CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Fantaghiro

Cemana nak educate suami?

eerkkkk!!! pak aji... panjangnye menulih...

walau kekadang aku tapaham pe yg pak aji bebel...

tapi aku setuju tang ni...

nanti bila laki dah takdak..dah mati

baru ler bergelen2 air mata rindu..dok teringatttt barang2 suami dok bersepah sana sini masa dia idup ..kini tersusun rapi

masa hidup semenya bersepah2, hati tenguk sakit, letihhhhhhh, macam nyesal nikah

kendian bila dah takdok..tau plak menangis rindu..

baru ler bergelen2 air mata rindu..dok teringatttt barang2 suami dok bersepah sana sini masa dia idup ..kini tersusun rapi

masa hidup semenya bersepah2, hati tenguk sakit, letihhhhhhh, macam nyesal nikah

banyaknyer posting aku keluar...

ku nak try teka..cik fanta ni mungkin boleh jadi

a. anak bongsu dlm adik badik
b. anak tunggal
c. anak pompuan sorang
d. anak manja omak

ant 4 tu yg mana satu ekk..

Originally posted by sofiajane at 27-11-2008 09:45 AM
hmmm..ku dah agak dari awal dah...

u ni masa zaman anak dara mmg tak biasa buat kerja2 umah sangat..banyak makkkk aje yg buat...dulu2 boleh malas2 ..tak pe mak ada,mak boleh buatkan..

skrg  ...

kupikir... aku boleh berubah... kenapa dia takleh lak?

Follow Us

Reply #125 sofiajane's post

semua tu salah la kak pia...

aduyaiiiiii.... aku bukak tred ni nak mintak tipssss... aku punya kedudukan lam famili lak jadik teka teki...

lama2 nanti biasa la kak....masa mula2 kawin memang rasa macam tu.

biasakan diri je ya...giatkan lagi aktiviti membebel kat laki tu.

Reply #128 ABAH35's post

heheh abah, bebel pun tak boleh panjang2...

bahyaaa.. nanti dia lariii... mana mau tangkap..

Reply #128 ABAH35's post

en abah!!!! mak ku seorang mak yg mmg giat sungguh membebel... kutahu cemana perasaannya bila dibebel... n kalau boleh... ku tak mahu aktiviti membebel tu jadi ektibiti harian aku... sbb setakat yg kubaca kat fd nih... lelaki memang tak suka dibebel walaupun kekadang peel dorang memang macam mintak untuk dibebel selalu...

FANTA...haku anak bongsu...hb pun..tp mak n akak haku dah train keje umah ni..cuma msk haku tak amik port n mak pun tak tekankan...pas dah tawin suma kena wat sendiri...sib baik hb tahu pikir...kalo selenge susah gak...kalo dia nak bini dia duk nagn dia mesti dia akan tolong buat keje umah..cepat siap keje..cepatla duk sesama aka dot..dot..

takyah la ko nak bebel bagai..kang ada org provoke ckp ko tak ikhlas la..t/jwb bini la...tak kena btg idung sendiri leh la komen memcm..

Balas #129 LostSoul\ catat

jgn kuat membebel...nanti cepat layut

Balas #130 Fantaghiro\ catat

dah jadi bini....dah jadi pompuan mana lengkap kalau tak membebel kak

cik fanta kena mintak tolong cakap baik-baik......lepas somi tolong tu kena ada puji-pujian sikit, walaupun dia buat tak berapa sempurna kena puji melambung dulu pastu baru cakap elok2  contohnya"abang..    abang tengok nie ayang selalu buat camni......" pastu jgn lupa selalu cakap tima kasih walau pun             pertolongan dia kecik jer contohnya tolong buang sampah......waktu free....sambil picit kepala ker... ceritalakat dia yang kita rasa bangga dengan apa yg dia  tolong kita walaupun pertolongan tu kecik.....

hubby sy dulu pun camnie gak dulu balik umah ngadap komputer,sembahyang ,makan, tido.... ,cuma tipsnya sabarrrr dan selalu cuba dan terus cuba.... InsyaAllah lembut ler hati dia......nanti dgn sendirinya dia offer tolong...

Originally posted by Fantaghiro at 27-11-2008 10:30 AM

kupikir... aku boleh berubah... kenapa dia takleh lak?

pompuan lain..lelaki lain..
mcm u cakap tadi lah,masa zaman anak dara, u jarang2 buat kerja umah..semua mak yg buat...apasal u tak leh berubah masa tu jadik rajin.. sebab u pikir,kalau u tak buat mak ada..mak bley buatkan...mak u pulak mungkin pernah ckap dlm hati.."kalau aku tak buat,nak harap siapalahh boleh buat..akuuu jugaklahh.."

so skrg, bila dah kawin,u baru terpikir..kalau u tak buat kerja2 umah ,sape nak buat?
dulu2  zaman u belum kawin mak u mungkin ada merungut mcm ni....."ada anak tp malas2 nk tolong aku buat kerja umah" ..
skrg situasi tu  berbalik kat u pulak ,"ada laki,tp malas2 nk tolong aku buat kerja umah"...aaa skrg baru u rasa apa yg mak u pernah rasa dulu kan..

u pon baru lagi kawin .. nak ubah suami suh ikut apa yg kita nak, bukannya sekelip mata..makan  masa dik..makan masa...bergantung gak dgn peel suami tu jenis  macam mana..jenis panas baran ke..jenis yg kalau di cakap masuk tinge kiri kuar tinge kanan ke...jenis wat derk je ke...aaaaa...ambik masa dik...ambik masa...

