CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Family aturkan jodoh tanpa pengetahuan kowang... nak terima ker?!!

huhuhu.. aku pernah kena.. tapi takdalaa ekstreme sampai nak suruh kawen tros...

satu kes tu.. sedara nak kata jauh.. takdalaa jauh sgt.. dua pupu kot.. time tuh dia dah duda.. nak masuk minang.. masa tuh aku kat oversea lagik.. mmg tatau crita langsung... parents aku mmg berkenan laa sesangat.. dua pupu aku tuh mmg hensem laa sangat.. aku rasa aku ada gi wedding dia dulu tuh... bab ada duit takda tuh.. aku tak sure.. tapi aku rasa mesti ada punya sbb parents aku sangat pentingkan kestabilan... tapi aku mmg tak berkenan laa.. sbb sedara .. aku rasa macam.. isk.. tak kenalaa... seb baek laa masa tuh arwah tok wan aku ada lagik.. dia laa yg menentang habis2-an plan parents aku tuh... sampai ke hari ni.. mmg parents aku tak pernah gitau aku pon pasal nih.. kakak ngan arwah tok wan aku yg report kat aku..

satu kes plak.. masa nih aku br balek malaysia for good... parents aku mmg nak sesangat lerr aku kawen cecepat.. masalahnya aku takda hati kat sesapa pon lg time tuh... sekali abg aku lak pepandai rekemenkan member dia.. sabo jalaa... member dia lak mmg stok slalu gi umah lunch masa ari jumaat (aku takda time nih) ... mak aku mmg dah berkenan laa.. nak puaskan ati mak aku punya pasal and tannak laa be rude to member abg aku tuh.. aku agreed laa gi lunch date ngan dia.. not exactly lunch date laa.. just borak over coffee jaa... hat ni plak.. mmg kaya tak ingatlaa... kalau kawen ngan dia sure leh goyang kaki shopping ari2 laa aku... hahaha.. mmg tergugat laa jugak.... masalahnya bila jumpa.. bkn saja aku takda slera.. tp our interests mmg tak sama langsung laa.... so pas date tuh aku ckp kat mak aku laa.. aku tannak... sampai la ni mak aku tak abih2 nak kenen lagik ngan brader tuh... tapi aku still tannak.. plus skrang dah jumpa yg aku berkenan pon.. hehehe..

Reply #21 cyra's post

err..errr..muka dia leh tahan tak? badan dia kurus ke gemuk?

kalau muka dia leh tahan..takder jerawat batu..
pastu badan dia tak gemuk..or montel..

bak lah kat hana..
hana nak..

hana nyanyi ekk..

OOO CYRA..SAYA MAU KAWEN..

Reply #14 Hana's post

alo... sampai seru  tu tak kira kita punya condition, ada nafsu ke takde.
sampai seru tu umpama petunjuk. kalo tuhan kasi petunjuk utk bertaubat, atau utk buat sesuatu, dan kita ignore petunjuk tu... sedangkan, mana laaa kita tau yg itu adalah "seruan" . . . ? ;)

pk la banyak kali...sebab yang nak idup bersama adalah kite...bukan mak ayah kite...

kalau aku dipihak ko, walaupun takmo kawen lagik ke, nak enjoy puas2 dulu ke haper ke...aku akan terima cadangan mak aku, tp ngan syarat kenal2 dulu....(tempoh percubaan lam setaun ke)

jgn tros cakap taknak...sian kat mak ko...

ko belum pernah jumper lagik, ntah2 dia diciptakan tuk ko...chewahhhh...saper tau kan...sedara jauh ler katakan....

mak ko pun, takkan dia nak cari org yg sebarangan...dia mesti nak kehidupan anak dia terjamin gitu...

cuba2lah...

Originally posted by bzzts at 2-2-2007 12:20 PM
alo... sampai seru  tu tak kira kita punya condition, ada nafsu ke takde.
sampai seru tu umpama petunjuk. kalo tuhan kasi petunjuk utk bertaubat, atau utk buat sesuatu, dan kita ignore petunjuk ...

petunjuk utk bertaubat takper lagi..itu antara kita dgn tuhan..
petunjuk utk pilih perkerjaan takper lagi..sbb..kalau tak sesuai..anytime boleh quit..
petunjuk utk pilih cawan yg mana best..takper lagi..sbb kalau boring..leh beli cawan lain..

