CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 47379|Reply: 326

Bertudung

Edited by vios880 at 3-3-2021 10:58 PM

No posting available

Rate

1

aku pon free hair,,, tp prent aku tak pakse....

sooo kl parent sko dah pakse...

errmmm camner yer.. aku pon tak reti laaa... :stp: :bgrin:

aku komen pasal ko jeles angn gf adik ko nie.. aku rase ko jelse sbb  all the attention kat ko skrg ..EVENTUALLY dah g kat gf adik ko..

ditambah lak prent sko slalu pujikan.. tuh yg sakit ati tuh... aku rase kl aku jadi ko pon sakit ati gak... yerlah all d attention pada aku.. tetiba ader org alin lak mencelah.. pastu kene compare lak tuh... adeyyyyy sakit beb..

tp ko tauwkan... ko paling parents ko sayang.... watever happen pon.. u r their one & only DAUGHTER... gf adik ko tuh leh carik yg lain...

Rate

1

Salam.
kenapa pulak budak pompuan gf adik ko yg tak bersalah tu diheret sekali dgn ketidakpuashatian ko terhadap parent ko yg memaksa pakai tudung...

Dan aku nasihatkan jangan sekali-kali ko menunjukkan ketidakpuashatian ko tu terang2 kerna ditakuti ia akan menyebabkan adik ko pulak tak suke kat ko...

Parents ko tu suka budak pompuan tu sbb budak pompuan tu seolah-olah menjelma menyerupai anak pompuan yg diidamkan oleh mereka (bertudung, cute, cun dsb ). So mereka excited lah menerima kehadiran budak tu dalam keluarga mereka. Thats all. Aku rasa parent ko treat ko macam biasa, cuma ko ada terasa hati seolah-olah ko akan berkongsi kasih ngan budak tu.

Rate

1

Reply #5 vios880's post

neeway.. pakai tudung tuh mende baik.. kl parent ko dah paksekan.. aper kater ko slow2 pakai...

aku setuju lahh ngan encik emkay kiter nie..:bgrin:...

aper kater ko cakap ngan parents ko plsss laa jgn compare....

dan ko pon aper kater ko buang sakit ati ko tuh... try borak2 ngan gf adik kon tuh.... TAK BAIK BENCI KAT DIA.. SBB OBVIOUSLY BUKAN SALAH DIA..

when we meet sumone , looks just a first impression.. then when u talk to them then u know the real behind those faces... mane tauww ko leh ngam ker.. take it slow ly laa..

macam kes aku... aku 2 org adik beradik jer..... aku agak rapat ngan adik aku.. soo maner2 jer sama2... but one day.. dia ade BF .. aku jadi benci ngan BF dia.. sbb aku dah le tak der BF.. pastu skrg aku slalu kene tinggal.. nak g movie pon dia g ngan BF dia.. nak g shopping pon ngan BF dia...

soo one fine day.. t giv my self a break... jeles jeles gak sbb aku tak der BF... TP LAMA2 AKU JADI NGAN LAK NGAN bf ADIK AKU.. DIA PON SLALU NAK AMIK ATI AKU... HEHEEH

Rate

1

Reply #6 True-X's post

yelah..slow2..tapi one sweet day la. tak payah nak marah aku..nak bising. aku tension la..

oo pakai tudung kena sampai seru..siapa yg seru tu yek?

Follow Us
lebih baik belajar pakai tudung..rambut itu kan satu aurat..

adik perempuan kroit baru form 1..
baru wajib pakai tudung ar..punya ar liat..tapi bila diterangkan..baru dia faham..

actually, orang yang suruh pakai tudung nih orang yang ambil berat kat kamu..kerana jika orang lain nampak walaupun sehelai rambut kamu, dah berdosa..
lelaki sekarang banyak jahat2 ( except me! ) , pantang nampak gurl cantik2..ngorat, goda, hasut, dan rosakkan mereka..kat sekolah kroit banyak dah jadi camnih..sedih..betul2 sedih..pastu, sejahat2 lelaki..kalau pergi penjara, tanya diorang, nak isteri camner??
jawapan biasa..nak yang cantik, molek, bertudung, alim, pandai wat kerja umah..
perempuan kalau pakai tudung memang cantik..( aku memang suka perempuan pakai tudung, hehehe.. ) tapi kalau pakai tudung je, baju ketat..orang mesti cakap budak jahat nih, dah rosak budak nih..mana laki yang nak kat ko nanti??
dah mati nanti straight masuk neraka..orang sayangkan ko, ambil berat kat ko..sebagai sedara seislam..kroit nasihatkan supaya vios pakai lar tudung..belajar atau cari tudung yang vios rasa sesuai and selesa..ok..alhamdulillah..

Rate

1

Chopp... aku nak kongsi pengalaman aku camne mula pakai tudung!

