CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkang_pecah

Help me please

tongkang pecah ni multiple nick jer kan........

tongkang_pecah This user has been deleted
multiple nick??.....x baik tuduh tanpa bukti...dosa kering ja dpt dr Allah SWT...

maybe ape yg ko ckp tu betul...maybe aku ni teruk orgnya...coz tu allahx trima aku....aku ni b4 dis dah byk sgt2 wat jahat...maybe coz tu akuni x diterima...Allah,please forgive me....

kau muda lagi... elok tumpu study dulu

1st... ko ckp ko semayang tp still tk dpt mencegah dr obsesi sex ko.... bg pendapat aku ko semayang bkn sbb ko nk semayang secara ikhlas...ko sbb sbb ko rase bersalah, dlm harapan ko dpt compensate ape ko yg ko telah wat selama ni. mmg secara logik semayang tidak sesekali menahan obsesi ko ...

2nd ... pd pendapat aku ko sebenar tk sayangkan awek ko..... sbb ko sendiri ckp ko lebih cintakan dier biler dpt sex... come on face the reality yg ko sebenarnye tk sayang kan awek ko and ko selama ni ko anggap awek ko sumber kepuasan nafsu ko... and if ko betul ko sayangkan awek ko takkan wat dier begitu.....kan kan

3rd...ko kene selidik diri ko kenaper ko mempunyai obsesi sex yg begitu di luar kawalan, ko tanya diri ko kenape jd begitu, skrang ni ko kene fikir ttg diri ko sendiri, dan bkn antara ko dgn tuhan, tuhan tkkn ubah sesuatu kaum jika kaum tidak mengubah diri mereka sendiri, ko kene cari jawapan sendiri dan ko fikirkan sendiri penyelesaian,

ni nasihat aku pd ko..... putuskan hubungan ko dgn awek ko... sbb mmg obvious kasih sayang terhadap awek adelah berdasarkan nafsu semata ko seorang yg pentingkan diri sendiri dan ko kener fikirkan ttg kebaikan awek ko, tak terfikir ke mungkin satu hari obsesi akan memakan awek ko, dan mungkin kan menjejaskan masa depan awek ko, putuskan hubungan percintaan ttp kekalkan hubungan persahabatan sbb mungkin ko still memerlukan sokongan dr dier.....klau betul mmg ade sedikit kasih sayang ko pd dier then putuskan!!

pastu ko pegilah tmpt yg jauh dr godaan dan org ramai, tmpt yg tenang mungkin ko leh balik kampung, kat situ ko selidik diri ko sendiri dan cr jawapan kenaper ko jd begitu lemah, renung sebaik baiknya, dan fikirkan solution and tanamkan keazaman,

pastu ko kener terima diri kelemahan ko dan tanam keazam utk berubah, terima diri ko ...

ye mmg ko seorang yg obses ngan seks

dan selama ni nafsu ko yg menentukan kehidupan ko

dan ko tiada sebarang kawalan utk nafsu ko

dan ko seorang yg menyedihkan dan hina

ttp ko boleh berubah.... ko boleh berubah menjadi insan yg lebih baik

ko boleh berjaya....sbb ko still ade diri ko sendiri dan ko still ade keazaman

dan ko still ade ALLAH.... dan dgn semua tu ko boleh menang

jgn mengalah biler berdepan ngan nafsu, klau ko mengalah mmg ko seorang manusia menyedihkan

fikirkan solution and stick to it.....

satu lg cara mengawal nafsu agak berkesan ader lah start terlibat ngan activity angkat berat beli dumbell satu set pastu start angkat .....perigtan ni satu salah satu cara utk mengalih perhatian dan bukan penyelesaian....

harap  berjaya ...sorry klau posting terlalu harsh utk ko.... but hey sumone gotta do it

[ Last edited by  fish_o7 at 12-3-2007 06:09 PM ]

dang, i hope tis will b my las post dlm thread ni :)

Well tidak dinafikan bahawa nowdays sering keliru di antara persoalan seks dan juga percintaan.

