CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 15305|Reply: 24

POS MALAYSIA - Surat, parcel hilang - Pengalaman anda?

Aku dah hilang 3 pucuk surat dan parcel dari oversea. Yang menariknya, surat-surat tersebut bukannya ada barang mahal pun, cuma cd murah.

Aku perasan, kalau cd dipos menggunakan sampul surah A4 dan bukan registered mail, Internationally Signed For, memang Insyaallah cd tersebut sampai. Kalau pakai padded envelopes dan ada insuran, maka tinggilah peluang surat tersebut untuk menjadi mangsa 'lost in transit'.

Aku baca di twosen.com dan beberapa blog memang perkara ni biasa berlaku. Aku pulak baru 3/4 bulan aktif membeli belah di internet, dan kalau item bawah rm40, tawakkal jer lah.

Yang peliknya, ada ke dalam reply The Star, Pengarah dia kata, pakai pos berdaftar kalau nak barang sampai. Kalau pos berdaftar pun, tapi parcel dah kena koyak, isi takda, apa faedahnya? Memang boleh claim insuran, tapi selepas investigation berbulan-bulan, dan kalau value item 0.99pound, buat apa nak insuran sampai 3.30pound? Persoalannya, Pos Malaysia ni perlu tahu yang surat-surat biasa tu sama penting macam surat berdaftar. Semuanya amanah orang.

Aku setuju dgn pendapat2 yang mengatakan, ada pencopet di kalangan pekerja Pejabat Pos ni, mungkin hanya 1 atau 2 sahaja yang mencopet dari beribu-ribu pekerja, tapi  yang 1/2 ni cukup untuk memburukkan nama satu syarikat.

Wbgpun, kalau Pos ke luar negara, esp UK, US, takda masalah. Aku pernah hantar Sing Dollar dalam surat,  20 dollar jer, tapi 2 hari sampai Singapore. Tak hilang apa pun.

Di beberapa site auction, memang selalu ada mesej 'WE DO NOT POST TO BRAZIL, INDONESIA & MALAYSIA DUE TO LOST MAILS".

Apa pengalaman korang dengan Pos Malaysia?

[ Last edited by  elkasih at 20-5-2008 04:45 AM ]

Rate

1

uik... camnih ker

surat/kad i pernah pos pakai pos biasa dari UK ke Kl, hilang 2 kali, penat jer antar kad lawa2 utk my hubby. then baru ni antar kad anniversay pakai international signed for, barulah selamat sampai ke tgn hubby

ada sekali tu antar jam tgn barney utk my baby kat kelantan from UK, harga 4 pound jam tu, hilang!!

Pernah terkena juga. Hantar kad harijadi dlm tu letak USD$20 dollar --hilang! (Pahang)

Hantar baju baby utk kawan --- hilang!(Puchong)

Kalau hantar barang ke Singapore tak hilang langsung!

Tapi ada juga barang from oversea yang selamat sampai ke Malaysia (KL & JB)

Kira ikut nasib lah kan .. nak trace memang take time sebab kena call pejabat post daya bumilah, pejabat pos daerah lah etc etc. Duit call tu pun dah berpuluh ringgit.

[Di beberapa site auction, memang selalu ada mesej 'WE DO NOT POST TO BRAZIL, INDONESIA & MALAYSIA DUE TO LOST MAILS]

Memang betul -- pernah satu kali company hantar barang ke Kucing (total amount 4 ribu Malaysia). Mamat tu kata barang tak sampai lepas tu dia nak claim balik duit dia. Kita check dgn post office dia orang ckp barang dah hantar sebab ada insurance tapi mereka tak dptkan signature penerima.

Memandangkan company kami ni di USA maka lecehlah nak siasat benda ni sebab kita tak ada orang di Malaysia. Burn gitu jerlah 4K. Lepas tu company terus tak accept pembelian dari Malaysia.

Follow Us
Originally posted by elkasih at 12-3-2008 05:09 PM
Aku dah hilang 3 pucuk surat dan parcel dari oversea. Yang menariknya, surat-surat tersebut bukannya ada barang mahal pun, cuma cd murah.

Aku perasan, kalau cd dipos menggunakan sampul surah  ...

Ermm yeke..teruk gak ye pos msia...
Harapnye my transcrpt dr UK tu smpai la ke Msia...aamiin

kalo macam kiriman fedex or USPS dari oversea tu, sume smpai mesia terus kene hantar kat POS msia gak ke?

byk gak beli barang dari auction site tp xpenah ilang pown hehe

post malysia su&k!..bulan december  hantar parcel kat adik (winter jacket & calendar) sampai la ni tak dpt2..bukan hantar ke kampung yg hulu2 tu..ke kl saje...sapa yg curi parcel aku tu, aku tak halal dunia akhirat..:@ .nak bagi barang kat adik2 tunggu mak dtg sini bln aug baru boleh kirim...taubat aku nak hantar parcel ke malaysia...

jgn kata parcel dr oversea...
aku punya yg domestik pun leh hilang :@

aku kirim lcd monitor 22 inci dr kl ke miri..pakai pos laju..ok je..siap gabra lg yg antor kt umah coz takot ade defect kt lcd tu ..siap ckp kt mertua aku ni brg mahal pakcik..kalu rosak suh aku col cepat2 kt die

