CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamapea

[Aduan] Pampasan kemalangan oleh PERKESO

Hello...nk tanye...kalau kemalangan waktu kerja....n patah tulang kat area tumit.2 kali oprate kaki.....mc dari bulan ogos 2016 smpi hujung bulan oktober ni 2017....keadan kaki sekarang tempang..n tumit x npk npk lurus cmtu je...npk pelik.......n kaki yg sakit mengecil dari kaki yg biasa.....jemaah doc kate x boleh claim cacat kekal....dpt pampasan 24k shj... (dlm proses)......baru lepas kluar dari rehabliti perkeso melaka...kne stay sane 3 bulan....yg muskilnye kt sini knape x boleh claim cacat kekal...sedangkan da tempang.... tumit kaki pn da lurus gitu je x bebentuk....kaki pn makin mengecil.....ade sape2 yg penah kene mcm ni tak..

Assalam, saya dah cari info di website perkeso tp tak jumpa jawapan yg dicari.
Pertanyaan saya, adakah implan titanium di tulang peha (permanent smpai mati) di kategorikan sebagai cacat kekal?

MyNameIsIris replied at 30-7-2017 12:12 AM
nanti... lepas sebulan camtu, kau dah boleh pergi socso dan hantar form hilang upaya sementara. hi ...

kalau company bayar gaji semasa tempoh mc adakah socso tetap bayar mulai tempoh mc? company saya kerja, bayar gaji utk 2 bulan mc setakat ini. tp klau tak silap akujanji company cuma cover 60 hari je, mc selepas 60 hari tak dpt gaji.

curious, adakah socso start cover mulai bulan pertama mc atau bulan ketiga mc?

Yuuki_Kun replied at 20-10-2017 01:45 PM
kalau company bayar gaji semasa tempoh mc adakah socso tetap bayar mulai tempoh mc? company saya k ...

depends
macam saya... yes socso baru dari hari pertama mc sampai bulan ke 9

MyNameIsIris replied at 20-10-2017 01:58 PM
depends
macam saya... yes socso baru dari hari pertama mc sampai bulan ke 9

dlm mggu ni pegawai socso dtg interview pasal kes saya, dia ada juga tanya klau company kasi gaji ke tak, saya ckp ya. jdnya skrg ni tggu je la keputusan socso kan? btw, saya implan titanium pada dua2 peha(permanent). kes saya dikira HUK la kan?

1. operation saya di H. Sultanah Aminah JB. Doktor takde bagitahu pasal socso akan bayar kos operation, jd parents saya dahulukan duit sendiri. Lampirkan bil hospital je kan utk refund?
2. kos2 lain mcm sewa van ambulans(swasta) boleh claim ke tidak ya? kami pakai semasa discharge dari hospital. keadaan saya ketika itu tak membenarkan utk dibawa menggunakan kereta sendiri. (kaki tak boleh bengkok)
3. biasa proses socso berapa lama? makan masa atau tidak ya?

Yuuki_Kun replied at 20-10-2017 02:17 PM
dlm mggu ni pegawai socso dtg interview pasal kes saya, dia ada juga tanya klau company kasi gaji  ...

Boleh claim slagi de bil hospital..

Follow Us
Faibiker replied at 25-10-2017 08:19 AM
Boleh claim slagi de bil hospital..

Bulan depan dah dpt cek...tunggu je

kalau company bayar gaji semasa tempoh mc adakah socso tetap bayar mulai tempoh mc? company saya k ...

Slagi de mc perks bayar...makan je 2 2.....

Jemah88 replied at 15-10-2017 03:43 AM
Hello...nk tanye...kalau kemalangan waktu kerja....n patah tulang kat area tumit.2 kali oprate kaki. ...

Kaki xcacat bro...boleh dibetulkan lagi....

Hafifi710 replied at 13-10-2017 09:41 PM
Assalam tuan puan,
Nak tanye sikit ye, sy keje dari isnin sampai jumaat kat damansara, duduk di ch ...

Boleh claim bila mc melebihi 5hari....isi borang hantar je

Hafifi710 replied at 13-10-2017 09:41 PM
Assalam tuan puan,
Nak tanye sikit ye, sy keje dari isnin sampai jumaat kat damansara, duduk di ch ...

