CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 1157|Reply: 11

pemerintah perlu menunjukkan teladan yg baik

Close [Copy link]
Saya ingin menarik perhatian anda mengenai pemerintah termasuklah sultan, yang perlu menunjukkan budaya dan cara pemakaian bercirikan Islam (bertudung bagi wanita). Kalau zaman dahulu sultan melaka pertama masuk islam, maka semua rakyat jelata akan turut serta masuk islam. Kenapa? tak ada paksaan pun. tapi sekarang mungkin keaadan sudah berbeza. pemerintah ikut suka hati maka rakyat jelata pun ikut suka hati. mungkin pemerintah fikir dosa2 mereka diampun kerana setiap kali khutbah jumaat yg kedua dibaca dan diaminkan oleh beribu2 orang, ampunkan dosa2 mukmin, ampunkan dosa2 sultanku di setiap negeri. aku juga perhatikan, ada teks khutbah jumaat yg mana bahagian mengaminkan sultan diletakkan didepan, dan mengaminkan rakyat (mukmin) diletakkan dibelakang. kebanyakan orang mula mengangkat tangan setelah kedengaran mukmin. ini bermakna kebanyakan orang tidak mengaminkan sultan.
apa pendapat anda?

Rate

1

aku bila time semayang jemaat, memang aku tak mengaminkan sultan pun.... lagi pun,apa yg dibaca oleh tok khatib tu, tak wajib di tadah dan di aminkan...

kalu ko semayang masjid india kek bahau sinun, mano ado dio amin amin kan sultan..

Reply #1 matlabu888's post

aku pun tak berape suka mengaminkan doa untuk sultan-sultan yang korup.tetapi sebagai rakyat,tu jelah yang dapat kite buat moga-moga doa yang kite aminkan itu dimakbulkan oleh Allah SWT dan memberi kesan di dalam hati sulltan-sultan yang korup itu........

Reply #2 geng_tx's post

nama pun masjid india.....

Reply #2 geng_tx's post

dulu aku semayang kat masjid jasin takde gak sebut tyt.. pegawai kerajaan dll... sekadar sebut muslimim muslimat mukminin mukminat..

kan elok doakan kebaikan orang lain..
klu orang yang korup..kiter doakan supayer dia balik k pangkal jalan...
aku raser doa utk org muslim dan muslimat je cukup...
diorang pun org muslim gak kan...
klu bukan orang islam kita tak leh doakan kesejahteraan dia..
just tanyer kabo leh la...
klu org islam tapi tak ikut cara islam....islam ker dia?....
hanya Allah y tau..

Follow Us

Reply #5 muor76's post

kat tempat aku pun camtu jugak...

aku tak rasa sultan mempunyai fungsi sebagai pemimpin yang berpengaruh....

klao kabinet tu ye la kot... sebab tiap ari masuk TV.... jadi lebih banyak pengaruh...

so, menteri2 kte especially perdana menteri yg patut jadi role model yg terbaik....

kalo die peluk misyhel yoh... maknanya aku pon leh peluk gak....

Originally posted by matlabu888 at 12-11-2008 01:03 AM
Saya ingin menarik perhatian anda mengenai pemerintah termasuklah sultan, yang perlu menunjukkan budaya dan cara pemakaian bercirikan Islam (bertudung bagi wanita). Kalau zaman dahulu sultan mela ...

aku pi solat jumaat kat johor, dah macam tahap wajib depa doakan sultan dan kerabat2 depa..
kat selangor ada jugak masjid2 yang tak buat macam tu..

Originally posted by matlabu888 at 12-11-2008 01:03 AM
Saya ingin menarik perhatian anda mengenai pemerintah termasuklah sultan, yang perlu menunjukkan budaya dan cara pemakaian bercirikan Islam (bertudung bagi wanita). Kalau zaman dahulu sultan mela ...

alhamdulillah syukur, kerajaan HUMNO telah menunjukkan cara telah menunjukkan cara pemakaian islam yg betul semasa mengaji....

Jizzz... Klong! Klong!

Originally posted by matlabu888 at 12-11-2008 01:03

*tut* asked you to audit the following post,click following url to view the post:
http://eforum3.cari.com.my/viewt ... ;page=1#pid27043522
His/Her Reason: macam thread nak 'kutuk' sultan/raja/kerabat diraja melayu
harap dapat perhatian & pertimbangan daripada supermod..

Hari tu aku ada pernah warning dah sesiapa yang bukak lagi topik ala ala 'mencabar' sultan camni aku akan kasi -497 teros... Sebagai menunjokkang yang aku tidak memain... Ini dia aku buktikang...

Jizzz... Klong! Klong!