CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Amiin_al_Kalam

Kahwin Kerana FRUST!

Originally posted by nestum1 at 2-8-2007 10:49 PM
sama ngan kes sy...
hubby kawin ngan sy dgn harapan dpt lupakan ex dia....hampeh
dah 11thn blom dpt lupa2 lagi..
sy rasa terhina..

kagum aku, mcm mana kau boleh tahan 11 tahun. 11 tahun kau pendam rasa... penderaan mental.
tak dapat aku bayangkan

Originally posted by Amiin_al_Kalam at 29-7-2007 19:47
wa ada benda skit nak citer dan nak tanya... ini bukan masalah wa la... tapi ini masalah wa punya kawan...

kawan wa baru 3 bulan kawin... kawin atas dasar frust... dia ni kawin sebab dia frust ...

for me laaa satu jek...
i deserve the best even im not good enough.
kahwin bukannya sehari dua.
once u dh kahwin means u totally dah bersedia.
kawin ats dasar frust i think not really well lah.
dont make a rush decision lahh...

nabila_78 This user has been deleted
aku baru plan nak bertunang dgn sorang mamat ni sbb aku frust dgn mamat sorang lagi ni. tiba ari bertunang...tgk2 mamat keparat tu tipu aku

aku rasa nak lari jauh jer.....

Originally posted by nestum1 at 2-8-2007 10:49 PM
sama ngan kes sy...
hubby kawin ngan sy dgn harapan dpt lupakan ex dia....hampeh
dah 11thn blom dpt lupa2 lagi..
sy rasa terhina..

yeke..sadisnya hidup ko..ada anak ke?alangkah teruknya laki ko..nape perlakukan ko sebegitu??hebat sgt ke ex dia??

smtimes that sounds stupid.
tipu pada diri sendiri buat apa?
lainlah lah ko ditakdirkan lupa ingatan lepas tu...
tu pon not sure can cure 100%
let say ingatan ko pulih balik...

apo laie ekau nk buek

hmmm.... kalo ada org suami @ istri dia yang berkeputusan kawin kerana frust... kali ni saya citer kisah saya pulak.

Saya pun tergolong dalam kategori entah apa2 ni.. saya dah kawin 8 tahun, tapi ati saya masih teringatkan pada my ex. Tapi nk kat ex tak jugak sebab hubungan kami ni mmg susah nak tafsir. Masing2 memendam perasaan walaupun kadang2 ati yakin bhw ada sesuatu diantara kami. Saya betul2 sayangkan that guy... kami kawan dr kecik, bila masing2 dah besar dan bawa diri masing2, prasaan kami tu kami bawa juga, kami masih menanti masing2 buka mulut. Tapi masing2 malu... last2 kami yang merana. Baru bulan lepas kami tau perasaan sebenar antara kami.. dah la memang frust, bertambah2 frust dibuatnya. kalau that guy sengaja nk buat saya prasan..syok sendiri..terpulanglah.. tapi saya kenal dia..cukup baik orangnya.. itu yg membuat saya jatuh hati kepadanya.. tapi skang masing2 dah ada kehidupan sendiri, dah ada keluarga. But at least kami dahtau apa yang terbuku dalam ati kami masing2.. . Dah 26 tahun prasaan tu terbuku dalam ati saya... dah bukan jodoh kami kan....

Memang tak patut saya buat begitu tapi entahla.. sampai bila saya saya boleh bertahan saya pun tak tau.. terseksa jiwa dan raga. Saya kenal 2 minggu asben saya ni, dan saya kata kat dia kalo nakkan saya anta rombongan meminang. Dan dia betul2 datang.. saya nak kata apa lagi??? terima jelah... Malam akad nikah saya nangis sungguh2 walaupun itu adalah keputusan saya.. sebenarnya masa buatkeputusan begitu.. saya betul2 tengah frust. That guy bagi saya kad kawin. Jadi saya ambil keputusan untuk apa saya terus menunggu dia lagi. Dia dah jadi milik orang. Dan keputusan saya itu kini benar2 dh menjerat saya kini. Kesian kat asben saya.. dan saya penah kata pada asben, cinta dalam ati saya dh tak ada sebab saya dh bagi sumernya pada that guy, kalo ada pun prasaan sy padanya , itulah tanda sayang isteri kepada suami..

