CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3337|Reply: 2

Toastmasters club kat Klang

Hi all,
Aku ingat nak start toasmasters club kat Klang. Actually kat klang ni dah ada 1 club camni tp mostly membernye cine. so utk club toastmasters (TM) yang baru ni kalo leh ramaile community melayu yg sudi nak involve. kalo nak tau lebih lanjut pasal TM club ni leh layari website ni http://www.toastmasters.org/

club baru ni akan bertempat di HELP International College of Technology (HICT)  kat Klang parade. aku cadang nak wat hari sabtu pagi. kalo wat mlm waktu kejer aku takot xramai yg leh join. penat keje seh...

So bagi sape2 yg sudi nak join leh bg nama kat aku, and bg email korang kat private message aku,

1. sakurami
2.
3.
4.
....

Thanks

[ Last edited by  sakurami at 20-3-2008 05:42 PM ]

club apa nie ?cuba explain details ..minum2 eh ..

Reply #2 Szasza's post

alahai szasza ni... toastmasters tu minum2 bukan, pembakar roti pun bukan. ianya satu club yg membantu memantapkan bahasa di kalangan ahli. biasanya english jadi bahasa utama, tp ada gak club yg menjadikan bhs. malaysia sbg keutamaan. so tiap2 kali meeting akan ada pengucapan awam scr sukarela dikalangan ahli dan akan dikomen oleh ahli2 sendiri. so club baru yg kat klang akan guna bhs english sepenuhnya. so sape2 yg minat nak join akan diberi peluang utk berucap di dlm meeting. disamping memantapkan kefasihan korang berucap dlm english, korang jugak akan belajar camne nak mengatasi kegugupan korang berada depan audience.

pastu, apa yg bagus pasal TM club ni, korang jugak akan ada peluang utk bersosiol ngan club2 TM lain dlm m'sia ni. akan ada kerjasama antara club2 dlm event2 tertentu.kita pun leh plan xtvt sendiri utk club. dan akan ada jugak pertandingan toastmasters antara club dan sape yg menang akan dilipih mewakili district #51. and, kalo nak baca lebih lg leh bukak website http://www.toastmasters.org/

so please support his club yea....

[ Last edited by  sakurami at 20-3-2008 05:40 PM ]