CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5044|Reply: 22

Reaksi Lelaki Bila Fizikal Pasangan Mereka Berubah

nak tanya kaum adam terutamanya yang dah berpasangan tu...apa pandangan IKHLAS/JUJUR anda bila bentuk fizikal pasangan anda (isteri/tunang/gelpren) berubah dari tip top kepada tong gelen...oops..

bayangkan sewaktu baru kenal...bodi pasangan anda tu punyalah cun mengalahkan ratu cantik tapi lepas jadik kapel terus fizikal dia jadi kembang semangkuk...apa reaksi anda agaknya? yelah...kekdg lelaki sanggup telan dan diamkan je sbb nak jaga hati pasangan...yg pasangan tu pon makin bertambah laaaa lemak berkrim...tapi bila lelaki tu nampak pompuan lain yg cun...mulalah meleleh jeh kempunan...jadi..apa yang anda inginkan/harapkan sebenarnya dari pasangan anda yang dah berubah bentuk fizikal tu...tolong jawab secara JUJUR/IKHLAS apa yang anda rasakan nun jauh dalam hati tu...

kepada kaum adam...tolong jangan jadikan thread ini tempat untuk mengutuk isteri/tunang/gelpren korang pula....bagi mereka yang dah berjaya mengubah bentuk fizikal pasangan dari XXL ke M/S pula...kongsilah rahsia kejayaan anda tu kat sini utk panduan rakan2 yg lain...

kepada kaum hawa....jangan mudah melenting tapi jadikan pandangan/komen kat sini sebagai pengajaran dan ambik sebagai nasihat supaya masing2 pandai menten bentuk badan tu walo dah beranak sedozen sekalipun...

mod...sila merge kalo topik ni dah ada...
Single Polls, Total 13 Users voted
23.08% (3)
0.00% (0)
15.38% (2)
53.85% (7)
0.00% (0)
7.69% (1)
0.00% (0)
0.00% (0)
Your User group have no permission to vote

Rate

1

Dah ada

Originally posted by cherry_apple at 23-8-2007 08:56 PM
nak tanya kaum adam terutamanya yang dah berpasangan tu...apa pandangan IKHLAS/JUJUR anda bila bentuk fizikal pasangan anda (isteri/tunang/gelpren) berubah dari tip top kepada tong gelen...oops.. ...

dah ada dah topik nih..abg baru jawab semalam...ngeh3x

tak de komen ke?

Reply #2 nighunter71's post

oh...patutlah...
tq abg nighunter71

errr... suruh kurangkan berat badan ajer.. pastu maintain

ntah lah.. bini aku maintain je... (badan dia kecik)

Follow Us
nak tanya kaum adam terutamanya yang dah berpasangan tu...apa pandangan IKHLAS/JUJUR anda bila bentuk fizikal pasangan anda (isteri/tunang/gelpren) berubah dari tip top kepada tong gelen...oops.. ...

Meh aku bagitau pendirian aku pasal isu nie melalui rangkap lagu Sheila On 7, Terima Kasih Bijaksana...

"..Tak peduli berapakah
berat badanmu nanti
kau tetap yang ter..muah
dihati.."

Reply #7 rurouni_khairul's post

nak share sikit..

dulu masa memula kapel dgn bf aku januari th lepas, berat aku 57kg.. kira comel la n tak kurus sangat, tapi kira ok. berat ideal aku dalam 50kg-47kg.

then, selepas beberapa bulan aku kenal dia, fizikal semakin lama semakin berubah... maklomlah, maybe hubungan kami dah terlalu selesa sampaikan tak pedulik ladi soal penampilan diri... .. dulu asal keluar je mesti bercontact lenc, kini... dah tak peduli semua tu, nenek pon nenek lah!!

baju pon kalau keluar mesti pakai baju baru (yg tak pernah lagi pakai bila kuar dgn dia.. ). tapi sekarang, tak larat nak carik baju baru, budget beb!! so ulang tayang je lah baju yg sama ..

n paling yg aku tak sangka, berat aku meningkat dari 57kh hingga 66kg!.. dalam masa sethun je .. salah satu faktor selain hubungan dah terlalu comfort, aku mengalami kejutan budaya... maklomlah waktu dating kuar makan2 mesti dia bawak kedai yg dia minat. n lama2 aku lak yg terlebih minat kedai yg dia minat! n aku jadi ketagih nak makan kat kedai2 yg aku suka boleh kata setiap minggu! tu yg nek sampai 65kg! aku ni walaupon aktif bersukan, tapi pasal makan aku balon cukup2, so susah nak turun badan balik

pastu masuk th baru ni.. berat aku naik lagi till 69kg! aku akan ditauliahkan menjadi pegawai tentera simpanan bulan 6.. ada kawad tauliah yg perlukan syarat BMI < 26.. walhal dgn berat 69kg, aku dah mencecah BMI 30 (obesiti!) so ada masa tu barulah aku sedar betapa gemoknya aku :hug: ... muka aku pn dah tak cun+berseri macam dulu.. barulah aku menyesal sb asyik ikot selera buas aku . tapi yg aku bersyukur, bf aku boleh terima gak aku bawak kulu kilir walaupon aku ni dah macam tempayan dah, berbza dgn dia yg kurus cikeding..

