CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rikashi

susahnyer jadi ugly duckling....

Reply #80 rurouni_khairul's post

yelah kan untung nek tuh...

skrg ramai duk usha nk besarkan benda tu... sampai sanggup ambik suntikan.....

Reply #1 rikashi's post

siannya..
kenapa paras rupa jadi perbandingan..
sampai ati mak awk membanding2kan paras rupa anak2nya
walhal awk dan yg lain2 tuh benih dia kan?
tp awk kena minta maaf la ngan mak awk sebab berdosa kalu
anak2 menyakiti ht org tua mrk,..
yg lain2 tu serah jer pada ALLAH...
baik buruk insan ..ada hikmah di sebaliknya..

sedih bc citer2 kt sinie..biler dh jadi ugly duckling nie rasa smua org double standard...yg lawa sintiasa dpt perhatian...kiter yg tk lawa nie akan dipanggil biler nk mintak tolong jer..ader one sister kt kolej i,one guy slalu cal dier ader problem in study ker apa juz because she's pretty,dgn org lain layan mcm siot...dgn yg lawa siap cal,tanya fhm ker tak apa lect ajar smua sedangakn that guy takderlah hensem mana pun...untungkan jadie swan nie...tk kisahlah apa org ckp dont judge a book by its cover,appearance doesnt matter personality matters,rupa tk penting,kecantikan hanya sementara,the reality part is hurt but hav to say beauty does matter...kalau tk takkanlah ramai org sanggup habiskan duit for beauty..beauty is pain...

Originally posted by indah1285 at 15-7-2007 08:53 AM
yelah kan untung nek tuh...

skrg ramai duk usha nk besarkan benda tu... sampai sanggup ambik suntikan.....

Ahahah.. betul tu.. kalau nengok citer Plastic Surgery channel 77 tu.. kemain lagi..

Kalau aku tak sanggup la...

Originally posted by nmi at 15-7-2007 07:57 PM
sedih bc citer2 kt sinie..biler dh jadi ugly duckling nie rasa smua org double standard...yg lawa sintiasa dpt perhatian...kiter yg tk lawa nie akan dipanggil biler nk mintak tolong jer..ader one ...

Kalau ikut kajian, org yg lawa akan dapat lebih perhatian, akan lebih lucky in life... berbanding dengan orang yg tak lawa... seriously...

Sama gak ngan orang yg gemuk kalau dibandingkan ngan orang yg kurus...

Reply #85 nenekglamer's post

wat to do...  life is unfair... tp tuh lah saper yg tak ske nengok mende cantik kan...

Follow Us
Originally posted by True-X at 15-7-2007 10:58 PM
wat to do...  life is unfair... tp tuh lah saper yg tak ske nengok mende cantik kan...

susahnya jadi orang tak cantik nie

Reply #78 blue_april's post

hurm..dea pun rase btl ckp blue april and true..yg penting kite set mind and built confident kite..sbb lawa or x nih very subjective..lain org..lain taste die..yg penting care kite tampilkan diri..
ala zaman skarang nih macam2 ade..rikashi blajala sket2 grooming..blaja mekap..dressing..bukan bemaksud kna mekap tebal2..pakai baju memahal..tapi dgn sume tu akan upkan sket kite punye confident level..

ekceli dea penah tebace cite kat paper pasal sorang pmpuan nih die gemuk, gelap, and badan berparut2 mase die sekolah..sampai org xmau kawan ngan die..so, pas abis skolah die stat blaja hal2 kecantikan..jage makan, jage badan and blaja mekap..and 1 pegangan die yg dea tertarik die kate lebih kurang camni "die pakai krim putih bukanla nak sampai jadi putih melepak,asalkan kulit die licin bersih, pastu jage makan bkn nak jadi solid molid, more tu kesihatan diri"..maknenye sume die buat tu utk diri sendiri..utk built konfiden level die..pastu lame2 die jadi lebih menarik dari dulu..sampai kekawan yg xmau kawan ngan die dulu pun tanye ape rasie kecantikan die..pastu die ade cite yg die penah terpilih time uji bakat 'mencari bintang pantene'..even die kate xmasuk final..tapi still an achievement to her..btl x?
so, pade dea macam mane kite tampilkan diri tu lagi penting dari kecantikan..
to rikashi..gud luck eh

aku pun salu di compare kan..
but then again...aku salu ckp kat diri aku..
im different from others...biar le org ckp kakak aku cantik ke...aku huduh...
i dun mind at all...sbb memasing ada kelebihan sendiri...
aku dah biasa org kutuk2 aku...
tp aku pedulik ape...
mcm le pengutuk tu cun sgt...ceh...

