CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8169|Reply: 62

CINTA CYBER

APA PENDAPAT KORANG "CINTA CYBER"  BOLEH BAHAGIAN KE?

depends.....pd sy bahagia la kot...sbb i met my husband thru cyber space...mula2 kenal kat IRC...lps tu melarat kat YM lak......mula2 tu xdela niat nk bercinta ke ape..just kwn2 camtu je...tp dh lama2 sembang2 kat situ...rasa mcm ade strange feeling lak....tp ingat biasala kan...xdela ambik serius sgt...lps 6 bln duk sembang je x kenal rupe....last2 we decided to meet......x sangka jumpa kali pertama dh tangkap cintan...wpon pd pandangan pertama xde ape yg special pd dia.....

after 3 yrs bercinta....dgn mcm2 halangan n dugaan...akhirnya bersatu di jinjang pelamin jgk......skrg ni dh kawen 9 months....so far sy bahagia la......

Reply #2 izati_abc's post

sudah 10 kali sy blind date, mcm u juga through mirc. Tp x pnah melekat pown. Mayb sy bowok kot smpi xnak cntct lg bila da berjumpa

cinta cyber..
hemm pnah la jugak capel tp xda yg kekal lama pon... just nk men2 jek..
tp me n my fren masih contact lps 5thn berkawan thru IRC n YM.. smpai skng xpnah jumpa dia lagi.. sekadar tgk gamba jek... hOhO..

cinta cyber..
hemm pnah la jugak capel tp xda yg kekal lama pon... just nk men2 jek..
tp me n my fren masih contact lps 5thn berkawan thru IRC n YM.. smpai skng xpnah jumpa dia lagi.. sekadar tgk gamba jek... hOhO..

aku pun pernah.. masa 1 love.. tp bukan cinta pertama tau.. hehe aku kenal masa kat irc.. time tue SPM, petang peksa.. pg aku g bedal kat cc sat... biasa lah.. bebudakkan.. hehhe.. so cro lah kwn penpal.. last2 kenal awek ni.. just penpal.. tp dier tngkap cintan.. ( ceh.. ayat maut jer semua ) tp apapun bertahan lama gak 4 tahun.. tp dier yg wat silap... no second or third chance dh... coz dh bnyk kali bg chance.. hehe.. anywayzz dier nak blik.. goda bgai.. tp aku mcm biasa... XMO lg dah.. hehhe

Follow Us
Originally posted by din_atos at 19-11-2007 09:40 PM
sudah 10 kali sy blind date, mcm u juga through mirc. Tp x pnah melekat pown. Mayb sy bowok kot smpi xnak cntct lg bila da berjumpa

org kata nk jodoh kan...sy pon ramai je kuar jumpa ngn mamat2 tenet yg duk chatting ni.....ade yg kuar lbh dr skali....yg sorang tu pnh sampai 4 kali jumpa ngn dia......tp xde yg sangkut pon...diaorg sangkut kat sy adela......hheheh.....tp ngn husband blh skali jumpa je dh angau.....itu pon sempat clash ngn dia 4 almost 7 months...n ade serious affair ngn org lain....tp nk jodoh kitaorg jumpa blk n at last kawen.....

actually for me la kan....mmg kene hati2 sgt kalo nk involve ngn cinta cyber ni......mcm sy...pnh kene tipu ngn laki org....nyaris2 bertunang ngn dia.....pnh hampir nk kene pau duit jgk tp sy mmg amik langkah berhati2 masa tu xnak layan dia....kalo setakat kuar mkn minum hepi2 camtu ok je...bg sy no problem.....cuma jgnla kalo time diaorg nk menggatal pegang2 or ape2 u all relakan aje.....mcm sy pnh kene skali ngn mamat mcm ni.....cepat2 tarik tgn n ckp ngn dia prinsip sy......tu la first n last jumpa dia...ye la...first jumpa dh ajak kawen..pastu buat perangai camtu lak....

moral of the story: cinta cyber ni no harm kalo kita pandai bawak diri.....n do check the status of ur cyber partner.....selain drpd sy....i have two other friends yg kawen ngn member chatting gak...bahagia sampai skrg.......

uyadih79 This user has been deleted

Pernah

Cinta cyber?.. i pernah terlibat dlm cinta cyber.. tapi tak kekal.. putus di tengah jalan  
Mungkin jodoh i bukan dr Cinta cyber.. mana tahu

Yang penting, hati mesti baik..

