CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25042|Reply: 176

Saya jatuh cinta..tolong lepaskan saya!

To all somi2 mithali....wat if one day ur wife request u'll ceraikan dorang.
Dlm hal ni u'll tak tau pun dia ada bercinta ngan org lain.

U pun dah rasa jadi sorang somi n ayah yg terbaik ...

Kalu dah ada thread ni sori lah ye.

What will you do???
What is your reaction???
And say you have kids too.
How do you feel??

Rate

1

hehe soklan mencabar utk kaum somi..   kaum isteri dah byk menjawab soklan mencabar dah.. kudos siti..

Reply #2 LostSoul's post

Bukan apa...rasa 'panas' mata baca posting somi2 ni kan.
Ingat dorang je ke leh jatuh cinta.

Org pompuan pun kalu ada org bg layanan yg lebih baik boleh jatuh cinta gak.

My opismet camtu ler...last2 dia lepaskan gak bini dia.
Tapi my opismet mmg tak brapa baguih ler .. so maybe wife dia dah give up and ada plak org yg sudi kan...bujang lak tu.
Amik sekali 3 org anak.

hihihihi . kita masih hidup di dlm donia dyg dicaturkan oleh lelaki.. tu psl..

wow! ye ke siti? kiranye wife dia mintak khulu' la ye? mmm... it happens i guess.. tak semestinye wife je kena up to the standard sbb tak mo hubby kawin lain, i guess hubbypun kena jugak evolve n improve, ye tak?

Reply #3 sitisbp's post

cam beh jek... igt laki jek leh bacinta lepas kawen eik?

tp besa la laki... mana mau ngaku kalo kekurangan tu dari dorang...

Sudah tentu aku rasa sedih. Kawen dah lama, sampai 3 anak pastu sanggup cari lain, padahal aku penat-penat kerja cari nafkah untuk dia dan anak-anak.

And Of course I will feel betrayed. Sebab you dah mention, the husband gave all the best attention to the wife, tapi the wife still jatuh cinta ngan orang lain. Kira the wife ada affair belakang suami dia.   

To me, laki yang treat her nicely tu tak patut buat macam tu. If he knows the girl dah kawen, he should stop at that. Kalau dia nak kawan, no problem. tapi kawan la dengan aku, janganla nak kawan dengan wife aku je.   

Tapi if the wife betul dah cinta orang lain dan tiada cintanya pada aku, aku akan lepaskan dia, tapi hak penjagaan anak-anak aku nak. Dia boleh datang visit. Janganlah ambil kesemuanya, nanti aku lonely. at least ada anak-anak terubat jugakla kesunyian aku.

[ Last edited by  Raksaksa at 26-8-2007 03:06 PM ]

Rate

1

Follow Us
Jangan sangka clear water no boyaa....

Dunia zaman sekarang.... laki bini pun boleh buat hal.  Laki ngan pompuan lain, bini pulak ngan laki lain.  Tapi iyer larr.. benda cam nie kengkadang di luar jangkaan kita.  Dah benda nak jadi... Tapi sejauh mana ditakdirkan benda nie terjadi dalam hidup kita ngan kiter nie yang harus mencorakkan takdir dalam hidup kita kan??  

Orang kata ndak seribu daya, tak ndak seribu dalih.  Sama laa cam hal nie... Kalau sayangkan anak bini n suami... Kena laa kita ambik first step mengelakkan semua ni.  Tapi, kalau dah both side got problem... cam laki dia memang 'perangai' ker.. bini dia memang 'gediks' ker.. .itu semua tak berani laa nak kata.  Mungkin Allah nak uji dia ngan jodoh sementara dulu sebelum jumpa jodoh yang betul2 kekal berpanjangan...  Coz bila sebut pasal jodoh, pertemuan kiter kena berbalik pada hukum alam dan kehendak Allah swt.  Dah ditakdirkan macam itu kehendak hidup olehNya... redha ajerk... (Cakap cam senang kan, tapi harapnyer tidak terjadi dalam hidup aku laki bini laa... aminn...)

Aku sokong pendapat ko...
da org x suka, xkan aku nak terhegeh hegeh...
Originally posted by Raksaksa at 26-8-2007 02:57 PM
Of course I will feel betrayed. Sebab you dah mention, the husband gave all the best attention to the wife, tapi the wife still jatuh cinta ngan orang lain. Kira the wife ada affair belakang suam ...

Padan muka somi

dapat isteri baik

korang buat perangai

skrg giliran korang lak

Selalu nya isteri ni baik2 je

Tapi somi yg buat perangai dulu tp x perasan

Pastu bila isteri buat perangai

baru lah terkejut giler

blackfrontier This user has been deleted
pegilah kalau dia bole dapat laki lebih baik dari aku, anak2 sumer ikut aku...
kau kena pegi sorang2. kalau aku simpan kau pun buat apa kalau hati kau dah kat lelaki lain.

cit pandai le pulak anak-anak ikut.... emmm aku pun sependapat ngan vivirp.... asyik kite aje yang sabo... bila dia buat perangai forgive... n hopefully berubah... aku kalu jumpe lagi baik mmg babai la lelaki yang tak pandai menghargai haku nie.. anak no way nak bagi kat korang... haku sakit nak beranak tau.. siang mlm aku jaga sikit pun takde perasaan nak nolong pentingkan diri sendiri aku.. .. so jgn harap la...:@

Reply #12 blackfrontier's post

kalo dia dapat laki len yg lg baik dari ko...

pe salahnya anak2 ko kasik ikut dia... kan ke laki baru dia pun lebih baik dari ko...