Aku ni sejak kecik mmg ganas.. aku suka jadi lelaki. Aku benci tgk pempuan ayu2... tak kuase... Bila masuk skolah menengah, keganasan aku lebih terserlah.... Rambut aku pendek mcm lelaki, potong ada slop skali tu. Pastu kepala wajib pakai cap. skali tgk mcm jantan daa...

Lelama tu bila umur dah sampai 15 tahun bapak aku guna pendekatan lembut.. dia slalu ckp... pakai la mcm pempuan sket... ataupun setiap kali lepas balik potong rambut, bapak aku mesti tegur.. awat pendek sgt rambut tu...

soo.. nak kata pakai tudung mmg aku langsung takde ati walopun kat skolah kna pakai tudung, balik skolah atau g memana tudung pasti terbang! Yg tertenggek kat atas kepala aku ialah cap (topi).

However bila umur aku dah nak masuk 17, bapak aku dah mula mcm tegas sgt... dia penah paksa aku pakai tudung masa nak gi jalan rumah saudara. Ayah kata dia malu sbb kekawan dia ingat aku ni lelaki. Mati2 diaorg semua ingat ayah aku ada anak lelaki... padahal aku mmg takde adik-bradik lelaki pun.

Aku penah tunjuk perasaan takmo keuar rumah sbb kalo kuar rumah kena pakai tudung... Mmg susah nak berubah.. tambah2 lagi bila org sekeliling yg dah biasa dgn kita suka mengusik atau menyakat... kalo aku pakai tudung or baju kurung, aderrr je suara2 sumbang yg memuji mcm mengejek "haaa.. kan elok tu pakai baju kurung... cantik punnn!!" Hek-ele.. mcm aku nak sula je mulut2 kepoh tu sekor2...

Btw bila usia mencecah 18, persekitaran aku mula berubah. Aku skolah form 6... semua kekawan baru... semua ayu2 gitu & alim2.... takde pun yg tomboy mcm aku... aku rasa segan gak... sebenarnya aku ada keinginan nak ubah, tapi aku malu...

Dlm persekitaran yg baru.... kawan2 baru... aku mula tanam azam... aku try gak ubauh imej... pakai tudung pun mcm nak tak nak je... rambut kat depan ada jambul kuar... kekekekek..... takes time gak... almost a year aku cuba keraskan hati pakai tudung. Bila umur dah 19, aku fully pakai tudung. Secara automatik aku mcm tak biasa plak kalo tak bertudung.

Sampai la ke hari ni... walopun tingkahlaku aku yg ganas ni ada tinggal saki baki, org takkan sangka dulu aku free hair or tomboy. Aku bersyukur gak sbb bapak aku yg banyak paksa aku pakai. Bila aku start pakai tudung, secara slow2 makcik2 aku yg tak pakai tudung tu pun mengikut.... hee.... syok la pulak tetiba jadi role model!!!

Bila pakai tudung, aku rasa bebetul mcm pempuan baik & sopan lagi... Bagi yg blum sampai seru tu... tak salah kalo kekadng try pakai tudung, especially kalo gi majlis2 ilmu kat masjid or surau.... banyakkan join majlis ilmu... lama2 nanti bila dah kerap pakai, mesti terasa nak try pakai tudung dgn t-shirt & jeans plak.

Lama2 pasti akan terasa mcm nak try pelbagai style ikat tudung tu... emmm... try la... mana tau dgn cara gini akan sampai seru tu.... jgn tangguh2 lagi, sebaiknya you dah pakai tudung sblm jadi isteri org. Pastu nanti anak2 automatik akan ikut... kena biasakan diaorg pakai tudung masa dah masuk skolah rendah.

Ok, sekian terima kasih!

Rate

1

Reply #3 vios880's post

benda2 wajib camni mana ada seru menyeru....
menutup aurat adalah wajib bg wanita,mesti ada sebab dan hikmah..
tp kalau tak nak pakai gak,nk buat camner.
tp jgn la sampai tensen ngan ibubapa pasal benda nih.
maaf cakap...dah la tak nak pakai tudung..marah lak ngan mak
ayah....em..emm
sama2 la kita muhasabah diri....

penah dgr tak ayat ini?
"Manusia tak perfect"

oleh yg demikian.. aku sgt percaya..setiap org dlm dunia nie (kecuali Nabi Muhammad s.a.w) ada sifat buruk/tabiat buruk.
cuma..org tu mampu sorok kan lagi dan org lain blum discover lagi.

so..biasalah tu..blum kawen..mistilah kena pamer sifat2 terpujiiiii..
gila laa sapa2 dah tunjuk sifat2 tak terpuji..nnt sapa nak kawen dgn dia?
dah ler org perempuan paling fobia jadi andartua tauu.

