CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mojako

member aku gay...

Reply #39 sayang_mulut's post

hihihii..ade gak rupenye eh org wat camni..aku igt x de..tu yg bg pendapat iktu suke je..pesal ko x suke pompuan tuh..sungguh2 tul die eh..dh cakap "suka laki" pun die nak gak ngurat ko...kalau aku, goodbye terus...mesti kesal je sbb dh buang tenaga ngurat lelaki yg kononnye ske laki nih...

Reply #41 ^MsBlueberry^'s post

ala memule aku salah jugak.. sebab layan die..die jumpe id ym aku tah dari mane tah.. aku pun bise2 je la..

pastu makin lame makin menjadi2 pulak..las las aku cakap..sorry aku tak minat pompuan.. aku gay!!..hehhe.. die cakap tak caye...pastu die masih lagi nak ngengada dan menggedik ngan aku..aku pun...buat tak layan..memang sangat annoying..las las die menghilang begitu saja.

dah pompuan nak kat lelaki hong kong sebab tuh ramai tuhhh golongan cam nihhh

Aku tak sokong gay...tapi aku x nafikan yg aku ada gak tertarik pada kaum sejenis ku...lebih2 lagi laki2 yg muka cam Hans Isaac dan Brad Pit...tapi aku rasa 75% nafsuku masih tersimpan utk kaum Hawa..bukan 100% gay...but bisex...

Kawan2 baiku tahu aku bisex...tapi diorang tetap terima aku...yg pnting perasaan sukakan lelaki aku teruskan...tapi jgn sampai mudarat..means sampai nak couple la..apatah lagi seks...so teruskan kehidupan dgn menyukai wanita...

So you are saying sexual orientation mamat ni adalah gay kan?  Ok..

Even kalau dia gay pun tak semestinya dia akan sondol semua lelaki dalam dunia nih... tak semua orang kat dalam dunia nih SLUT.

My concern is, since that tendency tu boleh menjuruskan kepada dosa - sex with kaum sejenis - you are morally responsible to try to help him out, as much as you can.  Paling teruk pun, you berdoa supaya dia pulang ke pangkal jalan.  

All the best to you.

Rate

1

dempol This user has been deleted
Originally posted by mojako at 24-10-2007 00:28
aku baru tau ar dah dekat 2 tahun aku kenal die cam tak percaya ar aku die ni gay..

orgnyer baek kuat semanyang pose sumer mmg tak tinggal..selalu jadik imam kat masjid uni aku..tup2 aku tau d ...

mengikut pengalaman aku la..hasil campuran ngan orang ramai...Kebanyakkan kaum Gay ni kuat semayang..berasal dari latar belakang agama yg kuat..dalam Cari ni pun ade beberapa contoh forumer Gay yg berasal dari latar belakang agama...kita pun tak tahu dimana silapnya mereka ni..bile tanya kenapa jadi cam ni..mereke kata ini ibarat citarasa...lain orang lain citarasa je..tak semua orang citarasa sama..so...aku pun tak tahu nak kata apa..donia..donia..

p/s...contoh lain..ade artis yg kita memang ketahui dia ni kuat semayang..kalau gi memana function musti tanya ade tempat solat tak..tapi umum mengetahui dia ni Gay..

[ Last edited by  dempol at 25-10-2007 04:55 PM ]

Rate

1

Follow Us

Reply #7 mojako's post

fragments .... camna leh ko jump into conclusion ni ... bersangka baik lebih baik berbanding bersangka jahat .. pastu silap ... ahaks ....

mungkin dia kata cam tu dia suka lelaki... meaning dia suka kalau lelaki yg join dia pegi camping ke ..ape ke .... btw kene fine tune ape yg berlaku sebenarnya ...

mungkin mamat tu suka kawan ngan dak lelaki ... (tak semestinya gay nak buat camn i) ... tapi sexually ... desire tu lebih kepada pompuan...

mungkin gak dia shy ngan pompuan .. more comfortable nak friend ngan lelaki ...

lain le ..kalau ko jumpa dia .. on bed .. naked .. with his hands passionately .. hugging another guy... atau ape2 pun yg menunjukkan ade sexual involvement ...

kalau benar kawan ko gay .. first step ... dont alienated him ... kene ingat ... hidup ni bermasyarakat ... meaning ... if he went into the wrong jungle .. its your duty .. to led him .. out of the winding road .. and go straight .. to hell ... err i mean .. lead him to the right way... blaming is easy .. but to fix things ... not everybody can do it laa

secondly .. failed with words ... perhaps ... psychology attack could help him budge abit.. at least ... sedar laa ... what ever he did .. is a WRONG thing to do.
Talk to him ... reason with him ...

but hey ... this requires alot of gut and training .. takut nanti .. ko lak jadi Gay ...

masalah tu... so if you feel you should skip this one ... go straight to the profesional. Counselors ....
kalau fail gak .. ko condemn je kawan ko tu ... ala ... lebah bukan seekor ... banyak lagi jantan lain!!! yg leh jadi kawan kko .. dan ko x yah pk pasal gay

[ Last edited by  sibel at 25-10-2007 11:30 PM ]