Sori kengkawan sebab saya bercerita ttg sumer ni. Dh lama saya teringin utk berkongsi kisah saya ni dgn seseorang tapi tak jumper.. disini sajalah saya berani untuk meluahkan segala-galanya. Saya tak mau sentuh ttg kisah rumahtangga saya kerana memang tak adil bagi asben saya kerana memiliki istri seperti saya. Puas saya  berdoa, berzikir dan berbisik kpd Allah taala supaya buangkan jauh2 prasaan saya yg masih ada pada that guy. Saya sentiasa berperang dgn emosi saya sendiri.. kerana saya tau, hidup perlu diteruskan!

So.. moral of the story, janganlah korang skali2 buat keputusan seperti saya. Jgn la pendam terus sekiranya korang ada syok kat seseorang.. Berterus-terang jelah.. tak kisah samada korang lelaki atau pompuan. Mulakanlah yg mana2 dulu.. memang perit apa yang terpaksa saya telan. Kena pulak dengan asben yang panas baran... ..hmmm.. baru ku tau... Jadi korang paham2 jela apa yang telah berlaku dlm perkahwinan kami.. Hanya Allah sahaja yg tau betapa jenuh saya memaksa diri untuk bersabar. Kerana saya sedar saya juga tidak sesempurna isteri Rasullullah. Banyak cacat celanya. Kadang2 saya terpikir adakah pengakuan saya dulu yang menjadikan asben saya begitu. Tapi dia yang tanya ttg prasaan saya.. Entahla.. kalo betul, itu memang salah saya kerana terlalu berterus-terang. Cukup pedih ati saya skang. Tapi saya tak penah citer kat keluarga saya kerana nanti saya akan terkena balik. Itu keputusan saya kan..

Skang ni bila dengar je lagu kumpulan Ungu-Kekasih Gelapku.. tersentuh ati saya..

Follow Us
Originally posted by Amiin_al_Kalam at 29-7-2007 07:47 PM
wa ada benda skit nak citer dan nak tanya... ini bukan masalah wa la... tapi ini masalah wa punya kawan...

kawan wa baru 3 bulan kawin... kawin atas dasar frust... dia ni kawin sebab dia frust ...

kalo tu kawan aku, mau je aku blasah die :@

ape ni wat maen2 dlm pkahwinan?

aku nasihatkn kwn ko kne gi kaunseling pkahwinan

ada sorg sedara jauh2 ultra pon ada masalah gak lebey kurang...
masa tu lebey kurang nak nikah sangat2 dah...pastu sume org yg dia berkenan rejek dia...pastu siap paksa2 kakak dia carikan calon isteri...
pastu kak dia pon jumpa la pompuan ala2 muka cam nicole pemain tenis tu...

pastu nikah da ada anak sorg....dia mula bosan...ye la nikah desperate mungkin rasa da sampai masa or xtahan je...pastu bosan la...

sbb nikah ni bukan tuntutan batin je...

maka skang ni dah dalam proses berpisah...kesian lak tengok anak dia...

better dont marry if u cannot forget ur xbf...
get a good career, live with ur own self..
drpada u kawen.. ur body kat dia but ur mind dan hati kat org lain buat apa??

tak baik ... jgn libatkan org yg tak bersalah dlm masalah perasaan ni... suami sendiri pulak tu

kesiannye UNA...macam dalam novel lak

Originally posted by ana_una at 10-8-2007 12:10 PM
hmmm.... kalo ada org suami @ istri dia yang berkeputusan kawin kerana frust... kali ni saya citer kisah saya pulak.

Saya pun tergolong dalam kategori entah apa2 ni.. saya dah kawin 8 tahun, t ...

una x sedia nk lpskn kisah silam lg ek?

np x una cube lupekn sket2, sian kt ur hubby

jgn sesekali jd istri yg derhaka keyh

kahwin bkn pkare yg maen2

sume yg blaku ni ade hikmahnyer

saya tau ida.. memang saya  pujuk ati untuk terima sumer tu.. ada hikmah disebalik segala-gala yg berlaku. Bukan saya nk jadi istri derhaka.. makan, pakai, zahir dan batin saya cuba beri yg terbaik.. cuma di satu sudut saya masih x boleh nk lupakan dia... saya sendiri x mintak prasaan tu ada.. kan saya kata..saya sentiasa berperang ngan emosi.. pergolakan yang terpaksa saya tanggung membuatkan saya selalu menangis.. . Kenapalahhhhh susah sgt saya nk lupakan dia???