cuma yg aku tak tahan, dia asyik membebel je suruh aku diet... bila dia tengok muka aku je, mesti dia cakap bilalah nak kurus ni ... sampaikan dia sengaja je tak bawak aku kuar dgn member2 datok n tan sri dia sb pernah kene gelak time bawak aku pegi kenduri! pastu pulak, bila kami kuar n ade awek nak lalu, slim mlim mulalah dia konon2 nak usha.. bila i marah, dia kata "awek tu slim"..

then, bila aku berlatih kawad, dalam masa 2 minggu aku turun till 63kg, maklomlah siang malam kawad tengah panas.. kalau penat+panas aku memang tak selera nak makan.. pastu berkawad tu macam nak mati pulak, angkat m16+banet seberat 2.5kg sampai berjam2...

bila dah turun 63kg, aku diet lagi n sekarang berat aku 61kg.. alhamdulillah.. n aku tengah usaha lagi nak turunkan till 55-50kg lak

camanepon, aku bersukur sb bf aku nasihatkan aku.. n tak pulak dia tinggalkan aku walaupon aku gemok giler dulu

[ Last edited by  masnina at 2-9-2007 08:40 PM ]

akukonfius This user has been deleted
aku tak kisah kalau pasangan aku berubah bentuk fizikal.... sayang tetap sayang. tapi kalau makin gemuk mcm dipam-pam, aku nak la dia jaga kesihatan. sebab aku syg dia, aku taknak dia mati cepat kena penyakit. so aku akan galakkan dia control pemakanan.

Reply #10 akukonfius's post

Kawan aku punye bini lak suke laki die makan byk2 sampai skrg nie badan die memang dah bulat compare 5 tahun dulu...sekeping cam papan ajer...

nak tanya kaum adam terutamanya yang dah berpasangan tu...apa pandangan IKHLAS/JUJUR anda bila bentuk fizikal pasangan anda (isteri/tunang/gelpren) berubah dari tip top kepada tong gelen...oops..
kepada kaum adam...tolong jangan jadikan thread ini tempat untuk mengutuk isteri/tunang/gelpren korang pula....bagi mereka yang dah berjaya mengubah bentuk fizikal pasangan dari XXL ke M/S pula...kongsilah rahsia kejayaan anda tu kat sini utk panduan rakan2 yg lain... ...

Selamat Menyambut Ramadhan Al Mubarak.. Cherry..

okey gak per...tak yah cari tong gelen lain nanti..

nanges..terasa hokehh dengan tajuk ni..mase memule kenal bf..iols takdelah kurus..tp just nice la utk orang tinggi dan main sukan cam iols ala2 tough gittewww..nangesss sangat...

tp after 2 tahun...berat iols mmg naik mendadak..20kg hokehhh dlm 2 tahun... kau mampooo naik byk2 sekaligus camtuh? ngeh3..pastuh heols kenalkan iols kat mak heols...pastuh mak heols condemn iols gemok tapi heols ala2 rilek je..tak bebel... gegeh iols berdiet sampai dapat berat asal sbb malu kat mak heols

then mak heols mcm suke kat iols...ngeh3..kitorang dah dapat get along dengan baik...pastuh lepas 3 tahun iols luper diri balik iols kembali mengembang ala2 tong minyak kat loji minyak petronas kat Paka nun... sampaiiii la sekarang tak kecut2..nangessss..pastuh heols asyik bebel sajorkk..tiap2 kali jumpe..tiap2 kali gayut kat tepon nangesss..ari2 kene condemn...rase nk tembak2 orang je

iols nk masuk the biggest loser asia la

jujur tuh bagus..tapi kalau nak tegur tu..ada setengah wanita boleh terima kritikan..ada setengah wanita perlu di slow talk...ada setengah wanita perlu di tegur secara gurauan..ade setengah wanita memerlukan pujian utk naikkan semangat..kalau dia jenis suka pujian, tapi anda kutuk2 dia..tak mustahil dia bukan makin naik semangat...tapi makin naik berat sebab tensen asyik kene kutuk...

kenali pasangan anda..dan tegur lah secara berhemah

mhoon rujuk siggy iols utk luahan perasaan

sipuk knape...rindu uols moyan kt pesbuk taww

Reply 17# pr3ttytw33ty

hai darling..mohon tips maintain kurus dan gojes

nota bulu kaki: kahkah...nnt la iols buat yang baru..jiwa kacau tak tenang lagi ni

tidak ada kena mengena dgn saya sbb saya dari sebelum couple, sehingga couple, bertunang, dan berkahwin... serta seterusnya menimang cahaya mata, sehinggalah cahaya mata penyeri hidup tu dh 13 bulan umurnya, aku tetap muat masuk dlm jeans size 26 tu...

lakiku juga begitu, dlu hingga sekarang, masih muat dlm jeans size 31-32.

ALHAMDULILLAH

nanges..terasa hokehh dengan tajuk ni..mase memule kenal bf..iols takdelah kurus..tp just nice la ut ...
siputsedut Post at 18-10-2010 18:02

beli lah jus mate 5.......

12Next
Return to list New