takpe..ko sabar ajer la..
nnt..dah kawen 5thn above..
nnt adik ipar ko tu..mula lah tunjuk belang2 dia..
masa tu..parents ko surela akan ada kutuk2 sket..maklum la.. dah jadi menantu kann..
masa tu..baru tau.. langit tu rendah ke tinggi.

sebaik2 anak org.. anak org gak..tak kan jadi anak sendiri..
sejahat2 anak sendiri..dah mmg anak sendiri.. redha ajer laa..
(err..ape punyer peribahasa aku cipta nie? wakakakkakaka)

Rate

1

Reply #1 vios880's post

salam vios..

marahkan nyamuk, jgn dibakar kelambu tuu..  betullah apa yg disarankan ayah u.. yang wajib, benar
lagi baik.. syg pada bakal menantu, sekadar melihat kebaikan sikapnya btudung yg sgt diharapkn perkara
yang sama berlaku kpd anak prm bongsunya... marah bapa, adalah marah syg... sudah tentu org lain
tdk berani memarahi kamu krn tdk btudung.. maka krn melihat haknya sebagai bapa, pelindung terhadap
anak kesayangannya, yg wajib dan baik itu berhak dipaksanya...

dan... tiada istilah tdk sampai seru dlm hal2 yg wajib dan menjadi tuntutan dlm islam... perlahan2lah tanam
azam utk bertudung, bkn saja ibubapa u menjadi sayang, ALLAH terlebihlah lagi....

selamat berjuang dengan nafsu... biar iman dan akal mengalahkannya....

Rate

1

well...berry masa muda lagi seksi abis dgn pakai shortnya dan berambut panjang menguraii....tapi kurus slim je...pass pun memang susahlah nak pakai tudung ni sebab tak biasa dan tak tau mcm mana pun. Dah lah selalu bersukan dgn main gamenya dan juga berenang....boss I dulu tu memang alim...sentiasa saja dia menyeru dgn cara baik...sentiasa bertanya bila nak pakai tudung??? agaknye dia sendiri tak tahan tengok I seksi kutt.. . Tapi dalam pada tu I sentiasa berniat dan berhajat utk menunai kah haji...I ni pakaian je teruk tapi secara rohaniahnya bolehlah tahan...cukuplah untuk diri ni sendiri...soooo tiba2 I dapat tempat utk menunaikan fardu haji...so apalagi pabila I gi for kursus haji kat masjid I pun mulalah pakai tudung. Pas tu alhamdullilah lah balik dari haji terus bertudung lingkup sampai ke hari ini...kalau tak, tak tau lee....agaknya rambut I pun macam2 color kut???? Datang seru ke tak tu I tak tau leee....tapi bagi I tiba2 ada kesedaran...dah tu anak2 I yg bersekolah asrama tu semuanya bertudung...so rasa segan lah kalau emak mereka tak bertudung.

Erm..isu bertudung. Ini konflik yang ada dlm diri i la. Mmg i .. x nak keluar ngan my parents...sebab syarat nyer i kena pakai tudung... my dad malu kalau i tak pakai tudung..and baju plak ketat.. kadang2..i rasa baju i tak ketat..my dad kata ketat.

Sampai kadang2..i sendiri hairan..baju mcm mana lagi dia nak i pakai. I pernah balik kampung..and my mum dah pesan..baju jgn pakai ketat2..jeans low cut tak bleh..baju baby t tak bleh..

and..nak dijadikan citer..i kalau nak balik kampung..atau jalan2 dgn parents i..ada baju yang dikhaskan..kalau baju long sleeve pun..tapi ada nampak bentuk badan sket pun fail.. i pun heran..dulu parents i tak la bising sangat. And biler my age dan 25 nie.. diaorang lagi bising.

persekitaran i...i keje ngan company mat salleh..yang melayunya ada 10 orang aja. and 3 orang perempuan..mana ada pakai tudung..and u tahu la..company i selalu ada function..susah juga...

Pasal bakal adik ipar i tue.. lagi i hangin...nanti sampai masanya..i pakai tudung i pakai la..

Sbelumnya aku nak mintak maap lah dulu kalau ape yang aku tulis ni maybe akan menyinggung hati sesetengah forumers kat sini. AKU MINTAK MAAP DULU.

