CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: johnconan

Kewujudan Manusia di Bumi

thread ni dibuka untuk berkongsi pendapat mengenai kewujudan manusia dibumi... kenapa tiba tiba seolah olah nak menjadikan thread ini sebagai thread nak mengatakan bahawa konsep islam tentang kewujudan manusia dibumi ini salah?

untuk berbicara mengenai kepercayaan kita ada thread agama.. disitu boleh berdebat sepuas puasnya. ini thread untuk sejarah, myth dan lagenda. thread yang lebih kepada fakta.

saya tidak tahu apa intention tuan rumah membuka thread seperti ini..  saya kira thread ini sudah tersasar walaupun tidak jauh.

silvermuse This user has been deleted

Reply #82 Syarul's post

Lahir sbgai Islam belum tentu Islam, setelah mengucap 2 kalimah syahadah dn idup berlandaskan ajaran Al Quran dan Sunah menjadikan kita Islam,tu pn kalo kita percaya kita Islam.Pemikiran xde kaitan ngan pemikiran Islam or pemikiran kafir.bg aku pemikiran xpenah dikategorikan.tahu tentangnya beerti apa yg kita percaya.seperti kita tau wujudnya Allah kerana kepercayaan kita terhadap Islam.Apa yg kita buat kita yg tau.xperlu nk bgtau org lain.bercakap tanpa nas, xbermaksud kita nk kena selitkan ayat Quran dalam setiap perkataan kita.bergantung kepada pemahaman kita guna akal kita.biarlah org cakap 'Aku" sesat or musrik dari berdiam diri mendengar agama sndr dihina.kalo ke neraka aku keran perbuatan aku, aku terima.asalkan aku berusaha menegakkan kepercayaan aku.

aku nak mencelah ckit....
nabi pernah besabda.. manusia pd subuh hari adlh Islam dan pda petangnye adlah kafir......lbh kurang bergitu sabdanya...... kekdg hal2 remeh mcm nie lah orgIslam berpecah..... belajarlah ilmu agama lbh mendlm jika tidak ingin SESAT

sori, saya x bleh online 2, 3 hari ni....

alright, mungkin salah saya gak, topik ni jadi perdebatan plak. Saya rasa baik saya tutup topik ni dengan saya buat kesimpulan kenapa manusia wujud di bumi ni dengan kesimpulan saya. MAnakala kamu muslim, pilih lah salah seorang buat kesimpulan jugak.

Kesimpulan ni jangan buat cincai je ye n mungkin ambil masa sehari dua utk wat kesimpulan. Mungkin 1, 2 muka surat kot...pastu topik ni close...

Reply #88 johnconan's post

Sori aa john, aku ttp ngan pendapat aku. kalo ko murtad masa ko dah besar dan boleh berfikir, ko ttp dilaknat oleh Allah swt. kesimpulan yg ko mintak tu ko buleh cari sendiri dlm kitab al-quran.

Ni post terakhir aku, lepas ni aku tanak telibat ngan org murtad cam ko lg dah.

johnconan ni bukannya murtad. dia memang born chinese lah. korang ni dah kena tipu.

Follow Us
silvermuse This user has been deleted

Reply #90 adi_iskandar's post

cis...cis...aku dh agak dh...:@

Ini kene dari soal agama dan sains dan tak mungkin ada jawapan yang absolute....

Aku ialah Islam.

Bagi aku Islam yang sebenar ialah 'akhlak'. Konsep ketuhanan dan kerohaniah telah berkembang sebelum zaman Muhammad lagi. Muhammad cuma bertanggungjawab memperbetulkan dan menyimpulkan semua intipati mengenai rahsia tuhan dan roh yang telah diajar oleh nabi2 terdahulu.

Marilah kita discuss pasal teori kewujudan manusia di bumi ini secara neutral. Orang agama lain pun mahu join sama berbincang.

Sudah jelas dari segi sains bahawa 'tamadun manusia muncul secara tiba2 dan juga lenyap secara tiba2.' Mat Salleh panggil 'the lost civilization'. Contohnya Atlantis, Kaum Nabi Nuh, Kaum Maya dan banyak lagi. Mereka lenyap secara misteri dan tiba-tiba .Ini tidak pelik kerana Quran dan Bible ada berkongsi cerita yang sama. Tamadun yang dimusnahkan oleh Tuhan yang Esa.

