CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lucero

SINETRON~~MUTIARA HATI~~DAH TAMAT~~

korang suma...leh x cita apa terjadi semalam....sedihnya x dpt tgk...sapa yg kawen smalam...betul ke arini yg jadi pengantin tu...

Originally posted by sarahsofiyah at 20-12-2006 08:34 AM
korang suma...leh x cita apa terjadi semalam....sedihnya x dpt tgk...sapa yg kawen smalam...betul ke arini yg jadi pengantin tu...

kalau kau miss mana2 episod,ko bc jer kat blog mutiara hati.
latest ni episod 20...

Reply #42 dunkin^donuts's post

malas la nk tgk...aku nak tau je...betul ke smalam arini yg kawen...sapa yg selamatkan dia masa kene culik tu...sekian

Reply #41 sarahsofiyah's post

pengantin tu bukan cikgu arini. semalam padan muka si susan tu kena kejar dgn tebuan. ini semua gara2 adik si aji dgn leo. nabila bermimpi emaknya kemudian dia beritahu emaknya yg dia tak nak susan bernikah dgn bapanya. emaknya kata niat bapanya baik utk mendapatkan nabila seorang ibu. tapi nabila tidak suka kepada tante susan so emaknya tanya ada calon lain ke? so nabila kata dia sukakan cikgu arini. emaknya suruh nabila temukan bapanya dgn cikgu arini. emaknya bagi idea supaya temukan mereka berdua di taman mini kerana disitulah pertemuan pertama ibu bapa nabila.

So nabila berpakat dgn tante nona (kalau tak silap namanya) dan paman leonya bagaimana cara utk mengajak bapanya ke taman mini. Di sekolah nabila mengajar kanak2 di situ bagaimana utk menunjukkan mereka semua stress so dgn itu tentu cikgu arini merasa hairan kenapa mereka bergitu. mereka mengatakan kat cikgu arini mereka stress sbb hari2 belajar. so cikgu arini mencadangkan mereka pergi ke suatu tempat tetapi mereka tidak mahu sebaliknya mereka mahu pergi ke taman mini.

Di pejabat Aji, leo dan nona sibuk memikirkan bagaimana caranya utk mengajak aji ke taman mini. so leo pergi berjumpa aji dan bertanya kepada aji tidakkah dia memerlukan rehat selepas penat bekerja. tetapi aji kata dia tidak perlu rehat sbb dia sukakan pekerjaannya. aji bertanya kepada leo kenapa dia berada di sini dan leo memaklumkan bahawa dia ingin bertemu dgn pesakitnya yg berada di situ. Kemudian susan masuk bersama nona dan memberitahu aji yg dia berjumpa dgn nona dekat luar pejabat aji lalu mengajak nona ketemu sama aji. nona lantas mencadangkan aji supaya ke taman mini bersama susan kerana katanya ada parti yg akan diadakan. Aji tak mahu pergi tapi susan memujuknya dan akhirnya aji bersetuju utk pergi.

Semasa di taman leo dan nona cuba utk mengagalkan apa saja yg dilakukan oleh aji dan susan. paling zety menyampah bila suan mengucapkan I Love U kat aji dan dia minta supaya aji mengucapkan perkataan yg sama utknya.

Yg kelakar masa susan kena kejar tebuan sbb nona letakkan madu kat rambutnya so apa lagi tebuan pun mengejar susan sampai terjatuh kat dlm tasik. budak2 sekolah nabila pakat gelakkannya ramai2. kemudia nabila offer diri utk menolong susan dan menyuruh bapanya utk menemankan cikgu arini. semasa dlm bilik air susan mengomel seorang diri dan mengatakan selepas ni nak mengajak aji terus ke pejabat kadi. apabila nabila mendengarnya terus dia mengunci susan dari luar. apa lagi menjeritlah minah tu kat dalam. padan dgn mukanya.

Habis. (itu sinopsis utk 1/2 jam terakhir sbb zety sampai rumah dah pukul 6.25 ptg)

Rate

1

meh sini aku citer, yg kawin semalam tu bukan arini....tapi istri kepada penjahat tu, menyamar nak selamat kan arini, nasib baik Pak Aji dtg ngan Polis..... dan kat situ jugak, barulah pak aji tau yg irfan tu adik arini, sbbnya arini suruh polis tu tangkap irfan atas tuduahan irfan jadikan arini sebagai tebusan judi.....

Reply #44 zetyaiman's post

tq zety for the sinopsis...zety tak tgk la camane bu arini leh lepas dari penculik tu and sapa yg kawin dgn penculik tu...

