CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: laislabonita

Haru Biru ~ tayangan 26 Julai 2007

em em..
aku rasa nak nengok sbb adlin..
hehe tah ngape aku suka je ngan adlin nih

Originally posted by ida88 at 1-8-2007 10:11 PM

a'a ek

aku tringin nk tau ni

In BH today, RM 400K within 5 days ..

Kira okay la tuu .. cost baru RM 600K

Ni artikel dalam berita harian...

Raja Azmi kenduri jika Haru Biru kutip RM1 juta
Oleh Farihad Shalla Mahmud

BARANGKALI ketika ini penerbit dan penulis sensasi Raja Azmi Raja Sulaiman sudah mampu menarik nafas lega apabila filem terbitan syarikatnya JAS Sdn Bhd, Haru Biru meraih kutipan tiket menghampiri RM400,000 selepas lima hari ditayangkan di pawagam. Jika sebelum ini Raja Azmi pernah mengeluarkan kenyataan bahawa filem arahan Shahdan Baba ini mungkin filemnya yang terakhir sekiranya ia gagal mendapat sambutan, mungkin kenyataan itu tidak akan menjadi realiti.

揝aya baru saja mendapat laporan dari panggung yang menyatakan sehingga kini, selepas menjengah pawagam Khamis lalu, kutipannya kini menghampiri RM400,000. Biarpun pada peringkat awal, jumlah kutipan agak perlahan namun selepas cuti hujung minggu, jumlah kutipan kembali meningkat. Jumlah itu cukup melegakan saya dan cukup membuatkan jantung saya berhenti berdegup kencang gara-gara terlalu bimbang memikirkan bagaimanakah sambutan penonton terhadap filem keempat saya itu.

揃erdasarkan nasihat yang diberikan pengedar filem ini, David Teo dia juga yakin yang filem ini mampu balik modal dan meraih sedikit keuntungan sekiranya promosi yang betul dilakukan serta sokongan pihak media secara keseluruhannya,

Reply #118 GAIA's post

Beb, kalo ko perasan ada satu scene kid jerit 'but*h'. Dari gerak mulut dia kebanyakan org boleh tangkap mende ni.. tah camana boleh lepas dr digunting  

Dan sangat2 setuju ngan ko.. kebanyakan org membuat rumusan sblm melihat sendiri filem ni.. trutama bila tgk ada nama Raja Azmi.

Reply #124 aryoung's post

aku alegik bila terpandang nama raja azmi

cite ape ni? tak pernah dgr pun

Follow Us
Originally posted by natashadania123 at 3-8-2007 04:09 PM
aku alegik bila terpandang nama raja azmi

aku mgalami simptom yg same dgn ko

pergi mamposs dgn movie nie. Betapa bencinya aku kat son of bitch tu..

anyway korang prasan tak si forumer yang selalu mengutuk yasmin n shuhaimi baba tu takde lately..mesti dia tengah sibuk merangka promosi filem bertaraf loji taik nie..

Reply #128 KoSe's post

yer aku pasan

aku nak try lak nengok criter nie.. lepas korunk kutuk giler babing...

sbb aku tak penahnyer nengok hasil kerastangan RA nie...

aku nengok filem Yasmin san Shumi... kedua2nyer tak masuk taste aku.. soo aku nak try lak nengok RA nie. camner... lak..

Originally posted by aryoung at 2-8-2007 02:09 PM
Beb, kalo ko perasan ada satu scene kid jerit 'but*h'. Dari gerak mulut dia kebanyakan org boleh tangkap mende ni.. tah camana boleh lepas dr digunting  

Dan sangat2 setuju ngan ko.. kebany ...

hehe...btol ker? aku miss la...filem yg tak letak subtitle aku biasanya lembab skit nak tangkap smua bende yg dia cakap...agaknya tukang gunting tak tahu apa itu But*h patut la boleh lepas kot...scene ni yg masa gaduh tepi jalan tu ke?

Originally posted by KoSe at 4-8-2007 12:32 PM
pergi mamposs dgn movie nie. Betapa bencinya aku kat son of bitch tu..

anyway korang prasan tak si forumer yang selalu mengutuk yasmin n shuhaimi baba tu takde lately..mesti dia tengah sibuk m ...

amboi...kau ingat aku takde ke? aku saje nak tgk apa korang kutuk... FYI, haru biru dah hampir cecah 1 juta ok....  satu kejayaan besar utk RA yg bermodalkan 500k jer....well, do i need to say more?