i think cantik ker tak cantik ker is actually subjective.. i think org cantik2 ni they know how to carry themselves well.. if u guys notice, kdg2 org tak brapa cantik ni suker pkai makeup and they know how to dress, how to walk.. pendek kata they groom themselves to be confident so ppl tend to see them as 'cantik' lah..

Reply #81 indah1285's post

Betul cakap In...bukannye murah tuh....Nenek takyah nak kuar duit dah dapat sesuatu yang bernilai beribu-ribu ringgit!

nak criter lagi...heheehhe

... aku memang terase sgt2 dulu time aku zaman tak reti bergaya dulu,,, dah le low self esteemmm .. asik rase tak cantik.. asik rase tak ader saper nak ngorat kat aku...

kl aku jalan ngan adik aku antara ayat2 yg dah biase aku dengar... kl kat kenduri kawen sedara mare ker.. kl kat skolah ker..

".. adik ko ke nie.. lawanyer... tak macam ko pon.."...
" aku tak caya lah ni adik ko..... apesal adik ko putih"
"... tipoo lah.. adik ko ke ni.. apesal muker dia cam ciner..  muker ko tak macam cina pong.."
"... adiknyer cerah.. lawa ikut mak.. kakaknyer gelap skit..."

adoiiii bertambah2 rase loww

skrg... " maner satu adik.. maner satu kakak...nampak cam serupa."...

neeway i take it as a compliment...

dulu masa kecik2..aku dpt 2 adik ppuan..sorang putih cam cina/jepun siap ngan mata sepet..(dulu2 masa kecik2 ada citer jepun haper ntah kat tv..lgsg jiran2 dok panggil dia ngan nama jepun tuh) sorang gelap cam india siap ngan mata bulat dan hidung pun mancung (hidung cam wat tupperware surgery - kata auntie aku) and its a jokes in the family..mak tersalah amik kat spital..hahaha..

Now yg putih dah tak seputih dulu lg..agaknyer psl dah beranak pinak, yg hitam dah cerah..dan aku peratikan both of them dari dulu had no problem to attract attention...yerlah kan..kecantikkan itu terpulang kepada mata yg melihatnyer..

Ko jgn lah asyik fikir psl paras rupa ko je....Ko ingt senang sgt ke jd org lawa??
Kite patut bersyukur dgn ape yg kite ade....Knp ALLAH ciptakan muka kite mcm ni,
pasti ada hikmahnya...

Jgn lah sampai gadoh ngn mak ko..Bayangkan kalau tetibe ade ape2 terjadi, ko xsempat mintak
maaf, xke menyesal seumur hidup...better mintak maaf kt mak ko cecepat....

terus terang shachi ckp, susah sgt jadi org yg ramai peminat....apa yg kite buat, sllu
jadi perhatian....percayalah....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Shachi bersyukur punya mak yg memahami cam mak shachi...

klu ank2 tnye "mak, sy cantik tak??" nnt mak shachi mst jwb
"ada mata, ada idung, mulut lengkap, cantiklah"....xpernah die
nk kutuk ank2 die....

[ Last edited by  shachihata33 at 19-7-2007 01:54 PM ]

Originally posted by True-X at 15-7-2007 10:58 PM

BETUL tuu..

Aku pun kalau boleh pilih akan pilih mamat hensem.. hihhihihi...