Rate

1

Reply #47 sibel's post

saya pung suka tengok kawan2 lelaki saya berbanding pompuan..

x salahkan???

slalunyer tengok pakaian dier, cara dier, mimik muker dier

kalau pompuan nih susah arrr kena jaga hati lerrr...  perasaan  tutur kata (cakap blue ngan bopren leh lakkk)

aku ada soklan

mcmana nak tau org tu gay ke x?

cara jalan ke, cara tgk popuan ke, cara pakaian ke?

laki lembut tu gay ke x? aku rasa x jugak kan coz ada laki lembut kawen dapat anak je, kuang3

aku perasan pakwe aku sll kena jeling dgn laki kalau pi KL la, tp pakwe aku mmg pure jantan la, x da gay ni, sowi.

jeles aku di buat nye

Dl risau dgn popuan2 takut kaco bf aku, skrg aku risau laki2 plak tgk bf aku

uwaa

Originally posted by mojako at 24-10-2007 12:28 AM
aku baru tau ar dah dekat 2 tahun aku kenal die cam tak percaya ar aku die ni gay..

orgnyer baek kuat semanyang pose sumer mmg tak tinggal..selalu jadik imam kat masjid uni aku..tup2 aku tau d ...

Bro, masalah ko betul2 sama dgn aku. Cuma bezanya dah TERANG LAGI BERSULUH yg member aku ni gay, tapi dia sembunyikan orientation dia tu dgn org2 yg dia tanak tau dia gay.

Ciri2 dia ni: Berpendidikan dan berkelulusan tinggi, kacak ( hidung mancung lagi ), suka berkawan dgn semua orang, ramah, ramai kawan, kaya, dah meningkat usia tapi tak kawin lagi, stylo, suka merendah diri, tidak angkuh dan tidak sombong...

Reply #16 mojako's post

rasanya takde kot...sejarah org gay jadik str8..dah naluri le ,beb..susah le.betul x,syg mulut?..susah kitorg nih nak jadik str8..kawin leh jek..tp,percentage nak buat dgn laki lagi kuat..sgt kuat...susah le..aku ade try gak nak insap..kw2 aku sume ade yg try..tak berjaya..yg kwin pn wat lagi dgn laki...adoh

Reply #50 lica_mica's post

lica...jgn le ckp konon konfem laki ko tak gay...byk gay bersembunyi di sebalik tau..sgt byk..aku mls le nak komen lagi..benda same jek..jgn masuk jadik gay sbb ko akan menyesal..ms skola dulu aku leh tahan..bile kat U aku dah terjebak...harap dpt putarkan masa...

Reply #53 kalkeat's post

kalau laki aku gay, aku cerai kan dia, wakakaka

aku doakan la semua ok

Originally posted by mojako at 24-10-2007 12:28 AM

ko uni mana?

Reply #16 mojako's post

ADA ... kita pernah berkawan satu tempat kerja dgn 2 org lelaki gay (both dah berumur ... dlm 40's, waktu kita mula2 kenal dorang).  Malah dorang moonlighting sebagai 'male-whoreee' lagik ... waktu pagi kat opis dorang berpakaian biasa mcm lelaki ... habis saja waktu pejabat ... habis keluar mekap/wig dorang.  dorang ber dua ni ... baik orang nya ... mudah berkawan dan suka tolong org lain ... kita ada beri nasihat from time to time, sebab sensitiviti dan maruah dorang pun kena jugak kita jaga ... jangan paksa atupun hina dorang, kita kena lah ... slow talk dan bergaul dgn dorang secara baik sihat. DO NOT JUDGE THEM, siapalah lah kita untuk menghukum dorang.  Syukur alhamdulilah, seorang dari kawan kita tu ... dah bertaubat, dan berkawin dah, sekarang bapa kepada 2 orng anak perempuan, walaupun isteri nya waktu dorang kawin tu ... dah berumur ... dorang bahagia sekarang ... kadang2 ada jugak kita bertemu dgn dorang ... bila kita usik2 dia pasal zaman gay dia dulu ... dia masih mampu bergurau dan cakap yang dulu tu waktu jahiliah, nak enjoy saja ... tetapi sekarang dah taubat dan TOTALLY tak ada nafsu kat member sejenis sebagai pasangan ... dia pulak sekarang cuba bawak kawan sorng lagi yang masih gay ... umor pun dah nak masuk 50an. Kita doakan semoga berjaya.

Rate

1

Reply #55 Maideen_jr's post

mane leh ckap kan korang lak g serbu die..naya aku nanti..tapi uni swasta ar..

hmm .. species ....

pasal gay nieh...aku ada seorang jiran...dia doktor...tp sejak kebelakangan nieh..dia jarang balik (dia bujang dlm 30-an ler)..dan jiran sebelah aku ada jumpa that dok dgn kawan..tp kawan lelaki..dan sgt mesre.. ..adakah aku berjiran dgn gay. ...dulu aku tgk ada muka gatal dia pandang pompuan, tp sekarang naluri aku kata dia gay...arap2 dia jd 'straight' dan tak kecewakan mak dia...

kau cakaplah ngan dia...balik ke pangkal jalan..ingat Tuhan....kau ckplah kau sayangkan dia sebagai kawan..