[ Last edited by  ajez at 7-4-2008 10:16 PM ]

surat aku lak.. penah kena bukak.. brg ilang (dr oversea)

yg Malaysia lak surat yg aku post (reg post tau.. ke bhgn surat mati (tgkt 1 dayabumi).. katanya xdpt diserah kan.. walhal penerimanya idup lagi... dah kena collect.. kena repost balik.. cari untung camni ke pos mesia oiiii :@

Anis nyer hadiah besday tahun lepas member baik anis pos guna poslaju dari perak ke Selangor, sampai la ni tak sampai2...agaknya kena lalu lautan artik ke apa ke baru sampai kot..

teruk tol servis dia eg..
tapi slame member aku anto barang kat aku,slalu slamat smpai lorr...

kalo ader sebarang aduan dan masalah beter forward ke..

kementerian tenaga, air dan komunikasi,
hal ehwal sektor komunikasi,
Content & Postal Division,
blok E4, Parcel E, 62590 Putrajaya..

email: mahidin@ktak.gov.my

tak tertulis.. memacam hilang dr digital camera sampai tshirt pun lesap..

Reply #15 an324's post

klau nak buat aduan pasal posmen asyik salah htr surat boleh x kat sini?...
kat area rmh estnee ni slalu sgt posmen salah htr surat...
n xdpt surat yg d tunggu2 pun penah cthnye statement card credit yg smemangnye PNC, etc....
klau skali dua xpe la..ni dah slalu sgt..
sampai bile kite nak jadik second posmen g htr surat yg salah kat rmh org...????

harap2 ade la peningkatan kesedaran sivik posmen2 kat mesia nie....

aku hantar cek kampeni guna pos biasa mmg tak pernah sampai. sungguh... tak pernah langsung sampai. aku kena stop payment & issue cek baru. pastu mmg kampeni aku tak pernah guna pos malaysia dah. yg herannya kan crossed chq kan, kalau curi pun apa pekdahnya

Haha.. esq pulak hantar bank draf pada satu company nie guna pos laju... alamat complete, siap letak no tepon penerima, dan nama person incharge lagi.. tapi posmen  poslaju nie boleh pi bagi surat tue pada bhgn admin company tue pulak...
bila esq buat complain, manager poslaju cakap, semua surat menyurat ke company tue perlu melalui admin dept diorang...
dah jadi masalah sbb surat tue dok circulate dalam company tue pulak..
hello, kalau benda tue x urgent, takde laa esq pakai pos laju..
kalau orang pakai pos laju tue, maknanya memang dia nak benda urgent tue sampai direct by hand pada penerima laa... bengap laa posmen pos laju nie...

so .. pengajaranya, kalau nak kurier benda2 urgent nie, pakai laa fedex ke, dhl ke, jgn pakai poslaju / pos ekspress... dijamin tak sampai esok...

Originally posted by elkasih at 12-3-2008 05:09 PM
  ...

pengalaman yg sakit hati gak ler...

ekcelli..brg tu tak ler urgent sgt.. tu sbb bat pos biasa jer..pascel la kiranya....

siap tulis kat address tu nama penuh beserta alamat n no.hp saya lg...

tunggu punya tunggu seminggu genap tak gak sampai brg2 tu... call/tanya dgn sipengirim betui ka dah pos..? pengirim tu siap pastekan rekod penghantaran parcel saya tu... kalu ikutkan seminggu genap dah sampai kat rumah (address spt ygtertera..)... tghari semlm... ada nmpkkad merah kat pos surat umah tu... kener amik parcel kat Pos berkenaan krn Lot umah gagal dikesan.. yg peliknyer sblm2 ni.. surat2 insuran kaa (kurier pos laju  atau gdex or fdex).. bank kaaa(pos biasa ada stem).. sampai pulak surat tu..walaupun lepas jumaat jam 3pm sampai gak surat tu.. tp ni kali ni dok bg tau Lot umah gagal dikesan..

tak urgen sgt mmg ler.. tp masalahnya perkhidmatan pos tu dibyar oleh kita jugak utk sampaikn brg tu kat umah... siap ada bg no.hp lg tu..atau pun payment utk pos biasa bg parcel ni takder peruntukkan call sipenerima ni kot.. kalu pos laju tu ada gak diorg call kalu nak tau tmpt penerima ni.. yer tak..

semlm g kat kaunter pos tu dgn rasa bengangnya saya tak sedar yg saya ter'buat posmen tu tersinggung kot.. apa taknyer dpt ajer parcel tu saya bg tau posmen tu... kenapa kalu pos laju atau lain2 kurier guna address umah saya ni brg leh sampai.. tp pos biasa ni takleh sampai pulak.. sedara tak sedar.. saya terus capai parcel tu n blah gtu ajer tanpa memulangkan semula resit bungkusan biasa tu... terkesima dibuatnyer posmen tu ,mengekori ku hingga ke kereta siap bg tau cik, tolong pulngkan semula resit tu.. kami perlukan utk rekod... ohh ohh.. yer ker.. ok la... terima kasih yer.. (rasa cam tebal muka pun yer jugak..rasa cam tak puas hati dgn service pun yer jugak...)

Rate

1

12Next
Return to list New