CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iconglu

Lelaki dan Wanita idaman

Originally posted by tapei_ubi at 17-1-2007 05:01 PM
ni le yg pertama dan yg terakhir teman muji mike!!!...ekeke..:nerd:

aik...cam peronoh dengo je....hehehe:love:

Reply #139 izana's post

hihihi, actually, aku bukan kenal dia thru chat room ke ape ..

huhuh, biarlah rahsia ..

tp kan izana, kdg2 mende2 camni dtg tanpa di sangka2.. time ko taknak la dia maghi:ting:

Originally posted by yaneng at 17-1-2007 05:08 PM
amboi mike......teringat kisah cinta dedolu ker.....

hikhikhik

hehehe...teman tak jumpa kat sana..hehehe..pertemuan pertama ku di kota raya kuala lumpur...cewah...hehehe:ting:

Originally posted by dak_ker at 17-1-2007 05:12 PM
hihihi, actually, aku bukan kenal dia thru chat room ke ape ..

huhuh, biarlah rahsia ..

tp kan izana, kdg2 mende2 camni dtg tanpa di sangka2.. time ko taknak la dia maghi:ting:

macam anak sedara teman...bercitcat...last2 diorang tawen..hehehe..:nerd: .

Reply #144 iconglu's post

skang nih mmg ramai kot jumpe kt internet..

ade kwn saya tuh kan kak, kenal bf dia sbb masa tu dia salah call, dh tuh sangkut plak.. dengar suara pon leh sangkut hihihi

Reply #138 dak_ker's post

ff:  kene bayar juga.  last time za pergi, rm10 sorang. la ni, tak tau ar kot2 dah naik rega.

Follow Us
Originally posted by dak_ker at 17-1-2007 05:16 PM
skang nih mmg ramai kot jumpe kt internet..

ade kwn saya tuh kan kak, kenal bf dia sbb masa tu dia salah call, dh tuh sangkut plak.. dengar suara pon leh sangkut hihihi

berbaik...kang dapat orang giler sex kang...hehehe...zaman lani tak leh percaya...sedangkan nampak muka pun kena tipu...ni plak calling2...ishh..:geram:

[ Last edited by  iconglu at 17-1-2007 05:24 PM ]

iza berserah aje.... jodoh tu bukan kerja za... ada tu, adalah.. tak de tu.... huhuhu.. tak de lah..

Originally posted by izana at 17-1-2007 05:23 PM
iza berserah aje.... jodoh tu bukan kerja za... ada tu, adalah.. tak de tu.... huhuhu.. tak de lah..

berdoa dan bertawakkal iza...itu sebaik-baiknye....hehehe:love:

ok ...teman nak balik dah...yang buruk dari dari teman dan yang baik datang dari Allah..babai...

aku peratikan forumer perak gemor topik yg mcm nih yg ada kaitan dengan life...syabas buat forumer perak dan syabas juga kepada pembuka topik yg bernas mcm kak iconglu nih...
wanita idaman aku hehe?
ada yang 4 perkara tu adalah wanita idaman aku...
sebenornya 4 perkara tu elok di pandang apa yg tersirat sebenornya banyok pengertian di dalamnya...hehe
tak berani nak cakap lelebih sebab aku bujang trang tang tang lagi...
jika ada wanita yg sudi susah senang boleh terima baik buruk aku dengan seadanya itu pun dah cukup rasanya...dan camtu jugak diri aku pada dia nnt...insya Allah

oRang^baRu This user has been deleted
uihhhh.... laku betul thread nie....:nerd:

if I may add..
Originally posted by yaneng at 17-1-2007 04:18 PM
rata2 mereka kata (kekawan yaneng yg dah nak senja nie....hehhe) the good guys dah taken, yg available either they are gay or they are mummy's boy.....
or somebody else's husband....

laik me lahhhh!  :lol

Originally posted by valkries at 17-1-2007 04:30 PM
kalau aku sakit badan lepas main bola cukup susah nak suruh wife aku urutkan..sapa suruh main dia cakap tapi kalau dia gatal2 kena gigit nyamuk aku jugak yang kena tolong sapukan minyak gamat..

bab2 mengurut je yang dia susah sikit nak buat..bab2 lain no hal..hehehehe...

p/s: sapa tak sayang bini woi..

urut yang tu....... ok kot val??????

well, sebenornye... marriage is a partnership... perkongsian hidup...
pada teman isteri bukan utk jadi orang suruhan kita... jadi apa juga yang berkaitan dgn rumah tangga mesti sama2 share baik dari segi wang ringgit mahupun tenaga.
contohnya...janganlah kalau bini dok sibuk kat dapor masak... kita pulak dudok terlentang ngadap tv....
apa salahnya kalau pegi sama tolong.. paling kurang pun.. kalau tak tau masak... tentu boleh tolong potongkan bawang ke... potong sayor ke..
selepas makan tu.. apa salahnya kalau tolong clean up the table dan basuh pinggan mangkuk...

