CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ciklalat

PEGAWAI TADBIR DIPLOMATIK (PTD) -

Close [Copy link]
kuantanIDOL This user has been deleted
PTD status nye lebih tinggi dari orang lain. sebab itu lah, banyak saringan demi saringan untuk cari yang terbaik.

apa beza n41 ngan m41?

ade tak n41 ni naik pangkat sampai jadik KJ?

Originally posted by brilianxx at 9-2-2005 10:14 PM:
apa beza n41 ngan m41?

ade tak n41 ni naik pangkat sampai jadik KJ?

saye rase lah, m41 dengan n41 ni, skim gaji kot. saye pun tak pasti. ade sesape yang tahu?

yes gaji berbeze

ptd 1900 pta 1600

tp ade tak n41 naik pangkat? sampai jd ketua jabatan?

Originally posted by my-alja at 9-2-2005 01:18 AM:
salam

tapikan kebanyakkan PTD yg me berkawan dan jumpa..metaliti sebijik cam melayu yg dok m'sia tak pernah keluar posting...:stp:

awat jadi lagu tu..errkkk!!..gomen dah bayar dok obersee dgn ...

adik saya yang keja kat hotel pun penah citer mcm tu. masa tu ada function OIC kat kl. PTD kena jadi pengiring wakil negara yg datang. PTD yg jadi pengiring tu tak pandai cakap english. asyik tanya adik saya je. buat malu PTD saja.
rasanya bkn semua kot mcm tu. tapi ada la jugak.

Originally posted by brilianxx at 10-2-2005 06:55 PM:
yes gaji berbeze

ptd 1900 pta 1600

saye rase boleh lah. bagi sesape yang nak naik pangkat, mesti gi blajar tinggi lagi, macam kalau dah ade degree, mesti ambil master, kalau yang dah ade master boleh blajar sampai Ph.D. pastu, kene pulak gi kursus. banyak process nye. yang penting minat itu mesti ade.

Follow Us
Originally posted by hainazz_zull at 11-2-2005 12:43 AM:

adik saya yang keja kat hotel pun penah citer mcm tu. masa tu ada function OIC kat kl. PTD kena jadi pengiring wakil negara yg datang. PTD yg jadi pengiring tu tak pandai cakap english. asyik ...

camne leh qualify jadik PTD nih

english lingkup!

Originally posted by kuantanIDOL at 11-2-2005 07:05 AM:

saye rase boleh lah. bagi sesape yang nak naik pangkat, mesti gi blajar tinggi lagi, macam kalau dah ade degree, mesti ambil master, kalau yang dah ade master boleh blajar sampai Ph.D. pastu, ...

aku hengat nak join ptd ni memandang kan aku minat sangat sangat

Originally posted by my-alja at 27-10-2004 01:18 AM:
salam

tapikan kebanyakkan PTD yg me berkawan dan jumpa..metaliti sebijik cam melayu yg dok m'sia tak pernah keluar posting...:stp:

awat jadi lagu tu..errkkk!!..gomen dah bayar dok obersee dgn ...

agaknye depa nih tak sedar yg depa tuh represent negara dan tak amik port sgt pasal tanggungjawab depa tuh...laki aku lagik bawah dr PTD tp lagik bijak dr PTD2 yg korang sebut nih kot...ha ha..

Originally posted by hainazz_zull at 27-10-2004 12:43 AM:

adik saya yang keja kat hotel pun penah citer mcm tu. masa tu ada function OIC kat kl. PTD kena jadi pengiring wakil negara yg datang. PTD yg jadi pengiring tu tak pandai cakap english. asyik ...

cemana bole jadi cenggini nih?kalau nak jadik PTD interview in english ada gak rasanya:hmm:
lebih baik laki aku yg jadi PTD kalu ginih....:bgrin:

Originally posted by brilianxx at 27-10-2004 11:53 AM:

aku hengat nak join ptd ni memandang kan aku minat sangat sangat

memang sesuwai ko jadik PTD
:bodek:
tambah kedit sket brilll....