pe salahnya 'bekorban' untuk anak2 ye tak?

org laki... kalo time dia wat pangai mana ingat anak2... tp kalo bini yg wat pangai... taw lak dia nak kat anak2... (yg sbenarnya nak ugut bini jek)

kalau temanlah kalau laki dok buat perangai sangat teman suruh je depa kahwin tapi teman minta pisah dululah, lepas tu teman pi tolong pinangkan. bukan aper bior depa rasa mcm mana rasanya susah dan senang kahwin gan yg baru ni ada ke mcm perangai teman ni dulu  tengok pulak dengan perangi yang baru ni mcm mana rupanya pulak, depa ingat yg baru sekadar syok je ke? itulah permulaan baru untuk depa menjaga anak2 sebelum ni suka lepas tangan sebab anak dah besar2. tapi bila dapat yg baru yang baru nak belajar paham2 jelah   dan  paling kelakor kita dok syok-syok pi sana sini dengan anak2 yg besor depa dok mengasuh anak2 kecik

malas nak layan lelaki serbegini bior jelah depa memenohi impian mereka nak merasa hidup di awal permulaan dulu

bosan dengan perangai lelaki yg tak abis2 buat hal depa ingat depa je leh laku, kekadang depa tak perasan depa bukan hensom sangat pon tapi terperasan je hensom sebagai wife any time je kalau nak buat  benda2 mcm tu tapi tak kuasa je buat benda2  mcm tu buang karen je  sekali buat kang ada yg terguling2 lak

[ Last edited by  mata_bulat at 26-8-2007 04:27 PM ]

biasak arr tuh..zaman skrg nie bukan org ppuan jer kena make sure diri dia up to the standard yg laki dia nak..tapi laki pun kena make sure diri dia pun sama up to the standard yg wife dia nak..

memang persoalan ni sungguh mencabar

dah beberapa kali aku tanya senario ni kat laki aku

jawapan standard aje...kes terpencil, bukan lumrah dunia..dia takmo sesakkan kepala otak pikir mende camtu

huh..ingat lelaki aje bley 'geli2' ek

bila dia dok dalam kasut tuh, tau lak emosi baran bagai..

Tolong jangan generalize yang semua lelaki suka cari perempuan lain bila dah berkahwin. Bukan semua lelaki macam tu. Terima kasih.

Saya boleh fikirkan situasi macam mana wife itu boleh jatuh cinta dengan dengan orang lain.
Contoh: Husband panas baran, selalu pukul-pukul wife. Lepas tu selalu balik lewat malam, kadang-kadang lewat pagi. Katanya jumpa kawan atau banyak kerja. Ntah betul atau tak, wife hanya akur. Wife pulak tak dapat perhatian, tiada kasih sayang dan tak dapat nafkah batin. Bila suami nak je dia dapat, tapi bila wife nak, suami takde. Wife nak mintak pun takut kena pukul.
So bila ada orang layan dia dengan lebih baik, sudah tentu dia akan jatuh cinta dengan laki yang beri perhatian dan kasih sayang. Laki ni pulak tak tau yang perempuan ni dah kawen, sbb perempuan ni tak pernah bagitau. Tapi wife ni tahu, dia tak dapat nak teruskan sebab memikirkan anak yang kecil. Wanita ini walaupun dipukul macam mana pun, hati dia tetap nak suami dia berubah. So benda ni dah jadi complicated. Sekarang ni terpulang pada lelaki luar itu dan wife punya decision. Jika mereka ingin bersama, wife kena ambil tindakan. Lelaki luar tu plak kena fikir adakah dia nak dicopkan sebagai perosak rumah tangga walaupun rumah tangga itu memang dah goyah?

Situasi ini takkan berlaku kalau kedua-dua suami dan isteri boleh berkomunikasi dengan baik, saling sayang menyayangi. Tak akan terdetik kepada kedua-dua untuk bercinta dengan orang lain kerana terlalu sibuk berkasih sayang antara satu sama lain.
Sekian :victory:

Reply #19 Raksaksa's post

"Tolong jangan generalize yang semua lelaki suka cari perempuan lain bila dah berkahwin. Bukan semua lelaki macam tu.  "

TAK...mana ada...
Tapi pun terjadi gak kan.....apa feveret word somi2 mithali ni n pasangan baru?
Ohh...dah jodoh!

"Saya boleh fikirkan situasi macam mana wife itu boleh jatuh cinta dengan dengan orang lain.
Contoh: Husband panas baran, selalu pukul-pukul wife. Lepas tu selalu balik lewat malam, kadang-kadang lewat pagi. Katanya jumpa kawan atau banyak kerja. Ntah betul atau tak, wife hanya akur. Wife pulak tak dapat perhatian, tiada kasih sayang dan tak dapat nafkah batin. Bila suami nak je dia dapat, tapi bila wife nak, suami takde."

Yg ni tang nafkah batin tu aku ak pasti lah dlm kes opismet aku nih. Tapi yg ko sebut yg lain tu mmh ada lah.

Opismet aku dept sales...so salu gi entertain. Tapi dia tumpang sekaki.
Camna aku tau? Hehehe sbb ada yg bujang kat opis ni join... dia le citer. And si bujang ni tukang cover line bila bini dia tepon...
Bujang ni siap cakap 'bilalah nak insaf org tua ni".
Last2 tak sempat nak insaf ... heh bini dah ada org usha.

Kelam kabut gak masa tu ... tapi sbb dah sekali cerai pastu rujuk balik...but dia still wat perangai. So kiranya bini dia dah bg can sekali lah.