CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Family aturkan jodoh tanpa pengetahuan kowang... nak terima ker?!!

Reply #77 bacteria82's post

mmg pun mis ada ckp mcm tu, tapi family bagi -ve respond, dia org ckp, kenai n berbincang selepas kahwin, keje dia org kahwinkan jer!!!

mgkn awak, xpernah melalui saat2 mcm nie, n family yg understanding, so senang... tapi klu kena mcm nie???

Apa tindakan selanjutnya??? keinginan nak kenal pun, jadi kot lain dah

kalau i jadi u lah miss..i lari dari rumah!!! i tak sanggup nak melalui nye!!
u yg kawin ke famili u nih...??? lain lah kalau famili u beri u masa mengenal hati budi org tuh tapi nih tidak...main trus paksa plak!!

kalau aku la...

laki tu kachak cam pahrin ahmad.... aku terima je.... siyes   

Reply #83 pinkie's post

Tapi dia kata jenis not her type

Reply #1 leon_mclaren78's post

klo ko btul2 tak b'sedia..tak pyh la terima..
or klo was2,wat solat istikharah
klo parent ko btul2 da insist suh ko kawen..better ikt jer..
InsyaAllah berkat hidup..n bahagia dgn marriage tue

Reply #85 nakedeyes9's post

Ye tak ye. Terlupa lak. Buat istikarah mmg perkara yang paling tepat. Cuba la yek

Follow Us
kadang2 kita x boleh memandang rupa paras sgt,ramai lelaki yg hensem kat luar sana,muka nmpak baik tp kasanova.Ape2 pun baik buat solat Istkiroh dulu,Insyallah ada petunjuk.Yang penting bersedia utk berumahtangga.

- Berkahwin itu indah dan nikmat bagi yang benar-benar mengerti tuntutannya. Berkahwin itu menjanjikan pahala tidak putus-putus bagi yang menjadikannya gelanggang untuk mengukuhkan iman, mencintai Tuhan dan menjadikan syurga sebagai matlamat. Berkahwin itu sempadan daripada ketidaksempurnaan insan kepada kesempurnaan insan - bagi yang mengetahui rahsianya.

- Berkahwinlah anda demi Tuhan dan Nabi bukan berkahwin kerana perasaan dan mengikut kebiasaan. Jodoh usah terlalu dirisaukan, tiba masanya ia akan datang menjemput, namun perlu juga anda membuka lorongnya supaya jemputan itu mudah sampai dan tidak terhalang.

nie copy dri thread lain... huhu

but worth to take into consideration:

Walau pun Islam membenarkan ibu bapa campurtangan dlm soal menentukan bakal jodoh utk anaknya, tetapi kebenaran itu bukanlah pula bertujuan utk memaksa atau menghalang, tetapi semata2 utk kebaikan bersama.

Ibubapa atau wali sememangnya tidak mempunyai kuasa penuh ke atas perkahwinan anaknya, tetapi ibubapa sbg org yg lebih berpengalaman adalah diperlukan dlm saat2 sedemikian utk memilih dan menentukan bakal pasangan anaknya. Bagaimana pun persetujuan anak diperlukan tanpa sebarang paksaan.

Sabda Nabi saw,

"Jgnlah kamu mengahwinkan anak gadis mu melainkan setelah kamu mendapat izin drnya, bertanya seorg sahabat, bagaimanakah izinnya wahai Rasulullah? Maka jawab Rasulullah saw, apabila dia diam"
(Tak pasti siapa periwayat)

Sabda Nabi saw,

"Diam itu adalah tanda suka"
(Tak pasti siapa periwayat)

ps. Sorry sebab masa I pergi kursus kahwin dulu Datuk Abu Hassan Din Al Hafiz tak sertakan periwayat hadis.
Walau pun Islam membenarkan campurtangan ibu bapa/wali dlm hal perkahwinan anaknya, samada memberi pandangan dan nasihat, membenarkan atau terus menolaknya, maka Islam juga meletakkan satu dasar sbg asas panduan utk menentukan samada pinangan terhdp anaknya itu boleh diterima atau menolak.

Balas #18 afja\ catat

selera tak selera blakang kira kak. kalau hari hujan yg sejuk, dari peluk bantal yg tak melawan, baik peluk bini yg melawan.

kakaka..

dlm kes nih, buaya mane la yg menolak mangsa. lepas tuh mangsa terpaksa rela dlm keterpaksaan tuh. kalau tak derhaka.

kakaka..

motifnye, selera ke tak, aku rase lelaki mesti punye berselera lah. kalau tak, tercabar tuh beb kejantanan. pompuan kat seblah baring, angin malam lak sejuk je, lepas tuh ade bau parfume eu de toilette, fuhh... mau berasap menahan tuh beb. takkan nak tengok je. appa kess

kakaka..

