CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Diela_79

Suami Tidak Bertanggungjawab

Originally posted by Hana at 5-3-2007 09:34 AM

tgklah kot2 kalau desparate sgt..kot2 jadi redeena ke..

heheheh ... asal bukan laki aku or bapak aku yg ngko kebas sudah...

Reply #80 Hana's post

oitt oitt... dengki la tu :jeler: :jeler::jeler:

kalo mitak duit dia marah..ko leh amik duit dr dompet dia tnpa keiizinkannya..bukan mencuri  tp ko amik hak ko...
tp satu je aku nasihatkn ko..jgn ade lelaki lain selain dr suami..even sebagai kawan..by hook or crook..dia tetap suami....jgn jd isteri curang..dosa besar....

bincangla gn dia elok2..kalo dia tanak dgr..piat telinga dia tu..ekekekeke
bgtau mak dia ke...kakak dia ke..or sape2 yg dia segan aa...minta org tu nasihatkan asben ko....

best friend kite perang besar ngan laki dia jummat lepas, sepak tendang dia kena. Dia call kite nenangis coz kena pukul. Kesian kat dia.
Laki dia tu ntah gila tahap dewa kot gambar passport tak dapat carik, sesuka hati mak dia nak pukul anak orang (taulah bini dia). Kawan kite ni penakut skit, tapi hari tu tahap kesabaran dia dah maksimum dia ugut nak bunuh laki dia ngan gunting terus laki dia terduduk diam (padan muka).......Alhamdulillah pagi tadi dia cakap, laki dia dah ok skit. Dia hidup ngan laki dia cuma sebab anak anak je klu idak dah lama selamat jalan romeo. Klu takat dia yang sara laki dia lagi baik bye bye, tapi bila teringat nanti anak takde bapak, makan hati jelah ...... doa je bebanyak semoga Allah beri petunjuk dan hidayah.
Semoga kawan kite selamat.....

firstnya..kena bincang hati ke hati ngan hubby...luahkan ketidakpuasan hati puan tu...
pandai2 la cari cara mcm mana nak bincang ya...

yg kedua..perbuatan puan berkenalan ngan lelaki yg menolong puan tu rasanya tak patut...
sbb ia menambah satu lagi isu baru kpd masalah puan ni...
saya harap puan faham apa maksud saya.....

Reply #84 mama_twins's post

saya rasa tindakan stay together sbb anak tu tak berapa baik sgt untuk psikologi anak2 sebenarnya...
sbb suami isteri tu still tak baik lagi n ini dpt dirasakan oleh anak2...dan ini akan memberi tekanan kepada anak2 tu sebenarnya...

sbb anak2 akan merasakan mereka yg menjadi punca ketidakbahagian ibu bapa mereka....

Follow Us

Reply #86 bitter_sweet78's post

abih camne? kawan kite nie takut nak lari, kite suruh dia report kat pejabat kadi pegi kaunseling pun dia takut. Kite kesian kat dia.

Reply #1 Diela_79's post

erm... diela.. aku pun merasai ape yg ko rasa.. sabar la... yg nyata aku tanggung sumer... bezanya laki aku tak keje tetap.. ni baru 2 blan lebih meniaga... lom bole nak jangka prospect.. meniaga pun setakat burger and air dlm kolej student... aku dah tanggung sumer ni sejak setahun yg lalu.. anak aku pun lebihkurang setahun setengah.. memang pressure... org yg x alami leh kata bende ni remeh kata kita tak kuat la biarkan laki kuasai kita la.. apekan dayabukan tak bincang dah naik berbuih bincang... kang ade tak der.. gaduh and.. aku lak yg kene mintak maaf balik.. ye la ego laki kan... bila cakap bini tanggung laki kata nak hina dia lak udah nya aku yg kene minitak maaf.. bila dah baik janjji nak kotakan janji tapi kehari ni xde ape... bukan x carikan jalan carikan keje mcm2 jual unit trust siap ikut lagi .... tp x menjadi... aku bukan pressure life je keje pun pressure ari2... aduh... bila nakbalik kg kene ade duit gak.. isi minyak pakai kad je.. nak makan kene la pk mana yg bole..yg kita ni keje memang la keje evennak beli bedak pun takut x cukup duit utm susu anak... takut ujung bukan anak demam ke.. bil tepon .. sedap pakai tapi nak bayar buat tak reti... nasib satu bil dgn aku .. aku check dia call sape.. aku gak kene bayar kang tak bayar aku pun xleh guna phone...nama gaji besar.. bayar utang je yg byk...entah la... aku cuma leh sabar w/pun hampir gila.. pretending xde masalah.. ni tgh nak meniaga sokongan modal sikit and moral... apepun aku tawakkal... andai ini yg telah ditakdirkan.. aku hampir putus semangat tp aku hanya pkkan anak aku je... dah tak larat da....

