CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6055|Reply: 49

tiada kepastian..........

hi all! i'm back with another problem......dulu pernah gak bukak thread pasal relationship cool off tu...so now ader sequelnya pulak dah....

aku ngan bf aku tu memang betul2 coof off sekarang....sekarang ni dah 2 bulan lebih kami tak berjumpa dek krana kesibukan dier yg tak habis2.....n aku memang fed up ngan keadaan mcm ni....but aku sabar gak....n buat cam biasa yg aku ni memang selalu nya lone ranger....

anyway, aku memang pernah minta putus tp dier pulak tak sedia.....n tetap tak sedia nak berjumpa n bincang pasal problem kami ni....n as always aku tetap bersabar.....

then aku tanya lagi........n dier cakap apa2 jer keputusan aku dier terima....kalau putus merupakan jalan terbaik, dier terima jer...but bila dier cakap mcm tu aku pulak yg kecut......mula2 memang aku berkobar2 nak putus......tp ntah kenapa lepas dier ckap mcm tu aku pulak tak nak buat keputusan.......i didn't what i was thinking.....i guess my love for him is still deep.....

pastu, kehidupan mcm biasa.....aku ngan life aku n dier ngan life dier...kdg2 kita bertanya kabar thru sms.....tu ajer la penghubung antara kami......kdg2 sms ngan adik dier tanya berita......

then..... masa kami sms, dier cakap baik kami berkwan jer dulu....aku tanyer balik, maknanya kita putus ker? dier cakap tak....cuma berkawan jer dulu....bila aku tanya in details dier tak jawab pulak....

so aku rasa kami ni dah putus......n i'm ok jer.....n professionally kami ok...

so masalah di sini, aku sekarang dipursue oleh sesorang yg suker giler ngan aku...dier ni aku dah knal lama but ....sdgkan aku anggap dier as kawan jer....aku pun dah cakap ngan dier yg aku sekarang berkwan jer ngan sapa2.....tak nak attach pun.....tp dier ni mcm tak reti bahasa pulak.....sdgkan dier sekarang dah ada gf n kalau ada rezeki nak bertunang pun! aku pupuk jer dier ngan gf dier tu wlaupun theyall baru jer clash......tp dier pastikan yg theyalll clash bukan sebb aku......now gf dier nak balik ngan dier....dier pulak jd serba salah sbb dah suker sgt ngan aku...dier tak kisah walaupun aku cakap aku anggap dier sbg kawan jer.....kesian pulak aku.....

aku takut aku terjatuh cinta jugak ngan dier....cuz of all the attention that i crave for from my bf tu...my bf that's never there when i need him.....hati aku ni degil...sebb masih terlalu cintakan dier.......cuma sekarang ada org lain yg lebih bagi perhatian kat aku....aku takut aku pun tergoda jugak.............

sedihnyer..........

Originally posted by ladydolph at 17-9-2007 03:27 PM
so masalah di sini, aku sekarang dipursue oleh sesorang yg suker giler ngan aku...dier ni aku dah knal lama but ....sdgkan aku anggap dier as kawan jer....aku pun dah cakap ngan dier yg aku sekarang berkwan jer ngan sapa2.....tak nak attach pun.....tp dier ni mcm tak reti bahasa pulak.....sdgkan dier sekarang dah ada gf n kalau ada rezeki nak bertunang pun! aku pupuk jer dier ngan gf dier tu wlaupun theyall baru jer clash......tp dier pastikan yg theyalll clash bukan sebb aku......now gf dier nak balik ngan dier....dier pulak jd serba salah sbb dah suker sgt ngan aku...dier tak kisah walaupun aku cakap aku anggap dier sbg kawan jer.....kesian pulak aku.....

aku takut aku terjatuh cinta jugak ngan dier....cuz of all the attention that i crave for from my bf tu...my bf that's never there when i need him.....hati aku ni degil...sebb masih terlalu cintakan dier.......cuma sekarang ada org lain yg lebih bagi perhatian kat aku....aku takut aku pun tergoda jugak.............

sedihnyer..........

jgnlaaa sis, nanti takut jadi rebound love lak

lek lek lu

Reply #1 ladydolph's post

hmmm...jangan la terburu2...
tu jek yang aku boley cakap...
nanti ko sendiri nyesal karang

bersimpang siur masalahnya

teruskan ler dgn yg sedia ada
tapi kawan juga dgn yg baru

(leh pakai ke idea aku ni)

adeii..baru 2 bulan...x jmpa....ni yg laki duk kje kat sempadan berbulan2....ader yg duk kat pelantar minyak...ader yg kna duk sudan sna tu.....boley tabah....

inikah dikatakn rsa cinta sejati....??? pk...pk...

baik bersedia sebelum ape2 jadi... sebab lelaki ni ade pelik sket.. kdg2 diorang suke wat keputusan terkejut.. andai kate lame dalam mase korang berkawan tapi tak putus tue... die pun terjumpe pompuan lain and couple.. ko tau ke sume tue... then tunggu punye tunggu.. at last die pun kate nak putus terus.. camne?.. so bg jer la peluang pade sape yg lebih perhatian kat ko.. ok?.. even susah kena gak cube.. sebab kalo kecewa nanti lagi teruk nak hadapi..

