CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8915|Reply: 60

filem melayu yang macam mana yang kita semua nak tengok?

sejak baru baru ni banyak filem melayu yang lingkup kutipan tiketnya. Cinta yang satu, Haru Biru, Kayangan berturut2 flop di panggung! apa dah jadik!? kenapa filem melayu makin merosot penontonnya? adakah faktr pelakon? Jalan cerita? atau pembikinannya? jom kita pakat bagi komen, mana tahu kalau ada penerbit dan pegarah baca dapat amik iktibar? Filem macam mana yang kita nak tengok penerbit filem hasilkan?

[ Last edited by  intanbiru at 28-8-2007 01:46 AM ]

yg macam ala ala LOTR

kiter kan ader criter malim kundang, anak raje bukit segantang ( hehe btol ker ).. tp bajet besor laaa

utk criter bajet kecik.. alaa yg ni criter aper2 pon leh.. asalakan detail skit prop dan skrip dia.... contohnyer macam scene kat meja makan.. aku nengok criter melayu mostly setakat makan dan borak2 jer.. no emotioanl deep kat siteww.. kamera angle hancur..

heheh aku cakap cam la aku pandai wat filem.. but this is personal & honestly opinion seteleah banyak aku nengok drama melayu ngan nengok banyak criter omputih

bagi yang penting jalan cerita dan kamera angle la ......dan pelakon yang benar-benar menghayati watak

buat r cite yg jln cite de x merapu......citer yg bole paham...
kdg2 jln cite x berapa paham,,kejap jln cite camnih tgh syok layan tetibe tuka plak......herm..........renung2 kan.............

[sejak baru baru ni banyak filem melayu yang lingkup kutipan tiketnya. Cinta yang satu, Haru Biru, Kayangan berturut2 flop di panggung! apa dah jadik!? kenapa filem melayu makin merosot penontonnya? adakah faktr pelakon? Jalan cerita? atau pembikinannya? jom kita pakat bagi komen, mana tahu kalau ada penerbit dan pegarah baca dapat amik iktibar? Filem macam mana yang kita nak tengok penerbit filem hasilkan?[/quote]

Apa dah jadik?
Tak tahu la nak jadik aper, selagi penerbit2, pengarah2 and pelakon2 tak berusaha untk berubah. Kiranya sume msyrakat kene berubah (termsuk penonton)

Kenapa filem melayu makin merosot penontonnya?
apple pon tak beberapa pasti apakah sebab musababnya..but salah satu faktor mayb byk filem luar yg jauh lebih hebat ditayangkan di panggung kite.
Contoh : Transformer, Harry Potter and etc.

Adakah faktor pelakon?  Jalan cerita? atau pembikinannya?
Ada kemungkinan juga faktor pelakon yg berlakon akan menjurus kepada permasalahan ini.Maybe pelakon ni kureng berkesan dlm menyampaikan watak lakonannya. Jalan cerita pon, kekadang filem melayu buat scene yg tak logik (org tak le terima a.k.a hampeh jer). Pembikinan biase2 jer...

Iktibar?
Utk pernerbit2 filemTingkatkan usaha utk menerbitkan filem yg power2 (klu tak power mcm mana masyarakat nak tgk)

Filem macam mana yang kita nak tengok penerbit filem hasilkan?
Mcm Lord Of The Ring ker..hik hik..Cicakman (But cicakman kena lbih tunjukkan scene yg lebih best and background cerita tue lbih real)

~~apple layan je Filem Melayu Malaysia~~

kalau filem indon, walaupun merapu macam my heart dan love is cinta tu, kenapa jualan tiket mengalahkan kayangan...? Sedangkan dari segi sebuah filem, kayangan sedikit better dari my heart, malah siap ada lagu nyanyian penyanyi popular dan promosi yang mantap. Kenapa ya?

Follow Us
pada aku kayangan flop kat panggung sebab promotion baru sibuk2 nak buat bila filem dah masuk panggung. kalo tgk filem love is cinta tu, filem tak masuk panggung lagi, video klip acha dan irwansyah tu dah lama tetiap hari masuk tv.....

bai aku jalan cerita kena perbaiki banyak sangat.. kenapa tak der lagi citer2 melayu yang diadaptasikan dari novel.. pada hal banyak betul novel2 yang berkualiti..

kalau dah dapat jalan cerita yang menarik, pemilihan pelakon pun jadi faktor..
asyik2 muka yang sama ajer, pastuh lakonan bukannya power pun.. kekadang meluat gak tgk.. terover2 laa dia bawak watak dia.. charisma pelakon pun mampu tarik penonton..cam citer sivaji tue.. skang ni dah kurang pelakon yang cam tue..

kemudian sinambungan cerita itu, dari awal sampai abis.. ni editor punya kerja...
kebanyakan citer melayu ni banyak plot.. cam mana nak kaitkan satu plot ke satu tu yang kebanyakkannyer fail. yang aku tgk ok cam citer "CINTA" mmg flow dia menarik dan kena..

