CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10804|Reply: 59

Macam mana kontrol berat badan duduk oversea

Anyone ada tips tak how to control your weight? I risau ler...dari saiz 2, 4, now ni dah 6 in 5 years....kena start jaga. Sayang baju lama2 tak leh pakai

Nak kata kuat makan tak jugak...I tak makan luar, masak sendiri as usual. Probably umur kot? Korang yang berjaya menurunkan berat badan, please share the tips.

[ Last edited by  Sasha at 31-3-2008 02:56 PM ]

Rate

1

hurmmm...

saye masa mula2 dtg berat 55-57kg, pastu 6 bln jd 65 then jd 70

balik malaysia setelah 6 bln sumer family geleng kepala  tgk bertapa besarnye diriku...

nw asik kena perli je... xlarat juga kan... so mula la diet...

ade la  senam sket2, then i x mkn nasi, mmg totally cut off nasi, within 3 weeks, i da turun 5 kg, then turun lagi turun lagi... alhamdulillah...

nw nk try balik jd 55kg, hehe, itu klu berjaya la... actually my weight xsesuai la klu 55kg, klu dalam 59 kg tu mmg sesuai la, asal dpt BMI tu ideal da cukup

me jenis rangka besar so xkn kurus nye la...

bygkan kat sini yg ade hy nasi, kt msia makan nasi sekali sehari, dtg cni 3 x sehari sbb breakfast depa pon nasi jugak

tp kan, for those yg kerja tu, baik byk makan buah, esp cam tembikai sbb tembikai contains air, so klu mkn byk tu da kenyang, kat sini buah mahal, so nk diet dgn makan buah agak x mampu, so i makan lauk je, n kdg2 buah sket sket kalau ade duit... nasi x mkn la... KH kdg i gnti dgn lain...

klu tingin tu seminggu sekali mkn la nasi... sbb klu tgk nasi padang betul2 cannot resist, so i bantai la makan...

selamat mencuba... jgn mkn manis2... tu pon menaikkan berat badan...

Originally posted by hirokuyumi at 4-12-2007 07:12 AM
Anyone ada tips tak how to control your weight? I risau ler...dari saiz 2, 4, now ni dah 6 in 5 years....kena start jaga. Sayang baju lama2 tak leh pakai

Nak kata kuat makan tak jugak...I  ...

oversea leh jadi gemuk sb makan western ke? selalu gak dengar student2 yg dudok overseA hadapi masalah berat badan

Reply #2 azz_azza's post

err..  kt mn ni - makan nasi 3 kali sehari ?

aku makan buah... anggur especiallynya sbb buah diorg manis2 dan murah
1 pound dapat berpeket2
pastu aku dan hubby suka makan keropok (tak baik utk kesihatan)
even hubby suka makan nasik... tapi oleh kerana aku tak tau masak... maka jarangle kitorg makan nasik

pastu aku sll jalan kaki pi town... dekat jer.. dlm 10-15 minit
memang kurus le
balik mesia mak ayah risau kekononnya aku rindu sgt kat mak ayah sampai tak makan
la ni aku ada kat mesia .. hampir 5 bulan
ujung bulan nie aku nak balik jumpa hubby kat UK
musti hubby aku tensen sebab berat aku dah naik hampir 10 kilo (dlm masa 5 bulan beb)
makan sedappp sgt...
sehari.. 3-4 kali aku bedal nasik
kfc.. mcd... tiap2 minguu...
mmg menternak lemak sungguh

hahhahah pen merah!! aku suke stetment nko...hahahahahha lucu lucu...

Follow Us
Aku dulu duduk UK siap turun berat badan...padahal selalu aku belasah fish&chips, kebab, coklat.....mungkin sebab aku banyak berjalan dari naik kenderaan kot....

Reply #4 reatt's post

kt indo .......

Dulu aku kat sana petang2 aku pi jogging walaupun sejukkkk..pi kelas semuanyer jln kaki jerr

Originally posted by masnina at 4-12-2007 08:26 AM

oversea leh jadi gemuk sb makan western ke? selalu gak dengar student2 yg dudok overseA hadapi masalah berat badan

tak juga kalau student lelaki kat sini depa kurus berbanding bila balik m'sia

Reply #10 cupcakes's post

of kos kurus...
laki aku masa balik utk nikah dulu... berat kurang 20 kilo dlm masa 3 thn tau.... pecaya tak????
masa berchenta bertunang dulu... berat 71.. balik nikah... berat 52....
dah sebijik cam osman kering.....

aku rasa dok oberse mmg bole kurus

dok mesia nie.. jgn harap le nak kurus...
kowang bole tahan ker sekadar jeling2 jer tomyam seafood.. kfc (halal lagi)...nasik dagang... nasik lemak.. kari kepala ikan etc....
owang lain.. aku tak tau lah... tapi aku nie .. say sorry to say no to food muahahhaha

masa hari raya tuh pon.. laki aku dok nangis2 sbb dia makan kebab jer pagi raya
aku pon bebuat le sedih kenkonon aku makan nasik goreng jer sbb teringat kat dia
padahal aku blasah ketupat, rendang... sampai aku cirit birit.....
aku pon risau jer nak balik sana nie...
musti laki aku tau aku tipuh dia slama nie.. kenonon rindu sampai tak makan.... padahal.. tulang dinasour pon aku dah blasah agaknya muahahahhaah

kat mesia nie... syurga makan kan... betul tak cokelat rawks

I kat M'sia, makan 3 kali sehari...tapi berat badan tak pernah naik lebih 55 kg. Dok sini I memang jaga tak makan western food pasal banyak berlemak. Probably tak cukup exercise kot. Nanti I pi jogging hari2. Now ni musim sejuk, alamak, lagi sedap dok dalam rumah makan soup