ya, dalam al-quran Tuhan byk kali mengatakan kebanyakan tamadun dulu2 dimusnahkan kerana kedegilan dan kederhakaan mereka terhadap nabi2 yg membawa ajaran islam. mereka 'mereject' nabi2 tersebut, malah ada juga yg membunuhnya. aku fikir, kalau kebanyakan tamadun2 tersebut tak dimusnahkan, mungkin dunia ni akan makin maju.disebabkan hancurnya tamdun2 tersebut, kemajuan manusia terhenti dan kita mula kembali seperti manusia zaman batu. egypt, maya dan sebagainya. dlam al quran ada satu ayat Tuhan menerangkan (kpd. kaum nabi muhammad) yg kaum2 dulu lebih baik alat-peralatannya dan kekuasaannya. ini menunjukkan kaum dulu2 memang hebat dan bukan seperti  yg dianggap oleh kita sebelum ini. tamadun2 seperti crete, egypt, dan byk lagi yg berada di bawah laut mediterranean seamuanya dimusnahkan Tuhan. malapetaka yg di digambarkan dalam national geographic juga lebih kurang sama seperti yg diceritakan al-quran.

Originally posted by anonymous at 20-6-2007 01:44 PM
leh terangkan dr sudut positive rebirt nie n tujuan tuan ?? leh terangakn untuk melatih overself iaitu tujuan sebenar kewujudan manusia didunia ini???
tujuan ke dunia sama lah cam kita ke sekolah. Katakan kita nak jadi doktor, kena lalui kesukaran sebelum mencapai tahap tersebut. Jika kita x dapat capai, kita terpaksa rebirt/reincarnation semula selagi x mencapai...

dunia ni adalah sebenarnya neraka, dan juga adlah plane of existence antaranya yg terendah. So lebih kurang cam pekerja/kuli ngan boss yg berada si dalam bilik yg selesa. Utk mencapai kedudukan yg lebih tinggi dan baik, kenalah berusaha. Hidup di dunia adalah utk berusaha menjadi lebih baik, bukan berseronok...

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 20-6-2007 06:53 PM

Allah turunkan adam ketika bumi masih muda.mana kau tahu akan jangka hayat dari adam ke muhammad 6000 tahun?harus diingat,jangka hayat adam,idris,nuh dan hud lebih dari jangka hayat manusia sek ...
tu kamu kena tanya ustaz kamulah. tu yg saya dengar dari Adam ke Muhammad adalah 52 generasi. Kmu mesti pernah tengok slasilah keturunan nabi, kan?

kamu pasti ke nabi adam telah diturunkan masa Bumi masih muda, so keturunan nabi adam pernah berperang dan menternak dinosour...

Originally posted by totally at 20-6-2007 09:56 PM
<br />

btul..saya setuju..kalau manusia lahir kembali akibat die dibunuh...die akan cari pembunuh die blk...pastu berulang2 la smpi kiamat...x faham lg ke? kalau aku ni dr generasi yg le ...
ingat kehidupan masa lalu x perlu, tapi kalu nak kenalah ada usaha skit. Meditasi, ia bukanlah suatu kerja g senang, ambil masa...

hidup di dunia bukanlah utk berdendam, tapi uk menimba pengalaman. Malahan kita sendirilah yg mengatur sendiri. Sebab itulah wujudnya Law of Karma. Kesan dan akibat perbuatan...

rebirth/reincarnation bukan utk berseronok dan hidup di dunia bukannya seronok, tapi ujuan adalah menimba pengalamn...

Originally posted by alphawolf at 21-6-2007 10:13 AM
Aku sebenarnya tak suka hina agama orang tapi kalau dia dah start dulu.....

kenapa tuan rumah nak rebirth jadi sami? Kenapa tak rebirth jadi playboy dulu ke, millionaire...dah puas rasa semua  ...
tujuan saya memasukkan ajaran2 buddha bukanlah utk mencondemn agama lain, tapi terus terang saya kata, MELUAT lah kalu ajaran Islam je kedengaran, apa salahnya ajaran Buddha juga kedengaran... so harap2 yg beranggapan saya mencondemn ISlam, kamu salah...kamu kenalah juga walau pun x terima, kena dengar jugaklah lah apa ajaran lain cakap, x ada lah syok sendiri ingat agama kamu je yg ada penjelasan. Ada faham, wahai mod...

Originally posted by silvermuse at 21-6-2007 11:53 AM
aku percaya Islam pasal aku berfikir then baru aku ada kepercayaan.mcm mana ko pikir yg buddha tu betul.aku bkn percaya membabi-buta.xkan sebab aku lahir Islam aku nak kena convert buddha,padahal ...
Silvermuse, kita sebenarnya x tahu pun ygmana satu ajaran/agama yg betul, kita mesti mencarinya. g jadi masalah, cari pun x, tapi ntah apa2 ntah menalahkan ajaran lain, ajaran sendiri je betul.

