CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: remizati

dunia nak kiamat ker?

testing2  

page mendap :@ :@ :@

ko kena mandi munger nih..ehehe..

itu salah satu caranya, mandi bunga elok buang segala tenaga negatif yg ada dlm badan kita...bagi tenaga positif balik..

lg satu bila kita fikir yg positif, insyallah menda yg baik akan dtg pd kita..aminn..

Reply #1 remizati's post

Itu tanda Allah sayang ....

Allah nak bagi rezeki ... tp melalui cara yang lain ...

kena usaha lagi , dengan lain cara plak ..

Reply #1 remizati's post

aku selalu pecaye actually dalam dunia ni .. penuh ngan hints ngan tanda2 yang leh membantu membuat keputusan ...
dan aku pecaya bende cam ni ...
kira .. kalo bende tu xde tertulis kat batu lohmahfuz mengenai bende yg ko nak .. ko leh berusaha nak dapat gak .. tetapi dalam keadaan atau kaedah yang sukar ...
kalau bende tu dah tertulis kat batu lohmahfuz mmg cam tu gaya nyer .. mmg senang untuk ko capai ... so bila susah sangat .. ko kene reevaluate ... sama ada
ni adalah
pertama ...
its not meant for you
seken...
ujian daripada Allah s.w.t.
third ...
ade kesalahan dan kesilapan ko kat orang lain .. yg menyebabkan whats goes around comes around ... seround!

so .. kalau susah sangat .. move on .. mungkin ade bende lain yang you are good at ... atau ... well ..
on komputer tanya laa google

Follow Us
mana posting nieh

Reply #66 sibel's post

aku percaya dgn benda nieh...
sebenarnya kalau ada apa2 yg bermasalah aku mmg tgk gaks apa salah aku..
itu yg aku kata dunia nak kiamat...atau mungkin tuhan sayangkan aku..
sampai aku claim lebih overtime pun bleh tersekat duit dalam cash deposit punya ATM...
aku mmg tak bleh buat jahat..serious

Reply #68 remizati's post

satu lagi aku nak pesan. Kalu bab2 rezeki ni, biarla dpt rezeki yg diberkati. Mmg ramai org kata duit yg diaorg dpt punca dr pendapatan yg halal, duit gaji, duit titik peluh sendiri. Tp byk mana yg betul2 berkat. Kalu nak murah rezeki, biarla yg betul2 berkat. Bwk2 la bayar zakat, kalu claim tu jgn le lebih2 plak.

satu lagi aku nak pesan. Kalu bab2 rezeki ni, biarla dpt rezeki yg diberkati. Mmg ramai org kata duit yg diaorg dpt punca dr pendapatan yg halal, duit gaji, duit titik peluh sendiri. Tp byk mana yg betul2 berkat. Kalu nak murah rezeki, biarla yg betul2 berkat. Bwk2 la bayar zakat, kalu claim tu jgn le lebih2 plak.

Reply #29 tuna_sandwic's post

hebatnye ko

aku ni pun tak sekuat ko

sbb Allah syg kan ko

ko redha je..anggap je sume tu kifarah dosa..at least,ko dpt cash kt dunia...drp tertunggak kat akhirat esok

sabar menghadapi semua dugaan.....

Reply #70 arwien's post

tulah pasal...biasalah tuh, aku follow org jerks..yg buat claim tuh pun kawan aku..sbb aku selalu tanya naper claim aku sikit jerks...diorg punyalah banyak...so diorg pun tolongler aku wat claims...lagipun susah nak measure aku punya kesusahan di site nieh..aku follow the majority ler...rupanya tuhan tak suka aku wat camtuh...itu yg sampai tersekat duit kat atm tuh..lepas nieh aku kena wat claim sendirik ler..rasa berdosa laks...aku kena pastikan benda2 camtuh tak terjadik..walaupun sesusah camner pun aku...

Reply #64 hanna1905's post

mandi munger... ...kalau mandi munger bleh cepat jodoh aku cam nak try gaks...

hmm.. ni pendapat aku tau,.. jangan kecik ati lak..

aku ni kira duduk kat HR didalam satu kempani yang besar gak.. aku ni bahagian recruitment.. so ari2 aaa aku jumpa orang yang nak minta keje ngan aku.. aku tak kisah nak tolong tapi aku paling tak suka orang 'demand' pasal gaji atau pangkat atau status dengan dia punya qualification.. kalau ada degree kene keje camni,gaji kene banyak ni...  kalau ada diploma kene keje camni gaji camni.. kalau bagi kurang dari dia punya qualification mula laa merungut.. terus terang aku pantang orang camtu.. kalau nak bangga dengan qualification tu cuba korang kira berapa ribu garaduan yang ada sekrang yang mengangur.. kitaoang boleh pilih sapa jerk nak keje.. korang dipanggil untuk keje pun sepatutnya bersyukur...

