CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkang_pecah

Help me please

tongkang,

ttg duit bapak ko yg cukup untk beli jusco tu aku ada sedikit tertarik.bole tak ko tnya bapak ko x nak buat join venture ke dgn aku kita buka hi valley...sbb mid valley dah ada...so kita bukak yg besar lagi drnya...so hi valley le..

kalo duit bapak ko bole beli jusco..bole tak aku tau brp hrga jusco...?

tongkang_pecah This user has been deleted
Originally posted by MillionIdeazKid at 21-3-2007 02:07 PM
tongkang,

ttg duit bapak ko yg cukup untk beli jusco tu aku ada sedikit tertarik.bole tak ko tnya bapak ko x nak buat join venture ke dgn aku kita buka hi valley...sbb mid valley dah ada...so  ...

baik tuan!!!..aku akan cuba perbaiki bahasa melayu aku dan bahasa omputeh aku...time spm aku dulu,bm aku dpt B3 dan English aku dpt A2...kantoi ler....eh,bagus x spoken class tuk eng?aku nk pg la....bahse aku teruk sgt

serious ke ni pasal jusco tuh????...and yg aku ckp pasal jusco tu...kira perbandingan utk menyatakan yg bpk aku ni ade la sikit2 duit tu...sumpah bkn niat utk ckp besar tau...sory if korang ingat aku blagak je lebih....sory2...

bertaubat la...
g kaunseling sekali....

saye rase dah byk penyelesaian yg diberi..cube la praktikkan pula..

ko mcm budak UTM je tul tak?-jusco..

kalau ko syg kan gf ko tu...ko kena jaga dia el0k2..bukan rosakkan dia..tu bkn syg namanye smp ko da ketagih...
ko cakap syg ALLAH..tapi ko tak semayang..sayang ape namenye tuh..kat mulut je ko cakap sayang..tapi sebenarnya tak..
ko tak bagi marah ko..tapi aku nak marah gak..
ko tak payah nak syg2 org kalau ko sendiri tak pandai nak sayang diri sendiri..:@ :@

kebanyakan nya TAU BUAT jer....susah sket nak taubat

Follow Us
Originally posted by olliebee at 27-6-2007 02:56 AM
kalau ko syg kan gf ko tu...ko kena jaga dia el0k2..bukan rosakkan dia..tu bkn syg namanye smp ko da ketagih...
ko cakap syg ALLAH..tapi ko tak semayang..sayang ape namenye tuh..kat mulut je ko  ...

garangnyer olie....

klu dah xleh handle mintak jer dikahwinkan...

ye..bertaubatlah kamu dengan sebenar benar taubat..

klu betul2 insaf mmg leh taubat..klu stakat ckp jer pastu wat balik..xyah la...:@

aperpun pintu taubat sentiasa terbuka..

Salam tongkang,

Havoc betul la ko ni.... Bape umo ko sekarang ni belum masuk 19 lagi kan?  Masih belajar lagi dan masih bawah tanggungan mak bapak lagi.  Jangan kawin dulu, ko nak makan sendiri pun belum lepas macam nak kasi anak orang makan, banyak ko kena tau pasal orang pempuan ni.

Syukur ada jugak timbul kesedaran tu walau pun dalam forum aja.  Jangan putus asa dari rahmat dan keampunan Allah, kasih sayangNya mendahului kemurkaanNya, pintu taubat masih luas terbuka gunakan sebaiknya.

Ko kena tau 2 punca utama masalah ko ni iaitu NAFSU dan SYAITAN.  Ko tak dapat kawal nafsu ko tu sebab ko biar syaitan maharajalela.

Kalo ko dah buat solat tapi masih macam tu jugak nafsu tu maknanya solat tu tak betul lagi la, kalau solat yang betul mesti tak boleh tidak akan menjauhi mungkar.

Nasihat aku belajar tentang ugama banyak lagi, kalau malu nak jumpa ustaz baca banyak buku yang mudah faham tapi jangan salah buku.  Belajar solat cara nabi ada banyak cd ada jual, macamana cara yang paling mudah untuk menghayati jiwa/rohani solat tu.  Bila solat tu dah betul sebati kesedaran tu datang sendiri.  