Rate

1

Follow Us
tq for all the advices.....pagi tadi aku dpt tau dr the guy yg giler kat aku yg dier dah bertunang mengejut mlm tadi.....dier tak plan pun....it's a plan between the gf and both families.....memang dier tergamam biler semua tu terjdi.....paling aku terharu dier cakap masa sarung cincin dier teringat kat aku pulak! elehh.kesian pulak aku kat dier....dan tak nafikan aku ader sikit terkilan bila dgr berita ni.......

tp dier cakap dier tak nak kawen dulu......not after 3 years......dier memang tak ready langsung ttg hal ni....cincin tunang pun dier tak nak pakai....ish ish.....kronik betul.....n his feelings for me memang tak hilang......

pasal aku ngan bf aku tu.....ntah la sampai bila aku nak tunggu....atas nasihat kengkawan n mak aku aku cuba la bersabar......tp ntah sampai bila tahap kesabaran aku ni.......

skrg lelaki pun pakai cincin ker lps tunang?

Reply #7 ladydolph's post

Salam ...

Isy dah cm drama korea lak ...

Ingat adik relax2 la dulu ... Yang sana dah takde hubungan ... Dengan sini pon dah tunang ... Kalau dah takdir akan datang akan bertemu lebih baik dr mereka ...

Reply #9 halimijuliana's post

ye ke cam drama korea? hehehehe.......tu la pasal....i'm not supposed to feel this way with the new guy......aku pun dah cakap yg aku ni kawan je ngan dier.....siap ketawa2 lagi masa dier bagitau aku berita tu pagi tadi....tp ntah kenapa sekarang ni aku rasa cam boring jer...mungkin sebb dier ni kol aku tetiap hari...n hari ni dier tak kol.......mungkin sbb tu kot aku rasa lain macam.........

yg di sana tu insyallah akan berjumpa ngan aku dealing hal kerja esok hari....kalau jd, itu la our first meeting after almost 3 months....of coz things will feel awkward.....

i think u rase lonely kut after u tau mamat tu dah tunang. ye lah before this dia slalu call n beri perhatian kat awk. for my opinion jgn main api. u still can kawan dgn mamat yg dah tunang tu, but must ade limit. sbb mamat tu ade felling towards you, n sy rase awk pun dah ade 'bunga-bunga' suka kat dia.

pasal ur bf tu, sbb kan besok nak setlekan problem korang berdua tu, sy tak nak bg ape-ape komen lagi. sbb takut akan mempengaruhi proses perbincangan u all.

ok tu pendapat sy jer, good luck dengan perbincangan tu nnt. kalo selagi boleh dislamatkanrelationship korang, try lah slamat kan...gambate...

Ada ker pertunangan mengejut? Lebih2 lagi pihak lelaki yang tak tahu... Kalo perempuan tu bleh gak difahami.... Sori ek, menyebuk kat cini. Cuma nak lady tengok betul2, betul ke lelaki tu suka giler kat lady? Kalo dia betul2 suka, boleh jek dia tolak pertunangan tu.... takut dia suka kat lady, tapi dalam masa yang sama, suka gak kat tunang dia tu... Kalo dia betul2 sukakan lady, baru jadi cite lain.

cam tipu je pertunangan mengejut...
jangan caye cakap sangat cakap lelaki tu...

bak keta org atas ni, kalau betul suka n cinta kat lady,
sanggup pulak tunang ngan org lain..
ish..kalau aku la..
takmo aku tunang ngan org aku tak suka...

aku rasa dia ni kan..
erm..camne ek nak cakap..
mgkin dia suka jugak kat lady, but dalam masa yang sama dia nak jugak kat tunang dia tu..
pendek kate kalau lady tolak cinta dia, dia ade la tunang dia tu..
camtu la kot..
sik, ape aku ckp ni..ko paham tak?? heheh

aku rasa baik ko teruskan je ngan pakwe ko tu...
jangan nanti yang dikendong tak dapat yang dikejar berciciran..(cam aku )

Originally posted by ladydolph at 17-9-2007 03:27 PM
hi all! i'm back with another problem......dulu pernah gak bukak thread pasal relationship cool off tu...so now ader sequelnya pulak dah....

aku ngan bf aku tu memang betul2 coof off sekarang. ...

Dear lady....

Apa yang pentingnya disini you dengar , rasa dan selidiki apa kata NALURI you... pabila you di dalam keadaan yang cukup

Reply #2 hitamputih's post

sedih lak

chenta tak boleh dijual beli namun boleh pe dibahagi2..... huhuuu..

apa cerita...apa jd ms bncg2...mana tuan rumah??....

hi all! kami tak bincang pasal kami....cuma bincang pasal bisnes.....then tak jd pulak berjumpa...mungkin dier nak elak lagi pasal perbincangan ni by making up excuses.....ntah la lepas ni..........

and aku benci lak ngan diri aku sbb jeles pulak dah bila the other guy tu becakap ttg gf dier.........isshhh!

sekarang ni aku blur!

Originally posted by indah1285 at 20-9-2007 09:45 PM
chenta tak boleh dijual beli namun boleh pe dibahagi2..... huhuuu..

huhuhu..betui tu

hmmmmmmmmmm........................................