CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ustaz_SUFI

OTAI

mak jah berlakon ker filem ni???

Akhirnye film ni dapat tayangan utk Hari Raya..

aku just nak komen, mana2 film mmg khas utk tayangan Raya, kalau boleh biarlah ada spirit Hari Raya tu, kirenye ada berkisar bulan Ramadhan dan Syawal.. maybe dorg tak buat macam tu sbb tak sure dapat tyg time raya atau tak, dsbbkan skim wajib tayang yg ada kat Msia ni.. kalau omputeh, bnyk film dorg berkisarkan spirit Hari Krismas (ni bukan kes nak tiru Barat or watsoever, tapi just nak poin out something)..

Film Raya yg ada spirit Hari Raya yg aku prasan adalah spt Syukur 21, Lagi2 Senario, I Know What U Did Last Raya.. mmg ada antaranye agak hampeh, tapi dorg ada selitkan spirit Hari Raya tu..

utk Film Otai ni tak sure la, ada spirit Hari Raya atau tak..

OTAI

Tayangan 13 Oktober 2007...

Sinopsis
Aiman yang sudah punyai isteri, Azura dan sudah 3 tahun mendirikan rumah tangga tetapi gagal untuk mendapatkan zuriat. Aiman dan Azura mendapat tekanan dari ayah Aiman, Tan Sri Mansur, jika mereka tidak mendapatkan zuriat menjelang akhir tahun, seluruh harta milik Tan Sri Mansur akan diberi kepada anak yatim. Azura membuat pemeriksaan dengan doktor, hasil pemeriksaan tersebut mendapati bahawa Azura mempunyai masalah peranakan. Azura telah membuat keputusan bahawa Azura membenarkan Aiman menikah seorang lagi atas tujuan untuk mendapatkan anak disertai dengan 17 syarat. Aiman meminta pertolongan dari kawan karibnya, Sammy untuk mencari calon untuk menjadi isteri yang kedua. Bagaimanapun semua calon ditolak oleh Azura dengan alasan terlalu cantik. Aiman kemudiannya meminta Sammy mencari Mawar, gadis yang diminatinya sebelum kahwin untuk menjadi isteri kedua. Sammy mengubah imej Mawar untuk meminta persetujuan dari Azura. Apabila Azura setuju, majlis akad nikah pun dijalankan. Semasa majlis akad nikah, kecantikkan Mawar terserlah dan Azura telah jatuh pengsan. Doktor mendapati bahawa Azura telah hamil. Kedatangan ibu Azura memburukkan lagi keadaan. Keadaan ini menimbukan pelbagai salah faham dan tekanan dalam keluarga Aiman. Aiman meminta pertolongan Sammy untuk mencari seorang lagi calon untuk menjadikan isterinya. Muslihat itu diketahui oleh Mawar dan Azura dan mereka menyesali atas kelakuan mereka sebelum ini dan berjanji akan berbaik dan menjaga Aiman.

cam best aje

cam TAK best jer

mesti lawak citer ni.......

Follow Us
macam besh jer. sapa pelakun?
main ari raya pertama tu..

kalau aku paling-paling pun tunggu vdc jer...

konpem aku x tgk.tak brkenan le citer2 prof razak ni

msti lawak giler cite ni sbb ade apek ngan yasin...

oh...ada ker...hehehe

tunggu kat astro je lah hhehee...

tunggu kat torrent je

satu lagi pilem sampahhhh...
heran pilem2 prof nih slalu dpt tayang time raya....
perfect timing ker???

Hmmm,lawak apek dah mula memualkan dan jalan cerita filem prof ni byk mengarut.

aku dah tgk midnite semalam iaitu raya pertama.. overall aku rasa ada improvement skit film Razak, xde la asyik nak kena kutuk je (actuali aku still kutuk2 gak sbb ada perkara yg aku tak berkenan).. aku suka style film ni sbb die wat kelainan skit, die wat cam konon2 yg ni ada talk show.. tema yg diketengahkan pun agak berat skit iaitu poligami, takleh dapat anak etc tapi disampaikan dalam versi komedi..

cuma lawak2 spastik apek dan yasin bnyk lagi di takuk lama msbbkan aku meluat.. razak patut tuka lawak2 spastik dorg ni.. rasa cam dah basi dan poyo je lawak2 bangang tsb.. dan ada la lagi kekurangan, tapi utk film ni takde la aku kutuk teruk2 cam kebanyakan film Razak sebelum ni especially 7 Perhentian dan Potret Mistik..

x ingin tgk!!

UNDERGEARZ This user has been deleted
Originally posted by laislabonita at 14-10-2007 01:01 PM
aku dah tgk midnite semalam iaitu raya pertama.. overall aku rasa ada improvement skit film Razak, xde la asyik nak kena kutuk je (actuali aku still kutuk2 gak sbb ada perkara yg aku tak berkenan ...

ko bagi pandangan ke ape ke namun aku nk pi tengok tiiidaaakkk....

filem takde standart