I think bila umur dah meningkat memang senang naik kot. Dulu I tak pernah ada problem berat badan, melantak jugak. Tu sebelum cecah 30 tahun. Now ni seriau. Berat badan I dah lebih 60...waaaaaaaaaaaa

Tapi hubby I tak pernah komplen, bila I cakap I gemuk, dia siap 'smack' kepala I....ye lah...dia suruh banding kan dengan mat salleh, memang ler kita consider kecik lagi, tapi bila balik Malaysia, first word my adik-beradik cakap masa kat airport lagi...'mak oiiii gemuknya....apa jadi...' tension, padahal tak dak la gemuk bebenor, cuma berisi. Probably I tak pernah berisi kot...sebab masa sekolah aktif gimnastik...memang slim giler.

[ Last edited by  hirokuyumi at 4-12-2007 09:44 AM ]

Aku ni dari dulu nak gemuk -- tak gemuk gemuk jugak. Mungkin sebab frame saya kecik. My SIL makan kacang tanah goreng dgn ikan bilis pun boleh gemuk. Aku yang hari hari dok melantak ice-cream, goreng itu goreng ini, kek sana kek sini -- jangan haraplah nak sampai 55 kg.

Orang gemuk nak kurus orang kurus nak gemuk ... gitulah adat didunia ini.

Originally posted by penmerah at 4-12-2007 09:35 AM
dok mesia nie.. jgn harap le nak kurus...
kowang bole tahan ker sekadar jeling2 jer tomyam seafood.. kfc (halal lagi)...nasik dagang... nasik lemak.. kari kepala ikan etc....
owang lain.. aku tak tau lah... tapi aku nie .. say sorry to say no to food muahahhaha

masa hari raya tuh pon.. laki aku dok nangis2 sbb dia makan kebab jer pagi raya
aku pon bebuat le sedih kenkonon aku makan nasik goreng jer sbb teringat kat dia
padahal aku blasah ketupat, rendang... sampai aku cirit birit.....
aku pon risau jer nak balik sana nie...
musti laki aku tau aku tipuh dia slama nie.. kenonon rindu sampai tak makan.... padahal.. tulang dinasour pon aku dah blasah agaknya muahahahhaah

kat mesia nie... syurga makan kan... betul tak cokelat rawks

pen merah... aku suka la statement ko kelakar tol.. mesti kau ni kelaka orgnya kan??

tapi aku setuju... memang malaysia ni kaya dgn makanan sedap2 penat tol org malaysia nak kawal selera takot gemok

Originally posted by DARSITA at 4-12-2007 09:59 AM
Aku ni dari dulu nak gemuk -- tak gemuk gemuk jugak. Mungkin sebab frame saya kecik. My SIL makan kacang tanah goreng dgn ikan bilis pun boleh gemuk. Aku yang hari hari dok melantak ice-cream, go ...

betol tu kak dar... saya ni memang jenis melantak macam kak dar tu... tapi saya ni jenis cepat gemok

since dudok rumah baru ni, McD depan rumah je.. sampai 2x sehari tu pi beli McFlurry coklat   baby T pon dah rasa ketat pulak ni

Originally posted by hirokuyumi at 4-12-2007 09:42 AM
I kat M'sia, makan 3 kali sehari...tapi berat badan tak pernah naik lebih 55 kg. Dok sini I memang jaga tak makan western food pasal banyak berlemak. Probably tak cukup exercise kot. Nanti I pi j ...

hiro... pempuan selalunya bila umor dah cecah 25, metabolisme rendah... memang senang nak gemok. untong sapa2 yg kurus sb genetik, susah nak gemok kalau makan banyak pon

dulu masa duk uk....asyik2 makan western gak...
lagi2 my nenek asyik nak jamu makan itu ini je kat sana...
makan pagi pun ala2 mewah gan byknyer kena makan....

tp insyaallah....lisa tak gak naik bdn pun masa tu....
lagi2 time study masa tuh asyik terkejar sana sini...
until now duk malaysia pun maintain je....nak capai 50kg pun susah....
agaknya cos lisa dah biasa jog, senaman....

i think that kat mana, buat apa pun.. kita kena stabilkan makanan kita...
rajin2 bersenam....jln kaki pun kira senam gak...

makan x skip, tp kurang makan nasi kot, sebab malas masak..makan ikut dan je... lg kt oversea selalu jln kaki,  sbb tu bleh menten...risau kalau dah blk msia nnti,kalau malas masak,tp gerai melambak2, pastu kompem kurang jalan kaki...boleh naik melampau2 tuh..huahuaa..kene buat something nih

sminggu ade 7 days..

3 days i mkn nasi lauk ayam ke, seafood ke..pape la,
2 days mkn noodle, mee,meehoon,spagethi..ikut selera la
2 days ni i mkn la roti ke, salad ke, fruits ke,cake ke..pape la..main melantak je la..

tp pegi la gym, yoga..
ni dah winter mmg la liat skett nk kluar..sejuk gilee..
but bole je buat dlm umah kan..
paling malas pun amik la tali skipping tu lompat2 je dlm umah..
bukan susah pun..

me ade join kelas aerobik dan aktiviti fitness yg lain seminggu ade gak pegi 3-4 kali, rajin sikit pegi sbb dah bayar pastu selang 2-3 pintu rumah je fitness centre tuh...