CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rascalgirl

Calon simpanan SPA

Close [Copy link]
kalau sebulan dua..sempat lagi tu nak update tu,lagipun xsemestinya nak update coz of nak re-apply jawatan baru...kalau ada pertukaran alamat pun kena re-apply jugak...tak pastilah sama ada calon simpanan yg dapat jawatan akan di iklankan...aku pun baru dapat jadi calon simpanan...tengok la nasib dalam 3 bulan pertama ni...

Balas #78 rascalgirl\ catat

rascalgirl,

awak tak leh update alamat awak hanya dgn membuat permohonan baru sebab kedua2 tu adalah pangkalan data yang berlainan (permohonan dan temuduga). rasanya awak kena selalu2 call bhgn berkenaan spt yg stonekold ckp tu. err, lain kali utk surat-menyurat penting camni digalakkan guna alamat tetap i.e. alamat kg.

sistem q utk calon simpanan adalah berdasarkan kpd markah yg diperolehi semasa temuduga, bukan berdasarkan alphabetic. so sesapa yg markah lebih baik akan dipanggil terlebih dahulu. saya tak tau tentang kumpulan lain, tapi kalau kumpulan F (it/komputer, F29, F41 etc) boleh dikatakan kesemua calon simpanan akan diserap. seperkara lagi, statistik di website spa tu biasanya tak tepat. cth last year punya F41 dia kata kekosongan 200, tp bila result temuduga dikeluarkan ada 250 yg berjaya, simpanan ada 500.

err, kita berkongsi keinginan yg sama lah. saya pun teringin sgt ditempatkan kat sabah! bukan kerana saya org sana tapi kerana elaun wilayahnya yg.. nyam2! dah dpt gred 48 nanti baru mohon balik negeri

sambungan...

Saya dipanggil selepas 2 tahun,, walaupun tempoh simpanan hanya 1 tahun sahaja. masa tu nama saya dalam SPA pun dah expired. Tetiba je dapat surat dari SPA disusuli surat dari jabatan untuk lapor diri.

Sekarang, alhamdulillah saya dah hari kedua berkhidmat di Putrajaya.

Menurut org2 jabatan ni, mereka mmg dah lama mintak tambahan staf dari SPA tp lambat dapat. So, sesapa ade sedara kat SPA tu leh la check tgk kat stage mana list menunggu kamu tu. insyaAllah diorg simpan lagi nama2 korang yang berjaya menjadi calon simpanan tu.

Cuma lambat dengan cepat sahaja.... sabar menunggu

Originally posted by falyloan at 7-10-2008 01:07 PM
sambungan...

Saya dipanggil selepas 2 tahun,, walaupun tempoh simpanan hanya 1 tahun sahaja. masa tu nama saya dalam SPA pun dah expired. Tetiba je dapat surat dari SPA disusuli surat dari jab ...

masalahnya sedara pun tak de kat SPA nun...kalau tak mesti dah berdesup mintak tolong...anyway...tahniah

kat opis kami ni saja pun ada 25 kekosongan...jurutera saja 10 kekosongan...thn dpn kut d isi

Reply #82 orthodox's post

if aku dpt sabah, aku xdpt elaun wilayah sbb aku dr sana.....if aku kena senanjung, dapatla....terbalik la ngn ko kan...

pasal address tu, lepas aku pindah, aku kena jenguk2 peti surat umah lama...sbb uamh tu sewa je...kang kalu ada penyewa baru, pelik je tgk aku tengok2 peti dorang...

takleh tengok online ke kita dpt lantikan tu.....konpius aku....if surat lantikan tu hilang time serahan oleh posmen, naye la...

Follow Us
Originally posted by falyloan at 7-10-2008 01:07 PM
sambungan...

Saya dipanggil selepas 2 tahun,, walaupun tempoh simpanan hanya 1 tahun sahaja. masa tu nama saya dalam SPA pun dah expired. Tetiba je dapat surat dari SPA disusuli surat dari jab ...

emmm.....bleh saye tau, jwatn ape awak dpt smpai 2 thn br kena panggil....bestnye, even after 1 year stil kena panggil....kalu saya mesti da lost hope ni...

