CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: namelessk8888

bnjnjjkjlk

Originally posted by philipinoe2 at 6-9-2007 10:17 AM

tp...duwet die hensem...   

tang duit die mmg ler hensem sgt2...emmmm ade calon2 dato lainx, akak?

Reply #60 philipinoe2's post

kalo ko terror ko carik dato noh lak..
sepupu aku pun x pompuan simpanan sorg dato nih..merangkap secretary die. dolu kan..sepupu aku nih setakat buat sales jek..la nih..jadik secretary..bawak balik kete merz dato ih la..etc..

tapi lame beb dgn dato nih..nyaris2 nka jadik bini no 3. pastuh.tup2 kawen dgn manager kat co yg same. jadik bini no 2.boleh tahan kaye gak laki die sekrg nih. tapi boroi n gelap.kalu aku, mesti kene tutp mate kalu nak beromen.cousin aku nih sket nye cun..
aku biase dgr mak yg sggup gadaikan anak nih..sbb makcik2 aku pun spesis2 mcm nih..

dato itu..chairman company yg buat majalah jelite...

namelessk8888...
sedeynyer aku baca cite ko...aku x nak komen yg buruk2 pasal mak ko...tapi aku btol2 tabik spring la kat bf ko tu...ko banyak kan la wat solat hajat n solat istikharah..n satu aku nak pesan..kalo ko berdoa tu..ko make sure ko doa yg detail nyer..ko sebut jelas2 ape yg ko nak mintak dgn Allah swt...ko mintak die terangkan hati mak ko n kakak ko sekali...sbb hanya Allah la berhak dlm membolak balikkan hati manusia nie...
but, in the same time, ko make sure hubungan ko dgn bf ko nie korg jaga betul2..means, ko jgn langgar hukum2 dlm islam..even bende kecik2 pun (pegang tgn..etc) sbb kalo kiter jaga betul2 hubungan kiter, insyaAllah Allah akan mudahkan segala urusan jodoh kiter..
kalo boleh ko rujuk la cite ko ni pada mana2 ustaz/ustazah...bukan nak buka aib mak ko...tapi mende nie macam dh serius (smpai kasi kakak ko jadik ppuan simpanan)..kalo boleh bawak ustazah tu slow talk dgn mak ko..n mintak pandangan die..mintak pndgn org2 yg arif dlm islam, ape tindakan yg wajar korg buat sebenarnyer dlm situasi skrg nie...kalo korg bukan nak kawin lagi dlm masa terdekat nie, take ur time untuk berdoa n terus pujuk ur mom..

Reply #57 namelessk8888's post

dlm bulan ramadhan ni...
tiap2 mlm ko semayang hajat tgh mlm dan berdoa....
gerenti makbul.....:victory:

kite baru google..idrus eh? aah kite tak kenal..tak tau la plak kalo tgk muke kenal..suh kawin je la..awat buat cinta terlarang

Originally posted by philipinoe2 at 6-9-2007 10:17 AM

tp...duwet die hensem...   

ringgit msia die mmg hensem, tp sygnye org nye x hensem

Follow Us

Reply #66 ida88's post

abes cmne mek et bleh kawen ngan DK eben DK x hensem??!!

jawapan tulus eklas dr ahkak: time maen die tutup mate...

beb, aku paham ape yg ko lalui. memule dulu aku dpt tentangan dr bapak aku. mak aku pulak yg orait jek...

ermm ko xde mention pasal ayah ko pon. ayah ko ok ke? kalo ayah ko ok, tu la senjata yg ko ada. dan kalo tidak, ko perlu kuat dlm hal ni. kadang2 manusia mmg mudah lupa diri. tp ko fikri 1 perkara je la, mak ayah mana yg xnak the best utk anak2 dia. maybe perkataan kaya tu, sensitif tp pd generasi mak ayah kita, kemiskinan dan kesusahan tu bende plg trauma sekali. jd pendekatan mudah utk x mengulangi kesusahan, ialah kekayaan.

hati ibu ni lama2 lembot gak. mungkin ko bole kreatif sket dgn guna byk pendekatan saikology. kalo ko melawan, lg la dia pon angin dan rasa tercabar. cuba ko gune cara lembot. cuab ko fikir, kalo org minta sesuatu dgn ko cara kasar, tentu ko xnak bg. tp kalo dipujuk2, lama2 cair gak kan. aku dulu kene pujuk hati bapak aku yg mmg keras drpd batu. hati ibu ni senang je. ko byk bersabar, curah dia ngan air dan baja, baja tu ialah ayat2 manis yg boleh buat dia yakin dan percaya. cubala cara ni...

ataupon buat masa ni, ko xperlu ckp pape pasal bf ko. buat diam jek... nanti topik ni dah ilang, ko guna kesempatan ni utk luahkn mcm2 hal... dgn cara lembot lg menyentuh hati... chewahh~

betul ke citer ko ni....

langau03 This user has been deleted

Reply #1 namelessk8888's post

saya pun benci mak saya sebab takmo beranak lelangau yg lain. saya anak tunggal.skang saya ada masalah nak mencari kawan lelangau yg lain.

canner ni..