petunjuk utk kawen?? kawen bukan main2 tau..
sbb.. melibatkan kena bukak baju utk suami..kena ..err...sensored..
kalau takder rasa "the thing" ..mcm mana nak bukak sumer baju weyy..
aku tau ler ko lelaki..tak perlu rasa.."the thing"
sbb lelaki..terkam ajekk.. janji "adik" dia bangun .. ikut taste ke..tak ke..belakang kira..janji..errr..sensoredd..tuttt..
perempuan..kena ada..."the thing" laa..baru la dia nak bukak baju..nak ..errr..again sensored..

kalau tak der rasa..'the thing" ..itu serupala dgn mcm pelacur or perempuan simpanan..buat benda tu..tanpa rasa ape2..sbb duit ajek..

note - perempuan tu..bukan jenis rempit..bohsia..or pelacur..or perempuan simpanan.. dan ini bukan kawen atas dasar cinta..
cinta tu lain..
bila dah cinta..selalu ada rasa.."the thing" tu..yg tak sabar2 nak nikahhhh...

Follow Us
ish ish ish hana, maaf cakaplah, kau serius ke betul betul nak sangat kahwin dalam masa terdekat? mungkin aku salah, tapi semenjak duamenjak ni, bila aku 'terserempak' dengan posting kau, mesti menjurus ke arah 'itu' malu sendirian aku bila baca

menjawap persoalan pembuka thread; kalau tak berkenan buat pe paksa diri, so kalau aku la, kalau aku tak berkenan, aku takmo. Lebih baik aku cari duit sara diri aku sendiri dari disara orang yang aku tak sayang

Reply #26 Hana's post

sampai seru pun leh main pilih ka? ini ok, itu ok, tapi ini reject... hehe.
seru ni bukan dari celcom, bukan dari astro atau tv3 tau... tapi ni seruan besar.

org2 dulu kawen dulu baru bercinta. ok aje, beranak pinak dah bercucu cicit lagik.
btw, itu cuma pandangan peribadi aku ler.

terpulang pada pembuka thread nak decide cemana.
apa2hal pun, kalo dah jodoh, Qada' dan Qadar, dah takleh lari dah.

errmmm.... alasan takmo kawin... maybe sbb:

1. byk kali bcinta tp dikecewakan, sajer nak mengubat hati & nak rilex dulu...
   -alasan bleh terima...
2. tak bersedia sbb tak pandai masak, tak cukup ilmu ruma ...
   -ala, ni small matter...dah melambak org tak pandai masak idup bahagia gak, as long laki ko ok, tak cerewet shld be ok lorr...dun wori!
3. tgh mengorat mamat lain, tapi still blum berjaya...
   -alasan ni ade kene mengena ngan no 4 & 5...sila lihat komen seterusnya
4. mmg tak hingin nak kawin... nak idup solo sampai mati!
   -betul ni TAK HINGIN KAWIN???? jgn sebarang ckp beb! satu doa tu - nak idup solo sampai mati...kalo ko mati senang takpe, ni sampai tua merenta, terketaq2, family dah takde, tinggal sebatang kara....ape ko nak buat? at least, kalo kawin, ade anak, itulah harta ko dunia akhirat, sbb anak2 dianugerahkan utk berbakti pada org tua, anak2 yg akan mendoakan kite apabila kite di alam yg lain - "hanya 3 perkara yg dibawa mati oleh seseorang salah satunya doa anak yg soleh..."
5. tak minat dgn lelaki / tak minat dgn sex.
   -tak minat lelaki? abih tu, minat pompuan ke? tak minat sex, ingat matlamat perkahwinan tu sex semata ke?
6. blum sampai seru / tak sampai ati nak tinggalkan kehidupan bujang.
   -selagi kite berpegang pada 'seru' ni selagi tu la kite akan ckp tak sampai ati, tak puas enjoy dan yg sewaktu dgnnya.

Originally posted by artgeex at 2-2-2007 05:02 PM
ish ish ish hana, maaf cakaplah, kau serius ke betul betul nak sangat kahwin dalam masa terdekat? mungkin aku salah, tapi semenjak duamenjak ni, bila aku 'terserempak' dengan posting kau,  ...

nape ko yg malu?
aku cakap logik ke tak?

