CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

All about 'Pontianak' latest by JulietTheOrange cik pon atas kipas

mak ai syndora...kalu aku pengsan dah 3, 4 round.....

Originally posted by Syndora at 10-7-2004 03:31 PM:
Even penakut aku nih berkurang sikit..aku still kalo boleh takmo jumpa bebenda tu..

Kekadang masa aku dalam keta..kalo bawak kat tetempat yg gelap..hati aku ni celupar jugak..mesti terdetik &quo ...

buatnya dia menjelma terus duduk kat sebelah kau..

takut2
bab pon dlm kategori sederhana
tapi bab tanak die

syndora citer u menarik.. eva nak mintak kebenaran la copy n paste kat thread lain... boleh tak? .. plzz :pray:... i will enclose ur nick name dan thread nie sekali .. plzz :pray:

Originally posted by Syndora at 10-7-2004 06:31:
Okeh..ni citer mak aku lak..

Mak aku ni keje kat restoren kat K4 nun..so waktu keja ikut shift la..kena pulak masa ni dia kena shift petang..so balu\ik umah kol 12 malam la sebab kena tunggu clo ...

ur story mengalahkan citer JuOn...
Serammmmmmnyaaaaaaaaaaa!!!!!
tak buat apa2 ke kat umah tu syndora? :hmm: doa selamat ke tahlil ke :hmm:

uish...kat AU3 tu yer..

me dulu penah duduk kat sanun...apa yer nama apartment tuh...lupa la plak..

tapi memang seram skit la tmpt tu sebab rumah kitaorg memang ngadap bukit tu..so aku tau camner keadaan ko syndora..

but so far sepanjang aku dok kat situ alhamdulillah aku tak nampak or jumpa apa2 pun dah la aku selalu tinggal sorang2 jer..hihihi..

hmm...apartment aku tu nama dia..ala lagu shiela majid ngan si nora berduet tu...lupa lah aku...hihihi..

Follow Us
jentayu tu hanna

Originally posted by hanna1905 at 11-7-2004 08:24 PM:
uish...kat AU3 tu yer..

me dulu penah duduk kat sanun...apa yer nama apartment tuh...lupa la plak..

tapi memang seram skit la tmpt tu sebab rumah kitaorg memang ngadap bukit tu..so aku tau ca ...

OOO...hanna ko dok kat Jentayu tu ye..aku dulu masa round naik beskal kat situ..bila lalu tepi bukit masa jalan kat situ takde orang dalam kol 11.00 malam..mesti angin lembutt je kan..

Tapi aku hentikan xtvt aku naik beskal tetengah malam bute bila satu malam tu masa aku lalu situ ..tetiba ada suara mintak tolong..sora pompuan..halus je..member aku pun dengar gak..

Macam tak cukup tanah kitorang kayuh beskal..

Masa ni umo aku baru 14 tahun..

Originally posted by iyuri_ryuichi at 10-7-2004 04:10 PM:
dari citer ko, pengendap tuh, kalo tak setan, cam toyol jerk bunyik nyer...
ke antu jenis ape gitu??

hemm... tak best eks ada six sense nih...
tapi ko dah jadik lebih berani laa kan.

so far ...

Hmmm..\tak taula Yuri..toyol ke menda..tapi  rasanya bukan toyol la..

Mungkin iblis kot..

Skaang ni aku train mind aku sendiri..utk dahulukan logik baru mistik..kena ajar sikit minda aku nih..kalo tak mau mental aku kalo hari hari rasa cam something tak kena..

Even rumah aku skaang ni (Kat Tmn Sri Rampai)..selalu bila memalam - masa aku nak tido ke..masa aku surfing ke..nampak ada bebudak umor 3 - 4 tahun dok berulang alik antara dapur ke bilik depan..

Lagi satu..masa arwah abah aku nak meninggal..lagi seminggu seblum tu..aku bila gi kat umah mak abah aku..bila aku masuk umah je..mata aku nampak ada jenazah siap berkafan terbaring kat ruang tamu umah mak aku..4 hari berturut aku nampak dan terbayangkan..tapi aku tak sanggup tanya mak aku sebab aku memulanya rasa cam mak aku nak 'pergi' dah..tup tup..abah aku yg  'pergi' dulu..mengejut lak tu..tempat diorg letakkan jenazah arwah abah tu bebetul mengikut tempat jenazah yg aku nampak seblum tu..

Mungkin itu penyebabnya aku langsung tak nangis masa arwah abah meninggal..mungkin apa yg aku nampak tu peringatan utk aku bersedia....ya..mungkin..

[ Last edited by Syndora on 12-7-2004 at 02:02 PM ]

Ni lagi satu citer ..adik lelaki aku jumpa lak..masa bulan 12 taun lepas..

Adik lelaki aku ni kuat merayap memalam gi lepak ngan member dia bila balik cuti semester.... Bila balik pkl 2 - 3 pagi mak aku le tukang bukak pintu..membebel le org tua tu..