Reply #133 ABAH35's post

Kalo laki bebel tu camne nak kira...

Originally posted by sofiajane at 27-11-2008 11:02 AM
pompuan lain..lelaki lain..
mcm u cakap tadi lah,masa zaman anak dara, u jarang2 buat kerjaumah..semua mak yg buat...apasal u tak leh berubah masa tu jadikrajin.. sebab u pikir,kalau u tak buat mak ada..mak bley buatkan...maku pulak mungkin pernah ckap dlm hati.."kalau aku tak buat,nak harapsiapalahh boleh buat..akuuu jugaklahh.."

so skrg, bila dah kawin,u baru terpikir..kalau u tak buat kerja2 umah ,sape nak buat?
dulu2  zaman u belum kawin mak u mungkin ada merungut mcm ni....."ada anak tp malas2 nk tolong aku buat kerja umah" ..
skrg situasi tu  berbalik kat u pulak ,"ada laki,tp malas2 nk tolongaku buat kerja umah"...aaa skrg baru u rasa apa yg mak u pernah rasadulu kan..

u pon baru lagi kawin .. nak ubah suami suh ikut apa yg kita nak,bukannya sekelip mata..makan  masa dik..makan masa...bergantung gak dgnpeel suami tu jenis  macam mana..jenis panas baran ke..jenis yg kalaudi cakap masuk tinge kiri kuar tinge kanan ke...jenis wat derk jeke...aaaaa...ambik masa dik...ambik masa...

aduyaiii... nak kena eksplen 1-1 ker?

definasi JARANG buat keja rumah masa belum kawin pada aku sbb aku cuma berkesempatan buat masa hari cuti je... time tu mmg mak aku rilek jadik mandor je... bukan le sbb aku ni jenis jarang buat sbb aku dok rumah membongkang jer... dah lelain hari aku keje kuar pagi balik petang semua mak aku dah setelkan sblm aku balik keje lagi...mana hari pulak aku nak buat kalau mak aku dah buat? jadiknya bila aku dah kawin... aku laki bini sesama keje... pe lah salahnya kalau keja umah tu sesama gak buat kan?tu ikut akal aku la...

kang kalau aku cakap aku dari zaman anak dara semuanya tiptop ada pulak yg kata aku nih perasan bagus, sempurna bagai... laki je yg tak cukup itu ini...

aku akui...mungkin sbb masa belum kawin aku jarang2 wat keje rumah... bila dah kawin aku rasa penat sket bila semua aku kena buat...

Originally posted by andriano at 27-11-2008 10:57 AM
cik fanta kena mintak tolong cakap baik-baik......lepas somi tolong tu kena ada puji-pujian sikit, walaupun dia buat tak berapa sempurna kena puji melambung dulu pastu baru cakap elok2  contohnya ...

insyaallah... akan dicuba tips ni... TQ

Originally posted by Fantaghiro at 26-11-2008 05:28 PM

sebab aku taknak memintadalam keadaan dan nada berleter, merungut., menyindir or complain laaku tanya apa yg patut aku buat utk mintak tolong suami aku ni tanpaperlu buat mende2 yg tersebut di atas...aku dah letih nak ckp manja2 nbaik2 ni...

u dah letih cakap manja2 n baik2 kan..?

meh nak bagi tips tak baik pulak..

pe kata u menghilangkan diri dari suami u..tinggalkan nota kat umah lebeh kurang cam ni bunyinya..

"Abang, saya pergi tenangkan pikiran (tak tau bape lama) sbb abang langsung takmao bantu saya sama2 buat kerja2 rumah..Kalau saya mati sebelum balik rumah, jumpa dgn abang, harap abang ampunkan awal2 dosa saya sebab keluar rumah ni tanpa izin abang.

sekian. dari isterimu yang tensyen,
fanta

Originally posted by sofiajane at 27-11-2008 11:39 AM

u dah letih cakap manja2 n baik2 kan..?

meh nak bagi tips tak baik pulak..

pe kata u menghilangkan diri dari suami u..tinggalkan nota kat umah lebeh kurang cam ni bunyinya..

"Abang, saya pergi tenangkan pikiran (tak tau bape lama) sbb abanglangsung takmao bantu saya sama2 buat kerja2 rumah..Kalau saya matisebelum balik rumah, jumpa dgn abang, harap abang ampunkan awal2 dosasaya sebab keluar rumah ni tanpa izin abang.

sekian. dari isterimu yang tensyen,
fanta
.

aku tak terpk lak  idea ni... lawak...

aku takleh tinggal laki aku lama2... rinduuuuuuuuuuuuuuuuuuu