CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinkie

baru ku sedar,aku takde kawan...

Reply #96 pinkie's post

hidup kat jepun memang sabishi aka sunyi... aku penah citer kisah aku masa kat sana dalam thread "from nihon wth love". tapi aku takla dipulaukan. cuma kawan tak ramai. kawan dgn bdk mesia. jepun. jepun takleh masuk sgt. bdk mesia pun baper kerat je... kekadang memasing pun ada hal sendiri. memang sunyi... kekadang sehari tu tu kalau takgi kelas tak bercakap langsung. hidup tgk tv & surf internet je sampai nak juling2 biji mata...

tapi lepas balik msia hidupku dah tak sunyi lagi... hehe

Reply #101 heidi04's post

tau takpe....kalo kat skola tu kalo sehari tak jumpe member pempuan jepun,mmg tak bercakap la satu hari..

takut je bile da balik mesia,kalo plak tibe2 kene keje kat kilang yg majoriti nye laki,tak ke sunyi jugak..  course ku pon bole tahan jugak..dlm kelas 100 laki 4 org pempuan jek

Reply #100 Anego's post

yosh.....takde keyakinan utk buat exam...

hmmmm..........

u gan do gurlll.... cayok cayok.... ganbatte yooo...

Originally posted by pinkie at 14-7-2007 01:54 PM
id:pinkie
masalah:takde kawan
synopsis:
  baru sedar ku tade kawan....slalu gak termenung sorang2....seriously,ku nampak mcm seorang yg periang,mulut mcm bertih jagung...tapi dlm hati..tiada ...

ko ada pakwe/bf kan?

mmg ler ko selalu tak diajak..sbb kekadang geng2 perempuan buat plan..ko gi dating..
abis tu..tak kan selalu kena diajak? penat lah..lagipun..bila selalu tak join..lama2 kitaorg dah set in mind ler..org2 perempuan yg selalu berkepit dgn bf/pakwe..tak perlu diajak..buangg borehh...sbb time dia tak control..bf/pakwe dia yg control time dia..
kitaorg tak suka lah perempuan2 lemah mcm tue..takder pendirian..

Follow Us
aku rasa citer aku lg sedey la...wahuaa....

aku plak...hmmm..camane nak mula ek...aku br sedar yg aku takde besfren masa aku masuk U...ciaan hh.weii..bebudak lain pun baru kenal jugak.tp bleh plak diorang ada kengkawan pg mana2 sama2.sampai ada budak laki ni e tegor aku...nape aku ni salu sorang2..time skolah aku memang ramai kawan...memang glemer la time tu.sebab aku pon debater jufak...pidato..wakil forum skolahh..ketua pengawas lagi..pegang byk jawatan lak tu.tp bila masuk U aku tatau la...nak kata aku ni tak pandai cari kawan...aku peramah.Aku cuma rasa cam diorang tak senang ngan aku...kalau aku ajak g mana2...ada je alasan.nak kata aku ni tak lawa...tak kot..(bf aku ckp aku cantik ape..)nak kata aku ada bau yg x menyenangkan..takde pon...ishh...aku runsing la..mana2 pon aku g sorang2.kadang2 jeles gak tgk yg lain gi mana2 ada teman...kalau kat sini...bf aku jelah...besfren aku time skolah ada yg masih blaja lagi...ada sorang tu dah kawen..baru je dapat anak last week.dia ni la yg masih setia sms aku..skrang bila dah keje...benda yg sama blaku..kalau diorang g mana2 tak penah pun nak ajak aku.aku terasa gak.nasib baik bf aku setia ngan aku sampai skrang dah nak masuk 7 thn...kiranya dialah bf dan dia jugak lah bestfren aku..sedey lahhh...

Reply #107 dola_doli's post

citer la.. kot kitorang boleh meringankan beban.

Reply #106 Hana's post

sebab tu bila ada bf, jangan lupakan kawan terus (nih nasihat general termasuk kepada aku sendiri). kena pandai bahagikan masa. Kita tak tahu, nanti pakwe kita dah balik malaysia ke. kita clash ke. time tu baru terhegeh2 nak cari kawan.

kawan2 aku kat sini aku tengok so far so good. pakwe, pakwe gaks. kawan tak dilupakan. tu baru best.

