CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5260|Reply: 26

sains paling aku benci kat skolah

haha mase sains kat skolah slalu aku tidor.ntah ape2..x derk kaintan langsung dalam hidup aku..ish!

so...?

saya suka sains.. saya suka sains

paling saya suka.. fizik.. sebab cikgu dia best.. saya rasa cikgu yg best pon memainkan peranan gak utk menambahkan minat pelajar

aku kelas art tak amek fizik..x suke betul aku!urgh!biar la fail

Originally posted by MrWannabe at 21-8-2007 09:49
aku kelas art tak amek fizik..x suke betul aku!urgh!biar la fail

ko nak fail....fail lah...lagipon sains nie tak penting kalo ko nak jadi akauntan ker,akuatari,etc etc
cian kat ko sbb give up 1 kredit so easily/...
asalkan jangan fail maths sudah...

Follow Us
aku cukup tak suka chemistry... tak tahu lah, mungkin aku benci nak menghafal formula-formula yang senang muak untuk diingati...

mungkin sebab itu aku lebih senang menjadi graphic designer sekarang ini...

f@uzi This user has been deleted
Originally posted by MrWannabe at 20-8-2007 10:18 PM
haha mase sains kat skolah slalu aku tidor.ntah ape2..x derk kaintan langsung dalam hidup aku..ish!

Apa pulak dia tak ada kaitan dengan hidup manusia... ikutkan semuanya berkaitan dengan sains... dengan sains kita dapat terangkan sesuatu dengan sistematik dan ada bukti... bahkan ilmu Islam juga adalah seiringan dengan Sains... cuma ada sesetengah perkara tak dapat dibuktikan dengan sains umpamanya tentang roh sebab memang manusia tidak diberikan ilmu ini kecuali sedikit....

f@uzi This user has been deleted
Originally posted by munkyG at 21-8-2007 07:58 PM
aku cukup tak suka chemistry... tak tahu lah, mungkin aku benci nak menghafal formula-formula yang senang muak untuk diingati...

mungkin sebab itu aku lebih senang menjadi graphic designer sek ...

Graphic designer pun patut tahu tentang sains jugakan sebab dia melibatkan persepsi dan psikologi manusia....

heuhue... x suker fizilk, tp kena belajar, so masuk matrix je da x amik fizik dah

Reply #9 f@uzi's post

aku pun setujuk sgt2 dgn ko..

kalau ko terjatuh sebab terpijak ayaq pun berkenaan fizik..

pintu tertutup sebab angin tiup pun berkenaan fizik..

kapal terbang duk atas awan tu pun sebab fizik gak tau..

kesimpulannye.. idup nih mmg takleh dipisahkan dr sains mcm laut dan pasiaq la.. haaa.. tsunami tu pun ade lah disebabkan tindak-tanduk sains tau.......

kan menarik sains nih.. sume kejadian kat dunia nih ko bley xplain melalui sains..kecuali bab2 tertentu yg mmg takleh dicapai dek akai pikiran..

aku tak benci ngan subjek ni cuma krg minat je..

masa seklah dulu aku suke kimia sbb buat eksperimen sume bertindakbalas dpn mata.
sampai sekarang aku bleh ingat formula ammonia + ammonium, jadual kereaktifan logam, kaler ape masa pengoksidaan...
fizik not too bad tapi selalu fail.. wakakaka.... the irony is fizik ialah metaphysic dlm hidup manusia. takleh nak pisahkan.
kalo eksiden kete or bus, dgn fizik org biasa dah bleh jadi CSI dah.  <----- daya momentum
kalo nak tembak paintball, dgn fizik ko bleh anggarkan jauh + sudut ko kena angkat nak menembak kengkawan ko. seronok ape!

sekarang aku dah jadi professional pun main tipu2 je fizik2 ni sbb sume kat hujung jari....
penting wooo sains ni. ko jadi lawyer pun kena tau ilmu sains tau. bleh kelentong client....

physics plg best.bio mmg boring gile.