Originally posted by bzzts at 2-2-2007 05:24 PM
sampai seru pun leh main pilih ka? ini ok, itu ok, tapi ini reject... hehe.
seru ni bukan dari celcom, bukan dari astro atau tv3 tau... tapi ni seruan besar.

org2 dulu kawen dulu baru bercin ...

org2 dulu lain laa
org2 zaman skrg lain..

org2 dulu2.. tak gi sekolah..
umo 12 terus nikah..

org2 dulu2..tak makan frozen food..tak makan fast food.. sumer buat sendiri..
santan tak guna yg kotak punyer..
santan kena dimesin ..then..diramas2 diperah airnye..
dulu2 takder blender..sumer guna lesung..

tak kan ler..
ko nak bandingkan org zaman dulu..dgn org zaman skrg..
dari segi penyediaan makanan pun dah berbeza..
nilai DUIT pun berbeza..
dulu..RM1000 utk hantaran tu..wahh.. kaya gilos..
skrg...ada ke..org terima RM1000 utk hantaran? utk mas kawen ada laa..

dan..setahu aku..org2 dulu.guna kitab tajul muluk utk match making..
pastu..lagi satu..kitab org jawa..apetah namanye..
nape ko itu ko tanak mention? alang2 ko nak sebut org2 dulu2 sgt tu???

alyabalqis This user has been deleted
Terkena kat aku. 1st time mak aku tanya setuju ke tak, aku tanya macam2 soklan kat mak aku.

1. Aku tanya handsome tak? Mak aku kata mestilah.
2. Aku tanya mak aku lagi, dia pernah jumpa ke lelaki tu? Mak aku kata pernah.
3. Aku tanya lagi, OK ke lelaki tu? Mak aku kata bagus, anak baik, kerja pun bagus.
4. Aku tanya lagi, lelaki tu pernah tengok aku tak? Mak aku kata tak pernah.
5. Aku tanya lagi, kalau tak pernah tengok macam mana mama tahu dia akan suka kat saya? Mak aku kata kamu berdua jumpa dulu, kenal-kenal, dah suka baru kahwin.
6. Aku cakap OK tapi aku nak tengok dulu gambar lelaki tu baru aku fikir nak jumpa ke tak.

Esoknya mak aku bagi gambar lelaki tu, handsome gitu. Aku kata kalau lelaki tu setuju nak jumpa aku, aku OK je. Masa tu aku bukanlah desperate sangat nak kahwin, aku baru 26tahun, lelaki tu tua 3 tahun dari aku. Memang tak ada pakwe tapi pasal mak aku beriya je aku pun OK je. 1st time jumpa aku dah tersuka kat lelaki tu, soft spoken, sopan santun dan macam baik je. Balik rumah mak aku tanya macam mana? Aku kata kalau lelaki tu masuk minang aku setuju tapi kalau dia tak masuk minang maknanya dia tak suka kat aku.

Sekarang aku tengah pregnant anak sulung lelaki tu. Ada masalah lepas kahwin? Memang ada, sampai makan hati berulam jantung aku dibuatnya tapi sebab aku ni menantu pilihan mak ayah dia,dia tersangatlah jaga hati aku bila aku merajuk atau marah. Apapun aku harap lepas ada anak ni semua masalah akan selesai dan kami boleh hidup lebih bahagia dari sekarang. :pray:

saye terpanggel utk menreply topic ini...saper yg panggel?... (harini saye nk post sbagai lelaki)

matchmaking by parent?...pino jugak pernah mengalami situasi ini...suatu hari di kala pino balik kg..

mak: pino, mak ada benda nk ckp ngan hang ni..
pino: padia mak?..urang nk rilek2 pon x senang....:geram:
mak: mak ada tanya2 urang kampong kita pasai anak dara depa, nk juduhkan dengan hang la...hang setuju dak kalau mak carikan utk hang?..
pino: bila pulak la ceq suroh mak carikkan ni? hishhhh...:geram:...memandai2 jela mak ni...
mak: mak bukan apa, tengok hang surang-surang dekat Bandaq Metrofulus tu, mak jadi kesian...kalau hang ada bini, ada jugak urang jaga hang...
pino: lawa ka anak dara yang mak risik2 tu?..mak bukan x taw, taste pino kan tinggi....
mak: entah la, mak pon bukan jumpa lagi dgn depa...mcm anak Mak lang jalan blakang tu, dia cikgu, mana ada dekat sini...tp mak baru tanya2 ja dekat mak dia, sari dua lepaih tu bulih mak dia cakap dia dah setuju nk kawen dgn hang?... tu anak cik esah tu, yg jd nurse dekat BandaQ W, dan dan beriya tanya bila hang nak masuk meminang dia...
pino: pasaipa jd lagutu mak?...depa dah desperate housewives kot...
mak: tahla, tp hang lagumana?...stuju ka...hang nk yg mana 1?..
pino: kalau lawa, ceq nk suma bulih mak?...
mak: bulih....bulih blah!
pino: hehehe...x payah la mak...pino bukan apa...belum jumpa depa lagi, dah depa setuju...i smell fishy la mak...
mak: hang berbau ikan?...
pino: hish mak ni, x paham bahasa omputih nk memandai la plak...x payah la mak, mak jumpa balek mak depa, cakap pino dah ada marka na..
mak: yala yala...

inspired by a true story, with a small amendment whenever i like...:pmuka:

Originally posted by Hana at 2-2-2007 08:53 PM

nape ko yg malu?
aku cakap logik ke tak?