Satu pagi Ahad tu..adik aku ni ketuk le pintu depan tu berkali kali..tapi agaknya mak aku tak sedar (penat le..)..so adik aku ni pun amik la jalan tepi rumah seblah bukit tu nak pusing ke pintu yg ada lampu tempat cik Pon bertenggek tu.. masa dia lalu tepi bukit tu (kira seblah umah jiran tepi la nii..) dia nampak ada orang pakai baju putih lusuh dok mencangkung peluk lutut pastu muka disembamkan kat kepala lutut. Jarak dia ngan 'orang' tu dalam 30 cm je..kalo aku memang aku dah cabut dah..logik ke..tetengah malam buta pukul 2 pagi orang nak mencangkung kat tu..seblah pokok pisang lak tuh..apa kehal?

Yg adik aku ni punyalah mengong..dah nampak camtu dia boleh jalan buat selamber..sekali masa dia selisih ngan 'orang' tu..elok je kaki dia sampai seblah menda tu..ZZZUUUPPPPP...terus menda tu berdiri tegak..berpusing kat adik aku..time ni baru la adik aku tu lintang pukang klari gi kat tingkap bilik mak ku menjerit suruh bukak pintu..ntah menda tu ikut ke tak..dia tak toleh blakang pun..

Besok tu bila aku tanya "Ngapa ko dah nampak dia kat situ ko lalu gak?"..adik aku jawab.."Mana le aku tau..aku ingatkan org tgh frust bercinta ke dok nangis nangis kat situu..."...

Bagus gak dia sakat adik aku camtu..takde la dia mengular lagi memalam buta..

Sebenarnya hampir satu blok umah aku tu dah tau & pernah jumpa..tapi diaorg buat tak kisah je..

Ni citer kat umah member aku lak..kat AU3 gak tapi jaraknya dalam 4 kilometer dari umah mak aku..tapi yg kena abang dia..

Abang member aku ni keje hotel..so masa keje  tak tentu. Ikut shift. Nasib tak baik dia kena keje satu malam ni..dia kena shift petang so balik dalam pukul 12 malam..

Dari hotel ke tempat keje okeh je..masuk ke jalan kecik dari jalan besar ke blok umah dia, masa ni dalam 1.30 pagi..dalam 100 meter nak sampai ke rumah dia, dia perasan cam ada kain putih melayang..dia ingatkan kain baju jiran dia..sekali dia nengok kain tu melayang makin lama makin laju..makin lama makin dekat..dia pun tak sedap hati tundukkan muka sambil pejam mata baca ayat kursi (nasib baik tak terlanggar tiang!)..

Sekali tu dia rasa cam dah sampai depan umah dia, dia bukak la mata..HAHHHH..POCONG depan mata!! Muka pocong ni kosong..takde apa apa..gelap je..cuma badan je berbentuk dibungkus..masa depan abang member aku tu..Pocong tu boleh diri tegak je..abang member aku pengsan kat situ gak..

Esoknya lepas subuh mak dia jumpa dia pengsan depan pagar rumah masa nak jemur kain..panggil orang berubat baru elok mamat tu..sekali pakcik yg ubatkan tu tanya " napa tak kepal tanah campakkan ke muka pocong yg kosong tu? Nanti dia nanti suruhan kita seumur hidup..".....

Heiii..takdenye aku nak buat camtu kalo jumpa punn!!!

Originally posted by iyuri_ryuichi at 10-7-2004 02:52 PM:
umah ko nih umah teres 1 tingkat ker??

Tak..umah mak aku tu apartment..

Originally posted by Browneyes at 11-7-2004 04:38 PM:

buatnya dia menjelma terus duduk kat sebelah kau..

Ntah ye..kalo dia menjelma seblah aku..apa aku nak buat ye? :hmm:

a: Pengsan:kant:

b: Panik:

c: Buat tak tau..control cool..(dalam hati cuak gile..):jeling:

d: tanya dalam hati..apsal suku sakat dia  selalu ganggu aku camni.. :siok:

e: Jenuh baca surah dgn harapan dia blah!!:pray:

Mana satu ehhh???

[ Last edited by Syndora on 12-7-2004 at 02:30 PM ]

Originally posted by Syndora at 12-7-2004 02:45 AM:

OOO...hanna ko dok kat Jentayu tu ye..aku dulu masa round naik beskal kat situ..bila lalu tepi bukit masa jalan kat situ takde orang dalam kol 11.00 malam..mesti angin lembutt je kan..

