CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sibel

aku kan .. err aku kan .. err

blOwgurLie This user has been deleted
aku rasa baek ko berterus terang jelah...

tau la terus terang .. tapi ade cara yang baik tak .. yg tidak embarras my self ngan dia skali ?

Reply #22 sibel's post

dun terus terang too fast.. kalau aku, aku lari if org terus terang cepat sgt unless if ko can confirm she really really likes you as well (but thats me.. org lain maybe lain)
get to know her 1st... biar dia rasa selesa dgn ko... sampai teringat2 kat ko...
after that boleh la terus terang.
but careful supaya tak terlalu casual in the getting-to-know-her process.. otherwise she might think that ko nak buat dia jadi kawan jer, nothing more than that...

Reply #1 sibel's post

mmg bodoh pon

.. ko kan aktif dan progresif... hehehehee... sampai bab nie.. lembap laa ek... jgn marahhh ek....

neeway... ni mesti kes minah yg minat ko dulu tuh tak jadi....

ekceli ko ader kerjaya.. bijak.. dan ko ni bos gak kan kat opis ( dari posting2 ko yg dulu laa..)... susah minah tuh nak tolak kecualilah dia dah berpunyer...

sooo slow slow kay... ramah2 lahh ngan dia.... then ko au lah serasi ker tak/...

jangan tunggu lama2,nanti lama2....

Follow Us
cmne dengan pkembangan tuan umah......? ada perubahan tak.....

kasik dia bunga, pastu lari laju2.. mesti dia ingat ko sampai bila2..   ntah apa2 dia pikir time tu..

Reply #23 fairy_hobbit's post

betul kata hobbit tu..
jangan amek langkah terburu2...
pompuan kekadang tak suke gak laki yang bertindak terburu2
slow2...pepandai la ko buat sibel..
mesti leh nye...gud luck ok!

Reply #23 fairy_hobbit's post

betul kata hobbit tu..
jangan amek langkah terburu2...
pompuan kekadang tak suke gak laki yang bertindak terburu2
slow2...pepandai la ko buat sibel..
mesti leh nye...gud luck ok!

Reply #25 True-X's post

minah yg time tgk wyg raba2 tu ke....

cemana nk mulakan?
mulakan dgn perbualan biasa.... greeting...
tgk response dulu.... kalau ok...
baru ke langkah yg seterusnya....
mcm....ajak minum/mkn time opis hour....n bla bla bla...

ko wat care yg bijak lagi tidak memalukan ini...(bakal diadaptasi menjadi love movie of the year 2010)..

1. memule, ko wat 1 letter, ko send kepada pompuan yg ko suke yg dikatekan bername bedah tuh..

2. dlm letter tuh, ko create la bahwe penulis letter tuh adelah secret admire die, blalalalalalalala, last skali ajak pmpuan tuh blind date kat mane2, KALAU die stil singgel minggel..(computer printed)

3. en den, at de seme time, ko create gak 1 letter (computer printed) kpd diri ko sndri, isi same mcm letter td, konon2 penulis tuh adelah secret admirer ko, balalalalalalalallala....last skali die nk ajak ko blind date kat tempat same ngan venue dlm 1st letter td...KALAU ko stil singgel minggel...

4. so, maknenyer ko lah mastermind di blakang blind date tuh, tp pade masa yg same, ko bleh kaberline in case anything happened...

di restoren bora ombak, ampang

sibel: sekius me, ken yu sho mi where de hel is tebel 999?

wetres: folo molo mi sir..

.....

sibel: errrr....eh, awak ni....yg...

bedah: eh, awak ke yg tulis surat kat saye tuh?...

sibel: haaaa, bile plak saye tulis surat kt awak?...

bedah: abes saye tunggu kt tebel ne sbb ade 1 surat dr secret admirer saye....

sibel: saye pong!..ne suratnyer...(ko pon tunjuk la surat konon2 drp secret admirer ko tuh...)

bedah: eh, pesal content letter, style same je ngan surat yg saye terime?...ne surat saye plak...(bedah pon tunjuk surat die, padehal ko yg anta kan... )

sibel: hmmm, ne msti ade mangkok tandas yg nk mempermainkan kiter...sorila...xpelah, saye balik dulu..(ko wat2 konon2 ko marah dgn keadaan ittew... )

bedah: xpon, ape kate kiter dinner je..alang2 da ade kt sini kan...

sibel: xpe ker...

bedah: xpela, lagipon kan spatutnyer kiter blind date arini...

sibel: kalu awak x kesah xpela...eh, saye salu nmpk awak kt menara Tan & Tan, awak keje kt mane aaa..name awak sape

bedah: owh, saye PA kt ___________...name saye zabedah binti pakwan cik...

sibel: eh, awak tawu x bahwe ahkak pino da merekodkan segale kejadian mlm ni dlm porum cari?..

bedah: yeke?...

woit.. lain kali buka topik tu straight to the point la.. ni tajuk ltk err.. oooh.. uuuhh.. cam beruk..