Follow Us
Originally posted by Dv3 at 20-12-2006 10:10 AM
meh sini aku citer, yg kawin semalam tu bukan arini....tapi istri kepada penjahat tu, menyamar nak selamat kan arini, nasib baik Pak Aji dtg ngan Polis..... dan kat situ jugak, barulah pak aji tau  ...

oo..camtu ek..tq Dv3...rugi nya smalam aku x dpt tgk part ni...camna reaksi pak aji bila tau irfan tu bukan laki arini...

aku suka part ni, bila pak aji tau yg irfan tu adik arini barulah dia syok balik kat arini, tapi dia confused nak pilih yg mana, sbbnya dia dah janji nak kawin ngan susan, kata pak aji sbg umat islam dia mesti tunaikan janji tu....

Nabila jumpa bonda dia dlm mimpi, dia kata dia tak nak susan jadi ibu tiri dia, pas tu bonda dia tanya nabila nak siapa yg jadi ibu tiri dia, terus nabila jawab bu arini.... jadi bonda dia bagi plan suruh bawak bu arini ngan pak aji ke taman mini, tmpt1st time bonda dia dating ngan pak aji dulu.... masa kat tmn mini ni la bnyk adegan yg kelakar..... paling aku suka bila susan kena kejar ngan tebuan hahahaha suka aku bila diaorg mendajalkan susan.

ni watak yg akn dtg..buruk gila muka dia,kan?

Originally posted by dunkin^donuts at 20-12-2006 11:13 AM

ni watak yg akn dtg..buruk gila muka dia,kan?

dia jadi sapa nanti ni....mak tanter susan ker...waduhhh..ni yg malas nak tgk...watak evil dah nak kuo....jgn jadi cite cam versi BBBM sudah....xde mood lagi aku nk tgk...

sesiapa ada rakam cerita nih?
upload la kat youtube..

walau muncul watak devil @ pari2..
it always happy ending..dengar cerita ada Mutiara Hati 2..
dan sedang ditayangkn di Indonesia.
sinetron ni dijangka tamat pada Mac 07...

Reply #52 dunkin^donuts's post

tapi nak tggu happy ending nya tu yg seksa....cite ni last episod ke baru diaorg kawen or pas diaorg kawen nanti macam2 masalah timbul...

biasala cinter indon ni kan, cam mana citer dah nak happy ending pun mesti ada yg meleret2 ceritanya.... yg sepatutnya citer tu blh habis..... jadi panjang berjela....(mcm citer BMBP) smp kita tgk pun naik bosan bila la nak habisssss.... pas tu bila last episode menyakitkan hati.... tertanya2 la cam ni je ke ending nya.... contoh mcm citer hikmah 2, last2 kena tunggu hikmah3 di tayangkan, bengkekkkk je... dah la nak tunggu episode baru tu, tah bila tahun nak tayang.....

Tapi apa2 pun aku tetap layan sinetron indon..... aku tak sabar nak tgk Hikmah 3, Kiamat Sudah Dekat 2.... dan mcm2 lagi

bunda..bunda..:bgrin: cute jer nabila tu ckp mcm tu..

Originally posted by Dv3 at 20-12-2006 11:55 AM
biasala cinter indon ni kan, cam mana citer dah nak happy ending pun mesti ada yg meleret2 ceritanya.... yg sepatutnya citer tu blh habis..... jadi panjang berjela....(mcm citer BMBP) smp kita tgk  ...

huhu... mcm layan citer b.m.b.p tu... :hmm::hmm:  tgtk pn bru 2,3 episode... dh banyak komplen...
huhu... jgn marah...

Originally posted by Dv3 at 20-12-2006 08:31 AM
Thanks dunkin aku dapat dah kat multiply......semua lagu dia sedap2.......

Citer mutiara hati semalam aku kelakar bila tgk Susan kena kejar dek tebuan.......hahahaha lawak tul la, pas tu bila b ...

suker la tu.. ha.. burn lagu bebanyak sket.. krg baru la syok...

si nabila ni comel sangat...
aku tak tau mcm maner nak gambarkn kalo aku ader anak yg comel dan pintar macam nabila ni...
aku raser kalo aku di amugrahkn anak yg mcm ni..
mau aku menangis gembira tiap malam... huhu...

Originally posted by dunkin^donuts at 19-12-2006 11:36 AM
asal citer ni x nak tayang ari sabtu ngan ahad skali ha?
cam kiamat sudah dekat dulu..
cepat jer da abis...

ala maser citer kiamat sudah dekat nak abis dulu pn dier tayang isnin-jumaat jer..
aku punyer la melayan ngan laki aku...

Cerita ni berapa episod? Minat jugak...Semalam lawak masa Susan jatuh dlm kolam...Hahaha...Padan muka kamu Susan. Mas Aji tak hingin dgn kamu tu...Dia nak kawin dgn Aji pun sbb dia nak duit nak bayar hutang ceti haram...Tapi sayang, cerita ni clash dgn War And Beauty kat TV3...