Dan akhir sekali, promosi.. kalau nak suruh orang gie tgk wayang buat laa promosi yang gempak.. trailer kat tv untuk filem melayu aku tgk boleh katakan takde.. so cam mana org nak tahu.. yang ada cuma promosi ikut rancangan cam MHI, Wayang kita, The making.. tue semua tak cukup.. buat trailer yang kaw2 so ramai laa yang gie tgk..

dan tak lupa gak penonton.. kebanyakan penonton dah tak percaya lagi filem2 melayu.. kalau keluar ajer mesti kata tak best.. padahal tak tgk pun lagi..  cam aku laa tue..

apa apa aku nantikan filem2 melayu yang ok..

yang aku harapkan filem 1957 or hati malaya aku pun lupa tajuk dia.. yang akan keluar nanti bakal menjadi filem yang adalah unsur2 yang aku sebutkan kat atas.. tapi so far aku promosi dia dah diam ajer.. kenapa???

ingat...kutipan pawagam bukanlah segalanya...lepas jual kat vcd/dvd/keluar kat tv lambat-laun untung laa...pasaran pawagam kita bukanlah besar sangat

kalau boleh, saya nakkan filem melayu yg menampilkan masyarakat pelbagai kaum di msia...saya krg tonton filem indon tapi saya tahu indon tu pelbagai kaum jugak...setahu saya agnes monica dan delon merupakan org tionghoa indon yg masyhur kat sana

mestilah kena buat filem yang bagus macam Yasmin Ahmad.

aku nak tengok filem yang ada scene bogel bogel...macam filem thailand dgn indon, at least....tak perlu sensor!

Reply #10 adi_iskandar's post

Cehh..

Reply #9 scorpio_mmiv's post

Pader aku ler patut ader satu panel yang menilai filem2 yang akan dibuat... penilaian bukan dari sekadar jalan cerita tapi dari semua segi, pelakon, crew, syarikat, dan macam2 lagi.... dan ambik pendapat org ramai tentang aper yang harus ader dalam sesbuah filem... sebab kadang jalan cerita yang baik tapi pelakon tak deliver...pastu pelakon dah baik jalan cerita dah ok tapi budget terhad...

"Aku nak tengok cerita charlie's Angel Malaysia..."

korang demand filem2 melayu yg berkualiti. tapi apa yang korang nak dalam filem melayu pun dah merapu meraban. "charlie's angels Malaysia","LOTR Malaysia". ape kebende tu semua?

filem tentang kehidupan. ala Yasmin Ahmad. aku minat genre filem begini.

aku nak cite melayu tentang seorang yg psycho
pastu, biar director tu bawak penonton ni sume kedalam fikiran psycho tuh
pastu adelaa plak kisah yg menyebabkan org tuh jadi gilos tu...
bes kan?
aku slalu bayang filem cenggini...
biar kite pon bile tengok, jadi gile buat sementara~
rase tormented...tortured
besh besh...
nilah pilem yang akan aku buat kalau aku berpeluang jadi director...
pelakon die bukanlah melayu yg biase tu...
kene buat audition casting
heh!

kalau aku jadi director aku nak wat kisah hantu hantu yang popular di malaysia dulu dulu. macam hantu kom kom, hantu susu, dan banyak lagi....aku pon boleh berlakon sekali....

kalau ceritanya mantap ngan pelakon2 yg hebat, cinematography cantik, especially epic movies memang aku nak tgk.........epic movies mesti disertakan ngan fx yg best gak la...........

aku yg penting jalan citer kena best xmerapu...pelakon2..jgn stakat main tepek jerk... ...asik2 muker org samer..buhsan aku...klau bagus xper..

Reply #16 Robab's post

aku pun selalu terfikir nak buat pilem bertemakan masalah psikologi.

kalau aku buat pilem, hero yang jadik orang gila tentunya Bell Ngasri dan heroin lak tak lain tak bukan, Fazura yang amat aku chentai.