Originally posted by stone_kold at 6-10-2008 02:16 PM
kalau sebulan dua..sempat lagi tu nak update tu,lagipun xsemestinya nak update coz of nak re-apply jawatan baru...kalau ada pertukaran alamat pun kena re-apply jugak...tak pastilah sama ada calon ... aku pun baru dapat jadi calon simpanan...tengok la nasib dalam 3 bulan pertama ni...

aku pn br je jd calon simpanan je.....tawakal je ni.....emmm.......nnti habaq la da dpt....jawatan ape?

Balas #88 rascalgirl\ catat

ppt n27 je...

tapi aku konpius jgk...spupu aku dulu pun calon simpanan tok n17..semasa menunggu tu,tiba-tiba datang surat dari spa mintak dia hadir ke INTAN utk kursus..tapi masa tu dia blum di serapkan ke jawatan.Lepas tamat (kursus tu kejap je) dia terus di tempatkan di SPA Kota Kinabalu...

dia cakap kat,aku pun akan kena kursus gak nanti...cuma tak pasti bila.dia kata gak calon simpanan ni memang akan dapat,cuma masa je yg akan tentukan...dia just tunggu 3bulan jerr..

[ Last edited by  stone_kold at 8-10-2008 09:14 PM ]

ade yang kene kursus dulu... ade yang dapat penempatan dulu. tengok atas kesegeraan keperluan staff

Originally posted by stone_kold at 6-10-2008 02:06 PM
ya memang kau kena update kalau tukar address.... kan updates tu ambik masa 3-4 hari waktu bekerja baru masuk dalam sistem..so kalau masa surat tu di hantar dia mesti rujuk data terkini...kau leh ...

yup. kalau nk update address, phone no etc kita bole call spa, so nnti diorang akan update kan. kalau terus gi spa bole gak, so diorang akan bg borang kemaskini utk diisi. xsemestinya kna re-apply jwtn.

kalau ada surat2 maka ianya akan dihantar ke alamat terkini. rajin2 la tgk status. kalau calon simpanan yg dipanggil adakalanya jabatan yg akan call tnya samda dh dpt surat atau belum. mcm aku dulu, surat tawaran tak sampai cozz alamat silap. tp jabatan call aku n then aku terus amik borang2 baru tu kat spa n jabatan tu.

Reply #91 chikli's post

rezeki namanya tue...bagus la jabatan ko...efisyen... ...aku ada call SPA tanya pasai calon simpanan utk jabatan ko nie...dia kata tak tau la ada kosong ka dak...dia kata panggilan base on demand dari jabatan baru dia ambik calon simpanan...

biasanya pihak JPA yang akan notis jika berlaku kekosongan disatu-satu jabatan...so diorang akan request kat SPA.SPA yang akan select calon untuk kekosongan tu...dats yg bila kita call SPA pasal kekosangan,dorang tak tahu or maybe dorang akan kata bergantung pada kekosongan jabatan(pihak JPA)...

aku benci dgn spa
aku da lama spa xpanggil interview
celaka la spa ni
entah apa sistem dia pakai
gampang betul laaaa

regards

Balas #94 zarul427\ catat

amboi zarul......

marah nampak....

aku ada 2 intervw spa minggu ni...doakan aku ya!

Balas #96 rascalgirl\ catat

wah bestnye...

gud luck..gud luck...

intebiu jwtn ape?

alhamdullillah...dapat spa...hepi walaupon simpanan jek...doakan aku dipanggil cecepat ek....
Originally posted by queenlatifa at 26-9-2008 01:51 AM
insya allah..ada la peluang nya nanti..tunggu dan berdoa la..bagus la nak tolong famili..

Reply #98 emiliahani's post

hang dpt jawatan apa?..

pegawai sains 41...tapi tula ade sape2 ingat tak or save statistik mse intebiu aritu...leh share tak...tq
Originally posted by kiutmiut at 21-10-2008 08:32 AM
hang dpt jawatan apa?..