Originally posted by mrs_livingstone at 11-2-2005 04:57 PM:

memang sesuwai ko jadik PTD
:bodek:
tambah kedit sket brilll....

amboi amboi ada udang di sebalik nasik nmpk

mesti lah...
heh heh

Originally posted by Ahihuh at 3-2-2005 05:46 PM:

Memang Pegawai2 PTD ni kumpulan pegawai2 Kerajaan yg berkelas.Memang
mereka diberi latihan yg secukupnya terutama dalam protokol kerja,ketrampilan diri (bercakap,berpakaian,cara makan etc.) da ...

cara makan pun kene jage ge? amboi, macam kene control macho dan ayu je lah.

Originally posted by brilianxx at 10-2-2005 06:55 PM:
yes gaji berbeze

ptd 1900 pta 1600

hmm.... kalau tak silap, jawatan2 tinggi dlm Kerajaan hanya dipegang oleh gred M sahaja... beza dari segi gaji dan gred... dari segi keje, bab diplomatik tu ler bezanya kot.... maaf ler kalau silap ek.... fox pun dengar2 dari kawan2 PTD jer... :ah:

Originally posted by kuantanIDOL at 12-2-2005 04:45 PM:

cara makan pun kene jage ge? amboi, macam kene control macho dan ayu je lah.

kalau mkn semeja dgn dif2 kehormat atau di majlis2 rasmi, kena la control... mesti mkn tak kenyang kan?

skadar berkongsi pengalaman

last year aku gi jugak la xm ptd tu, dlm bulan 6 rasanya then dia panggil utk pegi kursus pac tu kat intan dlm bulan 9...kursus tu 3 days 2 nights...bak kata yg lelain, mmg ade public speaking , malay & english ( ni yg paling mengerikan la masa tu, sume muka macam toye jek the whole day)...fizikal test (lari dlm 1.5km ke 2.5km tah if im not mistaken la)...then ade debate, group activities...byk la mmg mencabar minda & fizikal la sepanjang 3 hari tu...& fasi kitaorang cite ade peserta pac kat intan lain yg quit after 1 day..give up punya pasal...tapi mmg experience yg sungguh meaningful la, sbb challenging sungguh, macam pegi kursus motivasi diri pulak....boleh jumpa macam2 orang, mmg rasa rendah diri sgt masa tu...ramai nye yg tere2...keje pun dah besar2...& for the 3 days mmg kena jaga tingkah laku la, kite diperhatikan all the time la for marking...even dlm group activity pun kena pandai2 la tonjol diri...macam aku ni, mmg terkedu la dibuatnye...then end of oct, dia panggil utk iview....then end of nov dapat tau resultnye & hasilnya aku masih di sini, tak berjaya la tu maknanye (isk isk kuciwa den) tapi takpe...chances still there, aku akan try jugak selagi boleh...sbb denga cite membe2 yg dah dapat aritu, mmg best la..now dia orang posting keje for 6 months, ditempatkan di macam2 kementerian...then this june dia orang akan masuk DPA yg kat intan tu utk another 6 months course...baru ni punye intake seramai 300++...tatau la kali ni brape orang pulak lagik...so gud luck to u kuantan idol...& those yg apply ptd this time ;)

Originally posted by th3_3nDLess at 15-2-2005 01:56 AM:
skadar berkongsi pengalaman

last year aku gi jugak la xm ptd tu, dlm bulan 6 rasanya then dia panggil utk pegi kursus pac tu kat intan dlm bulan 9...kursus tu 3 days 2 nights...bak kata yg lelai ...

thank you so much. and i wish you all the best too ok. don't stop trying. mungkin kite akan berjumpe someday...

Originally posted by hainazz_zull at 2005-2-11 12:43 AM:

Cam cerita tipu jer....bukan ker nk jadi PTD nih kena buat esei english, kene interview lam english pastu kena public speaking lam english lak. Camne leh lepas jadi PTD kalau english tak bagus.

itu lah...agaknya depa tuh berlakon jadik PTD kot...
yg aku kenal PTD semua nya berkarisma.....