Reply #109 Anego's post

sesat plk ko kat sini yerk

Reply #111 damiqula's post

aku kan stalker

Originally posted by Anego at 24-7-2007 01:15 PM
sebab tu bila ada bf, jangan lupakan kawan terus (nih nasihat general termasuk kepada aku sendiri). kena pandai bahagikan masa. Kita tak tahu, nanti pakwe kita dah balik malaysia ke. kita clash k ...

kalau kawan2 ajak gi mana2..ada plainning yg best2..
jgn ucap 2 ayat mcm kat bawah nie..
1. tak tahu lagi la..nnt aku tanya bf aku (ek helehhh.. )
2. dah jawab ok..pastu..tiba2..on that day tu.."eh..aku ada dating la..bf baru ajak 10 minit tadi"

haa...salah tu ..
mmg ler lepas tu..kawan tu konfem tak kan ask lagi stupid question to stupid person..

Originally posted by dola_doli at 24-7-2007 01:11 PM
aku plak...hmmm..camane nak mula ek...aku br sedar yg aku takde besfren masa aku masuk U...ciaan hh.weii..bebudak lain pun baru kenal jugak.tp bleh plak diorang ada kengkawan pg mana2 sama2.sampa ...

ha..jaga ler baik2 bf tu..jgn kasi clash..
kalau clash..teruk tuu..nnt meroyan sorang2..takder kawan.
setakat citer kat porem leh arr...byk ler org layan..
tapi..dlm realiti..payah ooo..nak cope time clash without any real friend...a shoulder to cry on..cehwahh..aku speaking pulok dohh...

Reply #113 Hana's post

aku rasa ko nih macam banyak pengalaman selalu terkena camni ek. hihihi. anti benar bunyinya.

aku pon nk cite gaklah..aku ramaije kawan..tp sume dok jauh2..so aku akan sms derang atau call derg berjam2 ah..(sekali call)
kat cnie..tmpt aku study..mmg aku x ramai kawan..infact aku x berape percaye kat drg atas sbb2 tertentu..ade kawan aku katcnie A..aku ingt blehla jd bestfriend aku..aku story macam2 kat dia..aku kte xyah cite kat org len..pastu ade kawan aku yg laen B tnye aku pasal hal yg aku story kat A tu..so nampak sgtla A tu yg cite kan..semenjak dr tu..aku mmg x rapat ngan sesape..aku takut..kite percaya dia..kite cite hal mcm2..dia plak sebarkan kat org len..so aku lebeh senang just membe ngan drg..bkn nye bestfriend

ha..jaga ler baik2 bf tu..jgn kasi clash..

memang tgh jaga elok2 nih...tak nak la clash..tatau la camane kalaau clash...tak bleh nak bayangkan...huhuhuhu...

Reply #117 dola_doli's post

clash rase biase je...cam makan nasik lemak

Reply #102 pinkie's post

saya balik mesia memang ramai giler kawan. masuk keje kat kilang laki pompuan semua nak kawan. so memang dah tak sunyi langsung. nanti masuk keje jangan la buat muka sombong nanti orang nak dekat pun takut...

kalau keje kilang jepun memang ramai nak kawan sebab kita pandai ckp jepun so senang nak tackle/amik hati bos jepun. ada kawan yg nak tumpang senang sekali tu...

skang aku dah lupa camana rasa sabishi tu... hehe..

aku plak kan
aku suka gi sorang sejak dulu lagi
aku suka shoping sorang sebab ramai2 nanti nak kena tunggu org la apa la

aku penah keje kat satu tempat ni time lunch je kawan ajak kuar pastu dok nunggu minah tu gi bank la, gi bayo bil letrik la bayo saman la..leceh aaaa..pastu balik muka bau asap rokok

wa jenis straight fowed.ngehngehngeh nak gi memana aku go solo
since da beranak pinak ni aku gi ngan anak aku ..skang pun aku join playschool anak aku wiken jela..join mak org lain kaler2, main2, gi zoo dll...tu jela

cukupla berkawan ngan anak2 sendiri..pastu aku tepon mak ayah aku hari2 aku report seme..ngan kakak abang aku....tu jela kawan2 paling rapat

sedih ke tak sedih la kan kan kan