CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 47225|Reply: 26

SCAN LAIN KUAR LAIN....!!! PERNAH TAK??

saje je nak tanye pendapat forumer yg len..pernah x terjadi kat korang bile time scan dia dc cakap baby lain tup..tup tetiba kuar lain plak...
saje nak tau..camne korang handle dis kind of matters..
acelly tak kesah la kan lelaki ke perempuan..yang penting sempurna dan sehat... alhamdulillahhh huhuhu..

tapi kalo jadik kt korang camne ek... pernah ke???

ingat scan komputer tadi... salah port lak... tata

anak buah aku..
scan perempuan.
tup2 kuar lelaki
sian akak ipar..
dia dh ready nama pmpuan..bila kuar lelaki,malas nak fikir nak letak nama apa..
last2 aku yg bg nama

Reply #1 imsonaif's post

Aku pun ingatkan scan komputer td...
Adehh...

Originally posted by imsonaif at 3-3-2008 03:50 PM
saje je nak tanye pendapat forumer yg len..pernah x terjadi kat korang bile time scan dia dc cakap baby lain tup..tup tetiba kuar lain plak...
saje nak tau..camne korang handle dis kind of matte ...

pernah..tp bukan aku la kwn aku...3 kali scan doc ckp bb girl...siap buat praparation kaler pink...maklum la ank sulong...excited bkn main laki bini..sbb mmg nak girl pun...skali kluar bb boy...

mmg mula2 terkejut gak...nak tak nak dia redha jerk...so pakai la ank laki dia baju n sluar warna pink...tido atas tilam sarungnya warna pink ...everything pink la....skrg ni ank dia dah umur 3 tahun..kwn aku ni pun dah fly ke sclotland dah...sambung blajar

ada jugak aku tya berfore dia pergi..x nak tambah lagi ker...dia kata nti la dulu...kang takut salah kluar pulak kan

cam pu3 dulu maser scan 6 bulan doktor terlepas ckp baby boy..cam terperenjat gak..sbb org kata baby girl..tapi ader mak member hubby (cina) ckp anak lelaki..tapi masa beli barang mmg choose blue colour n white..sbb kalo kuar baby girl puntakpe..tapi brg lain yg bos n opismate bg suma pink..tapi ok pe anak laki pakai pink..soft je..

Follow Us
penah terjadi pada kawan bungalily....dr scan bb boy n adik dia lak scan bb girl..so dorang beli laa ikut jantina...then kuar2 tup2 kawan tu dpt bb girl n adik dia dpt bb dboy...so baju2 tu dorang tukar je laa

pada biras bungalily lak...x silap ngandungkan anak ke-4...dr scan mmg lelaki...dia pun dah ade seorg anak lelaki n 2 gugurl nk laa lelaki lagi...masa deliver tu dr kata girl..dia cam x caya sbb masa scan boy...tp terima jer...
then ngandung anak ke-5 scan pun lelaki...si abang excited nk adik lelaki...tup2 kuar girl gak..yg frust si abang...maknye pun frust gak...terus tutup kilang katanyer

agaknya yg buat salah scan salah tekla masa scanning tu apa eh? pengalaman dr x cukup ke camner eh?

cam blue, jenis percaya lah kat dr..dulu yg sulung dia kata girl..mmg keluar girl..yg nomot 2 ni pon dia kata girl..so i have no doubt lah kan eventho peoples around dok kata vice versa, we all dah wat preparation utk girl lah..exited

kalau masa scanning position baby membelakang yerlah x nampak kan..tapi kuasa Allah kan..scan ni teropong2 ajek..tunggu keluar baru leh confirm..

warghhh memacam experienced la plak... ni yg cuak ni...
naif peknen anak no2. masa peknen 7 bulan+  tu pi la scan...
memula scan dr. laju je ckp pompuan...tetiba dia ckp oppss...alamak nampak lak telur nyer... lelaki2... naif pon lega lak alhamdulillah sbb 1st one girl... hubby mmg asenyer nk boy even dia ckp x kesah tp obvious bile ckp lelaki dia nye excited lebih2...
tak tau la kan, kang tetiba kuar...baby wat suprise...hahahahah
tapi xdek lah beli biru secara pukaL...!!! campur2 n tema kali ni ijau...
tp time scan tu dr. highlight telur 2 bijik nyer tu..naif siap tanye
"confirm ke ni dr...????" bukan pe kesian kt huby idup dia mostly dikelilingi pompuan.. adik2 pompuan ..anak sulong pompuan... syian huby x dek geng lagi ....

nurse kat klinik yg me check up penah citer, ada sorang doc pakar kat hospital besar. dier scan bini dier, pastu nampak girl. so dier kecoh la kat kawan2 sume.. skali bile bini dier deliver kuar boy.. kesudahannye dier kene ejek ngan kawan2 dier, "ape la ko ni kata doc pakar tp scan bini sendiri pun silap.." doc tu punye la bengang, tak lama lepas tu dier mintak transfer ke hospital lain..