Aku cuma nak cakap lah, aku ni bukannya alim sangat. Tapi aku ada satu pegangan. Jahat macam mana pun, jangan sesekali bangga bila ko dah lawan hukum Tuhan, dan jangan sesekali dengan lantang terang-terang nak lawan ke, komen ke. komplen ke, betah ke, ape2 berkaitan hukum Tuhan. Sory lah Vios880. Tapi pada pendapat aku, ayat yang ko tulis macam menunjukkan ko tak puas hati pasal isu bertudung ni dan ko secara open nak cakap macam ko berhak nak tentukan diri ko nak pakai tudung ke tak.. tapi.. sebenarnya ko takde hak langsung nak cakap camtu. Ni bukan undang-undang Perlembagaan Malaysia ke, hukum mahkamah magistrete ke beb.. Ni HUKUM TUHAN..Hmm setau aku, benda tu bukannya datang dari parent ko sebenarnya, tapi DIRECT DARI TUHAN, tu sebab hukumnya WAJIB. Lagi satu, macam aku cakap tadi, takyah lah kot rasanya ko nak sound-sound pasal benda ni lantang sangat, even ko rasa tak puas hati bila kena soh pakai tudung atau kena compare dengan gf adik ko sebab hal tudung, sebab yang ko cakap ni berkaitan hukum TUHAN. So, aku MINTAK MAAP LAH SEKALI LAGI...

Rate

1

Originally posted by vios880 at 24-6-2007 09:13 PM
Erm..isu bertudung. Ini konflik yang ada dlm diri i la. Mmg i .. x nak keluar ngan my parents...sebab syarat nyer i kena pakai tudung... my dad malu kalau i tak pakai tudung..and baju plak ketat. ...

Sorry to say... hendak seribu daya... tak hendak seribu dalih.

Ni aku nak share satu lagi ye...

aku ni dulu peminat fanatik artis Hong Kong... Leon Lai... And I'm proud to tell you that I'm the only Malay member in his official fan club (Leon Family)... not only in Malaysia, but in this world!!

So, our fanclub slalu gak wat function... Bila aku join aktiviti kelab, aku still pakai tudung... takde masalah punnn.. walhal sekeliliang aku semuanya non-muslim... semua chinese. Penah skali Leon Lai datang ke Malaysia... kitaorg buat function kat hotel 5 stars di KL... aku pakai tudung gak aper... aku sorang jer yg pakai tudung sbb aku sorang je yg melayu kat situ! Glemer kejap aku! sampai turn aku nak gi shake hand dgn Leon Lai.... Leon Lai sendiri pun mcm respek giler kat aku la... sbb dia tau dia ada gak Muslim fan!

So far tudung tak mendatangkan sebarang masalah kpd aku. Diaorg yg non-Muslim respek aku lagi ada la...

Rate

1

Originally posted by glump at 24-6-2007 05:39 PM
oo pakai tudung kena sampai seru..siapa yg seru tu yek?

seruan Izrail.. sakaratul mauttttt....

Reply #1 vios880's post

summary:

1. no such thing as 'sampai seru'. menutup aurat suatu kewajipan yg termaktub dalam Al Quran & Hadith.

"Hendaklah mereka (perempuan) melabuhkan kain tudung hingga menutupi dada-dada mereka. "An-Nur : 31

"Wahai anakku Fatimah! Adapun perempuan-perempuan yang akan digantung rambutnya hingga mendidih otaknya dalam neraka adalah mereka itu di dunia tidak mahu menutup rambutnya daripada dilihat oleh lelaki yang bukan mahramnya." Riwayat Bukhari dan Muslim.

2. angkuh nyer ngko sampai gf adik ngko pun ngko benci just bcoz minah tuh pakai tudung... parents ngko encourage menutup aurat bcoz they want the best for you.

3. jangan sebab cemburu skrg dpt kurang attention, gf adik ngko jadik mangsa pulak... stop being so childish & negative.

4. always remember that adik beradik lelaki ngko akan kawin... dan ipar2 perempuan ngko semua akan jadik anak perempuan kepada mak bapak ngko jugak... so belajar ler berkongsi-kongsi...

ps: aku pun kawin dgn mamat yg ader sorang jer sibling pompuan... the rest, lelaki... mak pak mertua aku layan daughter-in-laws sumer macam anak sendiri (kengkadang lebih dari anak sendiri)...

Rate

1

amy search pun dah botakkk
berpuluh tahun dia jadi rockers bela rambut panjang.

Originally posted by bhc_keorange at 25-6-2007 12:21 AM
amy search pun dah botakkk
berpuluh tahun dia jadi rockers bela rambut panjang.

Amy search botak sbb dia g umrah..my parent jumpa dia kat sana...

Reply #1 vios880's post

ko ni keras kepala. mungkin prinsip ko buat masa ni "aku takmau pakai tudung".
jangan sampai prinsip makan diri kita.
makan diri tu maksudnya menyusahkan kita atau meletakkan kita dalam keadaan yg susah. dari segi emosi, maybe fizikal, or any other situation.
walaupun prinsip ko bukan macam yg aku taip kat atas ni, anggap la persamaan lain yg boleh diterima.
tak salah kalu ko mengalah 1 kali. lagipun kalo pakai tudung pun bukan sebabkan kematian atau kemalangan jiwa.