dan lagi satu orang yang nak compare2 kan dia punya nasib dengan orang yang memang dah keje., contohnya macam aku laa.. aku pantang kalau orang kuarkan ayat " akak senang laa keje kat *** gaji dah stabil.. senang laa.. bla.. bla.. tak macam kitaorang... ada degree tapi keje camni camtu.. gaji banyak tu banyak ni.. "
aku punya jawapan memang senang jerk " korang taknak tanya aku berapa kali aku interview, berapa byak keje yang aku buat sebelum aku dapat jawatan ni.. keje apa yang aku tak buat.. cakap jerk..keje kat fast food ker tak fast food ker semua aku dah keje... apa yang korang nampak ni time aku dah senang.. macam mana aku dapat keje ni korang tak tau!!"  

kebanyakkan mesti terdiam bila aku cakap camni.. ibngat laa ALLAH nak bagi kita senang bukan dengan sekali cuba... tapi beberapa kali.. baru kita tau nak menghargai bila kita berjaya...

sori aaa teremosional plak.. uhuhuuh

aku ni kira duduk kat HR didalam satu kempani yang besar gak.. aku ni bahagian recruitment.. so ari2 aaa aku jumpa orang yang nak minta keje ngan aku.. aku tak kisah nak tolong tapi aku paling tak suka orang 'demand' pasal gaji atau pangkat atau status dengan dia punya qualification.. kalau ada degree kene keje camni,gaji kene banyak ni...  kalau ada diploma kene keje camni gaji camni.. kalau bagi kurang dari dia punya qualification mula laa merungut.. terus terang aku pantang orang camtu.. kalau nak bangga dengan qualification tu cuba korang kira berapa ribu garaduan yang ada sekrang yang mengangur.. kitaoang boleh pilih sapa jerk nak keje.. korang dipanggil untuk keje pun sepatutnya bersyukur...

dan lagi satu orang yang nak compare2 kan dia punya nasib dengan orang yang memang dah keje., contohnya macam aku laa.. aku pantang kalau orang kuarkan ayat " akak senang laa keje kat *** gaji dah stabil.. senang laa.. bla.. bla.. tak macam kitaorang... ada degree tapi keje camni camtu.. gaji banyak tu banyak ni.. "
aku punya jawapan memang senang jerk " korang taknak tanya aku berapa kali aku interview, berapa byak keje yang aku buat sebelum aku dapat jawatan ni.. keje apa yang aku tak buat.. cakap jerk..keje kat fast food ker tak fast food ker semua aku dah keje... apa yang korang nampak ni time aku dah senang.. macam mana aku dapat keje ni korang tak tau!!"  

kebanyakkan mesti terdiam bila aku cakap camni.. ibngat laa ALLAH nak bagi kita senang bukan dengan sekali cuba... tapi beberapa kali.. baru kita tau nak menghargai bila kita berjaya...

aku ni kira duduk kat HR didalam satu kempani yang besar gak.. aku ni bahagian recruitment.. so ari2 aaa aku jumpa orang yang nak minta keje ngan aku.. aku tak kisah nak tolong tapi aku paling tak suka orang 'demand' pasal gaji atau pangkat atau status dengan dia punya qualification.. kalau ada degree kene keje camni,gaji kene banyak ni...  kalau ada diploma kene keje camni gaji camni.. kalau bagi kurang dari dia punya qualification mula laa merungut..

terus terang aku pantang orang camtu.. kalau nak bangga dengan qualification tu cuba korang kira berapa ribu garaduan yang ada sekrang yang mengangur.. kitaoang boleh pilih sapa jerk nak keje.. korang dipanggil untuk keje pun sepatutnya bersyukur...

aku punya jawapan memang senang jerk " korang taknak tanya aku berapa kali aku interview, berapa byak keje yang aku buat sebelum aku dapat jawatan ni.. keje apa yang aku tak buat.. cakap jerk..keje kat fast food ker tak fast food ker semua aku dah keje... apa yang korang nampak ni time aku dah senang.. macam mana susahnya aku nak dapat keje ni korang tak pk!!"  

setengah org diuji ngn kesenangan n setengah org diuji ngn kesusahan n setengah org diuji ngn kesakitan...
bersyukur la sbb xdiuji ngn kesakitan....sbb bla sakit anda dah xmampu utk merubah...

isk ape cite ni...
sorry nyampuk tanpa baca sume...hehe

Reply #75 remizati's post

terai..jgn tak terai..

bagus tu..bukan tuk nak cepat kawen jerk..byk kelebihannya..
ni ckp berdasarkan pengalaman..kawan..