courtney,

saya skang memang mempunyai karier yg cukup baik. Lebih2 lagi saya bertugas di sektor awam. Duit bukan masalah pada saya. Cuma mungkin dari segi ati dan prasaan saya lemah. Saya sentiasa menyibukkan diri agar saya tak pikir ttg sumer tu. Saya seorang yang workaholic.. saya suka keadaan begitu.... kerana sekurang-kurangnya saya dapat lupakannya. Tapi bila balik ke rumah.. dengan asben yang sentiasa tiada dirumah, saya sunyi.. bukan saya nk menyalahkan asben saya. Tak sama skali..!

Di opis, watak saya ceria macam seolah2 tiada apa masalah yg berlaku, tapi dirumah watak saya bertukar.. mungkin pergolakan perasaan saya ni membuatkan saya selesa member2 opis saya kenal saya begitu.

Ultraline
Memang kalau diikutkan citer saya ni boleh buat novel dan macam novel. Penah jugak saya terpikir nk tulis novel..hehehehe.. tapi saya bukan penulis yg baik.. cuma apa yng terpaksa lalui selama ni menyediakan saya untuk jadi seorang peluah prasaan yang bagus!..(eh.. ada ke camni??)

Reply #113 ana_una's post

hish..ana..trafiknye kisah ko..ana,jgn buat cam gitu...tak baik..sian ur hubby..cuba u bygkn kalau hubby u ada gelpren..pastu tak kisahkan u...ana..aku rasa silap ko adalah ko pegi ckp berterus terang kat ko nyer hubby..pasal kekasih lama tuh..so,dia rasa tercabar la..

juicy nye pndpt same la ngn ida

ana, dh 8thn  u kawen, xkn u x rase rugi dlm 8 thn tu u abeskn mase ingat kt org yg bkn milik u sndri

jgn pk kn sgt hal yg dh lps, baek u jage ape yg u miliki skg ni, jgn dsbbkn u pk kisah silam, mase dpn u tjejas

hal kawen ni kne la serius, jgnla memaen,

yer ida phm mmg susah sgt nk lupekn org yg kite syg, ida pnh alaminye

mmg amek maser yg lame, Alhamdullilah ida bjayer lupekn

ana knela 'lpskn' kisah lame ana tu wpn perit x terkate, ---the truth always hurts dear

dat guy pn ade family die sndri, if fmly die dpt tau, bkn ke dh lukekn hati fmly dat guy secare X lgsg

pk kn la sebaek2 nye keyh, hal ni byk libatkn byk pihak, pk kn yg tbaek tuk sumer pihak, sume tplg kt diri ana sndri

Originally posted by ana_una at 10-8-2007 17:00
courtney,

saya skang memang mempunyai karier yg cukup baik. Lebih2 lagi saya bertugas di sektor awam. Duit bukan masalah pada saya. Cuma mungkin dari segi ati dan prasaan saya lemah. Saya sent ...

apa kata ko duk rumah pastu masak sedap2 then mkn sepuas ati..
tak pon ajak member pompuan lepak2 ke..
karaoke kat umah ke, main game ke..
senang2 ko balik keje kan penat.
ko makan then minum milo pastu tido.
sesekali berlagak mcm org bujang pon apa salahnya.
i mean no need to think too much about probs with ur husband.
dan bukan juga bermaksud u can flirt with others!

timakasih kengkawan atas nasihat sumer2 tu.. saya benar2 menghargainya.. kurang skit beban emosi yg ditanggung. Mungkin betul kata ida tu. Mungkin saya perlukan masa untuk lupakan dia. Kannya mudah untuk kikis ingatan terhadap dia dari dalam diri ni. Perasaan rindu, sayang, kasih dan cinta yg dah lama bertapak dalam diri ini sudah 26 tahun ianya sebati dalam diri saya. .  Kalaulah ada cara yg paling mudah utk hilangkan dia dari dalam hidup saya kan senang citer..

Sbm dia further studies di overseas sekitar tahun 1989, saya ada hadiah nak bagi pada dia.. tapi tak terbagi.. sampai skang saya simpan hadiah tu.. saya dah bagitau dia yg saya masih simpan hadiah tu dan nk juga dia terima kerana setiap kali saya buka almari di kampung, saya mesti sedih bila pandang hadiah tu. Saya nk pos, dia tak bagi sebab dia nk saya bagi by hand..saya yg tak nak jumpa dia face to face.. tak ada ketabahan nk pandang muka dia.. walhal bercakap via tepon ngan email dh cukup buat ati saya pedih..