Reply #16 sibel's post

Senang aja ... dapatkan number phone dia ... main sms dengan dia ... kawan-kawan jer dulu ...
kalau nak cakap suka .. tunggu at least 2 bulan gitu ...

U ni gabra sebab u pk jauh sangat .. U pk nak couple laa tunang laa kawin laa ... jgn pk jauh2 ..
pk nak kawan baik dulu .. buat ape yang kawan baik buat ...  one step at a time ...

Pegi berkawan dengan dia ... ajak makan ker .. jalan2 ke .. wayang ker ...   .. call on the phone borak2 ...

pinop...cayalah point ko...mmg bernas

pinop...cayalah point ko...mmg bernas

Reply #36 lolaxpdc's post

awak ingt dgn hanya memuji-shanti marcel, saye akan hadir ke majlis pesandinganmu kelak?...

Reply #36 lolaxpdc's post

awak ingt dgn hanya memuji-shanti marcel, saye akan hadir ke majlis pesandinganmu kelak?...

Originally posted by Nash^Roy at 12-11-2007 11:13 AM
woit.. lain kali buka topik tu straight to the point la.. ni tajuk ltk err.. oooh.. uuuhh.. cam beruk..

haah..aku setuju tu..pape tah...iee org sebelah haku nih bukak kipas kuat gile abis terbang dokumen haku...mcm takde ekon plak kat dlm bilek neh....iee geram!

Reply #25 True-X's post

tehehe ... thanks ler pasal keep up ngan post yg terdahulu..
actually yang hari tu .. aku dah .. tah .. tetiba shut down .. aku senyap .. dia hantar sms aku tak jawab .. bila dia tanya tak sayang kita lagi ea .. aku gelak pastu aku senyap .. dan skarang .. mmg senyap .. aku ingat ..dia pun dah get over it ..
aku plak .. skang ni .. tengah usha officer gak .. kat tempat aku ni ..
tu masalah aku .. dulu time univ ngaji sama2 .. pastu ye la .. aku banyak main .. i mean bermain main.. bukan main yg kuning dalam otak korang tu ..
main makna dia .. ye la main ... main basket ball .. join taekwondo .. join scout .. ade gak aku borak ngan dia .. cuma xde la pulak rasa ape time tu ... part tak best .. sebab aku main .. aku ikut jalan jauh nak grad .. dia la pulak .. sebab kepala otak tak de lain .. study study ngan study .. so dia langkah le aku beberapa tahun ..
tapi still sama2 grad dalam bidang yg sama ..

so .. sambung balik part ni dalam part awek yg suka kat aku tu .. dah aku senyap .. tetiba tah camna .. pergi la jumpa ngan awek officer ni .. ye la ni pun pasal kije ... aku ingat dia dah kawen .. ye la .. grad lebih dulu dari aku .. pastu kije pun lebih dulu .. so .. story punya story .. rupanya kawan tu single lagi .. aku tanya nape .. dia tak .. tah la .. mungkin tempat kije lama dia tu .. dia tak jumpa worang sangat ... so ... ye la aku pun kata .. tempat kije baru .. ni ramai yg single .. tehehe .. termasuk la aku ... tapi aku tak la kata aku ni single ngan dia .. walau ade dia tanya .. aku kata belum sampai rezeki laa ...

Tah .. aku balek dari office dia tu .. aku rasa semacam je .. bukan aku nak mintak rasa semacam .. tetapi .. aku mmg suka gaya dia .. lorat penang dia .. arrrrrgghhhh
pastu lemah lembut .. betui kaaaa .. hahahaa .. haduhhh .. cam angau la pulak..
tapi still hingga hari ni .. aku rasa cam x leh nak lupa la ...
mungkin shes the one ... tapi .. tak tau la .. cam korang kata la juga .. kena la aku kenal .. bukan setakat borak ...

ingat nak ajak dia kuar tengok wayang .. tapi sounds like too fast ...
aku kalau leh .. just kawan dulu .. pastu .. ye la .. kalau best .. naik la next level .. masalah dia .. geng bujang xde .. dia pun xde geng bujang .. aku ingat .. lepas kije .,. mesti balik umah buat bodo ... pastu sok kije lagi ..

tah laaa ... korang rasa .. ape aku patut buat supaya xde la dia rasa aku nak usha dia ... huuuuuuuu susahnya la nak bercinta ni ... kalau soalan peperiksaan leh lagi aku jawab .. ni cinta ni .. susah sehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!