CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilhamumaira

nak beli keta... tapi (PERHATIAN PADA MEREKA YANG RESPONS PADA THREAD INI)

Reply #60 takumi86's post

bang.. solex pasar mlm murah sikit... ghupe pun sejibik dgn ori... taley gak ek bang...

psstt.. haku bengkek dgn porum ni.. asik mengong je seber dia...

Reply #61 ryo_takahashi1's post

ehh.. memang aku tak rekemen solex pasar mlm maah..

btw, mana ko tau server yg bengong?..
apa hostname and ip nyer, tracert boley x??
mungkin network issue, bandtwidth, high latency utilization,
heheeee.... sajer utk brainstormingg...

kesiannya umi, besar betul dugaan tu, pasal melibatkan anak-anak, yela kesian kat diorangla... saya cadangkan umi amik kereta proton saga yang baru, rasa dalam 26k jer.... lepas tu buat finance dengan bank rakyat, tapi nak tanya sikit umi ni black list nama atas nama kereta ke? umi pemilik ke guarantor jer... manalah tau saya dapat tolong umi...

Reply #63 pochiee's post

yep...jez pon agree ngan pochiee...
kete saga tuh ok...
untuk famili...
pasal black list neh, jangan riso...
umi pi mane2 dealer proton yang boley handle blacklisted people...
dorang ade tolon orang2 yang blacklisted neh...
dun worry...
banyak2 kan lah bersabar ye umi...

Originally posted by slax at 17-9-2007 11:05 AM
tak payah lah buat loan.. beli kereta cash 2000-3000...

riba tu akan membebankan hidup kamu...

amat setuju........! jangan bebankan diri dgn hutang............ biar susah sket, tapi jgn berhutang!

Originally posted by salimrock at 17-9-2007 11:09 AM
wa pun menghadapi masalah black list nie...

jamin kawan wa....beli kancil...

pastu ntah cammana dia buleh amik loan lagi beli Wira ....( lepas plak tu, gaji tak sampai 2k, sebab tu dia perl ...

cis......! pehal ko giler gi jadik penjamin?! kalu aku, jgn harap arr....!!!

Follow Us
mana posting aku dah hilang????

hii...saya member baru. sila bila tunjuk ajar ye. saya ni pun ada masalah dgn transport skg. Nak beli transport tp bajet msh x cukup lg. Terpaksalh menebalkn muka tumpang member utk turun keja dan pegi mana2. saya selalu blk jumpa hubby kat kuala kubu.hubby ada motorsikal. tp saya kat sini x de tranport. susah lh juga sbb skg kami dua br je pindah umah. jd byk lg brg keperluan yg nak dibeli. di saat ekonomi tgh goyah,member pula dh nak pindh umah. jd saya x de tranport nak turun keja. Nak tumpang org lain saya segan sebab mereka lelaki dan bebini.mcm mana saya nak selesaikn masalh saya ini?sila bila tunjuk ajar.

suami umi kan keje...dpat cash money...go to bargain car etc.ala toyota LE baru rm 2000...honda sibik taun 1982 aku beli dulu 1k...nak murah lagi cari datsun 120Y....

Reply #63 pochiee's post

umi penjamin motor pada saudara terdekat tapi bukan adik beradik umi.  itulah, umi sebenarnya terfikir gak nak buat loan macam tu, tapi memang sangkut punya.

Originally posted by mrs_jason at 20-9-2007 11:37 AM
hii...saya member baru. sila bila tunjuk ajar ye. saya ni pun ada masalah dgn transport skg. Nak beli transport tp bajet msh x cukup lg. Terpaksalh menebalkn muka tumpang member utk turun keja da ...

keje aper... dekat mana... income baper sbulan.... eh banyak plak aku tanyer

Reply #64 jezz12's post

insya'allah, umi akan cuba tanyer.  tak tahulah proton boleh buat camtu.

Reply #71 rambutan's post

saya keja d sebuah universiti sbg technician. income adalh 1k lbh. tp bajet x cukup sbb saya dan hubby br je dpt kuarters jd byk brg yg nak dbeli. bila hjg minggu saya blk kat kuarter hubby. kat tpt keja saya sewa dgn kwn.

Reply #73 mrs_jason's post

dah ader kuaters nampaknya tak terbeban dgn sewa rumah lagi... jd 1k lebih takde masalah nak beli keta kecik2... tp nantilah.. dulukan barang umah tuh...

takkan takde bas ker aperker... bersusah2 dulu, bersenang2 kemudian

Reply #74 rambutan's post

Bt masa terdekat ni saya dan hubby rancang nak beli brg umah lh dulu sikit2.Psl kereta tggu ekonomi dh stabil nanti. tp yg tensennya telinga saya ni sakit dgr mulut org kata kita ni x beli kereta dan suka tumpnag kereta org. saya trun keja tumpang kwn. kalau nak pg stesen bas agk jauh sikit sbb saya saya minta tlg kawan utk hntar saya d terminal bas. Segan lh juga asyik tumpang org je. Tp apakn daya. Suami pun juz ada motor.Kalau dia nak ambil saya kat stesen bas dia akn pinjam kereta kwnnya. Tu pun kalau hujan br pinjam kereta kwn. tp mulut org bukannya blh tutup kn.

tgh berangan nak beli keta toyota camry or compressor mercedes benz...... tercapaikah hasrat ku ini....

ciannya umi.......hishhhh.....

Originally posted by mrs_jason at 21-9-2007 12:02 PM
Bt masa terdekat ni saya dan hubby rancang nak beli brg umah lh dulu sikit2.Psl kereta tggu ekonomi dh stabil nanti. tp yg tensennya telinga saya ni sakit dgr mulut org kata kita ni x beli kereta ...

sabar dulu ......... saya dulu pun penah menumpang keta org, so skit2 tu paham gak la.
maybe blh beli keta 2nd hand & amik full loan

a'kum,

kawe saje nak nyibuk.. kesian gak ngan umi nieh.. dah la bulan2 puasa nie.. insaf kawe jadinye...

pasal kunci2 moto tu, takleh nak buat apa dah sbb motonye pun dah hilang.. cuma cemana nak tolong solve problem skarang nie la..

pasal nama dah blacklist tu, kawe taktau cemana nak buat sbb tak pernah involve dlm financial sector nie.. maybe org lain boleh tolong kot.. tapi rasanya lambat laun kene selesaikan jugak.. takkan nak biar je camnie kan?

pasal transport tu, kawe cadangkan amek je kereta yg harganya bawah 10k.. 5k-6k pun boleh.. kalau boleh jgn wat loan.. kawe suggest amek mcm kereta volvo 240 tahun 1985 - 1992.. kereta nie tahan lama, so tak perlu nak maintain sgt kalau pandai jaga.. jalan jauh pun selesa...mr. volvomania mesti setuju punya.. ..

tak perlu la amek viva ke, sbb walaupun baru, tapi still considered mahal & kene buat loan.. maintenance kene bayo gak, pastu kecik.. pastu kawe jamin lagi 3-4 tahun viva tu condition dia akan jadi cam volvo tu jugak sbb over-utilized...

dbl post..

[ Last edited by  rtac at 24-9-2007 10:38 PM ]