Seks dan percintaan are actually two totally saperate issues :ah:  but ramai yang mencampor-adokkan bende dua nie dalam satu mangkuk. Behaviour of this sort is usually unhealthy and may lead to complications. Complications that a couple might not be aware of pasal diorang tengah giler-bayang pasal each other...

Cinta yang ikhlas dan suci ialah actually cinta yang tidak kene influence oleh sembarang rangsangan atau kecenderungan seks, and true and honest love should be based on keikhlasan, attention, responsibility dan love towards each other. Cinta can also be inteprated as cinta kepada Tuhan yang membawa kita kepada ketaatan, keimanan dan ketakwaan kepada Allah s.w.t. However, the false side of love ialah cinta yang didorong oleh naluri seks otherwise known as "cinta nafsu."

That's why, dalam perhubungan cinta di zaman nie,kita perlu menghindarkan diri from being overwhelmed by the sexual desires that you might have. Ader jugak ways to prevent yourself from having these inner desires.

First, jangan nak gie lepak berdua-duaan di tempat sunyi, kurangkan godaan sket :bgrin:

Kedua, err ur gepren janganla pulak memakai pakaian "seksi" ala hostess kat karaoke "Ah Huat" yang boleh merangsang nafsu u

Ketiga, please laa... kalau nak manja-manja atau mentel-mentel tu pon, agak-agak laa... Jangan selalu talk about, memikirkan, membayangkan atau melihat perkara-perkara atau bende-bende yang boleh menaikkan nafsu syahwat. Mata tu control sikit...

Keempat, kalo dah agak room mate u tu nak on sesi surf pon dia tu, pe kata u keluar n jalan2 amik angin, tenangkan diri, tgk pemandangan nature kat luar tu, n start fokus camne nak kurangkan rangsangan kat err anggota bawah tu

In saya nyer opinion, cinta yang positif dan membina ke arah kecemerlangan dan keimanan membina sebuah rumahtangga adalah baik untuk anda but please stay away from cinta yang berlandaskan seks dan keseronokan semata-mata. Pikir la sikit, kalau korang sendiri nanti ader anak perempuan, abih tu dia suka "have fun" ngan lelaki, camner korang rasa? konfirm macam nak meletop kan? Tapi in actual fact, siaper nyer salah? Ada juga sesetengah teenagers yang tak segan silu memberikan badan atas nama "cinta" or "I love you" dan akhirnya the consequences of their actions are beyond any of their wildest imaginations...

So...Hopefully this little piece of advise and penerangan dapat membantu lay out the issues of cinta dan seks di kalangan para remaja masa kini. Senang cakap, "cinta dan seks lebih bermakna selepas lafaz ijab dan kabul."

Semoga Tongkang berjaya mengahrungi dugaan nafsu ni, cum on u can do it k.... I'll believe in u

kenapa solution dia is i must break up with her??...dia bkn pmpuan teruk...x pnah pakai seksi,dan aku x pnah benarkankan dia jejak tempat mcm karaoke or pub tu...plg teruk pun supermarket...n peluang aku nk mendapat seks dr pmpuan lain mmg bercambah2...coz kwn2 dan surounding aku yg teruk ni...sory aku mencampur aduk cinta ngn sex...tp apa yg korang bedua nasihat tu betul...tp please la...not break with my gf...aku nk die jd isteri aku...aku bkn jantan yg dah wat sex pastu blah cmtu jer...aku bertanggungjwb...

Follow Us
Ya Allah Ya Tuhanku...selamatkanlah adikku ini...berilah ruang padanya utk bertaubat..bukakanlah pintu hatinya utk kembali ke jalan yang benar...berilah kekuatan padanya untuk menahan segala godaan dan hawa nafsu syaitan...kurniakanlah kebijaksanaan akal yang Engkau anugerahkan padaNya utk menjalani hidup dengan cara yang kau redhai...sedarkanlah hatinya....bahawa mencari keredhaanMu itu penuh dengan jerih dan payah..sebab itu syurga bukan milik semua...sedangkan tuntutan nafsu syaitan menjanjikan kenikmatan dunia yang sementara...bantulah hambaMu ini Ya Allah...