pompuan same je kot. kalau dan tersentuh, tak berlapik, takkan tak terasa. kendian di gosok gosok sket. dari gosok turun ke urut. dari urut turn ke ramas. lepas tuh halal lak tuh, tanpa rasa bersalah bleh bersentuhan. bayangkan kalau pompuan itu virgin, tak pnah bersentuhan dgn opposite sex, for sure there is electricity. its new. its exciting. tantalizing. and suddenly, abang sayang adik..

kakaka..

mak aku ngn bapak aku dulu ade cite2 nak jodoh kan aku dengan sorang sepupu ni.... mak terus cakap choyyy... tak nak nanti anak jadi ting tong..kan tak digalakkan kawin ngan sedara kan..
tapi orang2 melayu ni pelik..kalau kawen dengan sedara .. hubungan makin erat.. ye la tu... makin terkuncup ade la..tak berkembang...

kalau satu gene beruk .. sepupu pun gene beruk..tak ke anak ko pun muke macam beruk je.... kalau ko beruk, kawin dengan ikan..harus la kan muke lain2... tak de variasi orang kate...

aku tak tau ape aku melalut ni...

tapi kalau nak jodoh2 ni..arranged marriage... tak payah je la.. tapi kalau rase itu care terbaik dari tak laku kan.. kwen je la...

bagi aku kalau hati tak nak, cakap je tak nak... kau yang akan ngadap muka dia siang malam hari2, bukan mak kau.

memang la orang tua lebih tahu, tapi diorg bukan maha mengetahui. cam kakak aku rileks je tak kawin, awal2 dulu pun mak aku cam kenen2 kan orang, dia tak layan. skang ni dia happy je duk umah, mak aku pun happy pasal ada orang kat rumah. aku pun lagi le happy pasal ada orang leh buat kan teh ais dan nescafe ais feveret ku

Reply #92 narif's post

kann.. kite paling hepi sebab ade orang jaga kite kan... .. nanti aku la jadi maid untuk adik2 aku tauuuu....kowserrrr

Originally posted by sayang_mulut at 25-2-2009 12:10 AM
mak aku ngn bapak aku dulu ade cite2 nak jodoh kan aku dengan sorang sepupu ni.... mak terus cakap choyyy... tak nak nanti anak jadi ting tong..kan tak digalakkan kawin ngan sedara kan..
kalau satu gene beruk .. sepupu pun gene beruk..tak ke anak ko pun muke macam beruk je.... kalau ko beruk, kawin dengan ikan..harus la kan muke lain2... tak de variasi orang kate...

hahahahaha..ya Allah sabar jer lah kan..mmg tak digalakkan kawin sepupu sebab tak berapa nak menjana perkembangan minda katanya...
cuma kalau dh bjodoh dgn sepupu sendiri..jodoh tu rahsia Allah kan..ada la hikmah tersendiri...

Originally posted by leon_mclaren78 at 1-2-2007 06:49 PM
Nak tanye pendapat forummers pempuan...

andaikata la... kowang blum bersedia nak kawin walopun umur dah semakin lanjut (katakan la dlm 30-an).. kerjaya dah agak stabil, tapi tak puas lg enjoy  ...

seriously baru je kene last month...tapi bukan perbuatan my mom, to her selagi i belum kata nak kawin dia pn takkan paksa...
nih makcik sedare yg tak berapa nak dekat sangat la...tapi ya Allah, tak tau la concern ker, dpt komisyen ker..
atau mmg perasaan menjaga tepi kain songket die org lain sgt kuat...
without warning tibe2 gi kenalkan i dgn seorang mamat ni..
i tak pasti sebab musabab yg utama, yg i pasti i tak suka dan tak boleh terima cara tu..
ini bukan soal paras rupa harta ke, atau tak puas enjoy ker...berkemungkinan juga sebab bukan jodoh i kan..or yg sll disebut, belum sampai seru

ini pendapat akulah ek...
pertama skali check jerlah sesuai ke idak..
mungkin korang sendiri pun ader taste tersendiri kan..
cuma pikir positif dan negatifnyer..
so pilihan ada di tangan sendiri..
cuma keadaan bagi sorang pompuan adalah berlainan dgn lelaki..
apapun berbalik pada jodoh itu sendirik..
dan yg paling penting,
kalau itu adalah peluang terbaik..
jgn lepaskan..
takut menyesal plak..
atau di bhg yg lain..
jgn menyesal kerana menerima..
dan jgn menyesal menolak...

Reply #95 MsQuerida's post

kannn.. sagat tak enjoy... tak de la..mcm seolah2 masuk rumah orang tak beri salam...

kalau aku... aku akan bantah

wpn org kate x knal maka tak cinta

lg x knal la aku takot nk wat laki

xmo jd cm kwn aku yg fmly aturkn jodoh die

smpi skg x ley trime wpn da nk menikah x lame lg

Originally posted by sayang_mulut at 25-2-2009 12:10 AM
tapi or ...

mmg x bkembang kalo kawen dgn sepupu sndri

balek2 muke die gk ko tgk

balek2 kampung tu gk ko pegi

et lis carik ar yg jauh cket

ok jer kot hahahah..ala terima jer..