Dalam perkara ni ilmu dan amalan solat sahaja yang boleh menbantu, belajar banyak cara macamana nak melawan jin dan syaitan.

Jangan sia2kan gf ko tu, boleh berhubung dengan dia selalu jangan sampai dia merasa tertipu, tapi elak dari berjumpa selalu.   Tunggu umur yang sesuai baru boleh kawin, tentukan dah ada pendaptan sendiri, jarak umur dengan gf tu tak jauh tu, ini pun bahaya jugak.  Kalau tak kuat amalan ugama, panjang umur apa yang ko buat sekarang akan berulang balik bila dah tua tua pun nanti.

Janji dan sumpah mesti ditunaikan kalau tidak makan diri sendiri balik nanti.

Jangan ulang lagi kejahilan tu, yakinlah Allah pasti mengampunkan dosa2 ko.  Seks bukan segala galanya dalam hidup kita.

kawin la cepat2...susah sket mule2 tp lpas tu ok lah...pasangan mude mmg cmni..hormon baru nk naik..sex is everything..

lepas kawen ko nk wat kat mane2 pon xpe..jgn lupe bwk surat nikah lak

GILER AAA..
Tuan rumah ni mcm rilek jer..
berkali2 pulak ni...patutnya ko ni dah takde, mati kena sebat,
jangan ingat Allah Maha Pengampun dan Penyayang, sesuka hati ko buat dosa...
kes mcm ko ni dah banyak aku dengar..insaf konon, pastu buat lagi,

Ada enam perkara yang akan dihadapi oleh mereka yang berzina. Di dunia ialah hilangnya keceriaan wajah, pendek umur dan sentiasa fakir manakala di akhirat, kemurkaan Allah, balasan azab neraka dan hisab buruk.

Rasulullah bersabda menjelaskan bahawa tidak ada dosa yang lebih besar selepas dosa menyekutukan Allah daripada dosa setitik air mani yang diletakkan oleh seorang lelaki dalam kemaluan (faraj) yang tidak halal baginya.

Sebahagian besar mereka yang melakukan zina tahu tentang haram dan balasannya. Tetapi, kerana nafsu, mereka seumpama tidak memahaminya dan merempuh larangan ini, tidak takut pada balasan, apatah lagi kerana syurga atau neraka tidak pernah dapat dilihat dengan mata kepala ketika hidup. Itulah yang dinamakan iman.

SEKADAR RENUNGAN..
BTW...ashna mane, tak nak bagi nasihat ker

nie cam kes aku dulu...yang penah aku pos tahun lepas jew..
udah udah tu bro...jgn ikut nafsu....jgn salahkan tuhan jika ko duduk berjauhan gan dia...
sape kater melepaskan nafsu dekat org kita sayang ....makin kita syg...
tpi klau dipikirkan...kita dah merosakkan anak org...
jgn tinggalkan dia...ko dah buat dosa...ko nak +kan dosa ko lagie..
bro ape yg ko alami pernah aku alami...so jdi benda ni pengajaran buat kita...
aku gan awek aku ok jew..saling syg myg.....x pyh lepaskn nafsu pun...
tpi family awek aku dah tau anak dia dah dirasai oleh aku...aku bagi tau smua tu...dan x kan mglanginya lagi...
so pk elok2...pk yg positif...

kahwinla cpt dik...

adam_hawa posted on 18-6-2014 12:06 AM
kahwinla cpt dik...

aiyo... dah 7 tahun... da kawen da kot... hehehe

usha yg lain plak..he

alahai....murahnye awek ko
baru sekolah dah terlanjur?
kalau ko x kawen dgn die mmg xde mase depan la awek tu
mmg melayu sekarang america ea?
xde pegangan islam dah?

anak dia umo dah 7 tahun kot

tongkang_pecah posted on 22-3-2007 12:44 AM
baik tuan!!!..aku akan cuba perbaiki bahasa melayu aku dan bahasa omputeh aku...time spm aku d ...

So skrg ni ko macam mana, dah kawin blom? almost 7yrs citer ni ko post..

TT salah rumah ni. Tak sepatut masuk umah pendidikan sex. Ni masalah peribadi. Apa yg ka u buat tu x leh dijadikan pendidikan langsung