Aku gembira sgt Maya karin kalah dlm FFM bebaru nih! Seripah amani pun kalah!! lakonan over patut pun kalah....dan Mukhsin kalah besar! nampaknya Yasmin dah sedar yg filem dia mmg tahap loji taik!!!!! kesian kat yasmin dan pengikut2nya termasuk KoSe, dah la filem mukhsin gagal kaut untung, kat festival filem pun gagal dpt award .....well...sendiri mau ingat.....aku bukan nak kutuk...tp jgn la korang ingat filem yasmin tuh bagus sgt....belajar la terima kelemahan dan kehampehan filem sendiri supaya industri filem malaysia ni berkembang bukan pd takuk sama je......

contoh filem gagal 2007 (gagal dari segi kutipan tiket dan gagal kat festival filem) : MUKHSIN & SUMOLAH

[ Last edited by  Dicota8 at 8-8-2007 11:18 PM ]

Reply #132 Dicota8's post

Reply #132 Dicota8's post

sorilahh aku jarang lepak kat sini.. sooo aku tak tau apesal ko anti sgt ngan yasmin /shumi..

aku memnag tak pekenan ngan movie yasmin.. sumer tak leh masuk kepala otak aku... :kant:

shumi yg aku paling ske selubung jer... pontianak ok lah. pontianak 2 pada aku hancuss dan kelam kelibut buat sampai aku lost dlm panggung...

aku tak penah nengok movie RA.. soo no komen.. nnt lah kl setarap nagn tahap digestion kepala otak aku samner jer cam nengok movie yasmin ngan shumi... nnt aku tulun kutuk gak lah...

Originally posted by GAIA at 8-8-2007 06:44 PM

hehe...btol ker? aku miss la...filem yg tak letak subtitle aku biasanya lembab skit nak tangkap smua bende yg dia cakap...agaknya tukang gunting tak tahu apa itu But*h patut la boleh lepas kot. ...

aku pun miss la, ada ke?

Sharipah Sofia sebut butoh gak, dlm filem Gong! (  - bahasa indon)

huh cite haru biru mmg haprak!!geli aku nengok the making nye..lagik nak muntah tgk poster pilem neh..masing2 tunjuk dada..

kepada anti2 filem ni, sila tonton dulu baru nak ngutuk. kalau tak tengok tapi kutuk lebih sama je cam golongan2 cam Dicota8 tu. aku pun rasa personally raja azmi ni mmg macam sial. tapi filem ni bukan raja azmi yg mengarah. so kasi canlah kan.

Originally posted by Dicota8 at 8-8-2007 10:56 PM

amboi...kau ingat aku takde ke? aku saje nak tgk apa korang kutuk... FYI, haru biru dah hampir cecah 1 juta ok....  satu kejayaan besar utk RA yg bermodalkan 500k jer....well, do i need  ...

aku rasa byk je Mukhsin menang kat festival filem(luar negara). ke ko maksudkan ni kat FFM20? FFM20 tu haprak.

Sumolah tu lain cite lah. mmg filem hampeh pun bg aku.

Originally posted by maberik at 10-8-2007 02:41 PM

aku rasa byk je Mukhsin menang kat festival filem(luar negara). ke ko maksudkan ni kat FFM20? FFM20 tu haprak.

Sumolah tu lain cite lah. mmg filem hampeh pun bg aku.

citer mukhsin tu mmg haprak...aku pun tgk, bukan aku tak tgk...tahun lepas yasmin menang takde lak kutuk FFM haprak, tp time kalah terus kutuk FFM haprak nih!...taknak menagku nih filem mukhsin tu mmg haprak....ni la mentaliti org tercemar budaya....buat malu je....

award festival luar negara tu pun award tempelan tah hape hape....dgn kata lain award kesian.....lain la kalau menang anugerah oscar ke.......

dicota ni dah lah bodoh, jahil pulak tu.  kesian.  keluar malay mail semalam mengatakan hanya 4 filem mesia buat duit tahun ni.  jangan pandang belakang, cicakman, mukhsin, dan zombie kampung pisang.

sori lah, tapi lepas filem mukhsin menang kat berlin (cuma orang bongok aje yang tak tau standard festival ini), ko ingat si yasmin kisah ke tak menang festival yang diketuai oleh usop selam?