CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinkie

baru ku sedar,aku takde kawan...

Reply #80 pinkie's post

ade sorang mamat hamba Allah ni...die ni konon2nye org penting la kat univ ku nih..
misalnye kalau ade ape2 ektiviti,mesti la die handle,ade die n arahan ape2 mesti dari die.

yg sakit hati nye,yg paling sakit hati,seperti damiqula cakap tu la....time2 die perlukan aku utk buat keje ke,meniru homework ke,mesti carik aku.siap telipon sume...

time aku mule2 dtg sini,aku penah gaduh dgn die skali.aku bukan la nak kutuk die.asal2nye die ni org kampung.tp bile da dtg sini,die bajet2 vouge up to date, n kawan2 pon main PILIH2.die ni pon bukan la JANTAN sgt pon..aw2 pon ade...nak ngendeng dgn org yg ade kereta jek.yg takde,taknak.

sbnrnye die la yg buat aku rase sbnrnye aku tade kawan.kalo ade ape2 perjumpaan bdk2 melayu,die ni dgn budak2 lain bercerita,pastu bisik2..MCM LA RAHSIA ape sgt.pastu bila aku tanye,die buat2 cam secret la,hape la...aku pon tak paham

kadang2 bile aku tanye,apsal nak rahsia2,pastu kalo kuwa tak ajak sume org,die ckp aku bz la,susah nak contact la..ayat2 same yg membuat aku sakit hatinyee la!!!

tp betul la...org mcm tu bak kate damiqula...time senang die dtg time susah die blah..pastu kutuk2 aku blakang2...ikutkan hati,maunye aku doa yg bukan2...

aiseh..emo plak...sori2...dah lame terbuku kat hati aku ni...dah 2tahun lebih da aku simpan...aku dah tak tahan dgn die!!! warghhhhh

Reply #77 monterez's post

rumusan yg bole dibuat...sebenarnye masalah kawan ni biase hadir bile umur kite da meningkat dewasa...ku tgk pon rupe2nye ramai yg senasib..patutla bile ku tanye mak ku,die ade tak besfren,die cakap tade..."yg ade bapak kau ni jek la peneman tiap2 hari"..

maybe sbb ku ni tak keje lg,tak penah rase camni sejak masuk univ,dtg belajo sini,pastuh,ade plak kroni2 yg tak menyenangkan..rase fedup plak..rase nak abes blajo cecepat..sambung master kat tempat lain..carik kawan baru reramai...

kadang2 ku tepikir,bile ku tade member skrg ni,bile ku kawin,ade ke member2 ku yg nak dtg nnt....aisey..sedih la plaks

Reply #12 pinkie's post

jom! jom kite gang...btwm takleh pung bukak blog pinkie??

Originally posted by pinkie at 17-7-2007 08:39 PM
ade sorang mamat hamba Allah ni...die ni konon2nye org penting la kat univ ku nih..
misalnye kalau ade ape2 ektiviti,mesti la die handle,ade die n arahan ape2 mesti dari die.

yg sakit hati ny ...

ko kenakan la die balik.
ko wat dekkk jer ngan die.
pastu kalau die dok bisik2, ko takyah tanya. wat tak kesah jerk.

Reply #84 meow_tompok's post

die punye kroni byk la...but i know,sbnrnye org yg kawan2 dgn die pon same je....cet...mcm ni punye org pon ade...ingat dlm pilem jekk...

takpe la...dlm kes ni,kene banyak sabar jek la...kan....satu hari,satu masa,satu ketika,aku akan ade kwn rapat jugak....isnyaAllah..

hari ini pikiran ku byk positip la..

[ Last edited by  pinkie at 18-7-2007 04:19 PM ]

Reply #83 alejandra's post

aishh..buleh jek...tp takleh la paste kat search yahoo...   kene paste kat tpt address atas nun

Follow Us

Reply #82 pinkie's post

biaser la tuh..bile umo dah meningkat ni..masing masing bawak haluan sendiri..
dah jarang kontek..

kwn rapat mase skolah dulu mmg dah tak kontek ke..?

wat mase ni..kroni kroni aku still kontek ngan aku. sanggup dtg sini walau dah balik hometown diorg  .. aku je jarang pegi hometown diorg..huhu..:cry:

Reply #67 pinkie's post

sian ko ... agaknyer ko kene lepak lebih kat Malaysian embassy

Originally posted by pinkie at 16-7-2007 08:10 PM
besh nye ade fiance...hehe...kawin jemput la pinkie,kawan mu ini

besh lg klu ada kwn2 gak...
klu sakit ati ngn fiance ada gak org nak komplen2...

huhu biasela tu,pinkie.aku paham sgt2 sbb situasi kite same,tempat kite same.

kat mane2 mesti akan ade yg berlagak mcm ketua,then nak arah mcm2.

ko wat tak layan je,kali die cari ko mase nak tiru shukudai ko ckp la cmni.

'ha tau pun dtg cari aku,mase bbq parti bagai tak mo ajak aku.pelik la aku ngn manusia cam ko nih.'

amacam,power tak ayat aku?