aku tak paham kenapa perempuan mesti takut dengan lelaki yg bengis, garang, cepat marah ....bile kita ungkit/ckp/mintak duit

aku pun tak paham kenapa pompuan kena redha/kena buat tak kisah tanggung somi/rumahtangga/anak2 sedangkan somi masih idup, ade kudrat carik duit tak kisah la walaupun kerja jadik jaga ker, buruh ker, sapu sampah ke, cuci toilet ker? dlm kes nie, lagik mulia lelaki yg mengemis tepi jalan tu, die sanggup mengemis janji anak2 tak kebulur.

aku pun tak paham la, kenapa la mesti perempuan takut sgt dengan title J, stay lagi dgn somi konon2nya taknak anak2 tak berbapa (ape lepas cerai, anak tu tak jumpa dan tak kenal terus bapak die ker?) atau pun cerai jerk, suami tu terus menghadap Ilahi ker? budak2 tu still berbapa cuma tak sebumbung jerk.

aku pun tak paham la, kenapa la perempuan tak nak/takut dituduh queen control (konon) kalau lelaki buat kerja rumah, tolong asuh anak2...lembut ati jugak....pagi2 bangun siapkan anak2, bekejar ke tempat kerja,balik uruskan anak2, rumahtangga, masak makan malam, malam2 nak layan laki lagik...ape ingat org pompuan nie robot ker?

semua tu salah sape? diri sendiri la...nak jadi pompuan melayu ala2 terakhir,control ayu, penyabar, isteri mithali, tak nak berkira sgt bla bla bla bla bla... boleh blah.

aku bukan nak ckp la. aku pun angin jugak. pasal kawan aku pun terkena dgn lelaki mcm nie. mmg berangin jerk satu badan bile aku dengar member aku ngadu pasal laki die. aku nie pantang lelaki tunjuk ego besar die dengan aku, daripada aku ckp 'ye bangggg' ...lagik baik aku kasik lempang.

aku pun pantang jugak kalau lelaki jenis pemalas buat kerja rumah, tolong2 jaga anak. ingat ape? ko malas buat semua tu..ko jgn harap la besok ko mati masuk kubur anak2 nak doakan tuk ko. heheh....ganasnyer aku nieh.

tapi tu la, satu jer yg aku menyesal, aku tak buat pre-nuptial agreement sebelum kawin dulu. aku mana tau, dah kawin baru aku tau ade nuptial agreement.

Reply #89 meow_tompok's post

aku bukan takut dgn title "j" tu.... kalo ikut kan... dah biasa semua cari sendri... soalnya ni attitude org ... kadang org pompuan suka bebel tapi tak tgk kesilapan diri dulu.. ape pun nasib org berbeza.. tak leh menilai nasib org sama cam kita.. ape pun jadikan tpt meluahkan pun dah kira ok..

pada aku la.. sepanjang aku alami bende ni dah setahun... kita tak leh nak ikut kepala sendri je... kadang kepada suami pun kene ikut.. aku pernah pk byk cara nak ubah diri aku..

meow... ape pun ko xleh nak hangin je bila dengar cite org... yg penting kita harus tau kita cuma dengar sebelah pihak.. ape yg tersirat hanya org tu yg tau.. yg kita yg mendengar masalah org jgn mengapikan lagi.. nak bantu bagi la cari yg membaikkan keadaan bukan malah memburukkan keadaan... ini la pendapat aku

Diela, nak tanya boleh tak????
kenapa Diela cepat sangat mencarri kawan selain daripada suami dalam jangkamasa Diela bermasalah dengan suami??????
bukan itu akan menyebabkan Diela akan mengundang satu lagi masalah dari sudut lain dalam rumahtangga Diela?????apakah Diela ini jenis wanita yang mudah berubah apabila hidup dilanda kesusahan????.........apabila sahaja suami dah mula membelakangkan Diela maka dah ada orang lain "stand by"????