Originally posted by aLFa_SieRRa at 24-8-2007 20:46
physics plg best.bio mmg boring gile.

physics mmg plg best....bio best stakat blja jekk tak boring,jawab soalan mmg susah sket...

fizik  best sbb buku teks pun nipis..tapi soklan spm agak susah. silibus sikit (baca sendiri paham tapi cikgu kena bg tunjuk ajar lebih sikit utk jawap soalan, spt penukaran km/jam kpd m/s)

kimia paling best terutama bab ujian garam2,jadual berkala formula kima best woo. senang skor(kena ada cikgu nak terangkan, baca sendiri x paham)

biologi kurang best sbb byk membanya n mengingat..(cikgu x mengajar pun boleh baca sendiri)

tapi alhamdulillah semua dpt kredit..
add math, cikgu xpenah habis silibus ,separuh silibus tingkatan 4 x habis belajar, ting 5 pun separuh..

cikgu sejarah masuk kelas aku tido@mkn kacang@buat latihan subjek lain, utk exam sejarah boleh baca sendiri..bila exam sekelas kantoi dan kena rotan kecuali aku heheh sbb itu aku dibenarkan tido@mkn kacang@buat keja lain

prinsip akaun pun spm aku hampeh, asik x balace account

tapi masaalahnya aku minat sgt sains, tapi keja berrkaitan akaun, marketing, agama, math basic +-x/ je

masa matrik, fizik paling best n aku skor, diikuti biologi, kimia n math..mungkin sbb pensyarah x best..fizik silibusnya sikit berbanding lain subjek..fizik kalu paham betul2 senang skor...

biologi tulin n kimia tulin dah start x masuk akal (belajar benda yg x nampak), perktaan atom terujalah..dlm sel ada nuklues dalm nukleus ada xxx, protein tah apa2 lah,

math pon sama , bila masuk u belajar pengamiran, perbezaan, kalkulus, skalar vektor,formula euler,  INI SEMUA MENGARUT...bila keluar u n bekerja x digunakan apa diajar, guna basic +-x/ semua lah termasuk subjek bio, kim, versi stpm

matwalla This user has been deleted

Reply #16 ninja boy's post

ha ha .. tidak mangarutla ninja boy    ....cuma profession anda tidak memerlukan.

Jika anda involve dalam syarikat kejuruteraan yang betul betul original (bukan hire subcontractor) atau syarikat yang mencipta (bukan hanya mengguna) perisian perisian kejuruteraan seperti (Computational Fluid Dynamics...structural analysis) anda tidak dapat lari dari memerah otak guna high lavel math). Mungkin di Malaysia ni masih kureng lagi company2 sebegini....ofcourse di negara negara maju seperti USA , EUROPE, Japan...dah lama daaa...tanpa pengetahuan yang hebat begini bagaimana bisa meletakkan robot di planet Marikh misalnya...bagaimana bisa membina International Space Station di angkasa lepas sambil mengorbit bumi. Even di India mereka walau miskin tetapi masyarakat terpelajar mereka mampunyai pengetahuan math yang mantap...banyak company2 perisian gergasi dunia hire mathematician dari India....lihatlah Bangalore..seperti silicon valley Asia. Negara yang meneroka ilmu fundamental sains yang mendalam seperti Theoretical Physics....matematik umpama "bahasa" bagi seseorang yang involve dalam bidang ini....

setiap org takleh miant satu2 benda sama dgn org lain,

kalau camtu, sapa nak jadi doktor, sapa nak jadi cikgu, sapa nak jadi akauntan,

ada la cabang2 ilmu yg diaorg akn minat dan perkemabngkan ilmu tu,

tp jgn la plak mbenci ilmu,

mungkin ari ni korg tak belajar,

satu, dua ari nanti kena belajar gak camana

physic best ??

langau03 This user has been deleted

Reply #19 a.ceCCo's post

best   

12Next
Return to list New