Fist scan (Dr A) - boy
- Masa tu saya buat test amino. Nampak clear postion baby. Tapi bila dia scan utk tengok girl or boy saya tutup mata sebab saya tak nak tau. Doctor told my abe the result.

Second scan (Dr B) - ckp boy jugak
- Setiap bulan check up dia buat scan on me so memang tiap bulan dia dpt boy dlm perut.

Baju semua dah siap khas utk baby boy -- kalau dpt girl mau saya ''sunat'' kan doktor doktor itew

[ Last edited by  DARSITA at 3-3-2008 07:01 PM ]

Originally posted by D** at 4-3-2008 04:06 AM
Fist scan (Dr A) - boy
- Masa tu saya buat test amino. Nampak celar postion baby. Tapi bila dia scan utk tengok girl or boy saya tutup mata sebab saya tak nak tau. Doctor told my abe the results ...

hahhahahahhahah

kalau kes camni selalunya pakai ultrasound 2D or 3D? Rasanya kalau pakai 3D memang sah2 nampak even muka baby pun kita leh tengok dengan jelas. MAcam sal 1st scan 2D doktor kata mungkin baby girl, scan 3D masa 5mth pregn doktor kata sah baby girl. Harap2 bila kuar nanti baby girl gak la. Ni nak scan 10hb ni nak suruh doktor printkan gambar baby biar kita puas hati

huhu mekasih la kongi feel ngan naif ni... cuak x hengat ni...
EDD april ni lak tuh...
doakan keselamatan ku dan baby boy ku... ahakksss....
kalo kuar lain naif pon nak join sunat kan dr. Nor Hajar itewww....!!

Salam...
Kite blum penah lg bila scan lain, kuar lain nih
Biasa scan di tmpt yg sama,cuma DR jer lain2
tp masih dpt result yg sama.
Kdg,jantina baby tu mmg tak nampak time scan.
So,bila x nmpak pape/kurang jelas..dia kata girl

Tp kawan kite penah..mula2 scan, DR kata,boy..
excited la..bab hubby dia pn nak boy
2nd time scan,di tmpt yg brlainan..DR kata,girl pula..
kawan ni mcm sedih skit..tiap hari sms kite
Bila baby dah klua,alhamdulillah...mmg dpt boy.Punye la happy dia

Reply #14 imsonaif's post

Ins.Allah...moga selamat bersalin ye

macam harehak,scan dari awal 7 bulan hingga la saat2 nak bersalin (ceaser cos darah tinggi) scannye LELAKI!
da ku beli segala kelengkapan boy takde satu pun tuk baby girl...yelah kita teruja nak dapat boy..nama pun tak standby name girl name boy la kan....kuar2 jek nurse tunjukan GIRL ye kak anak akak! aku ada blur2 sikit la mcm tak caya anak aku..hehhehehe tp mulut ucap syukur tak terhingga la...waktu tunjuk anak aku da nampak harehak junior kat muke die..sah!anak aku...kekekekekek
nak buat camna pakaila Nur Dina Umairah segala kelengkapan boy maka org pun sangka anak aku boy!...

Reply #17 harehak's post

Bestnya dpt baby girl!
Takpe la ye...syukur la ngan anugerah..baby pun sihat kan..
Sbenarnya,sy yg nak girl ni...doa jer
Biasa,klu scan 7 bln ke atas,mmg kurang jelas skit jantinanya..
ade tu,yg DR mmg tak nmpak..

saizeriya masa 6 bulan ngandung scan dgn doktor kat jepun tu, nmpk cam baby boy. tp bila dah 8 bulan gi scan kat klinik kat mesia, dia kata baby girl. kami suami isteri tak kisah pun anak laki ke pompuan. nama pun dah prepare utk anak laki n girl. alhamdulillah..keluar2 dpt baby boy.

aku plak....dua kali je pi scan utk tgk jantina ni..dan dua2 tak clear...so takleh nak determine boy/or girl...tapi instinct aku rasa mcm girl je...org tgk perut aku pun mcm girl...ehehehe....actually aku pun mengharapkan girl since 1st baby dah boy...so aku prepare nama pun nama girl...barang2 baby...aku beli kaler neutral...andaikata keluar lelaki pun takpe..boleh guna...cuma kesian kat mama aku..nak cucu girl since skang ni cucu semua boy....ekekeke....harap2 aku bersalin kuar girl lah...aku dah malas nak pi scan dah.....hujung bulan ni tarikh EDD aku.

12Next
Return to list New