Originally posted by philipinoe2 at 7-9-2007 10:34 AM
abes cmne mek et bleh kawen ngan DK eben DK x hensem??!!

jawapan tulus eklas dr ahkak: time maen die tutup mate...

akak silap! time maen die tutup lampu

gelap gelita

tayah tutup mate

smlm aku keluar dgn akak aku...

on the way balik,die tanye aku..

akak aku: ko ni cane ni dgn balak ko?

aku: cane ape?

akak aku: cane ko nk kawen dgn die nnti?aku xrase mak restu la kat ko...aku xrase..mak tu kn syg giler kat arwah abah,tp ko xleh tawan ati arwah abah mase die xbagi dulu..aku xrase mak akan restu ko. abes ko nk kawe n gak?ko ni mmg xpentingkan fmly btol la

pastu aku trus senyap...aku pk, aku xleh jwb mcm2 dgn akak aku tu sbb aku pon xtau takdir idup aku ni cmane..

tp mmg sume ni buat aku stress....bile sbut psl xde restu, arwah abah, blakangkan fmly..sume ni leh runtuhkan smangat aku.....

tp aku try jgk kuatkan smanagt...aku pasti xde benda sia2...sume de hikmah kn?

[quote]Originally posted by cream_cracker at 7-9-2007 11:35 AM
betul ke citer ko ni.... [/quote

kan da ckp, ingat ni sinopsis cerekarama terbaru ke?

Originally posted by misery at 7-9-2007 10:48 AM
beb, aku paham ape yg ko lalui. memule dulu aku dpt tentangan dr bapak aku. mak aku pulak yg orait jek...

ermm ko xde mention pasal ayah ko pon. ayah ko ok ke? kalo ayah ko ok, tu la senjata y ...

and the huge problem is, my dad da passaway  3 months ago.dulu di pon x bagi jgk,tp arwah dulu tlalu ikut ckp mak..my mum tu pengaruh die sgt2 besar dlm famly...da la mak aku tu anak sulung, papehal,sure adik2 die(makcik2 aku la) akan percaye...

dulu, die cite bkn2 psl bf aku kat adik2 die...die ckp bf aku x sdar diri, x cermin muke die, gangster..

tp bile aku cube bgtau benda yg btol iaitu bf aku sgt baik n walaupon da 1 thn stengah aku dgn die, bf aku lansung xpnah mara or kasar2 dgn aku.bile aku ckp cmtu, mak aku ckp aku saje nk menangkan org lain...:@

die mmg very cool..sbb tu die btol2 thn dgn sume ni,walaupon kdg2 ade jgk die bergenanng airmata n die tanye aku.."knape mak benci sgt kat i?i da buat dosa ape kat die?"

tp ape yg aku ske psl bf aku ni, die xpnah terpikir nk kutuk2 mak aku...die akan tegur aku kalu aku start nk kutuk2 mak aku...

sbb ni la aku rase die adalah the right person 4 me...walaupon jalan kami sgt sukar bt mase ni, tp xkan slamanye panas kn?

(aku nk sdapkan ati aku ni..lalalalaaaa)

[ Last edited by  namelessk8888 at 8-9-2007 07:15 AM ]

nameless...

sabar jer la..insya'allah..akan ada jalan yg terbuka utk ko nanti...

bestlah ko dapat bf yg sporting cam tu..korang berdua pun still very the young lagi... relax lah dulu..amik masa pujuk mak awak tu..

tp memang betullah cerita ko ni macam drama... heheh.. apa kata ko bagi tunjuk hadiah2 yg mak bf ko tu bagi kat mak ko? ko kasi tunjuk lah kekayaan margerin bf tu kat mak ko..?

banyakkan berdoa dalam bulan ramadhan ni semoga mak akak berubah...
sedih saya baca kisah akak ni...
semoga segala-galanya akan berakhir

ko ni mesti cantik dan baik kan. kalau tak takkan kau leh dapat mamat kaya dan baik macam tuh. tak semua org bertuah macam ko

lobak_sawi This user has been deleted
mak ko problem ke ape.mak aku x penah pandang org hina walaupun peminta sedekah.aku pun menurun perangai mak aku

Originally posted by iza89 at 14-9-2007 09:04 PM
banyakkan berdoa dalam bulan ramadhan ni semoga mak akak berubah...
sedih saya baca kisah akak ni...
semoga segala-galanya akan berakhir

insyaAllah...

Originally posted by masnina at 15-9-2007 09:52 PM
ko ni mesti cantik dan baik kan. kalau tak takkan kau leh dapat mamat kaya dan baik macam tuh. tak semua org bertuah macam ko

masnina..aku rase sesape yg dlm situasi aku pon aku jd cm aku skrg.......ikutkan aku x setabah mane,tp bf aku

yg terlalu supportive....kdg2 die de jgk marah kt aku kalu aku start pikir benda2 elok.........die byk ajar aku jd

lebih bersyukur dgn ape yg ade walaupon tgh ditimpa ujian ni......

betul...i've learn many things......dan aku lebih bersyukur,sekurang2nye aku sedar ramai lg org yg ade

masalah jauh lebih berat dari ape yg sedang kami lalui sekarang ni....