Originally posted by hasmania at 15-5-2007 04:21 PM
Diela, nak tanya boleh tak????
kenapa Diela cepat sangat mencarri kawan selain daripada suami dalam jangkamasa Diela bermasalah dengan suami??????
bukan itu akan menyebabkan Diela akan mengunda ...

biarla die nak stand-by pun.
lelaki adalah makhluk yg boleh dibakul sampahkan.

kalu tak de bf baru yg 'caring' mesti ko leh sabar lagi kan?

selagi ko tak de bf yang 'caring', mesti  tak de luahan kat sini...

apa2 pun alasannya,... nusyuz tu kena paham betul2 consequences nye/...

aku rasa pun lepas kawin alhamdulillah rezeki murah ..apatah lagi lepas dpt anak ....

aku cukup takut n pening kepala kalau duit tak cukup ... n utk jaga aku tak pernah pakai kredit kad sbb aku rasa aku nie tak pandai kawal penggunaan kredit kat ...tapi aku ada tengok gaks kengkawan yg dok makan hasil bini .. n diaorang nie memang garang kat bini ...

Reply #94 singajantan's post

doakan la begitu hendaknya..

Originally posted by Diela_79 at 10-1-2007 12:49 PM
1st time aku kat cni....

Ini luahan rasa hati aku... dah lama aku simpan, rasanya hampir pecah hati aku ni untuk menahan..

Aku dah kawin selama 3 1/2 tahun, sudah mempunyai seorang anak ber ...

tp kan nape suami berubah lps dpt ank kedua?
better u bincang elok2..sbb bila dah close sgt u dgn kwnbaru baru tu..kot lg bermasalah....semua nk kna pikiir tu

Originally posted by Diela_79 at 10-1-2007 01:09 PM

Dah wat bincang.. tp bila ckp, dia kata aku ni ngungkit.

naper gitu....kan mmg tgungjwb dia...tanggung semua tu....u just bntu dia jer...dah siasat ker mana tau kot dia ada kwn baru gak ker...

Originally posted by shimaf1 at 14-5-2007 12:43 PM
erm... diela.. aku pun merasai ape yg ko rasa.. sabar la... yg nyata aku tanggung sumer... bezanya laki aku tak keje tetap.. ni baru 2 blan lebih meniaga... lom bole nak jangka prospect.. meniaga ...

gud luck to shima..u seorang wanita yg tabah.....moga pengorbanan u di balas..amin

Reply #98 BellaDeLaRossa's post

tq bella... cuma aku takut tewas dipertengahan jalan.... bukan doa but khuatir.. kadang rasa dahnak stop everything but aku terpaksa juga teruskan hidup ni... hanya tuhan saja yg tahu

sejak dating lagi dah boleh agak lelaki tu kedekut ke idak .. kalo gf aje asyik bayar mase makan .. mmg sah ler hampeh.

kalo bini gaji RM5,000 dan laki gaji RM500 .. masih wajib atas laki utk bagi duit dapor, tempat tinggal dan pakaian .. tak boleh ambik duit bini tanpa redha .. tapi bini pun kene la pandai tolak ansur kalo nak idup selesa dan makan sedap anak beranak ..

tapi dalam kes tuan rumah .. nampaknya dah melampau ler laki die .. patutnya mende basic macam barang dapor yg asas dan bayo rumah kene ler die tanggung .. duit bini elok dibuat simpanan jika berlaku darurat atau utk holiday sekali sekala.

aku cadangkan tuan rumah jgn tinggal laki kalo pegi pasar atau pegi kedai .. sama-sama pegi .. mintak die bayar .. mase jalan tu pegang le tangan spya hati die lembut sket .. kalo die liat jugak nak bayar, berpecah kat pasar .. suruh die beli barang yg mahal sket, ko beli sayur yg murah2 udah ler.

lagi satu .. kalo nak beli bra atau seluar dalam .. jangan sekali-kali guna duit sendiri .. mintak duit ngan laki secara lembut dan manja .. selalunya mudah ler laki nak bagi sebab mende2 tu semua untuk "barang2 berharga" bagi die. laki nih kalo bab barang yg die kerap pakai die takde berkira sangat .. contohnya cam kete la.... hehehehe.