Sebenarnya sbm saya kawin ngn asben saya ni, ramai org nakkan sy. Bukan menunjuk2 dan membangga diri serta sombong. Yg penah 'mencari' saya bukan orang sembarangan... Engineer, Manager, Lawyer, CEO, Lecturer malah seorang hartawan yang penah hadiahkan sy kereta pun saya tolak ngan baik. Sumernya kerana dia. Family saya penah marahkan saya dan tanya saya apa yang saya nak sebenarnya.. Sy cuma diam. Apakan daya saya ketika itu kerana saya tak tau bagaimana hatinya terhadap sy.. Saya masih menunggunya walaupun saya tau dia dah berpunya. Mungkin saya terlalu bodoh dan dungu kerana tetap meletakkan harapan sebegitu yg mana sukar utk dicapai.

Sy hampir berlepas ke UK untuk mencari dia semasa dia bekerja di United Kingdom, tapi kebetulan pulak, sbm raya ada rancangan tv 'sampaikan salam', saya terlihat dia dan keluarganya di TV. Tergamam saya.. patutkah saya teruskan pengajian saya di UK hanya semata2 untuk mencari dia??? Saya tolak tawaran pengajian tersebut kerana memang dh nawaitu asal saya dh tak betul... Mak dan abah sy marah sgt2.. hampir lari dari rumah sy dibuatnya.. Mereka x tau niat asal sy itu dan rahsia tu sy simpan betul2 di lapisan paling bawah ati saya... Mungkin bg sy nama dia terlalu mahal untuk dijaja di mana2, tambahan pula dia bekerja di salah sebuah syarikat penerbitan akhbar. Namanya sering muncul di dada akhbar.. Pedih setiap kali saya terbaca namanya.. Tapi sy tak peduli sumer tu. Yg saya tau, namanya memang dh lama tertulis di dalam hati, perut, limpa, hempedu etc..etc..

Bukan sy nk melukakan hati familynya. Tapi percaya tak saya dh mula menyayangi orang2 yg dia sayang sejak saya melihat kebahagiaannya di kaca tv tersebut. Sukar utk saya buktikan kepada kengkawan dari sini. Saya tak minta dia lupakan familynya malah saya meng'encourage' dia supaya sentiasa membahagiakan familynya. Mengapalah sy jadi begini..????? Sy penah memaksa diri utk membenci dia, tapi kenangan2nya menghapuskan perasaan benci tu.

Kengkawan, terus-terang sy katakan, sy dh terlalu letih utk memikirkan ttg dia. Di satu sudut ati saya, saya kadang2 gembira krn masih berjaya mempertahankan perasaan tu. tapi di satu sudut lagi, saya benci dgn sumer ni.. so ianya dh jadi sama level.. Malah saya tau, biar apapun yg saya lakukan sejak kehilangannya, ia tetap takkan merubah apa2 cerita kami. Sayangnya, lagi dipujuk ati ni...lagi dalam lukanya!

Kannya saya tak penah fikirkan ttg sumer org2 yg berada disekeliling saya.. saya sedar saya bersalah kepada mereka...hmmmm tapi tulah.. saya perlukan masa.. Ttg hal yg saya berterus-terang tu, dia sendiri penah citerkan kenangan2 dia ngan cinta lamanya. Masa tu kami berbincang dr ati ke ati dan berjanji kami akan lupakan apa yg kami citerkan tu selepas kami menamatkan perbualan kami.. saya tak ambil kisah citer2 dia dan saya menghormati perasaannya pada kekasih lamanya...

Baru2 ni, kawan baik dan Along sy bertanyakan satu soalan yg ckup membuatkan saya terkedu.. nak tau apa soalannya?
"&*^% bahagia ke selama ni?". Saya betul2 tak boleh nk jawab.. Saya byk sembunyikan kesedihan saya baik dr kawan baik sya sendiri mahupun family.. Rupa2nya mereka dapat mengagak dn menilai sy dari luaran... Saya tak sedar sumer tu sebab sebenarnya saya cuba berlakon didepan mereka.. Sebab itu saya kata, saya tak tau berapa lama lg saya boleh bertahan....