Rasenye bole dpt tu sbb dpt sokongan majikan tu. Utk 3 bln mc da bole start claim da. Sy br lps claim mc 3 bln. Anta doc sume dlm mase 2 minggu dpt cek da.

Socso bayar dr hari pertama mc walaupon majikan da baya gaji. Maknenye dpt gaji lg sekali lerr.

Yuuki_Kun replied at 20-10-2017 01:31 PM
Assalam, saya dah cari info di website perkeso tp tak jumpa jawapan yg dicari.
Pertanyaan saya, ad ...

Proceed je utk claim cacat kekal tu. Mcm sy besi dkt betis tp skg masih dlm mc. So abes je mc nti terus nk proceed claim cacat kekal. Nti jemaah doktor akan decide brp persen cacat kekal tu.

Jemah88 replied at 15-10-2017 03:43 AM
Hello...nk tanye...kalau kemalangan waktu kerja....n patah tulang kat area tumit.2 kali oprate kaki. ...

Yg retak tulang pon leh claim cacat kekal ni kan pulak patah. Setau aku leh claim cume mungkin persen xtinggi. Yg 24k tu pampasan utk ape? Cane ko leh jmpe jemaah doktor tu kalau xleh buat claim cacat kekal.

Salam.nak tanya la kan.ramai dalam ni dapat tuntutan hilang upaya kekal.saya pernah kemalangan 2tahun lepas patah tulang lengan dan masuk besi.tapi saya gagal dapatkan pampasan walaupun cuma 1%.dah buat rayuan tapi doktor yang cek saya tu macam nak tak nak je tanya soalan.senang cite sombong la.terqsa diri ni macam pengemis pulak.dan memang saya dah agak memang saya tak akan dapat.mase tu memang sedih jugakla sebab sepanjang saya mc duit mc yang dapat tu tak cukup untuk cover hutang2 yang ada.mase keje dulu dapat gaji lebih sebab ot.memang sedih jgakla masa tu.dengan keadaan wife yang tengah pregnant lagi.dan sekarang saya eksiden lagi pada bulan 10 tahun lepas.selang setahun je.eksiden dengan lori.patah tulang siku.jari tengah tangan kiri saya susah nk luruskn.kata doktor takde ape2.hrap sangat tuntutan hilang upaya kekal kali ni dapat.dapat la bagi reward kat isteri sebab dah tolong jaga mase sakit dulu.tuntutan insuran lori dapat rm25k tapi tak tahu la berapa pulak peguam tu tolak.hari tu kate 20% je.tapi ni dengar cite ade plak nak tolak bil2 lain.hmm..

deefiz replied at 21-1-2014 02:51 PM
@medangmru ALHAMDULILLAH da dapat da hehehe

Alhamdulillah.

salam semua

baru lepas hadam dari page 1 sampai la page 9 ni pasal claim mc dengan claim cacat kekal. tapi tak terjumpa plak kes yang ACL recon (ACl putus) macam aku ni
aku akan operate hujung bulan ni. terjatuh semasa dalam perjalan outstation dan dah inform ke pihak HR.HR kata lepas discharge hospital nanti mintak tlg sesiapa hantar borang+mc+report doc ke HR team.dorg akan uruskan

salam...

nk tnya pasal HUK..blh kita buat tuntutan HUK walau mc masih ada..
isteri sy dah setahun mc akibat kemalangan.doktor cakap tak pulih dah..
dia tak blh nk urus diri sendiri..
dapat tuntut HUK kurang sikit beban kewangan..skrg kna upah org jaga isteri

mankidal86 replied at 1-11-2017 11:58 AM
Salam.nak tanya la kan.ramai dalam ni dapat tuntutan hilang upaya kekal.saya pernah kemalangan 2tahu ...

salam.. cara nak buat tuntutan dengan perkeso n buat penilaian dengan doktor kna betul
masa buat penilaian dengan panel doktor kena buat2 sakit yang amat

azampenaga replied at 11-2-2018 11:39 AM
salam...

nk tnya pasal HUK..blh kita buat tuntutan HUK walau mc masih ada..

mc masih ada x boleh lagi buat tuntutan HUK, tunggu mc da abih nnti ada penilaian daripada panel DOKTOR