Mencari kebenaran x semestinya berakhir cam saya, ada yg masih dalam agama asal. Itu lah kesannya bila mencari kebenaran agama. Nak percaya boleh, tapi jangan memaksa orang lain percaya. Saya x memaksa, tapi nak korang fahami apa yg korang x nak faham sebab menganggap agama sendiri dah benar.

tujuan ajaran buddha "wujud" kat bahagian History, Myth, Legend bukan bertujuan nak menyalahkan Islam, atau mana2 agama pun. Tujuan sebenar adalah saya nak juga apa yg diajar Buddha kedengaran kat sini. Ada faham? Tak kan nak dengar Islam cakap itu, Islam cakap ni je yg betul? MELUAT tahu x?  

Nah, download dan baca ebook ni, harap pemahaman awak tentang astral travel bertambah....

http://www.astralprojectnow.com/dwnld/astralprojection.zip

Originally posted by Syarul at 21-6-2007 12:03 PM
kekawan tak baik bergaduh ^^; balik pada persoalan asas kita cuma ikut apa yg mak ayah kita buat, tok nenek kita buat, moyang kita buat. Kita dah jauh dari kebenaran sebenar, dan agama boleh diub ...
itulah yg sebenarnya tujuan hread ni di adakan....

Originally posted by ijad_adiputera at 22-6-2007 12:08 AM

bg aku, kelahiran semula adalah mengarut...
Islam mengatakan hidup cuma sekali...
hidup ni cuma sekali bertujuan mendidik manusia agar belajar dari kesilapan lps yg telah mereka lakukan &am ...
utk memahami rebirth/reincarnation, jangan sekali-kali tinggalkan Law of KArma. Itulah bezanya, dengan lahir beberapa kali, sebenarnya ia bertujuan mengajar kita g kita ni berhutang sesuatu dari masa lepas. Hidup adalah kesengsaraan, bukan keseronokkan...

Islam mengajar peluang hanya sekali, wajar ke balasannya adlah azab neraka yg kekal Kenapa x beri je hidayah bagi mereka masih menolak dan mereka yg maih belum tahu kebenaran Islam? Tu lagi senang....

Originally posted by benign at 22-6-2007 01:04 AM
thread ni dibuka untuk berkongsi pendapat mengenai kewujudan manusia dibumi... kenapa tiba tiba seolah olah nak menjadikan thread ini sebagai thread nak mengatakan bahawa konsep islam tentang kew ...
bukan menyalahkan Islam, tapi supaya apa yg diajar Buddha juga kedengaran di sini. Saya harap kamu dan forumer Islam yg lain faham...

Originally posted by aizverus at 23-6-2007 02:59 PM
kekadang aku sian dgn john...

tapi yg aku nampak ada org cuba menyalahkan john dengan pendapatnya...dia akan tak setuju dgn islam kerana apa yg telah dia nampak dan anda akan blame dia dengan  ...
aizverus, x payahlah kesian kan saya, saya suka sebenarnya...

tujuan asal saya adalah supaya ajaran Buddha juga kedengaran kat sini, bukan menyalahkan Islam mahu pun mencari kesalahan Islam. Selain tu juga saya nak sedarkan kita semua g kita ni hanya mereka yg mendengar, dipaksa menerima agama nenek moyang kita. Sebab tu saya kata JANGAN percaya membabi buta. Islam sejak lahir kalu dibanding ngan Yusuf Islam, lebih baik Yusuf Islam. Bagaimana dia boleh lakukannya (menemui kebenaran Islam)? Dia tidak menjadikan Kristian sbg asas utk membandingkan agama lain. Dia bersifat neutral, tanpa menganggap mana2 agama pun yg betul. kerana tanpa berfikiran neutral, dia akan terkandas ke agama asal...

mungkin masa mencari agama yg benar, dia mendapat jawapan bahawa agama asalnya nya lah g benar, itu x apa lah. Jangan menerima suatu agama membabi buta hanya kerana kita lahir di dalam agama tersebut...

[ Last edited by  johnconan at 1-7-2007 01:13 PM ]

Originally posted by Syarul at 21-6-2007 11:28 PM
Pemikiran berlandas al-Quran bukan beerti ada pelaksaannya. Rasulullahdiwayhukan pada umurya 40thn dan agamanya sempurna pada 63thn. Adakahbila kita lahir dgn nama Islam, kita sudah beragama Islam? PemikiranIslam? Beerti tahu tentangnya, yg kita buat? Ibadah? apa bezanya kitangan org fasiq? Bercakap tanpa nas, bukankah sesat namanya? apa bezanyakita ngan org musrik? Ketahuilah kita lebih dekat sejengkal denganneraka dari syurga.

"tanggal 31..., bln 8, 57..., hari yang mulia..., hari yang bahagia..., kita sambut.." >.>

perfect....... well said/posted...........