But.. Aku sentiasa berpendirian untuk tidak menghina or mengutuk orang kerana rupa dia..  kalau kita kutuk fizikal orang tu.. maknanya kita dah kutuk ciptaan Allah...

sian bc kisah awk..
tapi lumrah alam.org mesti suka nak tgk yg cantik
ala..x yah gi jauh.bc kat board gossip je lah
artis mana yg buruk,teruk kena kutuk.kalau cantik dilambung bagai nak rak.semua tu ntahlah mcm lumrah je kan?

pasal mak tu..walau apapun dia still mak awk.tapi yelah..hati tgh terluka memang tanpa sedar kita terlepas.syukur kalau kita diberi peluang meminta maaf.kalau x..ntahlah..susah nak bayang kan..

the best way..awk minta maaf ngan mak.kalau mak mcm dingin jer, apa kata awk tulis satu surat luahan utk mak awk.tulis betapa awk sayang kan dia dan berharap dia tak membandingkan awk dengan adik beradik lain.katakan awk tak mahu lama2 benda nih akan menimbulkan dendam,sakit hati pd ibu sendiri.seorang ibu mesti dia memahami anaknya kan?mungkin di dpn awk dia dingin tapi dalam hatinya mungkin dia juga kesal dengan layanan dia pd awk.

lagi satu bnyk kan berdoa supaya diberi kekuatan dan paling penting tingkatkan keyakinan.sbb bila kita yakin,wp tak cantik,kita akan kelihatan lbh cantik..

dah abis ke blum nie kisah ugly duckling nie?

ala..korang tgk oprah tu dah ler..
skrg lawa dan kaya giloss..

aku ada benda nak share nie.
aku penah gi assessment 3hari (ini masa apply jawatan semi-government)
kt assessment..kena bergaul tau. tapi, mainly pasal nak pass assessment la. Dlm kelas aku..aku perasaan la..ada perempuan lawa..dan tak lawa. (masa nie tak tahu tau..sapa dah kawen.sapa belum)
tapi..dlm otak konservatif aku nie..yg lawa sure lah dah kawen kan?
oh ya..masing2 tau jaga badan..so, tak nampak lah mcm bini2 orang yg gempal2. sumer body..just nice with height. biasa2. takder terlebih gemuk. yela..sbb ada ujian kecergasan..larii...

so..bila last day tu.. masing2 nak ready utk balik..kt asrama..so, soalan normal2 la kuar..spt..
~ balik mcm mana?

In a nutshell..cehwahh..
perempuan yg aku pikir tak lawa tu ler..sumer jawab.."oh..my husband will pick me up"
pastu..perempuan yg aku pikir..mm..ada lah rupa gak.lawa..manis...itu jawab.."i drive" or "i balik dgn kawan2 i"

moral of story aku nie..
takder.
hahahaha. suka2 hati aku ajer nak citer.

Reply #97 Hana's post

in my twisted mind...

pompuan yg tak lawa tuh.. sebelum kawen lawa benarnyer.. biler ader dah lelaki yg pick them as a wife... dah malas dah nak bercantik2... lagipon nak ngorat saper kan.... nak tari perhatian saper.. maybe ader yg tak bg isteri depa melawa.. huhuhuuhh

soo yg bujang2 lagi kene lah lawa,... nak ngorat supaya dapat laki...

hehehehhe pendapat aku ler... dan slalunyer memnag camtuh pong.. tuh yg berderet nasihat DR Fadialh Kamsah suh isteri bercantik2.....

Reply #98 True-X's post

nak sambung....

contoh terdekat ....aku lahh ngan kengkawan bujang aku... dengan kengkwan  yg dah kawen..

ari tuh jumper kat umah org kawen ( kawan skolah kawen..)

yg bujang2 berkarier... agak stylo laa.... cool  ( hehehe cool kot atau aku jer rase giteww.. hohohooh )

yg dah kawenn aku nengok errr biase2 jer.. der yg cam dah kawen bertahun anak 5-6 org padahal baru sethn 2 jer kawen..( tp adelah sorg dua yg menten mekap 11 inci)... padahal kat skolah dulu depa yg hot .. ramai boipren... baru nak PMR dah ader masalah cinta cintun mengalahkan suami isteri...

xyah cantik2.. asalkan nmpak "bersih" udah la... tp aku dua dua xder