Teman tetarik pada satu ungkapan dalam cerita Indon pukui 6 tu... teman bukan gemo cerita meleret2 macam tu tp kebetulan taim teman bukak tv... yang lelaki tu (tak tau nama dia) tgh dialog macam ni kat isteri dia.. (lebih kuranglah)
"sekiranya aku jatuh miskin, apakah kamu masih mencintai aku?"

tersentuh ati teman...  kerana banyak rumah tangga yang runtuh apabila suami jatuh miskin..

tapi kerana tak minat cerita mcm tu... teman terus tuko channel astro...

fuhhh hebat sambutan dan postings dalam thread ni..  sepai, kena digest wehh threads yang banyak sambutan dan yang membawa isu-isu best..

bukit tinggi di pahang? ooo.. aku ingatkan bukit tinggi di sumatera tu..
aku pernah pergi ke sini untuk teambuilding..  time siang best la..  tapi, leceh nak cari makan..  malam, sunyi..  

ada la 2-3 postings kat sini yang tajam jugak  :lol  kena kat batang hidung aku rupanya..  either dari segi ciri, ke'ada'an, perangai, ke'rugi'an, etc etc etc.. adehhhh..  kene le aku ambik pengajaran..

--  never be condescending.  never assume.  things seen=things felt?  none can fit another's shoe sebab none can recreate the same factors affecting another    --

Reply #156 Gemukkkkkkk's post

i like this one bro

never be condescending.  never assume.  things seen=things felt?  none can fit another's shoe sebab none can recreate the same factors affecting another  

Originally posted by Al Lebam at 17-1-2007 09:29 PM
pada teman isteri bukan utk jadi orang suruhan kita... jadi apa juga yang berkaitan dgn rumah tangga mesti sama2 share baik  ...

pakcik kalau buat lawak ke..memang dia la..tapi yg ni..memang AT respek abihh!!..betui tu..AT respek la kalau suami tolong buat kerja rumah ..kita nak buat kerja pun semangat sikit...kekadang tu kesian juga tgk husband tolong jemur kain ke apa..takut nanti org kata kita ni QC pulak..tapi kalau nak ambil pusing kata org ...kita balik yg bingung kan? so pedulila apa org nak kata...

berbalik pada lelaki idaman AT..tak tau la dari dulu AT memang suka kwn ngan budak lelaki cina tak tau kenapa..so berangan nak kawin ngan budak cina la konon...tapi ada gak kwn ngan budak melayu..ciri-ciri mestilah tinggi, smart dan paling penting..clean cut & tak smoking..

alhamdulillah dapat juga yg clean cut, tak smoking, tapi takle tinggi sangat...and ada gak darah cina dia tu...walaupun campuran kan? jadila..tapi the most important things is..tu dah jodoh kita..terima je la seadanya..sebagaimana dia menerima kita..

Originally posted by AT at 18-1-2007 10:02 AM

pakcik kalau buat lawak ke..memang dia la..tapi yg ni..memang AT respek abihh!!..betui tu..AT respek la kalau suami tolong buat kerja rumah ..kita nak buat kerja pun semangat sikit...kekadang ...

setakat jemur kain basuh pinggan mangkuk tu takde hal la..memang selalu buat pun cuma kekemasan kerja kurang sikit la berbanding pompuan yang buat..kalau aku sidai kain tu confirm orang lain mesti tau itu keje lelaki yang buat..

Originally posted by Al Lebam at 17-1-2007 09:29 PM
pada teman isteri bukan utk jadi orang suruhan kita... jadi apa juga yang berkaitan dgn rumah tangga mesti sama2 share baik  ...

hehehe..seronok baca pengalaman En Al..hehe..tolong2 tu lah bawa kemesraan dalam keluarga..cam asben teman le..walaupun tak berapa nak rajin tapi bila bab memasak dia memang bantu..tetambah pulak dia yang rajin melayan keranah anak2..cuba perbagai resepi baru ..emm..anak2 suka le..hehehe:love: