CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rikashi

susahnyer jadi ugly duckling....

Reply #36 rikashi's post

degil... sume owang ada perangai masing2.. janji ko tak wat dosa2 besar cukup ler... apa2 pun ko hargailah diri sendiri ..mmg payah nk terima tp kena telan juga.. mana ada manusia sempurna ..luaran bleh aaa tp hati n sifat kita yg lebih dipandang mulia sebenarnya... biarlah owang yg tak kenal siapa kita nak kutuk2 ker haper.... tak kiralah even famili wat gitu pun kita tetap sebahagian drpd mereka lelebih lagi parents.. seburuk2 mana pun kita dtg dari depa gaks, n kita anggap aje kita ni defectnye packaging tp isi tetap maintain baik .. kalo kita rasa pangai kita tak baik, kita cuba baiki coz itu adalah lebih bermakna... tak kira baper bnyk masa pun kita kena tetap usaha.... ko as anak, doa aje supaya famili ko berubah sikap n padangan pada ko ... kalo ko rasa tak cukup vogue, ko gi blajo grooming skit2 kat dak bod beauty n tips mende tah tu ....

@ Freeky
biarlah owang nk kata apa, janji famili dah terima kita seadanya n tak nyusahkan owang lain ...

Reply #40 freekey's post

setahu aku laa, anak sulung mmg manja sikit.. ..lg pun aku sorang jer anak pompuan, so lagi laa dimanjakan.. ..sekrg nie aku biasa2 jer..bila dah besar, aku tak rapat sgt dgn mak n ayah aku..lg pun dah blh berdikari..

Reply #33 rikashi's post

aku lg sedeyy sih.....

aku mmg sensitip byk kalu ada kes mcm nih kat bod nih....
mula la aku sedeyy....

aku nk chow la....nk pi ikut hana amik ilmu memikat suami kat FD

Reply #43 afja's post

lawak aaa ko afja............ relek aaa...aku pun nk join club single mingle ko ..

aku ramai adik perempuan tau..termasuk adik tiri...termasuk anak belah ayah aku..pun perempuan gak..
lantakler..aku perasan aku ler paling lawa..
ape kes..
keh..keh..keh..keh..

tapi..aku gak yg tak kawen2 lagi.
kawan2 adik aku no.2 mcm heran ajek sbb aku tak kawen2 lagi.
pastu...aku ape lagi..suka laa ngusik.. "haa..korang sumer..jgn asyik study ajek...cari pakwe cepat2...nnt jadi mcm akak..tak kawen2 lagi umo nie"..mata2 derang sumer terbeliakkk..takutt kutt..
aku pun dah sound kt adik aku no.2 tu..sbb dia tu belajar tak abis2.. "cari pakwe cepat2"
tapi..adik aku tu pandai jawab.."nak kaya mcm aku"
hahahaha. aku gelak gila ajek.
aku pikir..haa..bagus gak kalau dia kaya..leh aku makan free lps nie. jimat duit aku sket.

Reply #45 Hana's post

Ko ni cam penawar duka je....
tersenyum2 dah aku ni ha.....

Follow Us

Reply #45 Hana's post

go girl...

Reply #1 rikashi's post

macam mana ko x terlepas cakap ...
bende cam ni .. dah lama ko simpan .. nak salah sape ...?
keadaan memaksa ko jadi cam tu ...
so reaksi normal manusia ..adalah ... bila sampai level gunung krakatoa ... meletus lerr ape lagi ...

the best part in life .. we are equipped with .. forgive and forget ...
kalau mak ko reti ngan ambik tau tentang life ko selama ni ... she should understand your situation .. dan .. maafkan .. seterusnya in future ... ko akan buat bende yg sama pastu minta maaf lagi hehehehe ....

bende dah berlaku.. what ever happened .. mesti ko dah berniat ke arah tu ..
ape yg leh buat skarang .. cuma memohon kemaafan .. dengan tekad .. tidak ingin mengulangi semula .. apa jua perkara yang berlaku ...

strange but true ... rasa aku .. ngko banyak luang ngan share your world .. with your sistah.... am i right?

kalau dunia ngko yg kelam, sedih, bisu, sadis, gersang, kemarau, kering dan tiada udara tu ngan mak ko ... ko xde la terucap perkara yang menyakitkan hati mak ko...
mak sepatutnya .. jadi the keeper of child secret .. the best kaunselor for troubled child... and so on .. the list can be as long as your hair .. or can be longer than that.

ugly ducking ... hey .... kehidupan adelah anugerah tuhan yg tidak terhingga .. nape laa rasa inferior .. hanya sebab ko lain daripada yg lain .. bukankah semua orang .. lain daripada yg lain .. x serupa...
lg satu ko kene belajar genetic ni ... mendelian law ... 3 + 1 ... daripada 4 adik beradik .. 3 akan berciri serupa .. dan satu akan menjadi the opposite in what ever the other three are ...
so ... being different .. and unique .. is a gift!

lain arr kalau ko mmg terlalu istimewa .. hinggakan menaip komputer pun guna kaki... but still ... appreciate life ... later you will feel ... other details .. arent that important. cheer up .. and ... happy always

Reply #45 Hana's post

hana ... aku pon tak kawen lagi ni ... camna ek?

errr..korang..jgn ler tertipu dgn aku taww..

aku mmg suka perasan perasan nie.
aku perasan aku lawo..
aku perasan aku kaya..
aku perasan dompet aku selalu ada duit..

mcm2 lagi lah aku suka perasaan kan ttg aku.
entah. feel good about yourself laa...

cuma..satu ajek la..aku pun sedor..  takder org nak pinang aku..  tang tu ajek..aku takleh nak perasann..wp aku mmg nak perasaan ramai nak kawen dgn aku. ha.ha.ha.ha.

Reply #39 putri22's post

2 beradik gak ker.. aku pon 2 beradik.... dua2 pompuan.. dulu aku pon nyampah ngan dia sebab dia cantik.... org laa suker bandingkan..  mak/ayah aku tak kater aper pong....

skrg she's my best fren laaa

Originally posted by True-X at 9-7-2007 09:12 AM
my dear rikashi..

huhuu sedeyy lak aku dengar criter ko nie...

FYI .. aku pon ugly duckling dlm family aku..
my mon is chinese cerah.. idung mancung... my dad malay gelap lak tuh idung kem ...

Sama la kite... cuma adik aku tu tak la cun giler tapi sweet n pandai bergaya. Nak banding dgn aku ni jauh la. Mak aku slalu gak tgur fizikal aku. Berisi la,  hidung kembang la, tak terurus la, byk jerawat la. Tapi cara dia tgur tu x la laser, cuma aku sdey la ditegur2 begitu. Makin aku rendah diri ada la. Adik aku tu plak punya la ramai peminat lelaki. Kapel dah 2-3 kali. Dirisik kawan2 parents aku tu byk kali dah. Aku ni x pernah merasa cinta tu camne. Direjek tu 2-3 kali dah. Slalu aku rasa nak berubah, tapi xtau nak berubah camne. Aku percaya sebenarnya cantik tu bukan fizikal semata, tapi kna la pandai jaga penampilan diri, sikap kita terhadap org lain dan persekitaran. Aku harap Tuhan bagi kekuatan dan keberanian utk aku ubah diri aku menjadi lebih baik.

Utk tuan rumah, Mak Long ko tu mmg laser. Rasa nak cili2 je mulut dia. Mujurla ada kakak ko yg tlg comfortkan ko. Jom la kita sama2 menjadi wanita anggun.

Reply #50 Hana's post

tehehehe ... sape la yg malang nak kawen ngan ko tuh .... yg pasti bukan aku lar har har har har har har har har har

Originally posted by rikashi at 9-7-2007 08:42 AM
Hai frenz....

nak luahkan perasaan sikit nie....

Camnie aku dilahirkan dalam famili yg alhamdulilah aku bersyukur.Tapi aku agak terkilan sbb dari kecik sampai besar aku selalu dibandingkan  ...

Sedih aku dengar citer ko nie...kekadang memang nasib kita tak sebertuah orang lain....tapi jangan jadikan tu sebagai sebab utk rase diri kita kecik dan lemah yer!

Persetan laa ape orang lain nak kate....ape, diorang bagi ko makan ke? Kalau diorang bisik2 cakap muka ko lain dari family member ko yg lain, so be it! Kenape nak biarkan orang lain dictate hidup ko? Lenkali kalau ade orang cakap-cakap camtuh ko nyanyi jer lagu Christina Aguilera - I am beuatiful...

Reply #52 Nara_Gaara's post

2-3 kali kena rejek tu ok agik ... aku ni dah tak lalu nk kira dah, asik kecundang aje sokmo ..  

relaks ler
aku masa kecik biasa kena ikat ngan adek beradik aku
sampai sekarang aku aku mengungkit kat diorang

kengkawan yg nasihatkan aku terima kasih.semoga korang gembira selalu......
Aakan,kengkawan....biorle maklong aku tu,takpela tak cantik pun kan...yg penting cantikkan hati ni
macam bagus lak aku nie....

Semalam kan,aku bawak mak aku pegi hari peladang lepas aku balik keje,pastu masa tengahhari aku belikan makanan favourite dia.Dia buat muka biasa je,tapi adik aku cakap dia call adik aku nangis2 sbb rasa bersalah kat aku....

Baiknyer mak aku nie....maaf mak terlaser ari tu......

Reply #48 sibel's post

aakan,setuju ngan sibel...

Reply #54 rurouni_khairul's post

Betul tu, Mr.P,persetankan kata2 org mulut tak insurans tu....

Reply #57 rikashi's post

mcm tu lah....

biasanya dlm hidup nih kebaikan jua yg akan menang....
walau kdg2 lambat...

moralnya.... berbuat baiklah kpd org (terutamanya kpd org tua.... byk pahalanya tuh)....walau kdg2 balasan yg diterima tidak seindahmana....