Macammana pulak dengan situasi aku? Any comment di alu-alukan..  

Camnih.. 4 tahun dulu.. aku lah tip top kat opis.. ramai kawan, kehulu kehilir ada kawan..aku lah yang paling bising kat opis.. semua2 aku tahu, semua2 aku update info.. apa-apa semua kawan-kawan cari aku, hinggalah satu ketika..
Aku ditimpa musibah.. and guess what.. tak ada sorang pun kawan-kawan aku (kwn2 aku kat opis) yang ambik tahu, tanya aku mcm mana aku.. , apa yg diaorng boleh bantu.. tak sorang pun tau.. aku sedih melalak sorang2, takder orang datang calm me down kat opis nih..

Then baru lah aku sedar.. langit tu tinggi ke rendah, dan barulah aku sedar.. sapa kawan sapa lawan.. from that day onwards.. dah nk dekat 5 bulan.. aku lah yang paling senyap di opis..aku larikan diri, aku senyapkan diri, aku duduk jer kat tempat aku.. bila sampai opis... aku buat kerja aku.. asalkan dapat gaji, aku teruskan hidup macam biasa..

So sekarang aku memang takder kawan kat opis:_
- takder kawan makan saesama
- takder kawan nk sembang / mengumpat mcam dulu2
- takder kawan nk happy hour..
- takder kawan nk exchange email mengarut (kecuali kawan2 kat luar)
- gossip tentang opis langsung aku tak amik tahu dan tak nak tahu dan tak diberitahu..

Perasaan aku, of course lah sunyi, kadang2 a bit stress, sedih bila tengok dia orang gelak ketawa, but hey.. hidup kena positif, sebab aku masih ada kawan2 di luar opis, hidup aku bukan setakat opis jer,... aku punya suami yang bagus + baik + hebat.. so what the heck lah kan.. sesekali as perempuan mestilah rasa sedih sangat! Tapi kena positif lah ..asalkan boss sayang sudahlah..

tapi  aku bersyukur aku masih punya kawan.. masa zzaman dulu2 masa zaman skolah2 dan aku punya suami yang penyayang dan memahami..

Kesimpulannya... kadang2 lebih baik hilang kawan yang sebenarnya bukanlah kawan terbaik bagi kita..

Aku tak pilih kawan..asalkan jangan makan kawan dan bunuh kawan..

[ Last edited by  Mylady123 at 20-7-2007 09:57 AM ]

Don't walk in front of me I may not follow. Don't walk behind me I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

erti sorang kwn...

cian kat pinkie...aku rasa ko gn aku same je pr0b nye..

Originally posted by anonymous at 20-7-2007 10:42 AM
Don't walk in front of me I may not follow. Don't walk behind me I may not lead. Just walk beside me and be my friend.

erti sorang kwn...

touching plak

ala relax lah aku pun tak ramai kawan....happy gak....

Reply #93 olliebee's post

em..tu la...sbnrnye masalah ni ramai org yg slalu hadapi..just tggl confess atau tak je....ku konfes sbb ku da tak larat hidup dlm kesunyian..

Originally posted by Mylady123 at 20-7-2007 09:56 AM
Macammana pulak dengan situasi aku? Any comment di alu-alukan..  

Camnih.. 4 tahun dulu.. aku lah tip top kat opis.. ramai kawan, kehulu kehilir ada kawan..aku lah yang paling bising kat opis. ...

sian akak kite ni..
susah kan nak cr kawan yg sekepala..
kawan ketawa mmg ramai..kawan sedey boleh kire ngan jari,,,ntah2 tade..

at least ko ade hubby..ko xde kawan kat opis takpe..balik umah hubby jd kawan ko spjg umor..hehe..anak2 lg..

aku rasa kawan2 ko kat opis tu actually bukanla kawan..tu seme kenalan..hi hi bye bye jek..

hi dik pinkie..

raisyuu maresiya kaeru ya de..

issyouni kaerou ka?

duk lama2 kat japan sakit pale jek...hehe

aku pun tak ada kawan..  i mean kwn rapat. bese bese , ada lar. tego gitu gitu aje.

Originally posted by damiqula at 17-7-2007 10:13 AM
ko takyah la tensen sgt,ssh ko gi lepak2 website obersea tu,anego ade,aku ade,ramai yg sudi dgr mslh ko.

walpon tak nampak muke bagai,kite sume masih leh jd kawan kan?

uish patutlah aku tersedak2, memanggil2 nak berjalan ke benang sini, rupanya nama aku sudah diseru

ha ah ler pinkie, janganlah sedih2 sangat. from what I've heard you lead a pretty charm life. kita anggap sebagai cabaran, kalau diorang taknak kawan ngan kita, biarlah, their loss. ramai lagi orang lain yang ada.

satu tips: ko kan pandai dan rajin masak. sekali sekala, hujung minggu, ko buatlah makan2, ajak orang datang rumah, jamu mereka. usually orang ni, kalau bab makan2 jarang nak tolak. dari situ, lama2 kita rapatlah bila diorang tengok ko okay aje.

take care girl :flower:  kimatsu dah dekat. yosh, gambarimasu!! :victory: