CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lows^man^lyrics

Bank mana yang paling bad service?

saja nak bg tau ...
aku dah x guna bank rimau tak sunat tu ...
aku dah guna bank islam .. so far .. ok arr ... walau ada hiccup here and there
tapi toleratable ..

i vote for CIMB..no. 2..encik rimau....

pengalaman buruk dgn CIMB camner tu hate???kalau boleh ceritakan...

bank yg paling lembab sekalik BSN

Maybank agak laju juga..tpi geram btul ngan card debit baru nie..tk sampai sebulan dh rosak kene tukar balik.... dah tentu2 la kita kene bayar....tensen...padahal kad atm sebelum ni bertahun2 pakai tk rosak pun

343# medangmru

tak ade le tahap burok bebeno pon medang..tapi cam tahap2 panas hati kejap...petama mase aku nak bank in cheque pakai mesin...alahaii..memang le aku nampak cam tekial2 sikit..ofkos la aku kena baca screen tu kan..lps tu ada sorang mamat ni dtg kunun nak tulung aku la..tolong ok mak tak kisah..tapi siap tanye aku cheque tu duit dari mana? siap tanye aku buat ape sampai cheque tu atas nama aku...err eskus me?

2ndly..laki aku wat settlement lon keter...dah la pagi tuh dorang dok hugun laki aku sampai pegi 2 branch semata2 nak carik rekod laki aku yg ntah mana2 dorang dah selit...blakang ...late evening ada orang dia call interiget laki mak ..nape nak settle loan keter??(ape nye soklan daa) lps tu tanye..buat settlement nak renew rodtak ke? motif setel loan keter ade hubung kait ngan renew rodteks nih...wtf...???? eeiii motip sangat ..dah le call nak kat2 senja ...

*tepuk dahi*..mujo aku tak rampas tepon dari laki aku..nak gak aku tanye dia..newbie ke nih ...hahahhahhaaa

Bagi aku BSN Jalan Kg Pandan, KL yg paling siyal.
Dah 5x kali aku bawak warga2 emas berurusan dgn bank ni.
Takde perbezaan & kemajuan
Dah la lembab...attitude staff2 yg kat kaunter mmg hazab !
ckp dgn customer pun mcm nak taknak je n haram nak pandang muka customer pun.
Dgn tudung kuning keORENan mcm sami budha tu. Cun abis la konon...
Bila customer tanya apa2 mcm malas je nak jawab, main tunjuk2 je....
aku ingat dia bisu...tapi ok plak bila bercakap dgn Jaga bank yg perasan POLIS  sbb pakai baju mcm polis tu. Siap senyum2 n ketawa bagai...elok & birah je aku tgk.
aku kesian kat warga mas yg selalu berurusan dgn bank tu especially yg nak kuarkan pencen, nak amik duit bantuan baitulmal dll. Dah la byk yg uzur....jalan pun tak kuat
Dgn layanan yg mcm siyal tu, ada sorang pakcik ni dah mengamuk sbb dia tunggu lama sgt... ada 4 kaunter, 1 je yg bukak. Tak hazab ke warga emasa yg menunggu kat situ...

Follow Us
Plaing lembap = Maybank, seramai mana staff kat kaunter pun masih slow..

MayBank nie....diorang naik kepala coz, diaorang nyer customer based memang besar. Kalau tak salah aku, largest of all banks in Malaysia in terms of Consumer Banking.

Kenapa jadik camni? coz all the legacy policy. Maksud aku legacy policy, nak masuk gaji kena bukak akaun MayBank etc for government sector (dulu laa). Lagipun, masa MayBank nie start bukak dulu (awal2), memang Maybank nie top ler ...so memang ramai yang ada akaun dgn Maybank nie......

Soo...bila dah lama....MayBank nie naik lemak ler.....nak buat camner....company dah besau..setakat seratus dua nak tutup akaun..celah gigi ajer...tu pasal yang depa jadik cam sekarang nie.....

Also, cuba hangpa compare txn charges depa utk counter against other banks.....lebih mahal compared to the others....kenapa? Pasal depa nak suruh customer pakai Internet Banking (IB) or those CDM/ATM machines......

By doing so, depa can reduce operation cost with STP (Straight Thru Processing)....so, as a deterrent process, depa kenakan charge yang lebih utk any transactions taht requires manual intervention, ie yang pie counter etc tu.

Anyway, all banks are working on this, but not at the expense of customers that want to go thru counter.....cuba hangpa bayangkan....pakcik2 kat kampung tu tau ker nak tekan2 tekan butang CDM, ATM and IB nie??????????

topik yg takkan kehabisan post..truskan.

Bank ngong..............   BSN.......

Menyirap tul darah haku klu berurusan dgn kaunter......

Gedik2 je lebih...... keje lembap......

Bank ngong..............   BSN.......

Menyirap tul darah haku klu berurusan dgn kaunter......

Gedik2 je lebih...... keje lembap......
mjla Post at 20-10-2009 11:45

i sokong !
rase mcm nak sambalkan pompuan2 yg kat kaunter tu......

public bank ,bank terunggul di malaysia,maybank bank tertoootttt di malaysia

BANK PALING BANGANG JATUH KEPADA BSN..MMG BANGANG/LEMBAP

a'ah...
BSN paling lembap....

Maybank is the top...walau macam mana mesin ATM dia lah yg berada merata-rata tempat, untuk itu saya mengucap terima kasih ke Maybank...Maybe service dia sikit bila kat cawangan tu...what to do, wang kita ada kat dia orang so, kena la bersabar...

Maybank is the top...walau macam mana mesin ATM dia lah yg berada merata-rata tempat, untuk itu saya mengucap terima kasih ke Maybank...Maybe service dia sikit bila kat cawangan tu...what to do, wang  ...
mohdmus Post at 17-11-2009 06:24 PM

bab ni aku plg setuju...senang....kat mana2 ATM dia mesti ada nyer...kebanyakan stesyen minyak pun mesti ada ATM mesin Mebenk ni banding ngan ATM mesin Bank lain...

bagi aku bank islam.. lembapppp

bab ni aku plg setuju...senang....kat mana2 ATM dia mesti ada nyer...kebanyakan stesyen minyak pun mesti ada ATM mesin Mebenk ni banding ngan ATM mesin Bank lain...
medangmru Post at 2-12-2009 10:30 AM

aku lak nyampah ngan mebenk tempat aku nih..segala machine CD sume letak dalam opis yg berkunci..opis hour je leh berurusan....pas tuh lembab kemain...

public bank ,bank terunggul di malaysia,maybank bank tertoootttt di malaysia
syahanna79 Post at 9-11-2009 02:21 PM

nih aku sokong...Public Bank nye service mmg best..kalau org penuh dalam bank pon, dlm 5-10 minit dah selesai dahurusan...sbb sume kaunter bukak...sbb tuh aku suke PB nih..kalu bank lain, jenuh le menunggu

bad service? obviously maybank.. nak2 cawangan serimanjung .. staff laki yg rambut putih kat depan kaunter.. mmg aku pangkah.. :@