantoikan bini dia buat apa? nak tunjuk satu dunia? kan menampakkan kelemahan dia sebagai suami jugak kan.

bukan ler lebih baik kalau dia yg sedia tahu bini dia curang cuba amek hati bini dia balik. daripada makin jauhkan diri cenggitu.

yang pompuan tu pun satu. tak puas hati kat suami cakaplah terang2 spy suami tu boleh berubah. ni cari jalan haram buat hubungan luar.

teruk gak aaa kalo dua dua jenih ego... 

Balas #28 MugMerah\ catat

i agree with this

kasih sayang tu pernah ada..perlu digilapkan je.. spend more time with ur spouses.. kalau isteri bersalah suami pun mesti ada kesalahannye walaupun kecil.. setiap masalah laki bini dua2 salah..

12
Return to list New