CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MyRaH

peningnye nak wat pilihan... :(

kawin je dgn pilihan mak ko.. biar padan muka bf ko...

mcm aku kena dulu... kuang.. kuang kuang

dgn bf ko belum tentu lagi bila dia nak masuk meminang...

tu la .. lain kali jgn bercinta sebelum kawin

dgn bf ko belum tentu lagi bila dia nak masuk meminang...

tu la .. lain kali jgn bercinta sebelum kawin

Reply #40 ronnishi4369's post

bestnye dgr story ko..kiranye happy ending la
aku dh try cakap dengan bf aku..tapi, dia mcm susah je nak berubah...aku suruh dia carik keje yang lagik better, dia tak berani nak cuba...dia ckp dia sedar kemampuan dia...susah la nak cakap dia...org laki nie ade egonye sendiri...takut nanti cakap lebih2, dia cakap aku tak reti nak respect dia...

Reply #41 slax's post

ko pun kena kawin dgn pilihan mak ko ke??
so, skarang mcm mane??..ok tak??

Reply #43 slax's post

lorrrr.....
mane la aku tau..perasaan tu dtg tanpa dipakse..
mane bleh halang...

Follow Us
Originally posted by kodokpisang at 9-10-2007 03:22 PM
Dok sokong..ada kebenarannya..

restu ibu bapa tu penting tau..

macam mana nk dpt keredhaan dariNya kalau org tua kita xmerestui..??

so, istikharahla dl..

tau tak rasionalnye restu ibu bapa tu penting? (aku abaikan konsep agama sket)
sebab..

dlm umahtangga..bila dah kawen.. mmg KONFEM ada masalah. yg tak penah2 diterpikir pun.
so.. ibu bapa laa tempat kita nak ngadu..merujuk..mintak nasihat..worst..mintak duit..

kalau kita engkar ckp ibu bapa...berdegil..nnt..bila umahtangga ada masalahsket.. or kita blurr nak mintak pandangan..tak pasal2 kita malu nak mengadu kt ibu bapa.
pastu..mulaa ngadu kt kawan baik.. kt kawan lelaki ..
nasib baik zaman skrg ada porem..
tapi..kalau kita tengah bersedih..selalu kita perlukan empathy secara direct (human touch)
itu pasal laa skandal bini org dgn laki org semakin meningkat.

Originally posted by afja at 9-10-2007 04:26 PM

haa tgk....
masin mulut aku.....23thn daa

ko kawin je la ngan sapa pong....
sbb kalu ko x kawin skang... bila seru dh sampai....
takut jd andartua jek nanti....
kene tulah....
...

wakakakkakaka..tak tahan aku nak gelak..
"takut jadi andartua"

elo..jadi andartua lagi bagus tau dari kawen pastu 1-2thn ada masalah sampai nak bercerai.

Originally posted by MyRaH at 10-10-2007 09:31 AM
aku dh try cakap dengan bf aku..tapi, dia mcm susah je nak berubah...aku suruh dia carik keje yang lagik bet ...

ko tau tak? (tapi..org bercinta mmg blind)
bf ko nie..ada inferior compleks. dia berserah kpd takdir. tanak berubah demi sesuatu utk kebaikan. takder paradigma. ko betul ke nak kawen dgn dia?

ko kena prepare lah diri ko tu pegang jawatan tinggi utk tampung perbelanjaan umahtangga. (itu aku baru mention brg2 mentah..blum masuk transportation/tol.. etc expenses yg perlu dlm umahtangga)
jgn ler tension2 lak bila dah kawen 1-2thn.. laki ambik mudah.laki tak bantu dlm expenses umahtangga. bla..bla..bla..(which sumer punca pasal duit)

org lelaki yg taraf pendidikan rendah..mostly (aku tak ckp sumer).. ko takleh sebut/bincang 2 perkara dgn dia.
1. duit. 2. pasal keje dia.
ko kena akur ajer segala keputusan dia tentang hal duit dan keje. derang amat sensitif gila pasal 2 perkara nie.

sepatutnye or by right..ko cari lelaki yg boleh diajak berbincang & bertolak ansur dlm semua perkara..termasuk duit. itu paling baik. tak kisah ler sekufu ke tak. boleh berbincang terbuka pasal duit & kewangan paling penting tau..nnt boleh adjust kehidupan. .

skrg  nie ko tgh sms dgn lelaki pilihan mak ko kan? cuba ko test2 dia boleh tak berbincang pasal duit & kewangan.

sms sms jugak..tapi, perlula ada objective & motif sms tu..jgn ler sms takder arah tujuan. itu membuang masa namanye..

cuba antara 2 org tu..ko wat checklist..ko testing derang.. according checklist kot..which one yg bagus..
~ sapa bersikap terbuka pasal duit/bincang kewangan
~ sapa pandai pujuk ko
~ sapa boleh tahan dgn ko punyer moody..
list goes on..
umo 23..byk masa boleh buat pelbagai testing..takyah kawen cepat2 sgt..

[ Last edited by  Hana at 10-10-2007 12:22 PM ]

Originally posted by Hana at 10-10-2007 11:59 AM

wakakakkakaka..tak tahan aku nak gelak..
"takut jadi andartua"

elo..jadi andartua lagi bagus tau dari kawen pastu 1-2thn ada masalah sampai nak bercerai.

tu sebagai amaran awal jek...