Tap ...

masa aku tinggal kat sana kalau memlm aku ngan housemate aku selalu lekpak kat koridor...kat apartment tu kan koridor dia kat bilik yg besar tu kan..

pernah gak la terasa semacam jer...angin bertiup lembut..aku terasa semacam jer..pas tu aku cepat2 masuk dlm..hihihi..

tapi sib baik la sepanjang aku dok kat situ takder pa per..tapi aku dgr citer kat situ memang area keras sikit...tah lah..wallahua'lam..sebab aku tak pernah kena..

weih seramnye baca cite syn tu. adnil dok kat au3 gak, apt baru kat tepi bukit tu (dekat dgn kedai cumi) - baru pindah dlm 1 1/2 tahun le. cite adnil lak tak le berapa takut tapi seram gak.  adnil ni ada gak perasaan 6th sense ni, keturunan mak kot - boleh rasa semacam kalau ada tempat yang tak berapa elok, boleh nampak benda orang lain tak nampak (kadang kadanglah, not all the time, alhamdulillah kalau tak mau mereng rasanya). anyway, masa adnil baru masuk rumah dulu, mak adnil ada dok kat rumah tunggu orang buat renovation sikit, dia pi masuk bilik air master bedroom. masa dia melepaskan hajat dia, dia rasa macam orang tiup tiup tengkuk dia, apa lagi, terus terbantut hajat.  pas tu adnil dah buat kenduri baca yassin, so ingat ok lah, tup tup selang sebulan dua, kena kacau.  dalam rumah tu yang rasa lain macam ialah master bedroom tu.  yang lain rasa ok je.  satu malam ni, hubby still dok tengok tv kat hall, adnil dah masuk tidur, so masa antara tidur dan jaga tu, rasa macam tersedar.  across katil ialah bilik air, so bila buka mata je, muka pintu bilik airlah yang pertama nampak.  so kat situ, adnil nampak 1 perempuan dengan 4 orang anak dia (kecik kecik lah) berdiri kat situ, perempuan tu muka punyalah marah kat adnil - pas tu macam dengar dia kata, kau pergi dari sini, ni tempat aku .. macam tu lah.  agaknye masa tu lah adnil terkeluar suara kuat sikit sampai hubby terdengar dan meluru masuk kejutkan adnil, tapi sumpah, rasanya adnil tak tidur coz adnil boleh nampak hubby bangun dari hall meluru masuk bilik.  pas tu buat semah rumah, orang yang buat ubat tu kata benda tu tak stay kat situ, dia cuma lalu je.  tapi lepas tu, adnil selalu gak kena tindih.  mula mula kena tindih tu, rasa macam anak adnil masuk pegang tangan adnil, pas tu rasa menjalar tekan leher dan segala badan adnil, sampai nak bernafas pun tak boleh, rasanya naik kejang kaki tangan dok meronta, tapi sebenarnya tak bergerak langsung.   jenuh baca segala ayat yang teringat, selalunya bila sampai ayat kursi, dia akan berdengus dan lepaskan, baru tu lah suara adnil akan keluar.  so sekarang ni, kalau masuk tidur sorang, kena make sure tangan mesti bawah bantal ke, kepala ke.

lepas terkena ni, ada terjumpa sorang mamat ni, dia pernah handle projek perumahan adnil ni.  dia kata tempat ni memang keras, especially blok sebelah adnil - blok ni betul betul sebelah bukit.  punyalah susah diaorang nak bangunkan blok ni, macam macam kejadian ada, indon mati lah, kren terbalik lah etc.  bomoh ni jangan cerita, macam macam dah panggil, dari bomoh melayu, indonesia & siam, semua dah panggil.  kat blok ni, ramai dah dengar memalam orang dok main guli, ada minah sorang ni, anak dia (4-5 tahun) selalu dok kata kawan dia tunggu dia kat tangga. wallahualam.

Originally posted by Syndora at 12-7-2004 02:45:

Tap ...

wahhhh menakutkan la gitu syndora...
eva pon dulu time memalam dlm kol 2-3 pagi dengar org mintak tolong mendayu-dayu... ingat sorang je dengar rupanya my sis pon dengar.. dia tanya.. ko dengar tak sora pompuan tu? kami dua diamm je... erkkk.. nak ckp my father.. dia tido bilik lain... erkkk takuttttt :malu:

Originally posted by Syndora at 12-7-2004 06:21:
Ni citer kat umah member aku lak..kat AU3 gak tapi jaraknya dalam 4 kilometer dari umah mak aku..tapi yg kena abang dia..

Abang member aku ni keje hotel..so masa keje  tak tentu. Ikut shift. Nas ...

nie kes cari bala la tu syndora suruh pocong tu jadik suruhan!
eva yg ada ngikut ke mana saja nie pong tension inikan pepandai suruh jadik suruhan kita.. ishhh...
sakit jiwa oooooo nak buang benda2 tak paedah nie

Originally posted by adnil at 12-7-2004 09:51:
weih seramnye baca cite syn tu. adnil dok kat au3 gak, apt baru kat tepi bukit tu (dekat dgn kedai cumi) - baru pindah dlm 1 1/2 tahun le. cite adnil lak tak le berapa takut tapi seram gak.  adnil  ...

seramnyaaaa
pesan kwn eva.. kalau takd terfikir ayat apa nak baca... baca syahadah.. insya Allah benda tu tak kacau.. cuba la..

adnil, buat le perenggan. susah le nak bace karangan ko tu.

seramnye baca posting syndora... smlm nak tidor pun terpikir2 cerita syndora.. sudahnya tido bukak lampu sampai ke pagi. dah laa tido sorang..