CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6279|Reply: 7

alarm ada button boot tapi tak berfungsi..

sebelum raya hari tu, aku ada pasang alarm baru..alarm lama standard gaban..kiranya modified sket..

alkisah alarm baru ni ada function boot button..tapi cina kat semenyih ni tak reti la nak connect wiring ngan boot..tension..

nak tanya korang yang familiar ngan kedai-kedai wiring (ataupun terer DIY a.k.a wireman) yang boleh setel aku punya problem..

tu je aku nak tanya..dapat tau kedai area kajang/cheras/semenyih/bangi ok gak..

kawa - buat mod-mod, aku ingat nak post kat topik medangmru pasai autostarter tu tapi macam lari topik je..aku dah selak page belakang takde plak..huhu

Rate

1

sori bai, tak perasan topik ni... meh nak cerita sikit pasal trunk release (TR) ni..after market punya alarm kebanyakkannya memang ada function TR ni, aku punya alarm ada TR ni, tapi kongsi butang yg sama dengan disarm alarm. cuma kena tekan 5 seken, pastu ,ketanggggg... boot akan unlock.... BUKAN TERBUKA SENDIRI mencongak ketas... ko kena angkat sendiri boot tu.... ha ha ha...

yg paling penting, untuk function TR ni, ko kena tambah ACTUATOR.apa itu actuator?
dlm bahse melayu aku tak tau lah pulak... ko cek kamus dewan... aku malas..tapi menda ni, senang crita, sama rupa dengan actuator yg terdapat pada central lock .. iaitu satu alat yg tolak dan tarik kabel LOCK pada pintu...

beza actuator pada TR ni, ianya sedikit besar.fungsi actuator ni adalah utk tarik kabel pada boot tersebut supaya ianya release dari lock... fungsi serupa macam ko tarik handle TR dari dalam kabin kereta....
menda ni dipasang berhampiran dengan kabel boot tu.... aku tak bawak keta aku ari ni, kalu tak, buleh aku snap gambor tu...

kat mana ada jual menda ni?kat kedai aksesori biasanya ada... harganya dalam lingkungan rm70 siap pasang.... BTW, ko pakai kereta apa?

menda yg kaler ijau tu adalah actuator... peratikan elok elok, ada satu besi yg menarik kabel supaya boot akan unlock

ni contoh lain.... tapi akunye keta lagi cun pasang... sorok dalam body keta, so, tak nampak actuator tu.... ha ha...
gambaran menda alah tu...yang best pasal actuator ni, ko buleh pasang pada pintu keta, so, ko tak yah tarik handle tu utk buka pintu, tekan butang kat remote, pintu ko pun terbukak..... ha ha ha...cuba lah pasang menda ni, musti ko akan teruja,

kuar shoping dari giant, tangan penuh beg shoping, cuma tekan dari remote je utk bukak boot.... tapi ingat,  FR cuma function utk unlock, bukan utk bukak boot seluas yg mungkin...

Rate

2

wah..tq la encik geng tx...aku guna iswara jer..

kesimpulannya,

kena gi beli benda actuator tu dulu pastu suro mamat yang pasang benda ni connect ngan alarm aku..

Reply #3 kawasakininja's post

ye betul.........ko tengok gambar nombor 3 tu... nampak tak batang halus cam lidi rim besikal tu... tu adalah "arm" yg disambung pada unit actuator... arm ini jugak akan berfungsi sebagai tukang tarik kabel....

aku tak sure nama menda ni kat kedai cina, mungkin istilahnya lain... tapi pomen aku pakai istilah actuator...tapi kalu ko crita elok elok, mungkin derang tau... kos pasang menda ni biasanya rm30-rm50 je, termasuk wiring dari actuator ke alarm  module ( kotak itam bawah kapet)

dan kalu ko tengok elok elok, alarm ko mungkin ada banyak lagi function lain, autostarter, bukak tingkap dll... tengok dlm kotak alarm tu, musti ada buku manual, dlm tu ada crita function alarm yg ko beli, tapi biasanya, cina pomen tu pasang menda basic je, seperti auto lock bila ko pijak brek... best jugak main menda menda elektronik ni... fun!!!!

nak best lagi, ko tukar siren alarm tu pada buzzer... bunyi slow sikit.. dan ala ala vios gitu... tiiiiiiiiiiiiittttt tiiiiiiiiiiiiiiiiittttt.... wa ka ka... exclusive gitu... baru rm20 ...

tak kisah keta apa pun, syukur ada jugak keta, berkemampuan.... ada manusia tak mampu beli keta, kalu yg mampu beli keta pun, tak mampu bawak... ha ha...

Reply #4 geng_tx's post

perghh.. expert betoi ko erkk.. nah ambik pinat butter gajus masinn..

btw, betoi tu.. boli vios jer laa... meh aku jual keter aku tuhh.. aku nak ambik city2009 lakk.. hehehe

Reply #4 geng_tx's post

wah...panjang lebar punya explanaitionnnnn...huhu..tq..tq.

nak beli vios tak mampu la..kalau buzzer seakan vios tu aku boleh pasang 10 bijik..hhahaha..

alarm aku simple mimple je..cuma tambahan gambar  TR tu je..yang lain stendet.nanti aku gi tanya kedai mana yang boleh buat..tapi bukan sekarang..tunggu dapat gaji..boleh aku upload hasilnya nanti..aku cuak gak nak suro pomen kedai eksesori ni bikin wiring..takut nanti salah, boleh short circuit..mau rugi berkilo-kilo macam mamat yang masuk paper minggu lepas...

sebb tukar amp n speaker, keta terbakar..rugi jer...

anyway tq..

for kumik pun tq kasi pinat gajus..

Follow Us
huh...cina tu tak reti nak buat..selamba bukak bisnes nie...geram giller aku..mau wa lempar molotov cocktail barang sebiji dua

Reply #7 tuah_r's post

rileks bro..jangan cetuskan provokasi...

mesti kau ada kes ngan kedai-kedai eksesori ni..