CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cguct1970

LELONG..LELONG...LELONG

server lembab.. terposting 2x  
- delete -

[ Last edited by  ayasofiya at 4-5-2008 09:32 AM ]

Originally posted by ummihafiy at 3-5-2008 04:12 PM
saya suh cousin saya pi belikan.... naik basikal muat tak sumer tuh?. kalu x muat alamatnya kena suh mokcik saya la gi...

kalau cousin tu dah besar/sekolah menengah mungkin boleh.yg nak bawak ni kan tanah....jadi agak berat.kalau ada basikal yg ada bakul kat depan tu lagi senang bawak.

dekat-dekat nak cuti skolah nanti akak pm alamat akak kat ummi,inshaAllah.
ummi ada nak benih apa2 tak?nanti akak bagi sikit.. free je

Originally posted by ummihafiy at 2-5-2008 06:17 PM
kenapa bunga telang kak Aya dh berbunga... saya punya... sejengkal pun x sampai lg.....

sorry.. yg ni terlepas pandang..
sebenarnya pokok akak tu dah lama berbunga...di sebabkan dah lama tak online jadi takleh nak bagi report .pokok tu tinggi dalam 1.3 kaki dah berbunga.sekarang ni dah melilit2 banyak kat pagar.akak semai 8 biji... tumbuhnya hanya 3 pokok je.satu lagi .... pokok ni kuat menom air la.... sehari tak siram terus layu.sib baik sempat di selamatkan .rasa2nya pokok ni lebih senang di jaga kalau ditanam atas tanah......kan cikna kann??...

Reply #105 ayasofiya's post

kalu nak pos... normally...sbb dah biasa pos brg tu yg bisa crite
..err pilih btg pkk yg dah kira matang..jgn pos yg kecik, muda n mudah patah plak btgnya ek...kalu anak pkk, tunggu dia agak beso sket..
kalu nak pos skali ngan pasu plastik skali penuh tanah,ble je.. mahal sket lah sbb berat dong...
kalu tak yah pasu, just kikis tanahnya sket, akarnya jgn dibuang. Pastu letak kapas yg dah dicelup air..then u tekap kapas pd keliling akar juga sket tanah td. pastu bungkus ngan plastik pd bhgn yg ada kapas td. ikat ala2 lembut je. baru lah u bungkus keseluruhan pkk ngan kertas..jgn plastik yer...kalu tak kang jadi tempe.. Mula2 balut ngan surat khabar dulu baru bungkus ngan kertas putih /kuning if pkk yg besar...kalu tak, guna sampul surat jer...then tulis address  n pos..senang kan...
kalu guna kotak ble gak, selamat sket pkknya...tak der kes terpatah ker btgnya yg lembut tuh.... kalu besar bungkusan tuh, mmg charge lbh sket, hrg pos lain...
kalu yg dok jauh, ada mel udara n mel laut. kalu udara bungkusan cpt sket n slamat sampai. Klau mel laut, amik masa lah tp mmg murah.. kdg2 kes hilang, kotak terkoyak pun ader... Kalu yg guna poslaju, mmg gerenti sampai...

Rate

1

Reply #123 ayasofiya's post

aah...cikna tanam kat tanah..pkk bga telang kan..tanam sederet kat tepi pagar rumah, sbnrnya nak selindungkan pandangan dr tong sampah kat luar tepi jln tuhh... juga kurang sket panas matahari disebalik pagar itu.. ada tnm pkk lily juga pasuan lain..

Reply #117 ayasofiya's post

psst...nak ngendeng pkk cili yg putih tu ble dak..tak malu betul...

Follow Us
ok..pkk yg mcm spesis money plant hijau..

1. kejariah
2. ummihafiy
3. mizahanan

next week cikna pos/anta ekk...insyaallah..

Originally posted by cikna99 at 4-5-2008 04:01 PM
psst...nak ngendeng pkk cili yg putih tu ble dak..tak malu betul...

boleh je.... pm alamat yea... akak pos biji .... kalau nak pos anak pokok.. akak masih tak konfiden  sbb tak pernah pos pokok2 nih.kang putih mata cikna bila sampa      .ummi takpa sbb bagi by hand.biji benih cili putih ni pun ada sikit je.3 pokok dah lama mati,1 pokok nyawa2 ikan dah pasal pokok timun betik dok melilit abis menutup pokok tu.tinggal 1 pokok je lagi yg dapat kutip hasil.tu pun buah tak sempat masak..abis gugur.. buruk.jadi nak amik benih takleh.tapi pokok pelapisnya dah ada.buah yg busuk dlm peti semua akak campak ketanah,tak berani nak amik biji sbb pedass sgt.tgn akak sensitip.tu pasal ada anak2 yg tumbuh

Rate

1

Reply #124 cikna99's post

tq cikna atas penerangan yg terang dan jelas   
ni cara pos laju ke pos biasa cikna?? ke ..dua dua pos boleh pakai cara ni?

Reply #129 ayasofiya's post

dua2 cara bole..cuma hrg poslaju n mel biasa je yg membezakan, itupun bergantung kpd berat.. ikut kg..or brape gm beratnya..

Reply #122 ayasofiya's post

kak.... nanti PM rega sekali yek..... apa2 benih nk kasi tu boleh jugak... kecil tapak tgn... halaman umah saya ditadahkan...

Originally posted by ummihafiy at 5-5-2008 10:13 PM
kak.... nanti PM rega sekali yek..... apa2 benih nk kasi tu boleh jugak... kecil tapak tgn... halaman umah saya ditadahkan...

ok.. set!!! inshaAllah.janji tanam k.... jangan buat pekasam plak benih2 tu nanti..

cikna... dah sampai lom benihnyee? akak pos isnin lepas

Reply #133 ayasofiya's post

dah sampai khamis lepas...tq...

ops...disebabkan ada perkara2 yg tak dpt dielakkan, cikna blom pos lg sape yg mintak money plant wrana hijau tuh... sori ekk ummihafiy juga mizahanan. Try next week... aiii...hubby punye pasal.... errr...tak pe jgn risau...nanti cikna mix ngan ape2 pkk ekkk... surprise...

TQ ya Cikna.... bagi saya JR, money plant & mcm2 lagi... termasuk kekwa.
Tgh semai kat blakang rumah.

Reply #127 cikna99's post

cikna moneyplant dh dpt.. seminggu lebih dh..

daunnye warna hijau+coklat yer?

maceh

Reply #136 mizahanan's post

warnanya hijau je miza...mungkin kepanasan kot...jd coklat sket ye...nnti dia ok blk la tuhh..

Reply #137 cikna99's post

ok.. saya pon x tgk lagi.......

pokok ati-ati yg cikna bagi saya dulu, dah semai & hidup semuanya tapi blm boh dlm pasu lagi. Separuh saya dah bagikat jiran sebelah.... tak pe ya cikna....

Rate

1

Reply #139 kejariah's post

waaa...gemuk2nyer ati2 tuu....daunnya lebar2 dan cantik
tahniah kejariah...