Adikku...segeralah bertaubat sementara ruang masih terbuka luas untukmu...Allah Maha Penerima Taubat utk hambaNya...

Bak kata pepatah...di mana ada kemahuan di situ ada jalan..hendak seribu daya..tak hendak seribu dalih..tepuk dadamu..buka mindamu...berfikir dengan cara bijaksana..dengarlah kata akalmu..bukan nafsu semata...andai tidak... sampai ke mana pun kau takkan bertemu jalan penyelesaiannya...percayalah..

Originally posted by tongkang_pecah at 14-3-2007 11:02 AM
kenapa solution dia is i must break up with her??...dia bkn pmpuan teruk...x pnah pakai seksi,dan aku x pnah benarkankan dia jejak tempat mcm karaoke or pub tu...plg teruk pun supermarket...n pel ...

yg kata nak bertanggungjawab tu kau... gf kau kata ape? hati perempuan bukan bole kita baca.. mana tau gf kau lak yg mintak break up.... kau sekadar nak bertanggungjawab, tapi umur dah la muda, keje pun belum ada lagi... nak kasitau parent nak kawin pun takut coz tak mampu lagi... ape tanggungjawab kau?? nothing... just dari mulut jer.. kalau gf kau tu sanggup tunggu la.. kalau dia tak sanggup... mungkin dia akan mintak break up...
tak pernah seksi n tak pergi tempat camtu semua.. tapi jatuh tersungkur dalam sex... tu semua takde makna... kalau dalam kepala otak kau betul2 sayangkan dia.. sex bukan jadi taruhan... jangan2 gf kau pun pikir gak, kau hanya nak sex je... not love.. nak bercinta time study ada batasnye.. lain la kau dah kerja, sure aku percaya kau bertanggungjawab...

Reply #68 rimau_taring's post

Batul kata Rimau tu Tongkang, u patiut konsentret ngan study dulu, baru pikir nak kawin, u dah ready nak sediakan makan pakai untuk anak org ke? Tanggungjawab tu bukan pasal ko ko dah amik virgin dia je, ko kene bertanggungjawab dalam segala segi... kukuhkan diri tu dulu, baru citer pasal tanggungjawab....

Reply #68 rimau_taring's post

betul ...tu walaupon kasar tp benar ...

so x kan la smudah tu je aku tgl dia???...mcmana nk ckp kt dia sdangkan aku dah janji ngn name tuhan aku x kan tglkan dia??....aku tau alasan aku tu x kukuh pasal dia x pakai seksi tu tp aku x tau nk terangkn cmne....k..aku bersalah...aku bkn nk lawan korang...aku mmg bersalah...

Originally posted by tongkang_pecah at 14-3-2007 05:06 PM
so x kan la smudah tu je aku tgl dia???...mcmana nk ckp kt dia sdangkan aku dah janji ngn name tuhan aku x kan tglkan dia??....aku tau alasan aku tu x kukuh pasal dia x pakai seksi tu tp aku x ta ...

aku tak suruh kau tinggalkan dia.. aku nak kau abis belajar n dapat keje baru pikir soal tanggungjawab... nie membabi buta dah sebut nak tanggungjawab... kalau aku dengar kau dah menikah ngan dia skrg nie, takde la aku komen camtu... nie kawin ngan dia pun belum ready lagi... nak sebut tanggungjawab...
tapi kalau dalam masa terdekat nie, tiba2 dia nak mintak break... kau tetap takleh halang kan... mana tau dia jumpa laki yg lebih educated n kerjaya bagus n take care dia, tak penah ambik advantage mcm kau buat kat dia dulu... sedangkan kau baru nak mula belajar n keje takde... nanti sure kau salahkan dia lak n terus lupa perkataan tanggunjawab yg kau janji2 dulu...
nie ape main janji sampai name tuhan lak... tak elok weh.. camtu kau dah main2kan name tuhan.... ni lagu buat aku bengang bila ada orang berjanji pakai name tuhan....