Courtney,
Memang itulah yg saya lakukan skrg.. kadang2 sy beli barang yg saya dah ada dan kemudian saya terpkir balik... buat apa asya beli ni??? Almaklumlah, hati dan jiwa kacau..

Sori ye.. dh panjang rasanya luahan sy kali ni.. Tapi ingat tau.. sy citer sumer ni bukan saya bangga dengan apa yg saya buat tapi sebagai moral kpd kengkawan...

Originally posted by ana_una at 13-8-2007 09:36
timakasih kengkawan atas nasihat sumer2 tu.. saya benar2 menghargainya.. kurang skit beban emosi yg ditanggung. Mungkin betul kata ida tu. Mungkin saya perlukan masa untuk lupakan dia. Kannya mud ...

tu lah nk berlagak single tapi ada laki pulak...
kang pk banyak2 buat dosa plak cik kak...
patutler dulu my opismate selalu kata.. 'kadang2 akak menyesal kawen, kalau boleh akak nak single smpai mati...'
people's experience smtime makes me scare!

rina_shah25 This user has been deleted
hmm...aku pun nak cite gak...Aku pernah bertunang selama 2 tahun dgn seseorang..tapi separuh jalan je...tak de jodoh..setelah tu aku mula rapat dgn kawan lelaki (dah kenal lama tapi sebelum tu kami hanya berkawan biasa aje)..dia pun baru saje dikecewakan oleh temanita dia (dah 3 tahun dorang ber'kapel')..kami saling meluahkan & bertanya pendapat mengenai bekas pasangan masing2...boleh dikata tiada rahsia antara kami berdua..mengenai cerita2 sejarah kami dgn pasangan kami...kami juga saling menasihati & saling membantu utk dapat melupakan kisah2 lalu...Entah macamana..satu hari dia melamar aku..aku pun setuju je..dalam hati aku..malas & penat nak bercinta lagi..mungkin cinta akan lahir setelah kami berkahwin...tak sampai setahun lamaran dia..kami pun selamat diijabkabulkan...terus terang..bagi pihak suami aku..dia seperti dah 'delete all' memori dia dgn gf dia...tapi aku..seksa gak nak lepaskan memori aku..kerap gak kami berselisih kerana sikap aku yg tak leh nak lupakan memori dulu...aku juga suka mengungkit kisah lalu dia dgn ex gf dia...sakit hati bila timbul kisah ungkit mengungkit ni...tapi aku juga tak berputus asa memohon kepadaNYA..agar dibukakan pintu hati aku utk menerima & menyintai suami aku seadanya..Alhamdulillah...dgn kehendakNYA..aku berjaya men'delete all' kisah2 lalu aku dgn ex tunang aku...aku semakin bahagia dgn suami aku..lagi2 kami sedang 'excited' nak menimang baby pertama kami ni..semoga kami akan mendapat baby yg sihat & comel..moral of the story...sebaik2nya..minta kawan awak merapatkan diri padaNYA..& nilaikan diri dia sendiri..ingat..jangan sibuk mengutip batu dijalanan..permata yg berharga didepan mata diabaikan...

Originally posted by courtney_xo at 10-8-2007 14:27
better dont marry if u cannot forget ur xbf...
get a good career, live with ur own self..
drpada u kawen.. ur body kat dia but ur mind dan hati kat org lain buat apa??

tak baik ... jgn libat ...

yup, btl tu... jgn suka terburu2 bile buat sesuatu keputusan tu.. nanti akn memakan diri. tambah2 decision utk kawin ni..kalu x ready lg jgnla amik risiko sbb ni melibatkan hidup ko dgn org lain... lebih baik pk masak2.. then,baru decide.. tp kalu buleh, break jap.. pastu bile dah boleh lupakan ex tu or dh dpt org lain yg kita bole get along, then proceed ler.. pastu tutup buku.. sbb bile perasaan syg kat ex tu masih wujud, mmg susah nak syg plk kat org lain unless kalau ada org lain bole buat kita lupakan ex tu... biasanya amik masa sket tp kalu kita kuatkan hati kita dan terus2an berdoa spy boleh lupakan sumenye.. insya-Allah... segala2nya akan dipermudahkan...mslh mcm ni mmg byk berlaku kat dlm dunia realiti ni... cuma terpulang pd masing2 mcmana nak settlekan... ada yg pk pnjg ada yg pk pendek.. sume kat tgn sendirik...