CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: captain_scubby

kenapa aku kureng sikit baca novel melayu....

Originally posted by isegrim_82 at 16-2-2007 09:55 PM
mereka yang tertewas tu citer tentang apa??

seingat aku MEREKA YANG TERTEWAS ni menceritakan tentang perjalanan hidup Lebai Pa dalam memperjuangkan Islam.... jalan cerita dan keindahan bahasa yg digarapkan oleh penulis yg membuatkan aku tertarik utk membaca buku ni...

aku merayu, tolong la pasni jgn baca buku alaf 21 XCEPT Ramli awang murshid... mcm sian sgt aku tgk bdk2 nih kena tipu dgn those rags. langsung x membina & ada ke dia nyer moral??kang  xpsl2 meroyan

btw, looking 4 used rich dad, poor dad by robert kiyosaki...
pm me

Reply #102 ketam_msk_lemak's post

Jgnler cakap camtu...setiap buku Alaf21 mmg ader pengajaran di sebaliknya..tak caya? kat the last pages..diorg selit segmen ilmu....

Originally posted by KRUfan at 25/2/07 08:37 AM
Jgnler cakap camtu...setiap buku Alaf21 mmg ader pengajaran di sebaliknya..tak caya? kat the last pages..diorg selit segmen ilmu....

actually ni pendapat masing-masing.. kan
mmg ada org tak gemar buku alaf21, mmg ada yang gemar sgt buku dari publisher tu

as for me, no comment

Originally posted by limau_nipis at 26-2-2007 08:10 AM

actually ni pendapat masing-masing.. kan
mmg ada org tak gemar buku alaf21, mmg ada yang gemar sgt buku dari publisher tu

as for me, no comment

aku setuju... even aku tk brp nak minat baca buku2 alaf 21 kecuali Ramlee Awang Murshid..tapi aku respek dan aku tk pernah under estimate apa yg dorg baca... setiap org selera berbeza... that's why i open this thread... kenapa aku kurang baca buku melayu...

Salam...

Saya ni ada kemuskilan. Ramai jugak org tak minat cerita Melayu yg stereotype, cintan2 (termasuklah saya).. tp buku mcm tu laku jugak ribu-ribu setiap penerbitan.

Disebabkan tak puas hati dengan novel Melayu yg ada sekarang, saya pun menulis. Tentang seorang lelaki, Razlan, yg dituduh menjual maklumat syarikat (corporate epsionage). Razlan is my favourite character. Kalau nk baca first chapter: http://milusi.blogdrive.com.

Usaha saya untuk membawa pembaca keluar dari jiwa bunga-bunga. Tapi... adalah pembaca yg komen: dialog tak romantik, kisah cinta tak menusuk, takde kisah org baik yg tetap senyum wpun kena aniaya....

Nampaknya masih ramai yg mencari dialog2 dan kata-kata romantik di dalam pembacaan mereka, masih mencari watak 'natasya' dan si mak tiri....

Rate

1

Follow Us
kl novel melayu aku boleh trima buku Abd Rahim Awang. plot cerita yg berlainan dgn kebanyakan novel melayu lain.thriller.ala2 sidney sheldon gitu.

saya nak baca novel melayu ni selalunya kena tunggu orang rekomen.... pernah sekali pilih sendiri macam tak best langsung ceritenye....

tapi ada satu tu, novel kawan yang punye best lak.... penulisnya aisya sofea... tak ingat lak apa tajuknya....

Nama watak yang panjang jenuh nak baca nama jer

sapa penulis yg best sekarang? rekemen pls