InsyAllah...ur mom pasti leh terima gak one day..ni lah dugaan hidup,..hanye org yg kuat yg akan berjaya..
org lemah makin ditindas...
gud luck..!!

yelaa..masa blum kawen..sumerrr ckp mcm nie..
bak kata pujangga "lautan api pun sanggup ku renangi.. bulan pun sanggup ku petik demi kekasih ku)
lps kawen.. ada dugaan..misti masing2 nak bercerai..nyesal kawen la..bla..bla..
berlambak2 masalah kt FD tu storyline mcm nie..pastu masing2 bila reply pun suh bercerai gak..

Tuan rumah,
I rase tak baguslah kalau u cakap-cakap pasal duit dengan memane laki pon. Takut dia ingat u ni mata duitan lak.
Yang penting carilah lelaki yang sentiasa nak majukan diri, bukan yang lembik asyik berserah pada takdir.

Tapi kalau I kan, I amik pilihan mak insyaAllah.

Lagi satu, jangan sekali-kali stay dengan BF sebab kesian. Tak berbaloi.

yyyyyyyyyyyyyyyyy

yyyyyyyyyyyyyyyyy

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Originally posted by MyRaH at 10-10-2007 09:31 AM
aku dh try cakap dengan bf aku..tapi, dia mcm susah je nak berubah...aku suruh dia carik keje yang lagik bet ...

isk..lom lg epi endng..
sbb tak kawen lg maaa...
jodoh tu Tuhan tentukan..
kite hanye berusaha ajek..
skang ni masih nak tekel hati mak dia..
mak dia jek yg masih susah nak terima aku..
mmmm

Reply #45 MyRaH's post

taklah.. aku pun senasib dgn bekas bf ko tu...

aku suggest..ko cari la lelaki yg ko suka & mak ko pun suka. senang citer. umo 23..masih byk masa lagi.

Rasional nye..
ko suka - sbb ko yg nak hidup sama dgn dia. lagipun..ko yg "serah" segala2 nye..bukan mak ko

mak ko suka - haa..ini pun penting..sbb.. perkawenan perlukan belanja yg banyak tau. kalau mak ko suka..konfem.. ada part2 tertentu yg mampu..mak ko akan sponsor. lagipun.. dlm perkawenan melayu yg penuh beradat.. parents memainkan peranan yg penting tau.. menyambut tetamu.. berckp dgn rombongan lelaki..
melayan tetamu..etc..etc..(tgk wedding sedara ko pun cukupla..betapa byknyee keje kena buat)

boleh tak ko bayangkan..mcmmana mak ko nak buat semua perkara tersebut sedangkan dia tak suka langsung bakal laki ko?
kalau ko takleh bayangkan..mmg ko anak yg sgt selfish. ko ingat mak ko best actress mcm erra fazira ke?:@

unless la kawen kt pej agama..takder merisik..takder bertunang..takder sanding..itu takper..kawen dgn sapa2 ajek..tak perlu kan pertolongan parents utk layan rombongan lelaki.

[ Last edited by  Hana at 11-10-2007 09:28 AM ]

Reply #47 Hana's post

tulah pasal...dah la aku nie jenis yang manja dgn mak...skit2 ngadu dengan dia...ish, tak dapat aku nak bayangkan hidup aku tanpa dia....bleh gile kot....
aku sebenarnye dh pikir semasak-masaknye...dah sampai hangus rasenye ..aku igt nak ikut pilihan mak aku...n that guy pun dh bagik hint nak masuk meminang lepas raye nie...tapi aku suruh hold dulu...yelah, aku blum tgk dia yang latest...takkan alih2 nak masuk meminang...
prob skarang nie, mcm mane ek aku nak bagik tau bf aku...tak de kekuatan nak bagik tau dia...

Reply #49 Hana's post

btul ckp ko...bf aku tak bleh aku sentuh pasal keje...ade skali tu, aku tolong printkan borg keje kat govt. utk jwtn technician...mula2 dia tak nak apply..dia cakap, sijil dia thp 1 jek...tak layak nak apply...aku sebnrnye nak dia tuh berani mencuba..lagi pun dia ade xperience keje...tak kisah la sijil thp 1 ke thp 3 ke, at least dia cuba...rezeki kan, kita mane tau....tu sume urusan Allah....aku merajuk, baru la dia nak apply...

hmm...pasal wat comparison tu, aku tak penah lak try wat...sbb aku dengan that guy pun baru jek bersms...tapi, aku kenal dia dari sek...aku tau kitaorg bleh get along....tak tau la kalo skarang nie attitude dia dh berubah...sbb tu aku nak kenal dulu dengan that guy....
aku igt aku penah cakap dgn bf aku yang aku nak beli kete lain...bf aku tak bagik...dia suruh aku menyimpan utk kawin...tu yang aku tak beberapa setuju...n with that guy aku penah cakap dgn dia benda yang same jugak...that guy siap bagik support lagik aku beli kete lain...
mungkin btul la kot...kita kena carik org yang same pemikiran dengan kita....