Reply #7 izati_abc's post

ermm.. alhamdulillah

cinta cyber....

my uncle and auntie kenal chatting, in cyber space... years back... setakat ni aku tgk diorg tuh bahagia aje.. dah kawin 10 tahun... ok je aku tgk...

hem...oni pin sedang dilanda cinta cyber...hehehe...dulu2 zaman skolah muka oni pernah la masuk majalah gempak...isu ke-56 kalau tak silap...masa tu baru form 4...   oni ngan bf kenal melalui surat ngan email jer... mula2 kitorang kawan cam biasa jer...tak rapat sangat la... pastu rupa2nya anak sedata dia satu sekolah ngan oni...sejak tau tu kitorang jadi rapat...then kitorang declarelepas kenal beberapa bulan...

yang sedey...   after bf oni habis spm...oni baru form 5 masa tu...kitorang lost kontek...lama jugak la...lam 2 tahun lebih kitorang tak berhubung...masa tu oni dah kapel ngan orang lain...dia pun sama...tapi dua2 tak kekal lama ngan kapel baru...tak lama pastu kitorg kontek balik pastu kitorang declare balik...

sampai sekarang...oni balik semula ngan cinta pertama oni...dia pun sama...oni cinta pertama dia... ...kitorang tak nak jadi cam dulu dah...dah plan nak kawen...hehehe...tapi plan je la...hehehehe...

hem...oni pin sedang dilanda cinta cyber...hehehe...dulu2 zaman skolah muka oni pernah la masuk majalah gempak...isu ke-56 kalau tak silap...masa tu baru form 4...   oni ngan bf kenal melalui surat ngan email jer... mula2 kitorang kawan cam biasa jer...tak rapat sangat la... pastu rupa2nya anak sedata dia satu sekolah ngan oni...sejak tau tu kitorang jadi rapat...then kitorang declarelepas kenal beberapa bulan...

yang sedey...   after bf oni habis spm...oni baru form 5 masa tu...kitorang lost kontek...lama jugak la...lam 2 tahun lebih kitorang tak berhubung...masa tu oni dah kapel ngan orang lain...dia pun sama...tapi dua2 tak kekal lama ngan kapel baru...tak lama pastu kitorg kontek balik pastu kitorang declare balik...

sampai sekarang...oni balik semula ngan cinta pertama oni...dia pun sama...oni cinta pertama dia... ...kitorang tak nak jadi cam dulu dah...dah plan nak kawen...hehehe...tapi plan je la...hehehehe...

posting aku hilang....arrggghhhhh

aku penah gak terjebak ngan cinta cyber..biasak ar..ayat laki..manis jerk..aku pon tergoda..n stuju nak kapel ngan dia..tgk2 ari ke3 kapel baru taw rupenyer dia main2 jerk..pandai mengayat btoii..so aku kapel 3 ari je laa ngan dia..lps ni xmo terjebak dah ngan cinta cyber..dah serik..

huhu..

Reply #14 kupu2siang's post

uishhh.. ciannnyer.....

nih dr pengalaman rumate aku.....dia kenal melalui mirc...laki tuh dak ganu dia ms tuh duk kelana jaya.....pastuh laki tuh slalu la kol2 dia....then dah nak dekat sethn....laki tuh ckp dia kene byr duit tepon smpi 400...padahal member aku x suh pun dia kol...tp sebab dah kene ngan ayat2 manis...member aku pun bg la duit ala2 mcm ganti lah.....

laki tuh plak slalu nak tunjuk bagus mcm dia tahu semua la......satu hari tuh dia turun k.l nak jmp...tido surau apa suma.....tp member aku ckp ms jmp tuh laki tuh dah nak pegang2...pastuh dia trus belah.....laki tuh kol2 umah dia trus x mau jwb.......1 sbb laki tuh x hemsem lngsung......bukanla setakat x sedap mata memandang....1 sbb laki tuh dah niat x elok....seb baik member aku nih waras lagi....

pastuh laki tuh lama jgkla duk kacau2 dia...duit yg dia dah bg tuh pun dia halalkn jerla....then 1 hari tuh tiba2 ader pompuan cr member aku dia ckp dia tunang laki tuh....

member aku bengang lah pehal lak kan....dah lama x cntct apa tiba2 nak kaitkn dgn dia plak.....tp pompuan tuh x derla nak mintak apa pun....laki tuh sbnrnya keje kampung ja....member aku ngan tunang dia tuh dak u...x tau mcmana dia ngorat....tunang dia ckp depa dah terlanjur sbb tuh nak kawen....erm....mcm2 btul....

sorie pnjg lak crita akuh.....huhuhuhuh

x prnh n x mau terjebak..

Reply #16 sosimple's post

alah bukan susah sangat .... masa ngorat tu .. laki tu boley tipu jer .. cakap kerje ofis dsbnye ...
sementara tu ayat-ayat dan ayat lagi ....
last2 pompuan  jatuh cinta kat dia ....
bila dah cinta, cinta itu kan buta .. kalau dapat tau laki tu kerje kampung pon mestilah pompuan tu kata
"harta tak menjamin kebahagiaan etc etc" .. sebab dah sayang .. semua nampak ok jer ...

kalau pompuan tu marah sebab kene tipu pon,
laki tu pulak mesti kata "saya minta maaf tipu awak, saya sayang sangat kat awak, sanggup menipu sebab sayang sangat, saya ikhlas cintakan awak"
pompuan tu pon makin cair ... lalu dia maafkan aje laki tuh ...

Bukankah itu yang biasa terjadi ?

[ Last edited by  thedude at 22-11-2007 07:40 AM ]

aku pun pernah..best gak...

Reply #18 thedude's post

bukan pada lelaki ajer.. yerk... pada setiap jantina pun ader... ini pd sifat individu....