Originally posted by fish_o7 at 14-3-2007 04:17 PM
betul ...tu walaupon kasar tp benar ...

kasar ke? hehehe.. terpaksa coz nak kasi orang tu insaf.. terpaksa sound direct...

salam

Originally posted by tongkang_pecah at 4-3-2007 02:41 PM
hello...aku nak mintak nasihat dr kornag smua...hope korang jgn marah2 aku ya....aku ni baru ber umo 18 yahun..aku ada awek...tp aku dah anggap dia mcm bini aku...aku dah terlanjur ngn dia...stat ...

IMHO

U ni dah tahap wajib utk bernikah..

dont worry about rezeki... rezeki tu Allah swt yg tentukan...bukan u atau mak bapak u yg tentukan... lebih2 lagi u nak menjauhkan maksiat, Allah akan beri jln, InsyaAllah

Ramai je org kahwin muda... theres a will theres a way

U ada kesedaran... fikir la...

sampai bila u nak tanggung dosa zina... takkan u lebih takut hidup susah kat dunia drp hidup susah kat akhirat.

Come on la brother.... this is ur life n dead... semua org boleh bercakap... but u yg kena pandu hidup u..

Nasi tambah

Tak semestinya u kahwin dgn mak wea u.  kalo u kahwin ngan beliau lagi bagus...

shinigami_rukia This user has been deleted
susah2 kawin jer laa...kn dah jatuh hukum 'wajib kawin' kalau dah tak bley tahan nafsu...juz a tot

Originally posted by shinigami_rukia at 14-3-2007 10:51 PM
susah2 kawin jer laa...kn dah jatuh hukum 'wajib kawin' kalau dah tak bley tahan nafsu...juz a tot

nikah je la... takyah buat kenduri kalau dah tak mampu...
tapi aku tau dia tak ready lagi nak nikah coz study lagi... aku pun tak tau macam mane awek kau senang2 je bagi buat menda tu...

.... tk yah nk menyusahkan diri bkawin ...byk lg penyelesaian dier ...cume kene fikir jelah ....

Okay I nak hightlight-kan di sini mengapa sesetengah org yg solat atau sesetengah org alim melakukan seks terlarang.

Dlm kes2 sebegini kita telah diberi peringatan. Hendaklah kita menggunakan fikiran/ ilmu apabila berhadapan dgn apa2 shj situasi.

Fikir baik buruknya.. kalo aku buat begini, apa kesannyer... kalo aku buat begitu, apa kesannyer...

Sabda Nabi saw

Keutamaan ilmu lebih baik daripada keutamaan ibadah
(Ath Thabrani)

Sedikit Ilmu lebih baik drp byk ibadah
(Ath Thabrani)

Ibadah yg paling afdal ialah mendalami ilmu (fiqh)
(Ath Thabrani)

Kita tentu pernah dengar...

"Berfikir sesaat itu lebih baik daripada. sembahyang sunat seribu rakaat "

So, dlm kes Tongkang ni.... u berfikir la baik2.... bertanggungjawab la di atas kesalahan yg u lakukan.

Kalo u lari dari masalah... believe me... sampai bila2 pun u tak akan berubah...

Ulang suara...

Kalo u melakukan sesuatu utk mengelakkan maksiat, Allah swt akan beri jalan utk terus maju ke hadapan. InsyaAllah

Take care

dempol This user has been deleted

Reply #71 tongkang_pecah's post

kau dah try berpuasa ke..kalau berpuasa kita boleh menahan nafsu nabi kata...bile time bulan puase kau boleh tak melawan nafsu..nak personal nasihat lagi..email aku..az_ady08@yahoo.com