Entahla, susah nak cakap. Mungkin aku ni masih old skool, aku tak sanggup nak cerita kat public even anonymously benda benda camni. Jadi bila someone like you tulis, aku rasa malu

Dah lah, back to topic before mods atau pembuka thread marah

Originally posted by philipinoe2 at 2-2-2007 09:47 PM
saye terpanggel utk menreply topic ini...saper yg panggel?... (harini saye nk post sbagai lelaki)

matchmaking by parent?...pino jugak pernah mengalami situasi ini...su ...

Make sense. Perkahwinan ni satu amanah yang berat. Bukan macam dapat kerja yang direkemen, dapat je, kalau tak ngam, leh resign.

Originally posted by peahjamboo at 2-2-2007 07:15 PM
errmmm.... alasan takmo kawin... maybe sbb:

1. byk kali bcinta tp dikecewakan, sajer nak mengubat hati & nak rilex dulu...
   -alasan bleh terima...
2. tak bersedia sbb tak pandai masak ...

weiii... aku bagi contoh jer la...
Aku blom penah dikecewakan lagi taw!

Macam2 la kowang ni... tapi sonok gak baca, bleh dijadikan alternatif utk buat keputusan bagi mereka yg mengalamai situasi ni...

Errmmm... aku nak tambah tokok sket la... utk menyedapkan kes ni... hehe..

Kalo la lelaki yg mak kowang rekomen tu, umo dia dah hujung2 30-an la... as what i said bujang terlajak... misal la dia ada banglo kos sederhana, ada keta Proton, keja pun kira ok la... contoh pegawai kerajaan ker, pegawai bank ke..... duduk kat area KL... ermmmm... kowang bleh caya ke dia ni tak penah main dgn pempuan lain sebelum ni?!! Ataupun dia ni anak mak... sampai jodoh pun tak reti carik sendiri, semua bgantung kat mak bapak gak.... ayooo... Kalo aku la... tak brani la nak terima jantan gini... silap2 kalo aku kawin dgn dia, aku plak jadik mak dia.... wawawawa...

Reply #31 Hana's post

as i said, up to empunya thread nk decide.
kalau qada' dan qadar mmg takleh ubah dah. (even kalau kita mampu pegi loh mahfuz utk tgk suratan hidup kita.)

as a muslim, kalau buat istikharah pun lom tentu dpt petunjuk.
tapi, elok kalau wat solat hajat mintak ALLAH per - ELOK kan keadaan.

beza zaman, mmg aku akui kita makin manja. banyak pilihan utk memilih.
tapi tk mustahil cara tu leh apply lagi pada kita. kalau tak, takkan la masih ada makbapak yg leh aturkan jodoh utk anak2 diorang. aku taknak memihak pada pemodenan atau adat lama. aPa yg aku tau, semua posting dlm board ni akan jadi option utk pembuka thread dan pembaca pilih dan pertimbangkan.

tapi ofcourse lah, aku takmau jadi hipokrit, kalo muka yg sekali pandang pun kita takde selera, mungkin sebab kita lom kenal. kita kenal pun sebab nak dijodohkan, dah tentu minda kita rejek. cuba kalau dia tu tak encem, pastu kita kenal dia cara lain. mungkin muka dia yg dalam ketegori "takde selera" tu kita buleh suka sebab mungkin dia tu "ngam" atau serasi dgn kita. apa yg aku taip ni, apply to me too.

on the other hand, kalau muka lelaki tu encem, berselera dan nampak "lazat" :cak: tapi lepas kawen baru tau prangai dia rupanya kaki pompuan atau lelain yg tak best. kat sini akan timbul plak persoalan "judge the book by it's cover" kan? (dis-regard for man or women lah)

aniway, kalo rasa apa yg aku taip kat sini tak masuk topik, just abaikan je la. aku just suarakan pendapat aku je. not more than that.

:tq:

oooooo leon....tu sume contoh semata la....kufikirkan sume tu alasan ko....kalo gitu, pekata ko jumpe kenal2 ngan laki tu. tak sume lelaki pandai carik jodoh sendiri tawww...zaman skang ni kan dah terbalik. lelaki lebih pemalu dr pempuan.....ko jumpe je, kenal2....tak kenal tak cinta beb!!!

kalau aku terus terang aku cakap....saya takda nafsu nak main ngan dia lah mak...!!!